Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Zbieram zakłady ...  (Przeczytany 4782 razy)

Qkieu

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2180
  • Retired pro.
    • Zobacz profil
Zbieram zakłady ...
« dnia: Września 25, 2008, 12:38:04 pm »

... czy DI po morzu lez i whine-fescie Hamerykancow (vide: here! ) zostanie zbanowane w nowych rulsach na 2009? :)
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Zbieram zakłady ...
« Odpowiedź #1 dnia: Września 25, 2008, 12:43:58 pm »

nie sadze, bylaby to totalna glupota. chociaz z drugiej strony nie zdziwilbym sie

na dzis jedyna karta ktora jest totalnie do zbanowania to imo heart of nitzcheus aka heart of cheating. karta jest totalnie z dupy w turniejowych warunkach - obejdziesz sie bez niej, a maksymalnie przedluza rozgrywke, i jest idealnym narzedziem do stallowania. na kazdym stole na ktorym gralem w Pradze jesli gostek mial hearta, jego tura trwala o 2-3 minuty dluzej (i to w wersji optymistycznej). a jesli dodamy do tego, ze czesc ludzi celowo gra na czas (pogadajcie sobie z izim na ten temat, mniej wiecej jak wygladala jego gra w finalach EC), to w tej karcie maja idealne narzedzie.

powaznie bym sie tez zastanowil nad zbanowaniem carltona (tu tez przekonal mnie izi), ale to jest temat na dluzsza dyskusje.
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: Zbieram zakłady ...
« Odpowiedź #2 dnia: Września 25, 2008, 12:52:15 pm »

Stawiam 5 zlotych, ze nie zbanuja.
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

GALi

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 273
    • Zobacz profil
Odp: Zbieram zakłady ...
« Odpowiedź #3 dnia: Września 25, 2008, 12:54:48 pm »

ban DI sam nie wiem jestem na tak i na nie, dobrze wiecie ile razy ratowala wam dupsko albo psula komus plan dla wiekszosci deckow jest to jedyna pomoc jaka moga zaoferowac komus po 2giej stronie stolu, patrzac inaczej gdyby kolo zgarnal ten pkt to gra by sie ruszyla, wstrzymalbym sie z tym i zobaczyl najpierw czy nie mozna polepszyc gry gdzie indziej

heart BAN i to od zaraz, do dzis pamietam sytuacje z Wloszech gdzie kolo w finale przemielil calego swojego decka i *cenzura* dalej nic nie robil swojemu prayowi WTF ?? pomogl mu ten ekwipunek ? nie tylko gralo sie dluzej

carlotn ban to za duzo ale kurna errata co do tego dodge, czyli zmniejszyc mu przezywalnosc

0 VP za time out to jest ostatnio rzecz na ktora sie bardziej zastanawiam :)
Zapisane
A w mojej glowie slonc milionami
Karuzela noca lsni
Na niej jestesmy sami
Ja i ty...
__________________________

Qkieu

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2180
  • Retired pro.
    • Zobacz profil
Odp: Zbieram zakłady ...
« Odpowiedź #4 dnia: Września 25, 2008, 01:22:17 pm »

Wedlug mnie tez nie zbanuja DI. Ale po ostatnich whine-festach doczekalismy sie banow np. przesiadek, PTO (nie, ze krytykuje te decyzje, o nie! Tylko pewien wzorzec chce pokazac). Wedlug mnie lobbowanie na grupie przez spora grupe ludzi (najczescie amerykancow, bo to oni sa najbardziej aktywni) zmian w kartach jest prawde powiedziawszy dosc skuteczne.

Odnosnie bana DI i carltona: nie zgadzam sie poniewaz sa to karty, ktore daja pewna ochrone wielu rodzajom deckow jej pozbawionych. To, ze carlton jest dobry widomo nie od dzis. Ale czemu go banowac? Jakis konkretny powod oporcz tego, ze jest wkurwiajacy, czesto spotykany, trudny do zabicia i ma mozliwosc lapania prawie kazdej akcji? Kierujac sie takimi argumentami to mozna banowac inne, mocne karty, ktorych tej grze nie brakuje. Ban DI strasznie oslabi walldecki/toolboxy, o wplywie takiego bana na moje ukochane Aku na no secrets anwet nie wspomne.

Heart of Nizchetus: nie wiedzialem, ze ta karta tak time outy powoduje.. To, ze przedluza ture o troche to faktycznie jest wkurzajace, zawsze sie staram szybko podejmowac decyzje ale zdaje sobie sprawe, ze rpzedluzam tak czy siak jak jego uzywam. Ale jesli juz gadamy o takiej sytuacji to czemu nei zbanowac Dreams of the Sphinx? Tez sie zdarza, ze pod koniec tury stallujesz bo nie wiesz z jakich 2 kart na lapie zrezygnowac w celu zmniejszenia hand size'u.
Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Zbieram zakłady ...
« Odpowiedź #5 dnia: Września 25, 2008, 01:57:55 pm »

Stary wiesz mi, heasrt jest nieporównanie bardziej zwalniający grę i ssący niż dreamsy.

Sam widziałem-koleś z pełną gracją pociąga trzy karty, zastanawia się dłuższą chwilę poczym powoli odkłada je...i tak qwa co ture...wy*cenzura*ć tą kartę i już!!!
:)
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Qkieu

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2180
  • Retired pro.
    • Zobacz profil
Odp: Zbieram zakłady ...
« Odpowiedź #6 dnia: Września 25, 2008, 02:01:35 pm »

nie no zgadzam sie, ze heart jest bardziej wkurzajacy ^^ Ale zeby za to banowac... Po prostu dawac warninga. Drugi warning DQ i nara. Ogolnie prawda jest taka, ze jak nie bylo Hearta to tez stallowali. Jak dostanie to beda nadal stallowac, ban nie rozwiaze problemu.
« Ostatnia zmiana: Września 25, 2008, 02:08:48 pm wysłana przez Qkieu »
Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Zbieram zakłady ...
« Odpowiedź #7 dnia: Września 25, 2008, 02:20:06 pm »

Takie opóźnianie gry jest nie do udowodnienia i sam dobrze o tym wiesz.

problem jest szerszy i złozony no ale skoro wiele osób łaziło po EC wkuriwonych na hearta to coś w tym musi być. Na temat dreamów nikt się nie zająkał :)

Wyobraź sobie, że zakładasz hearta po 15 minutach gry i od tej pory czy tego chcesz czy nie z każdej Twojej tury kradniesz kilka dodatkowych sekund/minut...I nawet jeśli robisz to w dobrej wierze tzn. nie stallujesz to i tak udupias cały stół na kilkanaście minut z całej rozgrywki...i po co? Przecież to nie magic :)
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Zbieram zakłady ...
« Odpowiedź #8 dnia: Września 25, 2008, 02:25:20 pm »

Moim zdaniem to przesada. Sam Hearta wkladam do decku rzadko (pewnie to oznacza ze jestem noobem ale mniejsza o to ;) ) ale tak jak napisał qkieł wydaje mi się, że jak ktoś chce stallowac to i tak bedzie i heart mu nie jest do teo potrzebny, rownie dobrze moze zastanawiac sie nad kazda akcja albo poprostu walic trash-talk przez 10 minut :/

Co do DI absolutnie nie powinni tej karty banować, bez tego wiele deckow zostanie poprostu bezbronnych, chociaz rozumiem jak wkurzajace jest jak twoj prey cofa di z discardu i gra je co ture. Mogli by np. zerratowac ze idzie out of play a nie w discard i mysle ze rozwiazalo by to wszystki problemy zwiazane z ta karta.
Zapisane
PVP Team

Qkieu

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2180
  • Retired pro.
    • Zobacz profil
Odp: Zbieram zakłady ...
« Odpowiedź #9 dnia: Września 25, 2008, 02:29:40 pm »

Nie Szewski, takie tlumaczenie do mnie nie przemawia. To koles, ktory gra jakims weenie i ma duzo akcji ergo zajmuje wiecej czasu niz np grajacy bleed deckiem na inner circle od razu z miejsca udupil caly stol bo jego tury trwaja nawet 100% dluzej niz kazdego innego gracza? Bo na pewno zabierze kilkanascie minut gra takim deckiem. Albo zbanowac Une bo jej tury sa cholernie dlugie?

