Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Enkidu & Mitru  (Przeczytany 7455 razy)

Wok

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 47
  • Twierdza wrocław
    • Zobacz profil
Enkidu & Mitru
« dnia: Czerwca 16, 2008, 04:44:51 pm »

Ogółem deck do bicia. Natomiast nie mam pojęcia jak się dopulować no i przydaloby sie cos do szybkiego wytracania poola przeciwnika.
Krypta[12]
6x Mitru The Hunter
6x Enkidu The Noah

Biblioteka[90]
Mastery[18]
1x City Gangrel Connection
2x Fame
3x Blood Dool
3x Perfectionist
2x Tension in the ranks
1x The Barrens
1x Sudden Reversal
1x Elder Library
2x The Path of Lilith
1x Campground Hunting Ground
1x Dreams of the Sphinx

Akcje[18]
2x Abbot
3x Ambush
4x Bum's Rush
1x Harras
4x Dual Form
4x Sacrifical Lamb

Equipmenty[4]
2x Bang Nakh-Tiger's Claws
2x Campera phone

Retainery[2]
2x Raven spy

Reakcje[4]
4x On the qui vive

Modyfikatory[13]
3x Lost in Crowds
2x Swallowed by the Night
1x Cloak the Gathering
1x Spying mission
6x Forced March

Combat[31]
6x Blur
6x Psyche
4x Leathery Hide
2x Decapitate
2x Undead Strenght
3x Flesh of Marble
4x Claws of the dead
4x Taste of Vitae

Gehenna[1]
1x Dr. Marisa Fletcher
« Ostatnia zmiana: Czerwca 16, 2008, 06:33:21 pm wysłana przez Wok »
Zapisane
Lepiej przegrać dziesięć partii i się czegoś nauczyć, niż dziesięć wygrać i popaść w pychę.

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: Enkidu & Mitru
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 16, 2008, 05:05:01 pm »

4 tury przelewasz na Enkidu, ktos rzuca na niego Pentexa i przegrales.
Masz w decku Equipment, ktorego Enkidu nie moze uzywac.
Za duzo masterow, za malo wejsc w combat.
Combat tez jakis taki nijaki (aka mozna zlozyc lepszy).
Nie wiem po co w tym decku stealth.


IMO wszystko do gruntownej przebudowy.
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Enkidu & Mitru
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 16, 2008, 05:59:18 pm »

Wstaw ze 3 monstery :). W decku na enkidu rabia niezly rozpierdziel :)
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Wok

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 47
  • Twierdza wrocław
    • Zobacz profil
Odp: Enkidu & Mitru
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 16, 2008, 06:33:45 pm »

No to po kolei co do pentexa to po pierwsze moge sie dogadac zeby mi go ktoś spalił, po drugie to jest ryzyko przy graniu dużymi wampami. co do equpmnentow to mam mitru, ale masz tez troche racji wiec zamienie sport bike'a na raven spy'a co do wejsc w combat to one sa przewidziane dla mitru bo enikdu ma wejscie gratis. co najwyzej jak beda siedziec na rece to wtedy bede ich uzywal enkidu
combat - enkidu ma 3 str + blur to jest 9 dmg wzglednie do tego agrawki czy to jest malo?
stealth jest potrzebny zeby nie bylo żadnych blokow a mam pare akcji ktore musza wejsc

natomiast monsterami nie zagram bo mam juz duzo masterow no i 3 archetypy juz tez sa.
Zapisane
Lepiej przegrać dziesięć partii i się czegoś nauczyć, niż dziesięć wygrać i popaść w pychę.

Marchewa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1012
  • da n00bz house
    • Zobacz profil
Odp: Enkidu & Mitru
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 16, 2008, 06:45:55 pm »

9 dmg ktore jest aggravkami ..jest super ... tylko mierny s:ce robi z tego kiche, fajnie ze zagrasz psychacza ale to kosztowalo cie wejscie w combat i wywalenie 3 kart tylko po to zeby sprobowac znow comba 2-3 kartowego ktore niekoniecznie sie uda, psyche jest dobre w deckach na gunach, poniewaz rozpoczynaja nowy combat a nie nowa runde = masz ponownie manewr z guna (jesli uzywasz gunow z manewrami :D ) do deckow ktore bija na bliskim o wiele lepszy jest immortal. masz 20 akcji (+ wejscie w combat z enkidu) i tylko 6 forced marchow ... ktore wymagaja tego aby akcja sie udala, grasz jednym vampirem przez przynajmniej polowe gry co oznacza ze w 7 turze mogles wykonac okolo 6 akcji jesli wszystko Ci podeszlo idealnie. co niestety, ale jest miernym wynikiem na deck ktory bije i ma opcje spacyfikowania polowy stolu w jednej turze
niepotrzebnie dublujesz mastery ktore po wlozeniu prawdopodobnie do konca gry pozostana na stole:
tension
path of lilith
trzeci perfekcjonista

to tak narazie :D
Zapisane
In V:tes world
                                                                                                                I am Lord Voldemort

