Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: setyci combat - prosze o opinie:]  (Przeczytany 5534 razy)

Hary_pl

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
setyci combat - prosze o opinie:]
« dnia: Kwietnia 06, 2008, 08:03:08 pm »

Crypt (12):

3x Nakthhorebh
3x Bupe Kuila
2x Ankh-sen Sutekh
2x Ezekiel, Lord of montreal
2x Zhenga

Cap crypty: 85 Srednio: 7,08

Library (90):

Master (16):
4x Minion Tap
2x Path of Typhon
1x The Rack
1x Giants Blood
1x KRCG News Radio
1x WMRH Talk Radio
1x Channel 10
2x Guardian Angel
1x Depravity
2x Fame

Action (14):
5x Bums Rush
7x Enchant Kindred
2x Heart of Darkness

Equipment & retainer (6):
3x Sport Bike
1x Mr. Wintroph
2x Mokole Blood

Action modifier (10):
2x Truth of Thousand Lies
3x Lost in Crowd
5x Swallowed by the Night

Reaction (9):
9x Waek with Evenings Freshness

Combat (35):

8x Skin of Adder
7x Cobra Fangs
6x The Jones
7x Target Vitals
7x Taste of Vitea


W zalozeniu budzimy Nakthhorebh (z +1 strenght, 1 untap during minion phase) i Bupe Kuila (z +1 intercept). Ofensywnie mozmy bleedowac i precyzyjnie wchodzic w combat z vampami, ktore maja Fame (Enchant kindred, Truth of thousand lies(+2 bleed albo Untap), Bum rush, Stealth). Defensywnie mamy sporo budzen i stalego cepta ew. Bum rush do tylu i Enchant kindres na mlodszego.
Combat jest prosty Guardian Angel/Heart of darkness (1prevent/1 prevent zamaina agrawek na zwykle)  Skin of Adder (+1 damage, 1 prevent) i strike z Cobra fangs poprawione Target Vitals, Na koniec Taste of Vitae. Jak sie uda obudzic trzeciego albo i czwartego miniona to jest bombowo.
Zastanawiam sie czy 2x Guardian Angeli nie zamienic na 2 dodatkowe Heart of Darkness (minion moze miec ich kilka (sic!)) i chcialbym dolozyc ze dwa Delaying Tactic, ale nie wiem co wyrzucic.
Prosze o opinie i konstruktywna krytyke.

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 07, 2008, 12:38:49 pm wysłana przez Hary_pl »
Zapisane

Nowy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1689
  • С.Т.А.Л.К.Е.Р.
    • Zobacz profil
Odp: setyci combat - prosze o opinie:]
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 06, 2008, 09:29:47 pm »

Ja bym tam wrzucił Heart of Darkness zamiast Guardian Angel, za szybko schodzą aniołki. :) Poza tym Lost in Crowd można by zamienić na Swallowed by the Night, a dwa Waek with Evenings Freshness zamienić na Truth of a Thousand Lies żeby mieć vampira na koniec tury gotowego do bloków. Można też spróbować z Tongue of Serpent jeśli przeciwnik będzie uciekał na daleki zasięg. Co do krypty zastrzeżeń nie mam. :)
Zapisane
"Dobrej Zony wszystkim i co by nam nie chorować".

FantoM

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 282
    • Zobacz profil
Odp: setyci combat - prosze o opinie:]
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 06, 2008, 10:30:37 pm »

a nie lepiej setytów z SER i POT/pot samych + typhonic beasty? znacznie lepiej sie sprawdzaja niz skin of adder...
Zapisane
nawet głupie posty nie zabija cthulu kotka!

Hary_pl

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: setyci combat - prosze o opinie:]
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 07, 2008, 12:08:36 am »

Probowalem ulozyc, ale nie miesci sie wszystko co chce wlozyc. Brak jest elastycznosci i bardzie juz ciagnie w strone Potenca czyli grapli, torgna i disarma wiec w sumie moge zagrac na czysty potence a nie o to mi chodzilo. deck na potence juz mam ;]
Zapisane

FantoM

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 282
    • Zobacz profil
Odp: setyci combat - prosze o opinie:]
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 07, 2008, 03:10:56 am »

Nie wiem jak dla ciebie, ale dla mnie opcja grapple + typhonic beast jest fajna opcja (+1str, 1prev, press i do tego wiecej niz 1 na runde mozesz)


Lepiej sie specjalizować niż robić toolboxa w taki sposób.

Combat ci wklepie...
Bleed/Polityka przejdą twojego cepta
Preyowi nic nie zrobisz z takim bleedem, a 5 wejsc w walke odpowie ci 5 s:ce
Cepta masz praktycznie tylko z masterow lokacji - sudden/wash + palenie lokacji czy cos i tez sie skladasz.
Pool gain tez widze, ze nie najlepszy 4 mt, krowa + mid-cap do tego 9 kart (dobrze policzylem i pamietam o tej godzinie?) placisz z poola.
Stealtha masz tyle, ze deck na cepcie i tak cie zlapie, a blokowac beda ciebie i tak pewnie w ostatecznosci.