A co do hearta czesto zakladam go jaka moja pierwsza akcje - mots po hearta. Wiadomo, jest jakas rozkimna przy odkladaniu kart ale jak za duzo czasu na to poswiecam to od razu mowia chlopaki, zebym sie pospieszyl.
Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Zbieram zakłady ...
« Odpowiedź #10 dnia: Września 25, 2008, 02:39:43 pm »

Tendencja jest prosta-kolesie wkłądają hearta do każdego rodzaju decku i używają go (czyt. przeginają z czasem) wtedy, kiedy wiedzą, że time out to najlepsze wyjście.
Już kiedyś był podobny probelm ale tyczył genberalnie time out-wy*cenzura*li 1vp i dali 0,5vp.
Może na razie to gruba przesada zwracać aż taką uwagę na 1 hearta ale może za 2-3 duże turnieje okaże się, że to właśnie idealna karta dla wszystkich timeoutowcow :)

I może wtey dopiero ją wyjebią :)

pzdr
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Qkieu

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2180
  • Retired pro.
    • Zobacz profil
Odp: Zbieram zakłady ...
« Odpowiedź #11 dnia: Września 25, 2008, 02:52:50 pm »

zamiast banowac Hearta zrobic za time out 0 vp jak pisal GALi i po problemie :D
Zapisane

GALi

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 273
    • Zobacz profil
Odp: Zbieram zakłady ...
« Odpowiedź #12 dnia: Września 25, 2008, 03:13:51 pm »

zamiast banowac Hearta zrobic za time out 0 vp jak pisal GALi i po problemie :D

:) musze przyznac ze im bardziej nad tym mysle to ten pomysl mi sie bardziej podoba, jak za time out masz 0 VP to moze bedzie wiecej tzw rzutow na tasme byle po 1 VP :D
Zapisane
A w mojej glowie slonc milionami
Karuzela noca lsni
Na niej jestesmy sami
Ja i ty...
__________________________

Marchewa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1012
  • da n00bz house
    • Zobacz profil
Odp: Zbieram zakłady ...
« Odpowiedź #13 dnia: Września 25, 2008, 03:18:27 pm »

rzuty na tasme sa tragiczne ... mirumo moze cos o tym powiedziec .... :D rzuty na tasme spowoduja ze coraz wiecej graczy przestanie myslec o tym jak wygrac stol a beda jeszcze bardziej zaabsorbowani sytuacja jaka dzieje sie w ich malym swiecie predator ja prey .... for the win 1 vp :D
Zapisane
In V:tes world
                                                                                                                I am Lord Voldemort

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: Zbieram zakłady ...
« Odpowiedź #14 dnia: Września 25, 2008, 03:52:06 pm »

To nie wina Hearta, ze sa timeouty, a tego, ze ludzie graja wallami i combatami z dupy, ktorych sredni czas zdobycia GW wynosi 2,5 h, czyli grubo po limicie, a jedyne GW jakie zdobywaja, to wymeczone 2,5 VP, gdzie stol to warzywa i sam sie zabija na turbospeedzie. Przestancie grac deckami z dupy i zacznijcie skladac decki, ktore w sensownym czasie zabijaja preya i nie bedzie plakania, ze ktos wam zabral GW satllujac Heartem, bo to jest zalosne.

Tyle mego.

EDIT: A Carlton, Jake, czy DI to karty, ktore bronia streamlined decki przed combatami. Jesli ich nie bedzie, to combaty z tier2 i nizej moga stac sie tier1, co bedzie zle dla gry. Bo vote decki, czy bleed&stealthy to archetypy, ktore nie wykluczaja mozliwosci grania innym deckom. Sa skupione na realizowaniu wlasnej strategii. Dominacja combatow spowoduje, ze kazdy kto bedzie chcial grac czyms innym niz combat, lub deck z 20 kartami combat defencu, zostanie po prostu zabity na miejscu. Nie chce grac w takiego Vtesa.
« Ostatnia zmiana: Września 25, 2008, 03:55:04 pm wysłana przez Pudel »
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.