Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: tzimisce - debate and fight  (Przeczytany 6123 razy)

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
tzimisce - debate and fight
« dnia: Kwietnia 01, 2008, 09:44:19 am »

Dość rzadkie połączenie talii politycznej z mocno rozbudowanym modułem combatu w dodatku opartym o blokowanie a nie wchodzenia w walke. Spora ilosc glosow powinna tez pozwolic na okazjonalnego amarantha  :twisted:
Crypt:
Christine Boscaci
Meshenka x2
Velya
Lambach x2
John Paleologus
Stravinsky
Sascha Vykos ADV
Lolita Houston
Horatio
Olga Triminov

Library:
Master:

The Rack
The Coven
Giant’s Blood
Rotschreck x2
Minion Tap x5
Powerbase: Madrid x2
Dreams of the Sphinx x3
Black Forest Base
Hungry Coyote
Equipment
Bowl of Convergence
Ivory Bow
Living Manse x2
Politic
Banishment x2
Political Stranglehold
KRC x8
Ancient Influence
Action
Eternal Vigilance x2
Abbot x2
Action Modifiers
Changeling x6
Plasmic Form x3
Combat
Carrion Crows x5
Breath of the Dragon x6
Chiropteran Marauder x7
Amaranth x2
Reaction
Telepathic Misdirection x3
Eagle’s Sight x5
Enhanced Senses x4
Cat’s Guidance
On the Qui Vive x3
Forced Awakening
WWEF x2
Retainers:
Mr. Winthrop
Revenant x3
Allies
Mylan Horseed

Total: 90
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 10, 2008, 09:35:04 am wysłana przez alek »
Zapisane

FantoM

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 282
    • Zobacz profil
Odp: tzimisce - debate and fight
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 01, 2008, 12:15:25 pm »

Od jakiegos czasu planuje cos podobnego, ale tylko zastanawia mnie czy Polityka+Combat+Wall nie sprawi, ze dosc czesto bedzie tak, ze nic nie bedzie podchodzic co powinno.
A deck wyglada ciekawie. Zastanawia mnie tylko czy nie bedziesz mial klopotu z krwia.
Zapisane
nawet głupie posty nie zabija cthulu kotka!

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: tzimisce - debate and fight
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 01, 2008, 01:22:29 pm »

z krwia rzeczywiscie moze byc problem, sa co prawda amaranthy i rack, ale nie wiem czy to starczy. Poki co jeszcze nie gralem, jak bedzie malo to pewnie doloze jakies inner essence, taste of vitae albo jake'ow.
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: tzimisce - debate and fight
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 02, 2008, 01:00:24 pm »

no dobra...i co jest tu takiego super w tym decku, oprocz tego ze jest toolboxem?
mocno rozbudowany modul combatu? sorry, opcja dla frajera, combat i tak ci wpieprzy, nie-combat zagra ce, jedyne na co to sie zda to decki, ktore nie maja jak zakonczyc walki / oddac, te rzuca dodge :D
polityka zalezy od stolu, wyjdzie ktos inny z glosami i mozesz sie zaplakac, szczegolnie przy 3 minion tapach na tyle kart, bo twoje glosy = ilosc duzych wampow, ile ich wystawisz? 2? 3 jak ci sie pofarci z kartami?
poza tym masz malo stealth, a robisz akcje...no ok, ludzie sie moga bac tego combatu niby, i baliby sie jakbys gral cos innego niz kruki i breath, a tak to raczej storporujesz moze jakims fartem 1-2 wampy jako acting i nara
jak dla mnie to ten deck chce robic wszystko, i w efekcie nie robi nic
tandetna polityka jaskra na !bru (mowie tak, bo sam mowil ze jest tandetna :D ) przejedzie po tobie jak po dzikiej swini i jeszcze zalozy ci vote locka :D

to mialoby sens przy np sprawdzonym module vic pre, w takim jak dla mnie nie ma zadnego
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: tzimisce - debate and fight
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 02, 2008, 01:43:39 pm »

