Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4 ... 15

Autor Wątek: Keepers of Tradition - topic spoilerowy  (Przeczytany 36144 razy)

Satrapa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 710
    • Zobacz profil
Odp: Keepers of Tradition - topic spoilerowy
« Odpowiedź #15 dnia: Września 02, 2008, 09:31:36 am »

Pudel bywa...
Mimo irytującej kpiny z psa obrazek mi się podoba :) Szkoda, że nie lubię camarilli...
Zapisane
Prośba o uściślenie lub rozwinięcie wypowiedzi to nie opinia.
Torpor czy infernal?

klocek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1154
    • Zobacz profil
Odp: Keepers of Tradition - topic spoilerowy
« Odpowiedź #16 dnia: Września 02, 2008, 10:11:37 am »

O kurw@, ale syf...
Zapisane

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Keepers of Tradition - topic spoilerowy
« Odpowiedź #17 dnia: Września 02, 2008, 10:14:05 am »

Właśnie pudel co ty robisz na tym obrazku ?  :lol:
Zapisane
PVP Team

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Keepers of Tradition - topic spoilerowy
« Odpowiedź #18 dnia: Września 02, 2008, 10:33:37 am »

ciemna maso...pudel (pies) wyglada tak - http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:Pudel_miniatura_342.jpg

za cholere nie pamietam jak sie nazywa toto na obrazku, ale pudel to zdecydowanie nie jest
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Ivil

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 938
  • Apostół Flaków
    • Zobacz profil
Odp: Keepers of Tradition - topic spoilerowy
« Odpowiedź #19 dnia: Września 02, 2008, 10:45:30 am »

ciułała (napisane fonetycznie)
Zapisane
...Ma na imię Lucyfer... W skrócie Lucek.

O Lucyferze, ja w ciebie wierze!
czarne pacierze wyje jak zwierze!
I mówiąc szczerze złożę w ofierze
Trzy małe jeże lub nietoperze!
Tylko Szatanie, daj mi coś za nie
Bo mowiąc prawdę, nie były tanie...

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Keepers of Tradition - topic spoilerowy
« Odpowiedź #20 dnia: Września 02, 2008, 10:55:21 am »

mozliwe, chociaz to akurat wydawalo mi sie mniejsze

moze niech pudel sprawdzi na grupie? :D
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Keepers of Tradition - topic spoilerowy
« Odpowiedź #21 dnia: Września 02, 2008, 11:01:26 am »

Oj oj a miało być śmiesznie  :D
Zapisane
PVP Team

ThorR

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 735
  • ThorR
    • Zobacz profil
Odp: Keepers of Tradition - topic spoilerowy
« Odpowiedź #22 dnia: Września 02, 2008, 11:22:48 am »

ciułała (napisane fonetycznie)

Chow Chow raczej
Zapisane
ThorR
Gangrel Elder of Wrocław

"No army may enter that land
That is protected by polish hand"

Ivil

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 938
  • Apostół Flaków
    • Zobacz profil
Odp: Keepers of Tradition - topic spoilerowy
« Odpowiedź #23 dnia: Września 02, 2008, 11:40:38 am »

jest roznica ?
Zapisane
...Ma na imię Lucyfer... W skrócie Lucek.

O Lucyferze, ja w ciebie wierze!
czarne pacierze wyje jak zwierze!
I mówiąc szczerze złożę w ofierze
Trzy małe jeże lub nietoperze!
Tylko Szatanie, daj mi coś za nie
Bo mowiąc prawdę, nie były tanie...

