Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: !Gangrel Vitals v.3.0.  (Przeczytany 2450 razy)

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
!Gangrel Vitals v.3.0.
« dnia: Kwietnia 05, 2008, 03:15:39 pm »

Tym deckiem gralem jakis czas temu, ale rozlozylem, bo jest nudny strasznie i za malo wygrywal. ;) Autorem koncepcji jest Miguel Pascual z Hiszpanii. Wygral nawet podobnym spisem turniej na 30+ typa, ale to byl chyba przypadek, bo deck jest cienki. Koncepcja prosta - robie Embracy, zakladam telefony i bleeduje za milion, pool gain mam z Tributow. Deck niestety jest za wolny; co prawda mnozy sie jak dziki, ale bleeduje bardzo wolno + za czesto musi huntowac po Tributach/Embracach. No i ten combat tez jest taki sredniawy, bo ciezko tym kogos zabic. Testowalem w tym decku m.in. Follow the Alpha i Bay nad Howle i eventy w stylu Veil of Darkness czy Slow Withering, ale w ogole sie nie sprawdzily.


Crypt (12):
-----------
1 Mowgli                 5
1 Skryta Zyleta          5
1 Maria Stone            5
1 Celeste Lamontagne     5
1 Jeffrey Mullins        4
1 Charlie Tyne           4
1 Scarlet Carson O'Toole 4
1 Lula Burch             3
1 Bill Butler            3
1 Denette Stensen        2
1 Jesus Alcala           2
1 Leo Washington         2

Library (65):
-------------
Master (15):
2 Direct Intervention
1 Hungry Coyote, The
2 Information Highway
5 Life in the City
5 Tribute to the Master

Action (20):
12 Embrace, The
5 Bum's Rush
2 Abbot
1 Aranthebes, The Immortal

Equipment (5):
5 Camera Phone

Ally (1):
1 Carlton Van Wyk (Hunter)

Combat (24):
13 Target Vitals
9 Leathery Hide
2 Pulled Fangs
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: !Gangrel Vitals v.3.0.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 07, 2008, 09:36:35 am »

wyglada solidnie. Robi sporo poola, wiec nie musi sie az tak spieszyc. Combat calkiem fajny, moze warto wlozyc jakies frontal assault. Duzo lepszy niz ten swarm bleed na wezach co wrzuciles
Cytuj
bo jest nudny strasznie
no fascynujacy to on nie jest
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 07, 2008, 09:38:36 am wysłana przez alek »
Zapisane

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: !Gangrel Vitals v.3.0.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 07, 2008, 05:44:40 pm »

Z tym robieniem poola nie jest tak rozowo, bo jak mam na plecach cos bardziej agresywnego niz deck ala Setyci Haryego_pl, to to co odrobie Tributem predator mi w 1 ture zjedzie spowrotem. A jak gram Tributa, to srednio polowa moich kolesi nie bleeduje w tej turze, czyli zamiast np. za 10, zbleeduje za 6, a to jest strasznie malo niestety i sprawia, ze mam takie puste tury czasami. Czesto jest tez tak, ze bleeduje sobie powoli, gram te Tributy co jakis czas i w momencie jak zjade mojego pierwszego preya, to inni juz sie tez wysetowali i przegrywam wyscig, bo ja bleeduje za 5 po Tribucie/za 10 bez tributa, a inni jada z polityki/Governa+Conditioninga za 14 bez problemow.
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: !Gangrel Vitals v.3.0.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 08, 2008, 09:47:36 am »

jak dla mnie zalozenie troche na wyrost. Sytuacja jaka opisujesz to meta gdzie graja same hiper agresywne decki, zero combartow, zero toolboxow, scianek itp. No ale moze w Toruniu tak macie. Mozna tez sprobowac wlozyc pare Heaven uncovered zeby moc zmasowanym atakiem zdjac w odpowiedniej chwili jakiegos wampa ze stolu.
Zapisane

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: !Gangrel Vitals v.3.0.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 08, 2008, 10:04:21 am »

