Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 4 5 [6]

Autor Wątek: Zasady turniejowe 2008  (Przeczytany 13913 razy)

Ivil

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 938
  • Apostół Flaków
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe 2008
« Odpowiedź #75 dnia: Grudnia 06, 2007, 04:46:41 pm »

jarzynowy sie mowi rolasy :P
Zapisane
...Ma na imię Lucyfer... W skrócie Lucek.

O Lucyferze, ja w ciebie wierze!
czarne pacierze wyje jak zwierze!
I mówiąc szczerze złożę w ofierze
Trzy małe jeże lub nietoperze!
Tylko Szatanie, daj mi coś za nie
Bo mowiąc prawdę, nie były tanie...

sathriel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1251
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe 2008
« Odpowiedź #76 dnia: Grudnia 06, 2007, 07:12:21 pm »

Miejmy nadzieje, ze ban na EE sprawi, ze Imbued stana sie bardziej podobni (nie)smiertelnikom i gracze nie beda musieli sie bandowac na Imbuedow zeby gra przeciwko nim miala sens. Ale Imbued dalej srednio reaguja z combatem, tylko, ze teraz bedzie im trudniej ogolnie, wiec moze bedzie ok :)
Zapisane
A uszy me gluche byly na blagania
Obojetna mi byla mych ofiar udreka
Bo my, anioly, nie znamy przebaczania

Docent

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2772
  • *censored*
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe 2008
« Odpowiedź #77 dnia: Grudnia 07, 2007, 02:53:26 am »

PTO ZBANOWANE!
WRESZCIE!

party time!
*sabbat rusza w miasto*
Zapisane

Yosar

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 403
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe 2008
« Odpowiedź #78 dnia: Grudnia 08, 2007, 11:24:02 pm »

Hu hu hu. Ledwo człowiek zajmie się na chwilę czymś innym, a tu takie (nie do końca) niespodzianki mu szykują.

PTO - jedno słowo, wreszcie. Alleluja i do przodu. Karta pomyłka od początku. Co prawda na ban się zanosiło poważnie od jakiś dwóch lat, czyli od kiedy zaczęli wydawać podobne, ale dużo słabsze karty dla laibonów i sabbatu, to jednak miło stwierdzić że w końcu to zrobili. Jak ktoś utopił kasę w tych kartach to cóż, niefart i widocznie mało się przejmował wiecznymi wojnami o tą kartę. Nie wiem, może ja jakiś nadzwyczajny jestem, ale zawsze wiedziałem że ją zbanują w końcu. To zła karta była.

MoM - potężnie zła karta w połączeniu z imbuedami, bardzo zła w połaczeniu z war ghulami, szambiakami, czy nephandusami (choć przynajmniej można próbować się bronić),  dość sensowna nawet w połączeniu z innymi fluffowymi ally deckami na wraithach or smthg. Tyle, że tym ostatnim nikt nie gra na turniejach, w przeciweństwie do imbued czy WG i szambiaków. Efekt - ban. I bardzo dobrze.

EE - no tu trzeba przyznać, że reakcja DT jest jak na nich bardzo szybka. Też brawo. Imbuedzi wyszli za mocni. Nie ma już znaczenia, czy nie doceniono ich reakcji z innymi kartami, czy czegoś nie dopilnowano, za mało przetestowano czy co tam poszło źle. Zasadniczo jeśli imbuedzi nie byli w finale turnieju w tym roku tzn, że po prostu nikt nimi nie grał w turnieju. Nie ma takiego klanu, który w roku wygrał ponad 20 turniejów. A EE skutecznie z imbuedów robiło jeden klan. I nawet jeśli VTES i klany w nich nigdy nie były i nie będą zbalansowane, to takie przeginanie w jedną stronę jest niezdrowe i coś z tym trzeba było zrobić. Czy ban na EE pomoże? Zobaczymy. Ale dobrze, że próbują chociaż.

Swoją drogą ktoś tam krzyczał o erraty zamiast banów, moim zdaniem lepiej banować niż erratować tak, że karty byłyby bezwartościowe i tak i tak, dla tych co sprzedawali babkę żeby je zdobyć. Przynajmniej sytuacja jest czysta, a nie jakaś makabryczna errata, która i tak z karty robi tapetę (nie da się dobrze zerratować PTO, można je napisać od nowa co najwyżej), ale teoretycznie bana nie ma. A dla nowych graczy nie ma kłopotu przynajmniej, nie irytują ich PTO, czy MoM (których zdobyć i tak nie są teraz w stanie), i nie muszą się dowiadywać, że karta co prawda została na nich zagrana, ale nie działa tak jak na niej napisane.

Y.
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6]