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Keepers of Tradition - topic spoilerowy
« Odpowiedź #24 dnia: Września 02, 2008, 11:56:58 am »

jest

a tak on topic - jak dla mnie ten dodatek mocno traca zenada. ilustracje sa, delikatnie mowiac, mocno kiepskie. okladka jest tak tragiczna, ze to nawet nie jest zabawne. dodatkowo dostajemy kolejny set z przedrukami - z nowych kart na 90% polowa to wampiry, do tego pewnie czesc poupychana w starterach, zeby ludzie je kupowali (podobnie pewnie bedzie z paroma erkami). z nowych kart mozna sie pewnie spodziewac 1-2 max klanowych, plus jakis nowy chlam dla sekty. zwazywszy na fakt, ze cama jest nadal jedna z najpopularniejszych sekt, i zdecydowanie najmocniejsza, jakos specjalnie mnie to nie cieszy.
dobor starterow tez jest dyskusyjny - o ile zrozumiem ventrue i torr (bo dosc dawno ich nie bylo), o tyle brujah i malkavian to totalna porazka. starter do brujah pojawial sie chyba w kazdym dodatku z tym klanem (ostatnio w 3rd), do malkow chyba jeszcze czesciej, przy czym o ile w bru dalo sie znalezc cos przydatnego, to malki poza wampami byly totalnie beznadziejne.
ciekawe czy LSJ dotrzyma slowa, i odpusci sobie drukowanie nowych Inner Circle - takich zapowiedzi typu "tego nie bedzie" slyszelismy juz wiele, i ich jakosc ma wartosc zuzytego papieru toaletowego.

na szczescie cama gram malo, i pewnie spokojnie moge darowac sobie ten dodatek.
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Keepers of Tradition - topic spoilerowy
« Odpowiedź #25 dnia: Września 02, 2008, 01:46:37 pm »

Zgadzam się, że większośc to będą przedruki a nowe karty to będą głównie wampiry, ale mnie osobiście to bardzo cieszy. Taki dodatek moim zdaniem jest bardzo potrzebny z uwagi na to że mnóstwo kart z Camarilli jest bardzo ciężko dostępne a jest jeszcze szansa ze w przedrukach znajdzię się pare innych również ciężko dostępnych kart ( Heart of the City, Mind rape, Jake washington etc.). Jeśli tak właśnie będzie to dostaniemy dodatek który nie wprowadza żadnej rewolucji, moze kilka nowych opcji na decki związanych z jakąś nową karta z biblioteki lub wampirem, ale za to daje opcje dozbierania niektórych kart ludziom którzy nie moga pochwalic sie kolekcją kart podobną do Bodkowej. I z mojej perspektywy to jest ok, bo jesli chodzi o eksperymenty to mamy anarchów których mozna testowac w setkach opcji i czerpac z tego radoche, nie potrzebny jest teraz dodatek rewolucjonizujacy gre :)
Zapisane
PVP Team

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Keepers of Tradition - topic spoilerowy
« Odpowiedź #26 dnia: Września 02, 2008, 02:27:20 pm »

tej gry juz i tak nie zrewolucjonizujesz - zobacz jak bardzo wykorzystywane sa nowe zasady wprowadzane na przestrzeni ostatnich 3 lat (dzisiaj akurat gadalem o tym z Szewskim).
dla przykladu:
eventy - grane sa moze 2-3 sztuki, unmasking, anthelios, dragonbound, czasem cos jeszcze, ogolnie nie jest zle

red list - nikt na to nie gra, wszyscy maja to szczerze w dupie

black hand - do czasow sword of caine bylo toto w powijakach, od SoC jest minimalnie lepiej, ale tez nie za bardzo

anarchs - mechanika byla tak z dupy, ze grali tym tylko fanatycy-zapalency. WW musialo zrobic dodatek, i znacznie zmienic mechanike robienia anarchow (converts), zeby w ogole byli grywalni. teraz owszem sa (i uwazam TR za jeden z najlepszych dodatkow w ogole), ale na ile sie to sprawdzi i przyjmie, czas pokaze

imbued - totalna klapa jak dla mnie. WW zrobil gre w grze, samograja ktorego wiekszosc olala, poza tymi, ktorzy dostrzegli ich sile (bo raczej nie klimat) i loili ludzi na turniejach. dodatek w ogole nie byl zbalansowany, i wymagal bana 2 kart po niecalym roku (na ile? 14 lat gry? w ciagu ktorych zbanowano ile kart? z 5? to ladnie swiadczy o zbalansowaniu, czyz nie? :D )

