Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Moje malutkie Gangreliki  (Przeczytany 7086 razy)

Wok

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 47
  • Twierdza wrocław
    • Zobacz profil
Moje malutkie Gangreliki
« dnia: Kwietnia 22, 2008, 02:47:31 pm »

Witam, zaczynam sobie grać we VTES'a i powoli sie uczę, jednak cały czas modyfikuje deck i szukam optymalnego rozkładu. Jakby ktoś coś pomógł to byłoby miło. Gangrele Antitribu 3 i 4 grupa.
Rozpiska wygląda tak:

Krypta:
2x Mitru the Hunter
1x Skryta Zyleta
1x Xendil Charmer
2x Luke Fellows
1x Spider
1x Ryszard
1x Leo Washington
1x Scarlet Carson O'Toole
1x Jesus Alcala
1x Harry Reese

Mastery:
5x Blood Doll
1x Minion Tap
2x Fame
1x Major Boon
1x The Barens
1x Archon Investigation
2x Capitalist
1x Campground Hunting Ground
1x KRCG News Radio
1x Dreams of the Sphinx
1x Effective Managment
1x Elder Library
1x Sudden Reversal

Combat:
5x Pursti
4x Acrobatics
1x Slideslip
1x Side Strike
6x Claws of the Dead
3x Stutter-Step
2x Blur
4x Leathery Hide
2x Shadow Feint
4x Flash

Retainery:
1x Mr.Winthrop
1x J.S.Simmons, Esq

Equipmenty:
2x Bang Nakh-Tiger's Claws
1x .44 Magnum
4x Laptop Computer
1x Sport Bike

Akcje:
8x Computer Hacking
2x Flurry of Action
3x Ambush
3x Bum's Rush
2x Games of Instinct

Reakcje:
2x Sonar
5x Wake with Evening's Freshness
Zapisane
Lepiej przegrać dziesięć partii i się czegoś nauczyć, niż dziesięć wygrać i popaść w pychę.

Maeglin

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2189
  • PVPP
    • Zobacz profil
Odp: Moje malutkie Gangreliki
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 22, 2008, 03:04:15 pm »

lekki intercept? wrzuć abboty

mniejsze wampiry=lepiej

nie potrzebujesz dużego PRO - więce daj więcej tej 4 CEL pro i 5 CEL pro obf LUB daj form of mist

mitru jest trochę za duży - twoich masterów jest trochę za dużo
Zapisane
Ar-Rashid said, A true assassin has no ego, which is well, for he receives no glory. The Admonitions.

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Moje malutkie Gangreliki
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 22, 2008, 03:15:15 pm »

na początek:
wybrałes sobie jeden z najtrudniejszych do grania klanów. Miejskie gangrele maja praktycznie zerowa defensywe i prawie zadne mozliwosci robienia poola. Przy tym ich mozliwosci ofensywne nie sa wystarczajaco duze zeby to zrownowazyc. Na turniejach sa skazani raczej na porazke.
U Ciebie zmienilbym krypte na mlodsza
Wywal: minion tap (jeden bez sensu), krcg new radio, effective management, elder library
Absolutnie niezbedne jest psyche, bez tego nawet w combacie nic nikomu nie zrobisz, a to jedyna dzidzina w ktorej masz jakies szanse
Przy tej ilosci plusow do bleeda warto dac troche stealthow, najlepiej swallowed by the night, mozna ich tez uzyc jako manewqry w walce.
Nie jestem tez przekonany do broni, bank naki drogie i nie dzialaja z agrawkami, magnum podobnie, chyba lepiej dolozyc pursuity/ blury
Zapisane

Wok

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 47
  • Twierdza wrocław
    • Zobacz profil
Odp: Moje malutkie Gangreliki
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 22, 2008, 04:13:38 pm »

Więc tak:
Mitru jest duży, ale gra celerke za - 1 krwi, więc w walce karci
abboty mi się nie podobają.
wywaliłem minion tapa, effective management ,magnuma ale biblioteke i radyjko sobie zostawie - to zawsze sie przyda
co do psyche to pewnie masz racje. w jakiej ilosci dac?
+ 3 blury
co do stealtha to z zalozenia nikt nie powinien blokowac ze wzgledu na combat.
Zapisane
Lepiej przegrać dziesięć partii i się czegoś nauczyć, niż dziesięć wygrać i popaść w pychę.

