Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Raport ligowy za I kwartal 2009!!!  (Przeczytany 2169 razy)

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Raport ligowy za I kwartal 2009!!!
« dnia: Marca 22, 2009, 06:45:40 pm »

Hejo
Kilka info dla zainteresowanych (dla Ciebie Pudel też :) mimo iz masz w d**e ligę :)) i lubiących statystyki, podsumowania itp.

Jesteśmy właśnie po 3 turniejach ligowych. Mimo iż nie dysponuje jeszcze archonem z częstochwy to pokuszę się o kilka podsumowań.

1. Frekwencja. W sumie na trzech turniejach bylo 80 osób co daje ok. 27 gracza na turniej. To całkiem spory wynik biorąc pod uwagę, że lokalni gracze to margines ale o tym za chwilę.

2. Lokalni/Przyjezdni.

Tendencja jest oczywista. Gdyby nie gracze przyjezdni frekwencja była by słaba (żeby nie powiedzieć licha :))

Najwięcej graczy lokalnych miał Wrocek, potem Częstochowa.

3. Kto najczęściej przyjeżdża?

Dotychczas na wszystkich turniejach pojawili się (kolejność losowa :)):
Mirumo, Klocek, Jaszczur, Toy, Anioł, Szewski.

4. Lider.
Na prowadzeniu (tak na "oko" bo nie mam wyników oficjalnych i nie mogę dokładnie pkt policzyć) w rankingu ligowym jest "Ten, który ma w d***e ligę" czyli Pudel :) Jak to mawia mój kumpel "Jedzie jak z gnojem" :)
Oczywiście liczę na to, że jeśli wygra ligę (a mimo to nadal będzie ją miał w dupie :)) to odda "Głównemu Organizatorowi i JEgo Najbardziej Oddanemu Przyjacielowi" wszystkie nagrody :)

5. Kasa.

Mamy już uzbierane za lige 400pln. Jest super pot tym względem. Jeśli utrzymamy frekwencje na turniej finalowy poola nagród może osiągnąć niespotykane dotychczas rozmiary :)

6. Nowi gracze.

Jest trochę nowych osób (sam skaptowałem 3 gości, których teraz woze :)) ale to ciągle za mało. Musimy (musicie :)) większy nacisk kłaść na tzw. pracę u podstaw. Szczególnie odnosi się to do Princów. Ten tytuł kiedyś do czegoś zobowiązywał ale widzę, że teraz to po prostu fajny wpis na WW i tyle...
Trzeba lobbować, łazić, namawiać...wspierać innych. Macie przecież pełno kart w szafach które walają się niepotrzebnie. Nie chomikujcie ich. Wspomożcie młodych i niedoświadczonych czesto bez kasy a jednocześnie lobbujcie by zaczęli pojawiać się na turniejach, choćby na początku tylko w rodzimych miastach. To już coś.

7. Liga. Największe kontrowersje budzi te osławione 5pln za osobę. Pragnę za tym przypomnieć, że wejściówka na turniej wynosi DOKŁADNIE 35pln a nie 30pln+5pln za ligę.

Powtórze. Jeśli organizatorzy zaproponowali taką opłatę (a to z wiadomych względów teraz robi się powoli standardem-EURO mnie tak zabiło przy ostatnich dostawach supportu że inaczej się po prostu nie da, a pamiętajcie że WSZYSTKIE zakupione karty jeśli koszt ich zakupu pokryje wpływ za wejściówki, TRAFIAJĄ do WAS! Nie jest inaczej. Nikt nie ma z tego ani pół boostera!!!! ) to wynosi ona DOKŁADNIE 35pln!!!

Już więcej nie mam zamiaru ani żaden z orgów dopłacać za kogoś 5pln bo ktoś "nie chce brać udziału w lidzę".

Przychodząc na turniej akceptujesz koszt wstępu i albo płacisz albo wyjazd. Sorry ale tak być MUSI.

8. Deck listy.

Generalnie jest poprawa ale tyczy się ona jakiś 30% graczy obecnych na turnieju. Mam zatem pytanie. Dlaczego wymagacie aby na turnieju był support w postaci boosterów? Co byście zrobili jeśli by go zabrakło? byłby to dla Was problem? Dla was to oczywiste, że support MUSI być.
Dlaczego zatem nie potraficie wyszarpac byle kartki "z dupy" i nawet na kolanie sklecić deck listę??? Nie uszanujecie wymagań orgów, princów, moich etc???

A może te deck listy nie są one potrzebne tylko i wyłącznie do sprawdzania decków i uczciwosci graczy (nikt nawet o tym nie pomyślał) ale np. miałą być ufundowana nagroda dla najlepszych albo najdziwniejszych decków roku 2009. Jak teraz mam to zrobić????
Szanujcie czyjąś pracę i bardzo proszę od następnego razu bierzcie ze sobą deck listy. A orgów bym prosił o NIEGUBIENIE ich :) i oddanie mi ich zaraz po turnieju.

