Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Beretta & Ghoul Retainer  (Przeczytany 1345 razy)

sbodek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1308
    • Zobacz profil
Beretta & Ghoul Retainer
« dnia: Stycznia 01, 2009, 07:02:44 pm »

Beretta 9mm
Cardtype:    Equipment
Cost:    1 pool
Weapon, gun.Strike: 1R damage. Or, if bearer has another Beretta 9mm, strike: 2R damage, with an optional maneuver each combat (a minion may use only one Beretta 9mm to maneuver each round).


Ghoul Retainer
Cardtype:    Retainer
Cost:    2 pool
Ghoul with 2 life. 1 strength.During the initial strike resolution each round, the Ghoul Retainer inflicts 1 damage or may use a weapon not used by the employing minion (or another retainer) that round (either before or after). This is not a strike, although it does count as "using" the weapon.



Opis sytuacji:

Vampir ma 2 beretty i Ghula retainera. Podczas  strajku vampir uzywa 1 beretty a ghul korzystając ze swej zdolności uzywa drugiej beretty.  Strzal wampira jest za 2 – to oczywiste
Ale ‘’’’
Pytania:
1.   czy druga beretta srtrzela również za 2 ?  spelniony jest przecież warunek że minion posiada drugą berette a ghul używa broni posiadanej nie przez siebie a przez miniona
2.   czy jeśli dochodzi do drugiej rundy to można użyć manewru z drugiej beretty ( moim zdaniem tak , czego dowodem wprowadzone ograniczenie w tekście na karcie)
Zapisane
Myśli ich czarne, słowa pokrętne, czyny występne, serca zapiekłe, dusze mroczne, sumienia spaczone

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami" George Orwell

M. Janicki "Symetryści...

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Odp: Beretta & Ghoul Retainer
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 01, 2009, 07:16:08 pm »

1. Tak.
2. Tak.
Zapisane

sbodek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1308
    • Zobacz profil
Odp: Beretta & Ghoul Retainer
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 02, 2009, 04:33:40 pm »

1. Tak.
2. Tak.

gdzieżeś Ty bywał ... ?
Zapisane
Myśli ich czarne, słowa pokrętne, czyny występne, serca zapiekłe, dusze mroczne, sumienia spaczone

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami" George Orwell

M. Janicki "Symetryści...

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Beretta & Ghoul Retainer
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 02, 2009, 05:34:14 pm »

Jak się wykuruję (= odzyskam jeszcze trochę chęci do życia), to napiszę do ciebie list, coby klimatycznie było. Wiem, że jestem tobie winien przeprosiny. Tak wyszło. Nie miałem siły. Teraz, moje życie się zmienia, i powoli dochodzę do siebie.
Zapisane