Marchewa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1012
  • da n00bz house
    • Zobacz profil
Odp: Moje malutkie Gangreliki
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 22, 2008, 04:41:37 pm »

pomimo porad innych i Twoich zmian, niestety ale troche inaczej  w praktyce wyglada granie tym deckiem niz Twoje zalozenia. Po pierwsze akcje beda blokowac jezeli nie beda sie Ciebie bali = s:ce (bez psyche, jesli chcesz z nimi grac to minimum 6-8), pozatym w pewnym momencie, a bedzie to szybciej niz pozniej, bedzie Ci zalezalo zeby zaczeli blokowac bo masz ponad 30 kart combatu w decku ... a 8 kart wejsc w combat to troche malo .. mitru ma moze fajna zdolnosc ale dla 6  kart nie jest wart trzymania w takim decku ...
nie wiem dlaczego nie podobaja ci sie abboty ... ale spoko, nie musisz uzasadniac jestem w stanie sobie wyobrazic
powodzenia w grach ;)
Zapisane
In V:tes world
                                                                                                                I am Lord Voldemort

Wok

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 47
  • Twierdza wrocław
    • Zobacz profil
Odp: Moje malutkie Gangreliki
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 22, 2008, 04:59:21 pm »

1. Po pierwszych korektach to już jest 11 kart na mitru i nie wiem czy nie będzie więcej.
2. Nom pomyśle nad psyche
3. Abbot nie podoba mi się np. dlatego ze tylko przeciw D action

Ale tak ogółem to w ogóle dzięki za zainteresowanie ^^
Zapisane
Lepiej przegrać dziesięć partii i się czegoś nauczyć, niż dziesięć wygrać i popaść w pychę.

ThorR

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 735
  • ThorR
    • Zobacz profil
Odp: Moje malutkie Gangreliki
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 22, 2008, 05:08:33 pm »

Ja bym wrzucil Twisted Forest i Tashe Morgan, no i Form of Mist. Wywal .44 i Tiger Clawsy. Krypte w ten desen, chociaz uwazam ze i tak jest za duza, ja bym pokombinowal z mniejszymi wampami:


Crypt [12 vampires] Capacity min: 2 max: 7 average: 5.09
------------------------------------------------------------

2x Luke Fellows           7  CEL OBF PRO              !Gangrel:4
1x Xendil Charmer         7  CEL PRO SER obf  priscus !Gangrel:4
1x Reza Fatir, The Da     6  CEL QUI obf pro          Assamite:4
1x Ryszard                6  CEL OBF pre pro  bishop  !Gangrel:4
1x Spider                 6  CEL PRO ani for          !Gangrel:4
1x Skryta Zyleta          5  CEL obf pot pro          !Gangrel:3
1x Steve Booth            5  CEL pot pre pro          Brujah:3
1x L'Epuisette            4  aus cel pro              !Toreador:4
1x Scarlet Carson O'T     4  CEL pro                  !Gangrel:3
1x Jesús Alcalá           2  cel                      !Gangrel:3
1x Leo Washington         2  cel pro                  !Gangrel:4

Mozna tez calkiem na innych grupach, Ellen jest fajna:

Crypt [12 vampires] Capacity min: 2 max: 8 average: 4.67
------------------------------------------------------------

2x Ellen Fence, the T     8  CEL OBF PRO aus  bishop !Gangrel:2
2x Skryta Zyleta          5  CEL obf pot pro         !Gangrel:3
2x Scarlet Carson O'T     4  CEL pro                 !Gangrel:3
1x Darrel Boyce, Cons     6  CEL OBF PRO             !Gangrel:2
1x Steve Booth            5  CEL pot pre pro         Brujah:3
1x Wren                   4  cel obf pro             !Gangrel:2
1x Sarah Brando           3  CEL                     !Brujah:2
1x Jesús Alcalá           2  cel                     !Gangrel:3
1x Sadie                  2  pro                     !Gangrel:2

Jeszcze mi sie przypomnialo, Bay and Howl calkiem dobrze sie sprawdza.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2008, 06:01:59 pm wysłana przez ThorR »
Zapisane
ThorR
Gangrel Elder of Wrocław

"No army may enter that land
That is protected by polish hand"

Maeglin

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2189
  • PVPP
    • Zobacz profil
Odp: Moje malutkie Gangreliki
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 22, 2008, 08:25:59 pm »

abbot daje ci cept na BLEEDA - czyli najpopularniejszy sposób w jaki przegrywasz - rozumiem że ci się to nie podoba ;)
Zapisane
Ar-Rashid said, A true assassin has no ego, which is well, for he receives no glory. The Admonitions.