Moze i setyci maja fajne karty, ale nie jest to klan stworzony do walki. 2x staralem sie zrobic na nich cos sensownego co moze zrobic w walce i odradzam - takim deckiem nie wygrasz stolu, chyba, ze bedziesz mial duze szczescie, ale nie zmienia faktu, ze zabawnie sie gra deckiem na 30 typhonic beastach :D

Chociaz moge tez pierdolic z powodu pozniej godziny.
Zapisane
nawet głupie posty nie zabija cthulu kotka!

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: setyci combat - prosze o opinie:]
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 07, 2008, 08:40:17 am »

calkowicie zgadzam sie z przedmowca, jak juz robic setytow na combat to z pot, a wtedy chyba lepiej zrobic to na kims innym :)
Zapisane

Hary_pl

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: setyci combat - prosze o opinie:]
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 07, 2008, 10:55:50 am »

Zdaje sobie sprawe ze :
1. od ostrego combatu dostane w pape.
2. ostrego bleeda/polityki nie wyblokuje.
3. pool gain jest mid ale wiekszosc deckow tak ma.
4. o preya sie nie martwie nie martwie jak mnie predator nie zje na poczatku to sobie poradze.
Ktory toolbox nie ma powyzszych wad?? jesli jakis ma to ja go nie znam takie sa toolbox imho.

Sformuluje moje pytanie konkretnie : Gdybyscie miel grac deckiem na takiej bazie jakie kosmetyczne zmiany byscie wprowadzili?

Jeszcze jedno zwroccie uwage jakie smieszne czasem decki turnieje wygrywaja:
www.thelasombra.com
Niby i combat je powinien wklepac i bleed/polityka przejsc...
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 07, 2008, 11:00:00 am wysłana przez Hary_pl »
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: setyci combat - prosze o opinie:]
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 07, 2008, 11:14:50 am »

zadnych. rozlozylbym go w cholere i albo zlozyl od nowa (chociaz nie wiem czy by mi sie chcialo , bo nie jest zbyt obiecujacy), albo zabral sie za cos innego

poza tym oczywista konkluzja do twoich 4 punktow to
5. ten deck nic nie robi. wystawia sie i ginie

w kazdym decku, niewazne na co, powinienes zalozyc, ze brakuje ci odpowiedzi na jedna (gora dwie, ale lepiej nie) opcje - np jedzie cie polityka, ale poradzisz sobie w walce, masz jak odbic bleeda itp
kiedy opcji jest wiecej = masz problem
tak wiec
ad1 - to ty grasz combatem (w zalozeniu), jak masz zbierac baty, to przynajmniej mu oddaj tak, zeby drugi raz sie zastanowil. tym deckiem - odpada
ad2 - nic nie wyblokujesz, bo masz 3 lokacje na 90 kart, ktore a) musza ci podejsc, b) musisz wystawic i c) daja ci casual intercept, czyli nijak nie jest to gwarantowany blok. to samo o motorach - zakladajac je wzbudzisz mniej wiecej taka reakcje, jak od dawna sie tu nie udzielajacy slave, ktory rzucal setytami additionale z celerki :D
ad3 - wiekszosc deckow ktore maja slaby albo nawet sredni poolgain rekompensuja sobie to faktem, ze potrafia obronic swojego poola. przy tym decku mozesz o tym zapomniec
ad4 - a jak sobie z tym preyem poradzisz? tymi 5 rushami na 90 kart? czy tym bleedem za 1 modlac sie o blok od kogos, bo masz reke zapchana kartami? no dobra, niech bedzie bleed za 2, kazdy kto zobaczy czym grasz (a zobaczy szybko) po prostu ci to wpusci, co zredukuje cie do gry na zasadzie zrzucania karty w discardzie. ten deck to wymarzony predator, gwarantowany spokoj i pelna opcja wlasnej rozbudowy :)

i nie pisze tego zeby cie zniechecic, tylko widze ze nie masz za duzo doswiadczenia, i gdybym byl na twoim miejscu, to wolalbym przeczytac powyzszy komentarz niz zmarnowac 2-4 godziny na totalnej frustracji

jak juz musza to byc setyci na combat, to albo (jak bylo sugerowane) na potence, albo podobny modul + mark of damnation i temptacje oraz wiecej wejsc w walke kosztem np zbednych kart do interceptu itp - wbijasz w walke, nie zabijasz wampa ale redukujesz mu troche juchy, obkladasz towarzystwo temptacjami i jedziesz go bleedem z dream world jego wlasnymi wampami. czyli taka inna wersja temptacji + free states rant, moim zdaniem nie do konca skazana na porazke
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: setyci combat - prosze o opinie:]
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 07, 2008, 11:59:40 am »

Ja rowniez nie widze tego deku. Cepta malo wiec toolbox z tego zaden, combat kiepksi, specjalizowany dek na bliskim zniesie, deki na dalekim zabija, na gunach zabija. Bleed nie wyrzucisz, wystawisz 10 Nakthhorebh i bedziesz praktycznie w pupie juz bo zostanie ci juz prawdopodobnie okolo 12 -14 w poolu.
Zanim kogos zabijesz w combacie minie koljnych kilka tur.