koniec koncow pozostaje nam zapychacz typu dodatek z przedrukami. sorry ale jakos mnie to nie cieszy. I osobiscie nie posiadam 15 Jakow (nawet sztuki nie mam), ani Heartow (mam moze z 1), i jakos nie placze z tego powodu. Tego typu karty sa towarem luksusowym w tej grze - o podstawie moglismy sobie pogadac ze 2 lata temu, jak slave sie pieklil ze wychodza dobre startery, a ludzie naprawde nie mieli podstawowych kart, jak freak, dreamsy, direct czy golconda. Karty wymienione przez ciebie sa luksusem, i wali mnie czy je przedrukuja, bo jest to czyste nabijanie kabzy.

Chodzi mi generalnie o to, ze ten dodatek tak naprawde nic ciekawego nie oferuje. Nowe wampy? Suuuuuuper, jeszcze nie zdazylem zrobic wszystkich opcji na "starych" z 3rd ed. wzwyz. Przedruki? Rewelacja, tylko po co? Zeby miec wiecej? Co takiego zajebistego zrobie z tymi mind rape, heartami, jake i innym chlamem, czego nie moge zrobic teraz?
Jak dla mnie po prostu idzie stagnacja, i ten dodatek to pokazuje - zero pomyslu, ilustracje z dupy itp.
Co nastepne? Kindred of the East jako popluczyny imbued?
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Keepers of Tradition - topic spoilerowy
« Odpowiedź #27 dnia: Września 02, 2008, 02:51:30 pm »

Mam wrażenie, że sam sobie zaprzeczasz. Najpierw piszesz że karcianki się nie da zrewolucjonizować a potem podajesz przykłady moim zdaniem zupełnie nieadekwatne do twojej teori. Idąc po koleji:

Eventy: owszem gra się te 2 moze 3 sztuki, nie liczać jakis wyjątkow for fun ale ile one zmieniają, anthelios wprowadził mase nowych decków, podobnie unmasking sprawił, że kilka pomysłów stało się realnie grywalne, moim zdaniem to sporo.

Red list - tu się zgodze, nowy trait i zabawa z tofeami są zupełnym nie wypałem, ale to sie jeszcze moze zmienic podobnie jak w przypadku anarchow

Black Hand - niby bez rewolucji ale znowoz kilka nowych calkiem mocnych deckow sie pojawilo, poza tym ciezko oczekiwac nie wiadomo jakiej odmiany po dodaniu do karcianki traitu nowego, to tak jakby oczekiwac nie wiadomo jakiej zmiany po dodaniu flight-a.

Anarchy - tu znowoz pojawilo sie mnostwo nowych opcji. Po ostatnim dodatku praktycznie kazdy deck mozna przerobic i wyprobowac w wersji anarchowej, moim zdaniem to najwieksza i jak narazie najbardziej sensowna zmiana w karciance

Imbued - jak dla mnie to była ogromna rewolucja, pod tym wzgledem ze zaburzyla totalnie mechanike gry, cos jakby inna karcianka, ty grasz w wampira a koles obok stawia pasjansa i najgorsze w tym wszystkim ze dostajesz od niego baty. Mało osob tym grało z uwagi na to, ze imbued wypadali totalnie poza klimat a to jest jednak dla wiekszosci graczy bardzo istotne.