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Moje malutkie Gangreliki
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 23, 2008, 08:47:11 am »

jak juz inni wspomnieli abbot to tutaj wlasciwie no brainer, ne widze zadnego powodu zeby go nie wkladac. Psyche dalbym 8szt.
Cytuj
co do stealtha to z zalozenia nikt nie powinien blokowac ze wzgledu na combat.
zalozenie na ktorych oparte sa tzw. bruise & bleed
po pierwsze jednak najpierw musisz miec combat, ktorego naprawde beda sie bali (jak zauwazyl Marchewa, bez psyche nie da rady), po drugie, to zalozenie tak naprawde nie wytrzymuje proby ognia. Czesto bedziesz chcial zeby ten bleed wszedl, bo wlasnie tak oustuje sie preya, do tego moze trafic na inny combat, ktory tylko sie ucieszy ze nie musi wchodzic z toba w walke bo sam przyjdziesz, wystarczy ze zablokuje twojego bleeda. Czsem tez gobrze zagrac stealtha do wejscia w walke zeby trafic tego kogo sie chcialo a nie jakas dwojeczke ktora bedzie to wejscie blokowac. Mysle ze 5-7 swallowed by the night byloby dobrym dodatkiem.
Co do radia i elder library to mysle ze powinienes raczej unikac wydawanie poola w tym decku na zabawki. Zadna z tych kart nie jest dla Ciebie kluczowa, a obie kosztuja (szczegolnie radio)
Zapisane

Wok

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 47
  • Twierdza wrocław
    • Zobacz profil
Odp: Moje malutkie Gangreliki
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 23, 2008, 03:44:34 pm »

Alek zgodzę się, ale tylko częściowo. Radyjko się przydaje na wszelkie bloki, chyba ze faktycznie zaczalbym grac abotami(jeszcze nad tym pomysl), natomiast elder library przydaje sie bardzo bardzo bardzo... Ogółem w combacie są różne karty potrzebne, więc chcąc to trzymać wszystko jest potrzebna odpowiednia ręka.
Zapisane
Lepiej przegrać dziesięć partii i się czegoś nauczyć, niż dziesięć wygrać i popaść w pychę.

sbodek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1308
    • Zobacz profil
Odp: Moje malutkie Gangreliki
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 23, 2008, 03:59:22 pm »

Alek zgodzę się, ale tylko częściowo. Radyjko się przydaje na wszelkie bloki, chyba ze faktycznie zaczalbym grac abotami(jeszcze nad tym pomysl), natomiast elder library przydaje sie bardzo bardzo bardzo... Ogółem w combacie są różne karty potrzebne, więc chcąc to trzymać wszystko jest potrzebna odpowiednia ręka.

elder library zgoda jeśli przydaje sie,
ale radio jesli jest to jedyna lokacja z interceptem:
na 5gier:
1x przyjdzie o czasie
1x nie przyjdzie
3x przyjdzie za późno (masz juz za malo krwi żeby bezpiecznie wystawic ale trzymasz na łapce bo a nuz sie uda i tylko rękę sobie blokujesz

wniosek:
daj 2x elder library albo 2x radio (albo raczej radio i inna lokację z i-ceptem)

Zapisane
Myśli ich czarne, słowa pokrętne, czyny występne, serca zapiekłe, dusze mroczne, sumienia spaczone

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami" George Orwell

M. Janicki "Symetryści...

Maeglin

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2189
  • PVPP
    • Zobacz profil
Odp: Moje malutkie Gangreliki
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 23, 2008, 04:13:28 pm »

tak niezobowiązująco 2/3 lokacje z ceptem + abboty i homonculus i możesz zacząć myśleć o blokowaniu :)
Zapisane
Ar-Rashid said, A true assassin has no ego, which is well, for he receives no glory. The Admonitions.

anek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: Moje malutkie Gangreliki
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 03, 2008, 12:39:55 am »

Ok to dodam swoje dwa grosze jako ze gram swoimi slicznotkami juz jakis czas ;>

Mam wyzsza krypte wiec tutaj nie bede sie wypowiadac chociaz staraj sie miec troszke bardziej zrownowazona w capp jak masz malych to czy faktycznie tak ci zalezy na turlaniu Mitru czy zostawiasz go na "moze sie przydac"?
Mi sie Mitru przydaje ale do rush'a pro/cel na cap 6+ ;) ale wtedy moj deck stoi na Mitru i jego -1 za cel jest idealne.