Szewo mial kiedys fajnego Gangrel Poke :D z computer hakingami, zapewn z telefonami lepiej by smigal :)
Ale tamto dzialalo jak szalone :D
Zapisane

sbodek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1308
    • Zobacz profil
Odp: !Gangrel Vitals v.3.0.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 14, 2008, 05:48:54 pm »

grałem kiedys podobnym ale na zwyklych Gangrelach

moim zdaniem:
- kombat w deku jest niepotrzebny (wyrzucic całkowicie albo zostawic jedynie 3-4 karty dla postraszenia)
- za duzo embraceow: wystarczy 6-7
- za duzo mastera (nawet jesli to trifle to musi trafić dwa mastery na ture a to za duzo na szybki dek - zanim przyjdzie faza master spowalnia rękę)
- jako pisze Baal: koniecznie dodać computer hacking, dużo aby podchodził kilka na turę
 - i odbicia dodać: te nowe za 2 : "lost in transaction" - nie szkodzi że drogie , ale teraz każdy kto cie bliduje bedzie Ci teraz pomagał


dek będzie szybszy, ale będzie mial jedna wadę - możliwa jazda tylko do przodu, ciężko jakiś dil ugadać (jedyne co możesz zaoferować to że nie będziesz jechal do przodu  :?)
Zapisane
Myśli ich czarne, słowa pokrętne, czyny występne, serca zapiekłe, dusze mroczne, sumienia spaczone

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami" George Orwell

M. Janicki "Symetryści...

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: !Gangrel Vitals v.3.0.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 14, 2008, 06:11:10 pm »

- kombat w deku jest niepotrzebny (wyrzucic całkowicie albo zostawic jedynie 3-4 karty dla postraszenia)
Cytuj

Cytuj
- jako pisze Baal: koniecznie dodać computer hacking, dużo aby podchodził kilka na turę

No mozna dac tez np. z 5 Dodgy i wtedy wiecej bleeda, tylko ze to wtedy bedzie inny deck. :(

Cytuj
- za duzo embraceow: wystarczy 6-7

W wersji z Hackingami (albo lepiej 50-50 Hackingi i bleed z Dominacji przy mieszanej krypcie weenie DOM + jedynki) Embracy nie sa w ogole potrzebne, bo deck i tak jest szybszy niz w takiej wersji. Tylko, ze ja wlasnie nie chce skaldac decku na Hackingach. :/

Cytuj
- za duzo mastera (nawet jesli to trifle to musi trafić dwa mastery na ture a to za duzo na szybki dek - zanim przyjdzie faza master spowalnia rękę)

Zgadza sie, masterow jest za duzo, ale jedyne co moznaby ewentualnie wywalic to Info Highway. Reszta po prostu musi zostac, bo inaczej deck nie ma ani krwi na wampirach, ani pool gainu + przyjmuje wszystkie Ancille na klate. :<

Cytuj
- i odbicia dodać: te nowe za 2 : "lost in transaction" - nie szkodzi że drogie , ale teraz każdy kto cie bliduje bedzie Ci teraz pomagał

Lost in Translation dziala tylko na mlodszych, co przy max. capacity 5 jest licha opcja.
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

sbodek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1308
    • Zobacz profil
Odp: !Gangrel Vitals v.3.0.
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 14, 2008, 08:23:47 pm »

chciałem zacytować ostatni post Pudla ale to wychodzi wizualnie strasznie  :lol:

no musisz sie na cos zdecydować - kombat albo intensywny bleed
inaczej dek bedzie woooooolny

jezli chcesz tylko zintesyfikowac bleed zachowując kombat to oprócz telefonow daj im retainerów: JS simons i ta laseczka ktorej imie zapomnialem (zawsze to wyjdzie + 2 bleeda) choc moim zdaniem Baal ma jednak absolutną rację z Comp.Hack-iem

ale mastera koniecznie zmiejsz o polowę: Information Higway oba, Tributy zmniejsz o 1, Life in City  zostaw góra 3, ja osobiście wywalilbym DI , ale ja zawsze gram bez Directów
 
embrace tez zmniejsz do 6 (i tak więcej jak 1 na turę nie wystawisz) i dek bedzie szybszy
Zapisane
Myśli ich czarne, słowa pokrętne, czyny występne, serca zapiekłe, dusze mroczne, sumienia spaczone

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami" George Orwell

M. Janicki "Symetryści...