Sorry ale ja po prostu tego nie widze i nie pisze cie tak zebyc cie zniechecic ale widze ze masz malo doswiadczenia :D:D:D
Zapisane

Hary_pl

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: setyci combat - prosze o opinie:]
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 07, 2008, 11:59:57 am »

Jesli chodzi o doswiadczenie to gram juz nascie lat , mam wygrane 2 albo 3 turnieje w polsce i 1 w uk, sporo gier w finalach...

Tym deckiem gralem tylko 2 razy ale obie gry wygralem i nie bylem wymarzonym praedatorem ...

Granie nim nie jest oczywiste widzisz tone bleeda/ comabtu i wiesz aha tak to dziala.
Smutne, widocznie nikomu sie nie chcialo go nawet analizowac.

No coz sprobuje chyba 27.04.08 jest constructed w londynie, zobaczymy jak bedzie. Wyniki pokaze, a poki co dzieki za komentarze.

p.s. a jak nie masz forta swoim combatem to lykasz dzidy po 4-5z opcja torporu we wlasnym untapie i to niby nie boli?
Zapisane

Marchewa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1012
  • da n00bz house
    • Zobacz profil
Odp: setyci combat - prosze o opinie:]
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 07, 2008, 12:24:11 pm »

jezeli po tych wszystkich komentarzach nadal chcesz grac tym deckiem to:

gdzie jest ten fame o ktorym wspominales ? bo jesli ja gram fame'ami to zadko kiedy zucam je tak cross table
jezeli juz chces grac na perm cepcie ... to musisz tn deck zmniejszyc przynajmniej do 70 kart
pozatym prawdopodobnie bedziesz mogl zblokowac 1 moze 2 akcje na ture  jesli juz Ci najdzie ten cept wiec trzymanie takiej karty jak rack jest .... srednia opcja
jedyny combat jak dla mnie w ktorym oplaca sie trzymac minion tapy to albo : majesty(inny s:ce) albo FOR z rollingami, albo decki na alastorach z assault riflem i taste of vitea (tak troche ogolnikowo mi wyszlo, ale zeby bylo jasne twoj deck nie lapie sie pod zadna z tych kategorii ;) )
a no i jezeli juz grasz na narkotorebce to przynajmniej w 4 sztukach jesli nie 5
Zapisane
In V:tes world
                                                                                                                I am Lord Voldemort

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: setyci combat - prosze o opinie:]
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 07, 2008, 12:30:18 pm »

 :D

Masz racje smutne ze nikt nie poparl ciebie i powiedzial ze to jest deck super :D
Zawsze lubilem takie otwarcie na krytyke:) Zamieszcze deck ale jak powiedziecie ze wam sie nie podoba znaczy sie nie znacie :D :D

Chcesz nim grac to graj, poznales nasza opinie i od ciebie zalezy czy ja wezmiesz pod uwage czy nie :D

 :smileysmoker:
Zapisane

Hary_pl

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: setyci combat - prosze o opinie:]
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 07, 2008, 12:40:58 pm »

Ups...:] 2x fame tam jest pominalem przy robieniu spisu.
Zapisane

FantoM

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 282
    • Zobacz profil
Odp: setyci combat - prosze o opinie:]
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 07, 2008, 04:09:31 pm »

Jak ja bym składał znowu kombat to bym inne wampiry miał - shemti/bupe/i ta 6tka z Lona z pot, albo na 2-3 grupie...

Jak nie chcesz miec mocno bijacego decka, a chcesz blokowac to pomysl na wezami z aus...
dalej jak chcesz toola miec to moze wampy z cel pot DOM...


ale i tak jestem przekonany, ze jedyny combat jaki mozna na setytach zlozyc z domieszka innych kart to typhoniki ...
Zapisane
nawet głupie posty nie zabija cthulu kotka!

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: setyci combat - prosze o opinie:]
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 07, 2008, 04:53:19 pm »

sorry ale jak widze taki deck i komentarz "wygralem 2 lub 3 turnieje w Polsce" to jakos nie moge zachowac powagi :D
ale podejme wyzwanie...gdzie byly te turnieje? i kiedy to bylo? ilu bylo graczy?

reszta jak pisal baal - jak uwazasz ze jest super to po co pytasz? jesli ten deck 2 razy wygral w twoim meta, to zdecydowanie nie chcialbym grac w twoim meta :D
i faktycznie, nikt nie analizowal...ok tzn co twoja glowna bron na combat avoidance to the jones, super, zalozmy ze nawet raz jakims cudem uda ci sie mnie storporowac, i co z tego?
kazdy rozsadny gracz widzac taki deck (a nie trzeba byc ani za specjalnie rozsadnym, ani za dlugo sie przygladac) po prostu da ci pelna swobode dzialania, bo szybko zobaczy ze nie masz mu jak zrobic krzywde, jedyne co zrobisz to bleed za 1-2 i moze rush od swieta
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired