Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: ARkham Horror BoardGame + dodatki  (Przeczytany 10583 razy)

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
ARkham Horror BoardGame + dodatki
« dnia: Grudnia 30, 2007, 12:32:13 am »

Grał ktoś?

My qwa molestujemy już 4 raz tę zajebistą gierkę wraz z wszystkimi dodatkami i nadal lipa :)
Przedwieczni nam wgryzają się w tyłek...

A i tak gramy bez efektów Heralda :)

Moje wrażenia są następujące:

gra fajna bo trudna, cooperative czyli nie trzeba zasadzać się na kolegów :) noi osadzona w mitach Lovecrafta co czyni ją jeszcze bardziej zajebistą :)

Tak super serio to mechanika w porządku no ale ze stopniem trudności to przegieli-największy problem i tak naprawdę jedyny mankament to powolne zamykanie bram...i cały galimatias związany z ich przechodzeniem no ale to cthulhu.
Przedwieczni to kosmos ale sensem gry nie jest zabicie przedwiecznego tylko nie dopuszczenie doi jego przyjścia (ale dzisiaj to nawet byliśmy blisko rozwałki Shudde/Mella..)

Szczerze polecam fanom Lovecrafta, poszukującym rozrywki w trybie cooperative z dziewczynami u boku (dziewczyna kumpla to nie może się nachwalić gry :) a gra razem z nami za każdym razem :))

Aha, Dark curse of pharaon to generalnie można olać chyba, że ktoś jest fanem tak po prostu i musi mieć wszystkie dodatki. Za to King in Yellow i Dunwich są wypasione...

pzdr



Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

wenanty

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 989
    • Zobacz profil
Odp: ARkham Horror BoardGame + dodatki
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 31, 2007, 02:59:05 pm »

Rewelacyjna gra. Bardzo dobrze, że jest potwornie (hehe) trudna, bo dzięki temu rzeczywiście oddaje ducha HPLa. Po prostu, jak wychodzi duży monster, to śmiertelnicy idą do piachu. Jedyny jej mankament to cena :)
Zapisane
"szeroka aktywnosc na terenie naszego kraju calkowicie nam nieznanych i obcych form zycia nie moze byc ukrywana przed spoleczenstwem" - z listu otwartego o UFO do Prezydenta RP

Maeglin

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2189
  • PVPP
    • Zobacz profil
Odp: ARkham Horror BoardGame + dodatki
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 31, 2007, 03:11:50 pm »

fajna gra :)

fakt, że trudna, lecz dobrze podpakowanym ziomkiem daje się w większości rade monsterom :D

inaczej są kursy szpital/psychiatryk :]
Zapisane
Ar-Rashid said, A true assassin has no ego, which is well, for he receives no glory. The Admonitions.

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: ARkham Horror BoardGame + dodatki
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 31, 2007, 04:08:23 pm »

cena nie jest taka zła jak się poluje na wyprzedaż :)
Na Bard.pl kupiłem całość czyli 2 podstawki i dwa dodatki za 300pln :)
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: ARkham Horror BoardGame + dodatki
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 02, 2008, 10:40:08 am »

giera wypasiona, z ta trudnoscia bym nie przesadzal. Ze znajomymi mniej wiecej w co drugiej grze dajemy rade. Gdyby udawalo sie zawsze bylaby lipa. W kwestii bicia przedwiecznych to zalezy jaki sie wylosuje, przy tych slabszych czesto lepiej olac zamykanie bram, a zamiast tego szykowac sie na walke ze stworkiem i skupic sie na kupnie/ znalezieniu dobrych broni.
Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: ARkham Horror BoardGame + dodatki
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 02, 2008, 08:29:50 pm »

co drugą gre? :)
hmmm....a gracie z efektami King in Yellow? Blight? Herald? Riot? Yellow tokens?

podstawka to rozumiem ale zybt tłuc z 50%skutecznością całość...nie wierzę :) :) :)
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2069
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Odp: ARkham Horror BoardGame + dodatki
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 02, 2008, 11:24:33 pm »

Grałem kilkakrotnie, nawet z jakimiś dodatkami (na pewno Dunwich... i Curse..., King in Yellow sobie nie przypominam - było coś jeszcze?), i o ile zgodzę się że trzeba się nakombinować, współpracować ze sobą i mieć trochę szczęścia, to biadolenie jakoby gra była baaardzo trudna uważam za przesadzone :P To już widać takie przyzwyczajenia z czasów erpegowych ;)

Gra fajna, klimat super, polecam jak najbardziej :)
Podpadli sobie u mnie jedynie recyklingiem ilustracji z CCG CoC (nie mówię że się nie nadają, po prostu z chęcią zobaczyłbym nowe :D), ale cóż, nie można mieć wszystkiego ;)
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II

Ejdżej

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
Odp: ARkham Horror BoardGame + dodatki
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 03, 2008, 09:39:53 am »

Ja tam pojde nawet o krok dalej niz alek i zaraz - gra nie jest trudna, jest latwa. Trzeba tylko troche pograc i przyuwazyc jakie rzadza nia prawidla. My gramy zazwyczaj na 3-4 badaczy i nawet jak porozdzielamy deki mitow zeby bylo troche trudniej to nie jest az tak hardkorowo.

Ale gra wypasna to trzeba przyznac. :)
Zapisane
(\ /)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: ARkham Horror BoardGame + dodatki
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 04, 2008, 06:11:19 pm »

dobra dobra zagraliśmy dopiero jaieś 5 razy więc póki co dostajemy baty :)

I ja nie biadolę bo zajebscie, że gra jest trudna. Takie Shadow over Camelot rozwaliliśmy w 3 grze i teraz po kilku wygranych non-stop nie chcę nam się grać...
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

klocek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1154
    • Zobacz profil
Odp: ARkham Horror BoardGame + dodatki
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 17, 2008, 06:56:03 pm »

Pierwszy raz grałem jakieś dwa lata temu, potem sukcesywnie dodatki i takie tam - gierka zajebista, klimat oczywiście rewelka, ale co do trudności to podzielam zdanie Thilus'a - gra jest łatwa i tylko na początku odnosi się wrażenie, że jest inaczej. Poza tym jak dla mnie ma jedną wadę - po jakimś czasie niestety się nudzi...
Zapisane