0. Zdecyduj sie co ten deck ma robic narazie robi wszystko czyli nic  :?
1. Cept to szczerze mowiac przy combacie fikcja - masz dwie opcje albo wsadzic BH i ministry albo o nim poprostu uprzejmie zapomniec. !gangreny combat / cept to jak swinka morska ;> ani swinka ani morska
1a. Co do bleeda to proponuje pogodzic sie z uprzejmoscia osobki na plecach i wadzic Protected Resources jesli chcesz grac combatem
1b. albo zrzuc combat wsadz earth meld'a, Form of the mist i wtedy faktycznie zostaw ekwipunek i dorzuc jakies cepty, moze obfa jak troche zmienisz krypte - tyle ze to mozna zrobic duzo prosciej wieloma innymi klanami niz !gangreny
3. Jak combat to dorzuc jeszcze z jedno fame i Lilith ;>
2. Mastery przesortuj - wiem kilka jest fajnych i moga sie przydac - ale jak masz isc do przodu / pilnowac urodzen z tylu to moga ci przyblokowac reke a nie masz przewijaczek
3. Body flare i np. staly manewr z proteana Shadow of the beast
4. Protean ma taka sliczna karte Bone Spure... polecam   :twisted:
5. Jak combat to Celerka: Quiknes, Acrobatics ;> - uzyte razem a najlepiej z bone spurem to niezapomniane przezycie dla przeciwnika  :smileyevil:
6. Wejscia w combat...
7. Psyche!, Follow the alpha - Pamietaj preventy i combat end'sy kiedys musza sie skonczyc  :D
8. Jak chcesz bleedowac to Mitru jest zbedny - a jak oberwie po ogonie jakims archonem to bedzie szkoda

Nie zgodze sie z Alkiem w kwesti "mozliwosci ofensywne nie sa wystarczajaco duze" ok fakt poola sie tym klanem zlozonym w ten sposob robic nie da, ale ofensywe mozna miec naprawde niezla  :twisted:
Poola mozna ladnie robic przy zlozonym na Unie, a wrzucajac krypte z potence wywolac niezapomniane wyrazy na twarach po tekstach z cyklu no to 5 agravek   :twisted:
Co do Twisted Forest znowu to samo ani swinka ani morska, przy bleed ok ale combat to po co mial bys sie chowac? przeciez tobie powinno zalezec zeby cie lapali ;> a przy dobrze zlozonym decku wiekszosc stolu nie bedzie miala na to ochoty po paru bolesnych efektach. Przy mocnej sciance to +1 i tak ci nie pomoze... tak ze imo zbedna karta przy rush'u a 2 poola piechota nie chodzi. Jak chcesz bleedowac mozesz sprobowac, chociaz z wlasnych doswiadczen z np. draba ;> to zaden stealth nie jest pewny lepiej wymijac, ale to nie te dyscypliny zeby sie swieczkami bawic ;)

anek
« Ostatnia zmiana: Maja 03, 2008, 12:50:55 am wysłana przez anek »
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Moje malutkie Gangreliki
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 03, 2008, 02:11:04 am »

poola sie robic nie da? minion tapy, i combat konczony amaranth i gangrel conspiracy? jak juz robisz combat na nich to tak, zeby zabic, gangrele ktorzy sypia sobie agravke po bloku sa ok, bo im zlewa w sumie czy ktos zagra s:ce czy preventy, przy miejskich idziesz w walke zeby zabic, albo akcja poszla na marne (a grasz troche kart zeby ja wykonac, wiec opcja bez sensu)

zeby zawodnik nie przezyl, musisz miec a) wampy z potence i grasz immortale + wiekszy dmg w agravkach, lub b) psyche. w pyte psyche.
mysle ze motyw z miejskimi w ten sposob dalby rade, a jak juz robisz poola przez palenie wampow, to rownie dobrze mozesz zagrac na hartmut / mitru (obaj z fortkiem dla np multiakcji) i grac red listy i trofea
na pierwszy rzut oka brzmi to jak zbyt duzo opcji w jednym, ale przy odpowiednich proporcjach cos by sie dalo wycisnac. poza tym trofea moga dawac ci ousting power (+2 do bleeda, nieblokowalne akcje, wbudowany cept z odtapka)

to jest oczywiscie rozmowa o fun decku. po prostu twierdze ze sie da :)
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Docent

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2772
  • *censored*
    • Zobacz profil
Odp: Moje malutkie Gangreliki
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 03, 2008, 10:08:12 am »

red listy i trofea? :P Dude listosci :P trofea po prostu nie dzialaja ;) doskonale o tym wiesz ;>
Zapisane