Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Tzimisce,Malkavian,Tremere Antitribu Help  (Przeczytany 1566 razy)

Reiner

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Tzimisce,Malkavian,Tremere Antitribu Help
« dnia: Czerwca 02, 2008, 09:31:35 pm »

Witam,
Jeżeli macie jakieś koncepcje którymi chcialibyście się podzielić odnośnie rozbudowy tych preconstructed decków z 3 edycji..to poproszę. Dodam że jestem początkującym graczem i posiadam dwie sztuki każdego z decków.
Siostrzany temat w dziale wymiana kart jeśli chcielibyście w jakiś sposób wspomóc/wymienić/sprzedać potrzebne karcioszki. :smileyvampire:
Zapisane

Docent

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2772
  • *censored*
    • Zobacz profil
Odp: Tzimisce,Malkavian,Tremere Antitribu Help
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 02, 2008, 10:01:21 pm »

trzymisie : moze to byc sciana, ally deck na war gholach, bruise and bleed, combat, w ostatecznosci polityk
Malkawi : bleed na kindredach, bleed na dominacji, derrange deck
Tremere anti: ally decki, decki z gargoylami, scianki combatowe

musisz sie zdecydowac na jakis archetyp i dopiero prosic o rade, bo to temat rzeka :P a ja i tak nie wypisalem wszystkiego
Zapisane

Reiner

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Odp: Tzimisce,Malkavian,Tremere Antitribu Help
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 02, 2008, 10:20:33 pm »

W sumie racja nie sprecyzowalem..ale to tylko z powodu braku obeznania w temacie.
Tzimise raczej oparte na ścianie..ceny warghouli i ich dostepność raczej znikomą więc sobie odpuszczę pomimo iz jestem w posiadaniu dwóch. Bruise and bleed???
Malkavi z tego co doczytalem z waszych opinii najsłabszy preconstructed z 3 ed. Bleed na kindred spirits.
Tremerów opierałem na bleedzie z dominacji..jak w ich przypadku wyglądają ów ścianki combatowe i deck oparty na gargoylach??
Zapisane

Docent

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2772
  • *censored*
    • Zobacz profil
Odp: Tzimisce,Malkavian,Tremere Antitribu Help
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 02, 2008, 10:36:42 pm »

W sumie racja nie sprecyzowalem..ale to tylko z powodu braku obeznania w temacie.
Tzimise raczej oparte na ścianie..ceny warghouli i ich dostepność raczej znikomą więc sobie odpuszczę pomimo iz jestem w posiadaniu dwóch. Bruise and bleed???
Malkavi z tego co doczytalem z waszych opinii najsłabszy preconstructed z 3 ed. Bleed na kindred spirits.
Tremerów opierałem na bleedzie z dominacji..jak w ich przypadku wyglądają ów ścianki combatowe i deck oparty na gargoylach??

bruise and bleed = cos co bleeduje i bije tych co probuja blockowac/odbijac
no war ghoula masz w podstawce, wiec kombinujesz odpowiednia ilosc podstawek i masz, chyba najlatwiejszy sposob ich zbierania w tym momencie
deck oparty na gargoylach, wyglada tak, ze wkladasz gargoyle i to one glownie graja, powiedzmy takie radosne tupdogi robiace zniszczenie i pozoge, albo koty (o to pytaj jabbasa) itp
scianka, no coz, auspex maja, kombat z taumaturgii jakos tam dziala, pewnie najradosniejsze sa tefty + sciezka ognia + telepatic tracking, ale ja tam malo sie znam na taumie wiec moge byc w bledzie
Zapisane

Satrapa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 710
    • Zobacz profil
Odp: Tzimisce,Malkavian,Tremere Antitribu Help
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 02, 2008, 11:00:04 pm »

Reiner poza bleedem muszą coś jeszcze robić, jako, że stealtha u nich niewiele to jedyną sensowną opcją wydaje się bleed and bruise (wytłumaczenie terminu już padło). Mimo, że to fajnie wygląda to nie polecam allay decku na sukkubach. Chciałem coś takiego złożyć i... to raczej nie będzie działać.
Zapisane
Prośba o uściślenie lub rozwinięcie wypowiedzi to nie opinia.
Torpor czy infernal?

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Tzimisce,Malkavian,Tremere Antitribu Help
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 03, 2008, 08:45:03 am »

Generalnie możesz pooglądać decki na stronie the lasombra  http://www.thelasombra.com

W dziale TWDA są spisy decków które, wygrały jakiś turniej, w większości małe turnieje i te decki nie są jakieś bardzo mocarne ale jak na początek mogą dać ci do myslenia :)


Tzi mozna grac bruise and bleed (juz sotalo wytlumaczone), wallem (talia na blokowanie), war ghulami, polityką... jest sporo opcji. Na początek da rade taki bruise and bleed z jakąś opcją do bloku.

Malki no cóż generalnie to jest trudny klan do grania, z talii o prostej konstrukcji ( i nieiwielkich wymaganiach jesli chodzi o karty) to faktycznie kindred spirits. Ordynarny i chamski bleed, taką talią łatwo zdobyć VP ale bardzo trudno wygrać grę.

Co do Tremere to jest to klan chyba stworzony do toolboxa (po trochu wszystkiego, taki groch z kapustą :P ) i bardzo wdzięczny do grania. Nie nalezy się jednak nastawiać na jakiś potężny combat na nich :)

Zapisane
PVP Team