Cytuj
combat i tak ci wpieprzy
combat owszem mi wpieprzy, ale przy okazji sam pojdzie w torpor wiec nie wiem czy bedzie taki chetny, a jak zalapie rota to nic mi nie zrobi
Cytuj
nie-combat zagra ce
niech sobie zagrywa, nie ma tu fame, dragonboundow, itp, nie oustuje poprzez bicie innych wampow
Cytuj
polityka zalezy od stolu, wyjdzie ktos inny z glosami i mozesz sie zaplakac
vote lock moze byc problemem, dlatego dolozylem 2x living manse. Zawsze jest tez opcja zablokowania kogos z glosami i poslanie go do torporu zeby spadly glosy
Cytuj
poza tym masz malo stealth, a robisz akcje...no ok, ludzie sie moga bac tego combatu niby, i baliby sie jakbys gral cos innego niz kruki i breath, a tak to raczej storporujesz moze jakims fartem 1-2 wampy jako acting i nara
no i wlasnie chodzi o to zeby sie troche bali. Cos innego niz kruki i breath? To znaczy ze to slabe opcje? Jak dla mnie environmental damage polaczone z agrawkami na kazdym zasiegu to duze zagrozenie dla wiekszosci talii
Cytuj
tandetna polityka jaskra na !bru (mowie tak, bo sam mowil ze jest tandetna Very Happy ) przejedzie po tobie jak po dzikiej swini i jeszcze zalozy ci vote locka
a w jaki sposob?? robi akcje na jednym stealthie, zlapie je wszystkie. W combacie co najwyzej zagra mi CE, jak nie to pojdzie do torporu, a nawet jak zagra moze dostac rota, wiec ta uwaga jak dla mnie zupelnie nie trafiona
Cytuj
jak dla mnie to ten deck chce robic wszystko, i w efekcie nie robi nic
mozliwe, jak zreszta w przypadku wiekszosci toolboxow. Talia na pewno nie jest latwa do grania, moim zdaniem ma jednak spory potencjal. Przede wszystkim ma duzo do zaoferowania innym, co daje wiele okazji do dealowania: sporo glosow, polityke, solidne mozliwosci bloku. Malo jest deckow majacych tak szeroki wachlarz mozliwosci interakcji z reszta stolu.

Zapisane

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: tzimisce - debate and fight
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 02, 2008, 02:23:58 pm »

Ale co ci daje Living Manse zeby pokonac vote lock ? Bo nie rozumiem ? To +1 Bleed
Zapisane

Boogie

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1123
  • I am disco dancer!
    • Zobacz profil
Odp: tzimisce - debate and fight
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 02, 2008, 02:25:56 pm »

Cytuj
poza tym masz malo stealth, a robisz akcje...no ok, ludzie sie moga bac tego combatu niby, i baliby sie jakbys gral cos innego niz kruki i breath, a tak to raczej storporujesz moze jakims fartem 1-2 wampy jako acting i nara
no i wlasnie chodzi o to zeby sie troche bali. Cos innego niz kruki i breath? To znaczy ze to slabe opcje? Jak dla mnie environmental damage polaczone z agrawkami na kazdym zasiegu to duze zagrozenie dla wiekszosci talii

Ja tam bym toolboxa nie składał tak, żeby się ludzie bali. Miałem właśnie na Tzi tb (s&b + combat + intercept + ~vote lock (głosy na samych wampirach bez zabawy w politykę)) i powiem ci, że w momencie złapania pierwszego wampira i wysłania go w torpor (i to takiego, który nawet się nie bronił) cały stół leci na ciebie bo od razu wydajesz się agresywny. A tego toolboxem nie jesteś w stanie przeżyć...
Archetyp Tzi+cept+agg jest na tyle mocny, że spadniesz jako pierwszy - dla każdego jesteś zagrożeniem. I nie ważne, że powiesz, że ty tak na prawdę to nie bijesz bo masz toolbox - to tak jakbyś wystawił Stasie, zablidował za 9 na +3 stealth i wmawiał wszystkim, że grasz polityką na Grelach - nawet jak tak jest to gracze już zdecydowali, że zaraz spadniesz.

Popieram zdanie Duda i radzę wyspecjalizować się w czymś bardziej niż masz to zrobione teraz (albo combat + cept, albo light stealth + polityka (najlepiej na pre), albo bruise & bleed albo cokolwiek), chyba że decku będziesz używał na jakimś bardzo lajtowym meta...

@Baal

chyba chodziło o to że jak ma na stole vl to wtedy odrzuca 20 kart polityki i zaczyna bleedować za 2 ;)
Zapisane
Zawsze, gdy widzisz smutne dziecko - przytul programiste...

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: tzimisce - debate and fight
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 02, 2008, 02:46:42 pm »

A co to za deck????

Nudy na pudy :)
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Docent

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2772
  • *censored*
    • Zobacz profil
Odp: tzimisce - debate and fight
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 02, 2008, 02:49:43 pm »

radze zmienic klan :P
Zapisane

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: tzimisce - debate and fight
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 02, 2008, 02:58:01 pm »

Cytuj
Ja tam bym toolboxa nie składał tak, żeby się ludzie bali
nie bez kozery uzylem slowa troche, combat jest akurat taki zeby zniechecic do blokowania wiekszosci moich akcji i atakowania moich wampow bo nie oddadza. Nie wydaje mi sie zeby na widok breatha wszyscy od razu uznali Cie za najwieksze zagrozenie na stole.
Cytuj
chyba chodziło o to że jak ma na stole vl to wtedy odrzuca 20 kart polityki i zaczyna bleedować za 2
no cus w ten desen
Cytuj
A co to za deck????

Nudy na pudy Smile
jak zwykle konstruktywnie  :wink:
Cytuj
radze zmienic klan
na jaki?
Zapisane

Docent

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2772
  • *censored*
    • Zobacz profil
Odp: tzimisce - debate and fight
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 02, 2008, 03:24:30 pm »

oczywiscie na jedyny sluszny - Lasombre :D chociaz nie mam tez nic przeciw Ventru, Giovannim, Tremerom, Blood Brotherom, Gangrelom i ich anti kolegom oraz Anarchom :D a ty musisz tu szpecic takimi Tzimise :F fuuuj! wstydz sie! :P
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: tzimisce - debate and fight
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 02, 2008, 04:17:20 pm »

zupelnie nie wiem co jest przerazajacego w breathu, musisz byc na dalekim (albo sam sobie tez posypiesz), combat zalozy ci grabie i gowno zrobisz a nie mu oddasz
a jaskier zalozy ci vote lock chociazby iloscia akcji, zanim ty wystawisz jednego wampa, on bedzie mial 2, z czego jeden pewnie szybko pojdzie po krucjate, to tylko przyklad, ok mozesz go zatrzymac, jak bedziesz mu wszystko blokowal, tylko odslonisz sie na predatora (glowny bol grania wallem to mentalnossc "zblokuje wszystko", co jest mitem). i nawet jak nie rzuci ce to wystarczy ze bedzie na bliskim (a manewry ma), nie rzucisz breatha i gowno mu zrobisz
no chyba ze liczysz na te 2 eternale, ktore masz na 90 kart, i zakladasz na 1 stealth, zycze powodzenia

ja ci tylko mowie, ze ten deck jest totalnie nieskuteczny, i bardzo latwo go udupic, ale oczywiscie masz prawo upierac sie przy swoim
do takich zabaw zdecydowanie lepsi sa np !tre (szczegolnie nowa grupa) lub, jak wspomnial docent - lasombra
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: tzimisce - debate and fight
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 02, 2008, 06:21:35 pm »

no to konstruktywnie odpowiem: nudy na pudy i już :)

p.s. a co to znaczy "jak zwykle"??? :)
Z reguły się przecież nie wypowiadam. Chyba, że ktoś robi to za mnie a ja o tym nie wiem :)

pzdr
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: tzimisce - debate and fight
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 03, 2008, 09:08:23 am »