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Enkidu & Mitru
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 16, 2008, 07:06:14 pm »

Po pierwsze albo mitru albo enkidu, nie widze opcji wystawienia 11-stki i 8-ki w takim decku. Zakładam, że jednak enkidu jest gwiazdą, wiec zamiast mitru jakies maluszki w zaleznosci od strategii moga miec ani, pro, pot lub dom, szczegolnie takie maluszki z dominacja wydaja sie fajne bo i bleeda odbija i same bleednac moga ze o graverobbingu nie wspomne :)
Po drugie multiactin, multiacting i jeszcze raz multiacting. Same 6 forced marshy jest smieszne. Wrzuc freaki, monstera, moze nawet helikopter.
Po trzecie nie robisz poola = musisz go bronic. Tak się składa, że enkidu ma swietna zasade do zakładania raven spy a ty trzymasz calego jednego. Polecam wiecej raven spy i on the qui vive zamien na jakiekolwiek inne wake'i ( z tego odtapujesz enkidu tylko raz) a najlepiej na sense the savage way bo najlepiej pasują.
W tak zrobionym decku, tura wygląda tak ze enkidu zaklada kruka odtapowuje sie z freka/forced marsha, pacyfikuje wampira albo dwa w zaleznosci od potrzeb i ilosci odtapek na rece a z koncem tury sie odtapowuje i blokuje. Monster tu jest szczegolnie fajny bo mozesz uzyc go takze poza swoja turą.
Reszta to juz kosmetyka  :D
Zapisane
PVP Team

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: Enkidu & Mitru
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 16, 2008, 08:50:46 pm »

No to po kolei co do pentexa to po pierwsze moge sie dogadac zeby mi go ktoś spalił,

Gratuluje socjotechniki. Ja sie nie umiem tak dogadac z rozsadnymi graczami. Jak trafisz na stole na dobrych graczy, to cie smiechem zabija na tekst o zdjeciu Pentexa. Ew. jak ktos sie zgodzi, to i tak jestes w dupie, bo to oznacza tylko to, ze jestes dla tego kogos zerowym zagrozeniem i jak bedzie chcial to pstryknie palcami i i tak spadniesz.

Cytuj
po drugie to jest ryzyko przy graniu dużymi wampami.

Bullshit. To jest nieumiejetnosc skladania decku, a nie jakies wyimaginowane ryzyko.

Cytuj
co do equpmnentow to mam mitru

Nie masz Mitru, bo nie zdazysz go wstawic. Jezeli wydasz 19 poola na wampy i nie uda ci sie zabic wczesniej predatora (co jest dosc prawdopodobne), to jestes trupem w turze, w ktorej wstawiles Mitru.

Cytuj
co do wejsc w combat to one sa przewidziane dla mitru bo enikdu ma wejscie gratis. co najwyzej jak beda siedziec na rece to wtedy bede ich uzywal enkidu

Wydajac 11 poola na wampa do walki >>>musisz<<< planowac, by wchodzil on w walke w turze co najmniej 2 razy, a najlepiej zeby mial tury, gdzie zabija jednemu graczowi od razu wszystko (np. 4 wampy u predatora od razu). Inaczej sie nie da nic takim deckiem ugrac (ew. pozostaje opcja, o ktorej pisal Mirumo - blokowanie).

Cytuj
combat - enkidu ma 3 str + blur to jest 9 dmg wzglednie do tego agrawki czy to jest malo?

Combat Endy cie dymaja, bo masz tylko 6 Psyche w decku na 90 kart. 10-12 to jest rozsadna ilosc, ale lepsze sa Immortale w tym slocie jak juz pisal Marchewa.

Cytuj
stealth jest potrzebny zeby nie bylo żadnych blokow a mam pare akcji ktore musza wejsc

Zamieniam sie w sluch - coz to za akcje? Dual Formy? Sory, ale one nie dosc, ze sa tylko 4, czyli nie mozesz na nich konsystentnie polegac, to sa w dodatku cienkie. O Sacrificial Lambach to juz w ogole nie chce pisac, bo ich przydatnosc jest taka sama jak Murawskiego w dzisiejszym meczu polskiej repry - zerowa. Podpowiem - ludzie musza sie ciebie bac i przez to nie blokowac twoich akcji. Stealth jest sensowny tylko w malych ilosciach zeby ominac chump blockerow i tylko w opcji np. Swallowedow, ktore robia cos w combacie oprocz dawania stealtha.

Sorry za ton posta, ale jestem wzburzony postawa naszych pseudozawodnikow w meczu z Chorwacja i musialem odreagowac po zenujacej pierwszej polowie meczu. :D
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

FantoM

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 282
    • Zobacz profil
Odp: Enkidu & Mitru
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 16, 2008, 10:28:01 pm »

psyche jest fajne jak sie ma sie raptory a nie raveny ;]
Zapisane
nawet głupie posty nie zabija cthulu kotka!

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Enkidu & Mitru
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 16, 2008, 10:33:10 pm »

dobra też jestem wku*ny bo widziałem mecz do końca :) więc se poużywam :):

1. Enkidu+maluchy to jest JEDYNA SENSOWNA kombinacja. Mitru jest tu z dupy. Nie wystawisz go bo umrzesz wcześniej

2. Zamiast blood doli wkłądasz mimnion tapy+masa taste of vitae. 4 sztuki? smiech na sali :)

3. 4x Dual Form
4x Sacrifical Lamb to do dupy pomysł. Generalnie wszystkie akcje za tyle krwi i tak bezsensowne są godne ukrzyżowania :)

(vide 2x Bang Nakh-Tiger's Claws
2x Campera phone - po ch*j to wszystko??? w końcu forced marchy grasz 1 raz na ture danym wampem...)

4. Combat??? Proszę Cię, Enkidu ma siać zgrozę i postrach a nie politowanie. 10 imo to taka sensowna liczba siejąca strach

5. I albo Enkidu wchodzi kilka razy na ture i zabija a maluchy huntuja i robia poole albo Enkidu zaklada raveny i blokuje z lekkim supprtem combatu ale to takie...chu*we :)

6. I tak na koniec - ousting power marnie wyglada bo nie zabijasz Enkidu a robienie poola to rzecz jeszcze słabsza :)
Posłuchaj Pudla bo choć nieokrzesany :) to czasem mądrze gada :)

pzdr
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2008, 02:28:39 pm wysłana przez ThorR »
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

klocek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1154
    • Zobacz profil
Odp: Enkidu & Mitru
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 17, 2008, 09:27:31 am »

Zgadzam się z chłopakami - do dupy ta Twoja koncepcja decku :D Ja osobiście na Enkidu widzę tylko jeden rozsądny wariant, ale nie powiem jaki bo też jestem wkurwiony meczem (tak, jeszcze mi nie przeszło) :lol:
Zapisane

Wok

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 47
  • Twierdza wrocław
    • Zobacz profil
Odp: Enkidu & Mitru
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 17, 2008, 10:46:38 am »

okey to po przeróbkach wygląda tak:
Krypta[12]
1x Almodo Giovanni independent 3 dom pot
1x Diana Vick Camarilla 3 dom pre
1x Cameron Sabbat 3 dom pot
1x Ember Wright Sabbat 3 aus dom
1x Lana Burcher Camarilla 3 dom for
1x Saiz Sabbat 3 aus dom
6x Enkidu The Noah Sabbat 11 for ANI CEL OBF POT PRO

Biblioteka[90]
Mastery[14]
2x Fame
5x Blood Dool
2x Monster
2x Tension in the ranks
1x Elder Library
1x The Path of Lilith
1x Dreams of the Sphinx

Akcje[12]
2x Abbot
7x Ambush
1x Harras
2x Graverobbing

Equipmenty[2]
2x Campera phone

Retainery[2]
2x Raptor

Reakcje[12]
4x Sense the Savage Way
4x Conditioning
4x Deflection

Modyfikatory[12]
6x Freak Drive
6x Forced March

Combat[36]
8x Blur
9x Immortal Grapple
4x Leathery Hide
2x Flesh of Marble
4x Claws of the dead
9x Taste of Vitae

Natomiast wyluzujcie z tą złością. Ostatecznie gram we vtesa dopiero jakieś 2 miesiące, więc wydaje mi się, że mam prawo do pomyłek.
Zapisane
Lepiej przegrać dziesięć partii i się czegoś nauczyć, niż dziesięć wygrać i popaść w pychę.

