Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Nietypowe podejscie do tworzenia decka  (Przeczytany 1722 razy)

Migalart

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 517
    • Zobacz profil
Nietypowe podejscie do tworzenia decka
« dnia: Kwietnia 19, 2009, 06:52:39 pm »

Mam małe pytanko - zastanawia mnie czy wiekszosc tu obecny zaakceptowaloby czy potepilo nietypowe podejscie do tworzenia decka.

Ja przez wiele lat mialem w miare duzy zbior kart, ktory z czasem przekazalem koledze.

Obecnie mam wzory wszystkich kart, wszystkich edycji w wersji elektronicznej. Tworzę sobie deck w oparciu o plik exela ze spisem kart wspomagany elementami symulacji matematycznych  :P
Tworzę sobie zakladany deck w wersji elektronicznej, nastepnie drukuję na dobrej drukarce wszystkie potrzebne karty. Wyciete wydruki wkladam w koszulki w ktorych sa wlozone dowolne karty.

Efekt jest taki, ze praktycznie nie widac roznicy miedzy wydrukowanymi a prawdziwymi kartami. Jak mi się znudzi deck, to sobie ukladam nowy. Interesuje mnie kwestia strategii a nie kolekcjonerstwa 

Zagralibyście z osobą, która tak tworzy deck ?
Zapisane

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: Nietypowe podejscie do tworzenia decka
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 19, 2009, 06:55:33 pm »

Jesli chodzi o gre for fun, to nie czepiam sie proxow. W grze turniejowej jest to calkowicie zabronione przez zasady, co w 100% popieram i nie wyobrazam sobie, by w tym wzgledzie stosowana byla jakakolwiek taryfa ulgowa. :)
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Nietypowe podejscie do tworzenia decka
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 19, 2009, 06:57:29 pm »

dla mnie nie ma problemu póki jest to gra towarzyska. Choć sam nie używam proxów (ostatnio zdarzyło mi się po raz pierwszy bo nie wziąłem tributów dodatkowych :)) nie mam problemu z tym, że ktoś ich używa. kazdy grazc jest cenny :)
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Maeglin

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2189
  • PVPP
    • Zobacz profil
Odp: Nietypowe podejscie do tworzenia decka
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 19, 2009, 07:12:27 pm »

Wiesz, ja nie mam nic przeciwko proksowaniu w grze towarzyskiej. Możesz mieć ich nawet 100%.

Co do turniejów jednak - to proksy są całkowicie niedopuszczalne.
Zapisane
Ar-Rashid said, A true assassin has no ego, which is well, for he receives no glory. The Admonitions.

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: Nietypowe podejscie do tworzenia decka
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 19, 2009, 07:35:19 pm »

Popre wszystkich powyzej :)
dla zabawy jasne :)
Kazdy gra tym czym lubi ze sie wyraze :D
jesli sprawia ci frajde sama gra to czym grasz az tak sie nie liczy, to jak w battla grac pionkami z chinczyka, jedni lubia sama idee gry a inni gre plus fajne ludziki.
Zapisane

Santh

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2023
    • Zobacz profil
Odp: Nietypowe podejscie do tworzenia decka
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 19, 2009, 07:43:21 pm »

jak drukowane - spoko, wszyskie znane karty na kartkach - spoko,
ale nie tak jak jeden z kolegów z Torunia, proxujacy Carver`s Meat Packing and Storage, ktory nie wie nawet jak on dziala dokladnie (kwestia capacity), albo 4ta tradycja zproxowana kartka na ambush ale tak naprawde to deep song...

no i jak to jakis staly gracz, ktorego deck na proxach bedzie dzialac, to z czasem powinien zaczac zbierac karty do tego decka...
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 19, 2009, 07:45:21 pm wysłana przez Santh »
Zapisane

Larry

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
Odp: Nietypowe podejscie do tworzenia decka
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 16, 2009, 02:57:51 pm »

ja tak dla ciekawości też dodam 3 słowa

sam również używam proxów ale tylko z jednego powodu

gra w Łodzi podupadła tak bardzo że jedna szansa zagrać (jak się nie ma czasu na turnieje jeździć) to zagrać ze znajomymi własnymi kartami
dlatego mam zawsze złożone jakieś 15-20 deków NA RAZ ;)

sami chyba wiecie jak to daje wymagania dla kolekcji - mam np prawie 100 blood doli z 5 GB, 6 DI, 4IB i tak dalej ale to i tak za mało czasem by zrobić tyle decków.

No ale na gry turniejowe to nie wyobrażam sobie inaczej niż z Real Cards  - choć wam powiem że czasem prox jest lepszy - szczególnie jak karty mają erraty a grające nimi osoby nie mają kontaktu z vtes na codzień jak większość z was:)
Zapisane
Sudario Refraction w każdej ilości
laarry@wp.pl