Cytuj
zupelnie nie wiem co jest przerazajacego w breathu, musisz byc na dalekim (albo sam sobie tez posypiesz), combat zalozy ci grabie i gowno zrobisz a nie mu oddasz
wiem, ze jestes przyzwyczajony do warszawskiego meta, ale robiac talie ja nigdy nie biore tego pod uwage. W meta bardziej turniejowym breath jest naprawde mocna karta. Do tego mam sporo manewrow, na bliskim moge zagrac braeth + rot i nic mi nie bedzie, a nawet pod grabiami moge zagrac chiropterana i walnac agrawkami z reki
Cytuj
a jaskier zalozy ci vote lock chociazby iloscia akcji, zanim ty wystawisz jednego wampa, on bedzie mial 2
moge sie mylic, ale z tego co pamietam, to mial tam jeszcze wieksze wampiry niz ja
Cytuj
jak bedziesz mu wszystko blokowal, tylko odslonisz sie na predatora (glowny bol grania wallem to mentalnossc "zblokuje wszystko
no normalnie zraniles moje ego ;) widziales mnie grajacego kiedys w ten sposob wallem?
Cytuj
i nawet jak nie rzuci ce to wystarczy ze bedzie na bliskim (a manewry ma), nie rzucisz breatha i gowno mu zrobisz
jak juz napisalem powyzej na takie wypadki mam 7 chiropteranow (manewr albo agrawy z reki)
Cytuj
no chyba ze liczysz na te 2 eternale, ktore masz na 90 kart, i zakladasz na 1 stealth, zycze powodzenia
jakos mocno na nie nie licze, ale jak juz robimy duel z Jaskrowa polityka (i tak zupelnie przez przypadek obrzucamy ten deck błockiem  :lol:) to on mi tych eternali nie zlapie bo nie ma cepta.
Cytuj
ja ci tylko mowie, ze ten deck jest totalnie nieskuteczny, i bardzo latwo go udupic, ale oczywiscie masz prawo upierac sie przy swoim
ja sie zdecydowanie nie upieram, tym bardziej, ze jeszcze nim nie gralem. Calkiem mozliwe, ze bedzie tak jak piszesz, chociaz wydaje mi sie, ze wlasciwie poprowadzony ma spory potencjal.
Cytuj
do takich zabaw zdecydowanie lepsi sa np !tre (szczegolnie nowa grupa) lub, jak wspomnial docent - lasombra
!tre takich sie nie zrobi, mozna zrobic na nich fajna scianke z agrafkami (chocby taka jak ta ktora niedawno grales) ale nie ma tam glosow i miejsca na polityke. Z lasombra tez nie da rady w tej lub podobnej postaci. Maja duzo glosow, ale mozliwosci bloku praktycznie zadne, a combat taki sobie, szczegolnie na wampach z glosami, ktore czesto maja tylko mala pot.
podsumowujac dzieki za rady i wytkniecie brakow. Poniewaz jestem uparty to sprobuje tym zagrac w najblizszym czasie i napisze co to z tego wyszlo.
Oczywiscie jak ktos chce jeszcze cos dodac to chetnie przeczytam
SPecial thx goes to Szewski ;)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 03, 2008, 09:16:31 am wysłana przez alek »
Zapisane

Maeglin

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2189
  • PVPP
    • Zobacz profil
Odp: tzimisce - debate and fight
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 03, 2008, 09:50:12 am »

nie żebym się czepiał, lecz lasombra ma tylko jedego 'polityka' z małą potencją - gratiano.
poza tym istnieje abbot, eyes of the night, mają lepsze odbicia[bardziej uniwersalne] oraz mogą korzystać z prezencji.
zdecydowanie dają radę.
co do !tre - mają sporo głosów, oraz AUS - mogą zrobić to co i Tzi, z tym, że mają mniej permacepta [ale lepiej zakładanego, bo z motsów]

ten deck ma moim zdaniem za dużo akcji. nie zagrasz ich. to jest problem.
Zapisane
Ar-Rashid said, A true assassin has no ego, which is well, for he receives no glory. The Admonitions.