Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: !ven  (Przeczytany 2332 razy)

FantoM

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 282
    • Zobacz profil
!ven
« dnia: Lutego 16, 2008, 03:49:03 pm »

Generalnie deck był składany w środku nocy i ma trochę niedoróbek, ale działa. Akcji niby jest dużo, ale nigdy nie narzekałem na to, że mi zapychają rękę. Nie ma Freaków, bo ich nie mam, tak samo nie mam snajperki. Weapony niby drogie, ale działa. Flame powoduje, że gracze się 3x zastanowią, a AK jest na wredne małpy z Dodge.
Niby dużo preventów, ale tutaj niestety takie meta... nagle wszyscy z różnych decków przerzucili się na ścianki/combaty ew. bleedy.
Krypta jest do zmian, i nawet wiem jak, ale jakoś nie chciało mi się póki co.
Kłopotu z poolem nie mam zazwyczaj, tak samo z krwią na wampirach - często jest tak, że maja po 3-4 krwi i co turę trochę ściągam z Vesseli (Rack, Owain, HG - robią swoje)
Hunting Groundy niby strata poola, ale tutaj się to akurat sprawdza.
Czegoś w tym decku brakuje, ale nie wiem czego... :P
Czekam na krytykę, byle konstruktywną.

Crypt: 12

1x Joseph O'Grady                 aus cel DOM FOR +1str             7
1x Jesse Menks                      ani AUS DOM FOR archbishop   8
2x Blackhorse Tanner             AUS DOM FOR                           7
1x Maldavis                            for pre AUS                               4
3x Owain Evans                     cel pre AUS DOM FOR                8
1x Neighbor Jojn                    dom for AUS +1cept                 5
2x Jefferson Foster                 for tha AUS DOM bishop          6
1x Mariel St. John                   dom pro AUS FOR                     6

Library: 88
Master: 14
6x Vessel
2x Wash
1x The Rack
1x Grooming the Protege
1x Metro
1x Corporate HG
2x DotS

Action: 14
3x Esbat
3x Scouting Mission
7x Govern
1x Far Mastery

Equip: 7
3x Flamethrower
2x AK-47
1x Sengir Dagger
1x Sport Bike

Combat: 21
6x Superior Mettle
1x Skin of Steel
2x Soak
2x Armor of Vitality
4x Rolling with the Punches
2x Undying Tenacity
4x Trap

Reaction: 32
3x Enchanted Senses
4x Eagle's Sight
4x Precognition
3x Spirit's Touch
1x My Enemy's Enemy
7x Telepathic Misdirection
4x Forced
6x Wake
Zapisane
nawet głupie posty nie zabija cthulu kotka!

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: !ven
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 16, 2008, 05:32:45 pm »

krypta ok jak dla mnie
guny bym zmienil, dlaczego nie wrzucisz np samych desert eagle? (plus ew. 1 ivory bow) 1 poola, 2r, mozesz grac ta ammo co na bliskim daje +2 dmg, i tak grasz trapy, a manewry w razie czego mozesz miec z fortka. plus jest taki, ze guny zakladasz z disguised, a kazdy o zdrowych zmyslach zablokuje ci akcje equip, i wtedy z lekka dupsko sie robi. ale to tak na marginesie
mozesz tez pomyslec nad promocyjnym Alanem + ventrue investment, tylko wtedy zmienilbym krypte na mniejsze wampy - to tak jakbys sie jednak upieral na drogi sprzet
jak uwazasz ze odzysk juchy na wampach masz wystarczajacy to ok, ja dalbym ze 2-3 restauracje
moze ze 3-4 nose of the hound skoro i tak sie bijesz, czasami warto pojsc kogos obic, zamiast czekac az go zblokujesz (co sie moze nie udac). odnosnie blokow to wrzuc jakis staly intercept, 1 sport bike to za malo...ze 2 radia by styknely chyba


Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2069
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Odp: !ven
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 17, 2008, 04:20:25 pm »

Parę spostrzeżeń mi się nasuwa: :)

- Konrad Fleischer ma fajny zestaw umiejętności+same superiory, cap wielką przeszkodą przy generowanym tutaj poolu nie powinien być problemem, a zróżnicowanie krypty powinno nawet pomóc przy Governach
- wrzuć Kojota, najlepiej sztuk 2, a Esbaty zamień na Harvest Rites. Po takim zabiegu chłopaki polują permanentnie za 3 nawet jak nie mają krwi i FOR, a Owain wspomaga w miarę potrzeby
- takie drogie guny tak jak mówi Dude, najlepiej z Alanem/investmentami, tyle że nie bardzo jest się w nie jak wyposażyć, bo więcej niż +1 stealtha nie wyciśniesz. Do takiego deka chyba prędzej bym wrzucił Target Vitals i parę Zip Gunów dla cwaniaków zmykających na daleki. Do tego Ivory Bow, ew. Sengir, i jazda :twisted:
- jak masz dostęp do GtU, to Grooming the Protege jak dla mnie strata mastera. Tak samo zamieniłbym Scoutingi na GtU, bo Freakami jak już wspomniałeś nie dysponujesz, więc jak już lać/bleedować to 3 z jednej akcji a nie 2 :)
- Undying Tenacity bym zamienił na cokolwiek innego, jakoś nie widzę tej karty ;) Trapów albo więcej albo dorzuć przynajmniej Mob Connections na permanentnego pressa, tym bardziej że obronić masz jak w razie czego. Z preventów zawsze byłem fanem Rollingów, 1 za friko, a na wyższym całość za 1 krwi (co zagrają wszystkie prócz trzech wampów przy obecnym układzie krypty), więc po co używać SM i SoS kosztujących zawsze?
- przynajmniej jedno WWEF/FA zamień na OtQV, a najlepiej dwa ;)
- ze stałego cepta jakieś media albo Abboty

Btw Dude, grałeś kiedyś sensownie Glaser Roundsy? W teorii fajne, kiedyś próbowałem ale dałem sobie spokój - za często zapychają łapę w oczekiwaniu na drugą rundę walki u gościa z gnatem. W sumie jedyna sensownie użyteczna amunicja to DBR, tym bardziej że wyszły teraz jeszcze Target Vitals :P
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: !ven
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 17, 2008, 05:46:05 pm »

nie mowilem o glaser rounds tylko o scattershot

Scattershot
Type: Combat
Ammo.
Only usable before resolution of a gun's strike. This gun inflicts +2 damage at close range and -2 damage at long range for the remainder of this combat. No more than one ammo card can be used on a gun card each combat.

Rarity:  Gehenna:C 

w polaczeniu z trackingami i manewrem z fortka / fake out ta karta nie jest wbrew pozorom taka zla

glaser sa z dupy, nadaja sie tylko do decku na celerce ewentualnie, a w decku na celerce ci to zlewa, bo masz presy/ psychacze, wiec ten dmg wyrownasz sobie w nastepnej rundzie jak trzeba
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2069
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Odp: !ven
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 17, 2008, 06:14:28 pm »

A faktycznie, zwracam honor, coś mnie zaćmić musiało :D

Może i da radę, choć na bliskim zawsze można grabie dostać, i się znowu nie przyda. Dlatego jestem fanem Targetów od pewnego czasu, zawsze użyteczne :)
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: !ven
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 17, 2008, 06:19:43 pm »

Target VItals jest zdecydowanie zacną kartą  :D
Zapisane
PVP Team