Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Black Hand Hashshashins  (Przeczytany 3416 razy)

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2069
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Black Hand Hashshashins
« dnia: Grudnia 15, 2007, 01:49:31 am »

Nazwa mówi chyba wszystko ;)
Zagrałem ostatnio raz i sromotnie poległem nie dociągając na rękę żadnego kontraktu, za to przemieliłem chyba komplet Provisions of Silsila... A blokować nikt nie chciał :P
Mamy tu w końcu specjalistów od Hashshashinów, może się poudzielają? :D

Crypt [12 vampires, average capacity: 7.66667]
3x Izhim abd Azrael CEL OBF QUI THA pot  9 Assamite:5 
2x Nizzam al-Latif ANI CEL OBF QUI dem  9 Assamite:5 
3x Djuhah, The Bronze Bow OBF QUI aus cel pre  7 Assamite:5 
2x Joe "Boot" Hill CEL QUI for obf  7 Assamite:4 
2x Reza Fatir, The Dark An CEL QUI obf pro  6 Assamite:4 
 
Library [90 cards]
Master [17]
1x Black Throne, The
2x Fame
2x Hand Contract
5x Minion Tap
2x Monster
2x Shakar
1x Watchtower: Four Ride Forth
1x Weeping Stone
1x Yoruba Shrine
 
Action [18]
1x Chronicle of the Lost Tribe
8x Clandestine Contract
6x Loss
1x Sanguine Instruction
2x Tattoo Signal
 
Action Modifier [1]
1x Seraph's Second
 
Action Modifier/Combat [2]
2x Resist Earth's Grasp
 
Action Modifier/Reaction [6]
6x Provision of the Silsila
 
Ally [1]
1x Mylan Horseed (Goblin)
 
Equipment [2]
1x Guarded Rubrics
1x Ivory Bow
 
Event [1]
1x Dragonbound
 
Reaction [7]
2x Black Sunrise
5x Ministry
 
Combat [35]
4x Baal's Bloody Talons
8x Blur
8x Selective Silence
3x Sideslip
2x Taste of Death
10x Weighted Walking Stick
 
Crafted with: Anarch Revolt Deck Builder [Mon Dec 03 03:05:56 2007]
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II

Maeglin

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2189
  • PVPP
    • Zobacz profil
Odp: Black Hand Hashshashins
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 15, 2007, 10:13:59 am »

nie wiem czy chronicle jest takie fajne

razej zamiast seraph second wystawił bym kolejne tattoo signal

selectivów/resistów bym się pozbył częściowo na korzyść takiej fajnej karty - pociągnięcie przez noc

tak czy inaczej musi się tym fazowo grać - ja wiem że moim deckiem na huncie rzondze :weird:
Zapisane
Ar-Rashid said, A true assassin has no ego, which is well, for he receives no glory. The Admonitions.

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Black Hand Hashshashins
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 15, 2007, 11:43:12 am »

jako ze skladam podobny deck, tylko z innymi zalozeniami, to rzuce swoja koncepcja
izhim jest tu gwiazda, wrzuc 5 sztuk. poza tym ma dostep do motsow, wiec mozesz sobie wyciagac co fajniejszy ekwipunek
jak juz na bliskim, to zrobilbym to na garotach i bundi + strike at the true flesh
darowalbym sobie djuhaha, sam izhim styknie imo, poza tym jakos nie jestem fanem tego wampira (ja to widze bardziej jako - 5 izhim 3 nizzam 2 joe boot i 2 reza)
wiecej hand contractow a mniej clandestine - sa trifle, nikt ci ich nie zdirectuje, a po suddenie / washu zagrasz po prostu drugiego
planowalem wrzucic 3 seraph's second plus 2-3 tatoo (monstery juz masz)
resist jest do bani w tym decku, wolalbym ten modifier/ reakcje (intercept albo cancel bloku, zapomnialem nazwy)
mozesz dodac jeszcze heidelberga albo communa h. do przenoszenia sprzetu (communal h jest gorszy bo dziala w untapie i nie na wszystko, ale przynajmniej sie nie contestuje)
zamiast four ride forth dalbym chosen are called. poza tym admonitions zeby cos przewinac czasami
tyle chyba
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

sathriel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1251
    • Zobacz profil
Odp: Black Hand Hashshashins
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 15, 2007, 03:35:13 pm »


selectivów/resistów bym się pozbył częściowo na korzyść takiej fajnej karty - pociągnięcie przez noc