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Enkidu & Mitru
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 17, 2008, 10:56:19 am »

duzo lepiej.
przydalyby sie jeszcze jakies minion tapy, zeby grac minio tap +taste of vitae.
jak juz grasz maluchami z dom, to wloz wiecej kart dla nich. 4 odbicia to za malo.
telefony bez sensu jak grasz dom, wloz wiecej conditioningow zamiast tego.
2 raptory nic Ci nie dadza, albo wloz wiecej intercepta albo olej blokowanie.
wlozylbym jakies preventy, enkidu to twoja glowna gwiazda, jak go udupia to po tobie. A wystarczy ze dostaniesz z jednej agrawki.
GDZIE SA PURSUITY? masz zero manewrow i zero kart do zadania obrazen na dalekim.
co do postow ociekajacych jadem, to chyba lepiej sie przyzwyczaic. trudna ta nasz vtesowa milosc w Polsce jest, a wyczyna naszej reprezentacji wcale nie pomagaja ;)
Zapisane

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Enkidu & Mitru
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 17, 2008, 11:04:33 am »

Heh sam nie wiem czemu chłopaki taką agresje złapali. Spis już wygląda dużo lepiej. Ale jeszcze kilka uwag. Raptory sztuk dwie to kiepski pomysł, po pierwsze kosztują więcej niz kruki a po drugie w takiej ilosci pomagają przeciwnikowi przewinać łape zamiast go karac. Ja bym wrzucił ze 3-4 raven spy. Elder library nie jest specjalnie potrzebne a zajmuje slota masterow, w takim decku trzeba trzymac mozliwe malo masterow, zamiast eldera juz lepszy bylby giants blood chociaz tez nie jakos wybitnie kluczowy. Pomysl nad zamiana blood dolli na vessele, moze byc problem  z tym ze kosztuja poola a ty bedziesz go mial malo, ale sa triflem. Te camera phony tez nie sa potrzebne. Co do kombatu to wrzuc koniecznie jakies manewry bo byle kaczka z magnumem bedzie karac Enkidu, trochu głupio :) Ja uzywalem pursuitow w takim decku i zrezygnowalem  z blurow, mozesz zamiast tego wrzucic disarmy.
Zapisane
PVP Team

klocek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1154
    • Zobacz profil
Odp: Enkidu & Mitru
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 17, 2008, 11:21:32 am »

A moim zdaniem to dalej będzie niewiele robić - najlepiej przyjdź z nami kiedyś pograć (właśnie - dlaczego jeszcze się nie pojawiłeś ani razu? :wink:), to się przekonasz :) Przy okazji może zobaczysz jak śmiga Enkidu Darkera, który jest właśnie bliższy również mojej koncepcji i bywa często naprawdę morderczy :wink:
Zapisane

Wok

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 47
  • Twierdza wrocław
    • Zobacz profil
Odp: Enkidu & Mitru
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 17, 2008, 11:28:44 am »

Szkoła, szkoła i jeszcze raz szkoła, ale myślę że teraz da rade coś pograć.


Krypta[12]
1x Almodo Giovanni independent 3 dom pot
1x Diana Vick Camarilla 3 dom pre
1x Cameron Sabbat 3 dom pot
1x Ember Wright Sabbat 3 aus dom
1x Lana Burcher Camarilla 3 dom for
1x Saiz Sabbat 3 aus dom
6x Enkidu The Noah Sabbat 11 for ANI CEL OBF POT PRO

Biblioteka[90]
Mastery[12]
1x Fame
5x Blood Dool
2x Monster
2x Tension in the ranks
1x The Path of Lilith
1x Dreams of the Sphinx

Akcje[12]
2x Abbot
7x Ambush
1x Harras
2x Graverobbing

Retainery[2]
2x Raven Spy

Reakcje[12]
4x Sense the Savage Way
4x Conditioning
4x Deflection

Modyfikatory[12]
6x Freak Drive
6x Forced March

Combat[40]
8x Blur
9x Immortal Grapple
3x Leathery Hide
1x Flesh of Marble
4x Disarm
9x Taste of Vitae
3x Flash
3x Superior Mettle
« Ostatnia zmiana: Czerwca 17, 2008, 11:31:52 am wysłana przez Wok »
Zapisane
Lepiej przegrać dziesięć partii i się czegoś nauczyć, niż dziesięć wygrać i popaść w pychę.