Generalnie Imbued nazwałbym pomyłką, black hand i red list zywczajnym dodatkiem do gry a anarchow i eventy naturalna ewolucją. Karcianka się zmienia i specjalnie nie ma wyboru jesli ma pozostać żywa. Uważam ze potrzebne są i takie dodatki które coś zmieniają (byle mądrze) i  takie które pozwlają się wkrecic nowym graczom i pouzupleniac kolekcje, po 3rdzie np. przybylo nam wiecej graczy niz w dowolnym innym momencie (nadal bardzo malo ale jednak) A po co mi przedruki kart typu jake i heart ? po to wlasnie zebym nie byly traktowane jak luskus i zeby kazdy mogl sobie zlozyc taki deck jaki chce, bo nie ma nic gorszego niz deck ktory rozbija ci sie z braku np. 5 jakow :/ Dziwne jest twoje rozroznienie na podstawy i luskus, 2 lata temu direct byl takim samym luskusem jak teraz heart. Wydaje mi sie ze w przedruku takich kart nie ma nic zlego i jest to zjawisko pozadane, w mojej wyidealizowanej wizji w ogole nie powinno byc czegos takiego jak luksusowe karty.

A co do tego co ten dodatek oferuje... Oczywistą sprawą jest ze nowe dodatki albo beda nas zasypywac przedrukami i jakimis z dupy smiec kartami ktore niby sa nowe ale do niczego ich w zyciu nie uzyjesz, albo beda wprowadzac nowe rzeczy innego wyboru nie ma. Moim zdaniem najlepiej jak to sie wyrówna i jak narazie tak się dzieje, mielismy anarchy teraz mamy dodatek z przedrukami.

Tak na koniec: mam wrażenie, że jakiś nieszęśliwy jesteś z jednej strony narzekasz na to że dodatek nic nie wnosi po czym narzekasz ze nowe wampiry są bez sesnu bo starymi sie jeszcze nie zdazyles pobawić, a juz nie daj boze niech wprowadza Kindred of East... Szczerze to chyba sam nie wiesz czego byś chciał, przynajmniej ja takie wrażenie odnosze.
« Ostatnia zmiana: Września 02, 2008, 02:53:55 pm wysłana przez mirumo »
Zapisane
PVP Team

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Keepers of Tradition - topic spoilerowy
« Odpowiedź #28 dnia: Września 02, 2008, 03:07:58 pm »

to odnosisz zle wrazenie, bo nic takiego nie powiedzialem

po prostu uwazam, ze ten dodatek zapowiada sie wyjatkowo tandetnie, ale przeciez jak cieszy cie, ze kupisz troche odswiezanego miesa, to nie bede cie zasmucal. dodatek nic nie wnosi poza gownianymi ilustracjami i wstepnym poczuciem niesmaku
juz pomijajac taki drobny fakt, ze ostatnie trzy base sety na cztery byly w 60% do 90% zlozone z przedrukow. ten jest nastepnym. jedyne co sie wylamalo to LotN, ktory akurat wniosl duzo dobrego dla independentow, wiec tu nie narzekam.
jezli rozwoj tej gry ma sie opierac na 60-ciokartowych dodatkach to ja dziekuje, bo raz mozemy owszem trafic na cos jak TR, ale innym razem na kolejnych imbued, i bedzie troche smutno
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Satrapa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 710
    • Zobacz profil
Odp: Keepers of Tradition - topic spoilerowy
« Odpowiedź #29 dnia: Września 02, 2008, 06:01:04 pm »

Dude dawno nie było dodatku porządnego do camy i ludzie, którzy zaczęli grę po tym, jak Cama ed. przestała być dostępna są w tyle jeżeli o nią chodzi. Tak to jest, że czasami trzeba coś nowego dodać, a czasami przedrukować. Ja osobiście byłbym szczęśliwy z przedrukowania paru kart, podobało mi się wydanie Blood Shadowed Court mimo, że ja do tych kart mam marny interes (tylko kilku sabbatników). Nie spisuj całości na straty po kilku obrazkach i marnych zapowiedziach. Niemniej co do obrazków to super nie jest, ale to i tak lepszy poziom graficznie niż Jyhad czy Vtes, a mimo wszystko jak dotąd to bardzo mocna podstawa camy :icon_frown:
Zapisane
Prośba o uściślenie lub rozwinięcie wypowiedzi to nie opinia.
Torpor czy infernal?
Strony: 1 [2] 3 4 ... 15