Blowjob by the Night?  :twisted:

Na ssacy uklad kart nic nie poradzisz. Mozna tak jak mowil Dude wrzucic Admonitions do przewijania sie albo Infernal Pursuit.

Pieciu Izhimow i 3 Nizzamow? To lekki hardcore zwazywszy, ze 8 wampirow na 12 ma cap 9 i szansa na trafienie 4 takich w poczatkowej krypcie jest duza. Dodajmy do tego 5 MT na 90 kart i szykujemy sobie malo honorowa smierc z jednym wampirem albo honorowa z dwoma.

Zreszta poolgain to problem Assamitow nie od dzis, wiec pewnie Ameryki nie odkrywam. A i tak nie znam sie na Assamitach:P
Zapisane
A uszy me gluche byly na blagania
Obojetna mi byla mych ofiar udreka
Bo my, anioly, nie znamy przebaczania

Maeglin

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2189
  • PVPP
    • Zobacz profil
Odp: Black Hand Hashshashins
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 15, 2007, 03:55:09 pm »

czemu tak sądzisz ? wystarczą albo minion tapy za 8 i zabicie jakiegoś warzywa/prowizja [najlepiej z czarnym tronem] lub zabicie predatorowi wszystkich wampirów, a następnie uczynienie tego kolejnemu predatorowi, i kolejnemu i kolejnemu i kolejnemu ;P

ostatnio wygrałem grając na piramidkach [izhim/Djuhah] więc źle nie jest :] [ale to była warzywna partia :P]
Zapisane
Ar-Rashid said, A true assassin has no ego, which is well, for he receives no glory. The Admonitions.

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2069
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Odp: Black Hand Hashshashins
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 15, 2007, 05:41:59 pm »

nie wiem czy chronicle jest takie fajne
Kronika miała pomóc w ustawianiu łapy. Jak działa to jeszcze nie wiem, bo nie podeszła, ale raczej wątpię żeby się ktoś się chciał narażać podbieraniem. Jeśli nawet to akcji na odzyskanie w tym deku nie powinno brakować a tylko wspomoże to cycling.

razej zamiast seraph second wystawił bym kolejne tattoo signal
Trzy by się faktycznie zdały, najlepiej chyba z jakimiś Seraph's Second (ale i tak mam tylko jednego :roll:)

selectivów/resistów bym się pozbył częściowo na korzyść takiej fajnej karty - pociągnięcie przez noc
Sucked by Night? :P
Faktycznie można, chociaż jest tu dwóch ziomków którzy manewru z tej karty nie wyciągną.

izhim jest tu gwiazda, wrzuc 5 sztuk. poza tym ma dostep do motsow, wiec mozesz sobie wyciagac co fajniejszy ekwipunek
Izhim fajny jest, ale to już faktycznie inna wizja troszki. WWS stąd że nie wymagają akcji/podejścia Concealeda, więc obcinają ilość kart w deku, a poza tym z Baal's Bloody Talons działają naprawdę fajnie.

jak juz na bliskim, to zrobilbym to na garotach i bundi + strike at the true flesh
Niegłupie, ale takie coś faktycznie tylko na Izhimie, bo się z poolem nie wyrobię bez redukcji.

darowalbym sobie djuhaha, sam izhim styknie imo, poza tym jakos nie jestem fanem tego wampira (ja to widze bardziej jako - 5 izhim 3 nizzam 2 joe boot i 2 reza)
Na razie potestuję tak chłopaków - brak wyższego selera u Serapha Ass-mite'ów śmieszy i wq..., true, ale dwóch Seraphów z Tatto Signalami to wizja której trudno się oprzeć :D

wiecej hand contractow a mniej clandestine - sa trifle, nikt ci ich nie zdirectuje, a po suddenie / washu zagrasz po prostu drugiego
No fajnie, ale w masterach ciasno już trochę - za co? :)

planowalem wrzucic 3 seraph's second plus 2-3 tatoo (monstery juz masz)
Będą chyba 3 Tattoo Signale z Monsterami tylko, Seraph's Second ew. ten jeden którego mam bo aż tak fajny w porównaniu nie jest żebym miał kolejne ściągać ;)

resist jest do bani w tym decku, wolalbym ten modifier/ reakcje (intercept albo cancel bloku, zapomnialem nazwy)
Blood Awakening? Można, ale ta kasacja bloku to tylko na wampy. Z kolei intercept lepszy z Ministry... Poknuję z kombinacją Swallowed/BA/Resist. Właśnie, co wam ten Resist tak nie podpasował? Płatny, ale i stealth, i press z manewrem. Co z nim nie tak?

mozesz dodac jeszcze heidelberga albo communa h. do przenoszenia sprzetu (communal h jest gorszy bo dziala w untapie i nie na wszystko, ale przynajmniej sie nie contestuje)
Przy robieniu sprzętu na Izhimie można jedno i drugie, ale póki co do samych kijaszków sobie jednak daruję :)

zamiast four ride forth dalbym chosen are called. poza tym admonitions zeby cos przewinac czasami
The Admonitions było ale wypadło przy odchudzaniu masterów - może zamiast jednego Fame'a albo Shakara?
Darmowy untap trudno sobie podarować, ale jak nadal będę miał problemy z cyclingiem to pewnie się skuszę.

czemu tak sądzisz ? wystarczą albo minion tapy za 8 i zabicie jakiegoś warzywa/prowizja [najlepiej z czarnym tronem] lub zabicie predatorowi wszystkich wampirów, a następnie uczynienie tego kolejnemu predatorowi, i kolejnemu i kolejnemu i kolejnemu ;P
Od kiedy to zatłuczenie predatorowi wampirów jest drogą do zwycięstwa? :D
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II

Maeglin

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2189
  • PVPP
    • Zobacz profil
Odp: Black Hand Hashshashins
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 15, 2007, 05:57:32 pm »

nie jest - chociaż czasami przez 4 backousty działa :lol:

ale jaka faza :D
Zapisane
Ar-Rashid said, A true assassin has no ego, which is well, for he receives no glory. The Admonitions.

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Black Hand Hashshashins
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 15, 2007, 06:04:53 pm »

@ sathriel - pewnie bo jak wystawiasz np 9 i 7 (statystycznie z takiej krypty to ci podchodzi) to robi sie tak drastyczna roznica w poolu, ze przeciwnicy skladaja sie z wrazenia :D juz pomijajac ze nizzam moze podplukac sie na 9 z powrotem z prowizji praktycznie bez uzycia kart (jedynie kontrakt), jakis cel zawsze sie znajdzie :D

@zaraz - pewnie , proboj po swojemu, to jest jeden z tych deckow, ktore mozna zrobic na wiele sposobow :) po prostu ja bym go zrobil inaczej, i pewnie na max 80 kart, jesli nie mniej
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2069
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Odp: Black Hand Hashshashins
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 16, 2007, 09:29:17 am »

@Dude:
Zmniejszenie ilości kart też powinno wspomóc kręcenie się, true. Ale jak znam życie to jak coś ma nie podejść to i tak na spodzie będzie ;)
Jak widzisz mastery przy tak małej ilości kart skoro radziłeś dorzucenie jeszcze paru?
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Black Hand Hashshashins
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 16, 2007, 11:57:31 am »

hand contract sa triflem, przy dobrym ukladzie grasz 2 na ture. w ogole na trifle patrze troche inaczej niz na normalne mastery (np w BB mam 20+ na 60 kart i chodzi ladnie)
a z tym obcinaniem kart to tez jest tak, ze po prostu jakis czas temu przestawilem sie na takie granie, i jest duzo wygodniej. od 2 lat nie zrobilem decku, ktory mialby wiecej niz 80 kart (a ten na 80 to wall), i widze w tym jeden problem - decki chodza za dobrze :D czesto nic nie ugrywam bo sie rozbujam za szybko i mnie stol udupia :D
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Maeglin

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2189
  • PVPP
    • Zobacz profil
Odp: Black Hand Hashshashins
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 16, 2007, 05:36:37 pm »

Deck Name: Black Hand Assamites v2.0
Created By: Raziel
Description: Masters of the Hunt type of deck - play tap for 9 and hunt for dozen :]

Crypt: (12 cards, Min: 27, Max: 36, Avg: 7,91)
3 Nizzam al-Latif dem ANI CEL OBF QUI 9 Assamite
3 Izhim abd Azrael pot CEL OBF QUI THA 9 Assamite
3 Djuhah aus celpre OBF QUI 7 Assamite
2 Joe `Boot` Hill for obf CEL QUI 7 Assamite
1 Reza Fatir obf pro CEL QUI 6 Assamite

Library: (75 cards)

Master (15 cards)
5 Minion Tap
2 Hungry Coyote, The
1 Watchtower: Four Ride Forth
1 Vessel
1 Shakar
1 Market Square
1 Yoruba Shrine
2 Corporal Reservoir
1 Powerbase: Montreal

Action (9 cards)
2 Harvest Rites
4 Tattoo Signal
1 Rutor`s Hand
2 Abbot

Action Modifier (8 cards)
4 Lost in Crowds
4 Succulent Vitae

Reaction (6 cards)
3 Black Sunrise
3 Ministry

Combat (24 cards)
6 Pursuit
4 Weighted Walking Stick
4 Thin Blood
2 Taste of Death
4 Target Vitals
4 Silence of Death

Ally (2 cards)
1 Mylan Horseed (Goblin)
1 Carlton Van Wyk (Hunter)

Equipment (5 cards)
1 Kali`s Fang
1 Sengir Dagger
1 Ivory Bow
2 Guarded Rubrics

Combo (6 cards)
2 Blood Awakening
4 Swallowed by the Night

dla porównania :)

75 kart i się przewinąć mogę, ale wtedy już jest bez znaczenia to :]

deczor daje rade, chociaż nic do oustowania zwykle nie podchodzi a w pierwszych grach dostawał regularnie pto :]
Zapisane
Ar-Rashid said, A true assassin has no ego, which is well, for he receives no glory. The Admonitions.

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Black Hand Hashshashins
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 16, 2007, 07:55:18 pm »

a czym tu chcesz oustowac, tak z ciekawosci?

w kazdym razie - imo problem ze skladaniem deckow na 90 kart jest taki, ze duzo kart laduje tam na zasadzie "bo sie przyda", albo w paru kopiach, "zeby podeszlo". efekt jest taki ze deck jest rozrzedzony. prawdziwe jaja zaczynaja sie, jak robisz deck na 60-70 kart, i testujesz go tygodniami, a twoje zmiany to np 2 karty :D
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Maeglin

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2189
  • PVPP
    • Zobacz profil
Odp: Black Hand Hashshashins
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 16, 2007, 09:02:20 pm »

z oustowaniem jest problem :P

ale myślę że przechodzone guarded rubrics jest bardzo dobrą opcją - 3 akcje i 2 krwi by zableedować za 6 [zakładam że mam 2 wampiry - zastanawiam się nad lubomira do tego decku] - za cenę 2 kart to bardzo dobrze - można tu jeszcze wrzucić Cartera :)
Zapisane
Ar-Rashid said, A true assassin has no ego, which is well, for he receives no glory. The Admonitions.

Yosar

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 403
    • Zobacz profil
Odp: Black Hand Hashshashins
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 17, 2007, 10:49:50 pm »

To i moje 3 grosze. Zasadniczo to złożyłem sobie taki deck zaraz po LoN, ale już nie pamiętam co robił, bo nigdy nie miałem szansy zagrać nim.;)


Crypt [12 vampires, average capacity: 7.66667]
3x Izhim abd Azrael CEL OBF QUI THA pot  9 Assamite:5 
2x Nizzam al-Latif ANI CEL OBF QUI dem  9 Assamite:5 
3x Djuhah, The Bronze Bow OBF QUI aus cel pre  7 Assamite:5 
2x Joe "Boot" Hill CEL QUI for obf  7 Assamite:4 
2x Reza Fatir, The Dark An CEL QUI obf pro  6 Assamite:4 


Krypta imho OK.
 
Library [90 cards]
Master [17]
1x Black Throne, The
2x Fame
2x Hand Contract
5x Minion Tap
2x Monster
2x Shakar
1x Watchtower: Four Ride Forth
1x Weeping Stone
1x Yoruba Shrine

Się zgodzę z Dude'm. Potrzebujesz tak z 5 Hand Contractów. Kosztem Clandestinów, które notabene kosztują poola, co fajne nie jest ani trochę. I wywal Weeping Stone. Za drogie. Tyle razy wrzucałem to do decku i zawsze discardowałem, bo przychodziło akurat wtedy kiedy te 3 poola miało znacznie lepsze zastosowanie.
 
Action [18]
1x Chronicle of the Lost Tribe
8x Clandestine Contract
6x Loss
1x Sanguine Instruction
2x Tattoo Signal

Zmniejszyć Clandestine IMHO na korzyść HC. Wywalić SI (to superior Celerity nie warte tego) i ChoLT. Gdzie Reunion Kamut. Cztery TS to minimum.
 
Action Modifier [1]
1x Seraph's Second

Zamienić na TS. SS możesz zagrać tylko na nie serapha BH. A twoim skromnym celem jest wyprowadzenie Izhima i Djuaha.

Action Modifier/Combat [2]
2x Resist Earth's Grasp

A po co ci ten stealth? Z HC nie będziesz potrzebował nawet stealtha. A jak zablokują CC to wbij w ziemię. I przynajmniej poola nie kosztuje.
 
Action Modifier/Reaction [6]
6x Provision of the Silsila

Ja to gram na 7-8. Ale to kwestia potrzeb.
 
Ally [1]
1x Mylan Horseed (Goblin)

Jak zabraknie miejsca na TS żeby dobić do 4 zamień go na TS.
 
Equipment [2]
1x Guarded Rubrics
1x Ivory Bow
 
Event [1]
1x Dragonbound

Wywalić razem z WS. Jak podejdzie za wcześnie to i tak discard, jak podejdzie późno i wszystko będzie już w torporze to GR i Loss załatwią resztę. A combat na 6 kartach to średnio fajna sprawa.

Reaction [7]
2x Black Sunrise
5x Ministry

Więcej Ministry, tak ze 2 więcej, np zamiast tych Resist Earthów czy jak to tam się zwie. Pozwala się w razie czego zrzucić z combatu, poza innymi oczywistymi pozytywami.
 
Combat [35]
4x Baal's Bloody Talons
8x Blur
8x Selective Silence
3x Sideslip
2x Taste of Death
10x Weighted Walking Stick

Ło jezućku. Gdzie by tu zacząć. Chcesz mi wmówić, że w Lublinie to się na CE nie gra? :) Gdzie są Psyche'i czyli najlepsza combatowa karta pod celerkę?
Gdzie Pursuit, czyli druga najlepsza combatowa karta pod celerke? 10 WWS to IMHO za dużo. Zawsze możesz wyciągnąć jako 2-giego Nizzama albo Joe, którzy tylko Psyche i Pursuitów potrzebują do storporowania. 8 Blur to overkill. Zamierzasz cały stół zarypać? ;) Na 35 kartach zrobił bym to tak:
8 x Psyche!
10 x Pursuit
8 x WWS
2 x ToD
3 x Sideslip/3 x Side strike
4 x BBT

I pomyślałbym (po porachowaniu masterów) o zamianie tych Sideslipów na Corporeal Resrvoire.

Y.
Zapisane