I jeszcze jedna uwaga: grając na obczyźnie :) też nie zrobicie deck listy jeśli będzie ona wymagana? Nie sądze :)

9. Podziękowania

Toy'owi za laptopa
Klockowi za paypala (albo Jaszczurowi)
Klockowi, FonQ i Invader'owi za organizację
Kahaletowi za brak archona i numerów vekn (Sarkazm :) Jak długo mam jeszcze czekać???)
Zydze (Zyga to mianownik :)) za sojusz z dupy :) ale pewnie czules wine za te inne turnieje kiedy ladowales mi noz w plecy
Iziemu za korekte decku (standard :))

Wszystkim, którzy wpadli na turniej
Wszystkim, którzy mnie ograli

At last but not least dziękuję WSZYSTKIM MOIM PRZYJACIOŁOM!!!

Nic bez Was by nie mogło się dziać :)

End of story
 


Tyle takich moich uwag na razie :)
Może Wam się coś nasunęło.
Walcie śmiało.
Pzdr



 
« Ostatnia zmiana: Marca 22, 2009, 09:41:14 pm wysłana przez Szewski »
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Raport ligowy za I kwartal 2009!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 22, 2009, 09:31:18 pm »

Mam jedno pytanie. Piszesz, że było w sumie 100 graczy, piszesz również ze uzbierales 400 PLN i ze skladka to 5 zlotych z wejsciowki ktora placi kazdy bez wzgledu na to co mysli o lidze. 100x5 to jest 500  :lol: czyli wychodzi ze 20 osob jednak nie zaplacilo tych 5 zlotych za lige. I tu nasuwa się pytanie jak to w koncu jest? Wszyscy musza placic jak piszesz, czy jednak nie wszyscy musza? Zeby byla jasnosc jak to jest :)
Zapisane
PVP Team

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Raport ligowy za I kwartal 2009!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 22, 2009, 09:37:04 pm »

ja to widze tak - kazdy organizator zobowiazuje sie przekazac 5 zl od KAZDEGO gracza bioracego udzial w turnieju. jak to rozwiaze - jego sprawa :)
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Raport ligowy za I kwartal 2009!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 22, 2009, 09:40:29 pm »

sie qwa jeb*em, graczy było w sumie 80 :)

Miałem trójkę z matematyki :)

Teraz pasuje???

(za ligę nie dało w sumie 2 osoby, za jedną zapłaciłem ja, za drugą bodajże FonQ, ale od teraz nie ma kwestii "za ligę". Jest wejściówka i jak się komuś nie podoba to niech...)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 16, 2009, 10:34:12 am wysłana przez ThorR »
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Raport ligowy za I kwartal 2009!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 22, 2009, 09:42:57 pm »

Jasne  :lol:
Zapisane
PVP Team

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: Raport ligowy za I kwartal 2009!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 22, 2009, 09:47:46 pm »

100 poszla na kolpak do Maybacha. ;)
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Raport ligowy za I kwartal 2009!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 22, 2009, 09:51:52 pm »

No dobra, z tym Maybachem to prawda :)

(a graczy było 27+30+23...skąd mi wyszła 100???? :))
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

klocek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1154
    • Zobacz profil
Odp: Raport ligowy za I kwartal 2009!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 23, 2009, 08:17:14 am »

Szewski - ja kiedyś w podstawówce na chemii dodawałem 32+68 i mi wyszło 80 :P A miałem 5 z matmy :D
Zapisane

Don Angel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 400
    • Zobacz profil
Odp: Raport ligowy za I kwartal 2009!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 23, 2009, 10:32:23 am »

Bo to na chemii dodawałeś a nie na matmie
Zapisane

ZygA

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 860
    • Zobacz profil
Odp: Raport ligowy za I kwartal 2009!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 23, 2009, 11:40:48 am »

Szewno ... nie dziękuj .... najnormalniej w świecie przespałem moment kiedy miałem skończy z Tobą  :evil:

Tak czy inaczej kolejna nauczka ... pic za dużo nie wolno w trakcie gry no i teraz już wiem że i dzień przed by wypadało się pochamowac

pozdro
Zapisane

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Raport ligowy za I kwartal 2009!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 16, 2009, 06:55:57 am »

Wal podsumowanie za kolejny kwartal :).
Juz sie nic wiecej w czerwcu nie wydarzy raczej...

Frekwencja mocno spadla na ostatnich trzech turniejach. MP-ki to juz byl dramat, ale pewnie na ECQ bedzie z 40+ osob (mam taka nadzieje) :).
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: Raport ligowy za I kwartal 2009!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 16, 2009, 08:21:47 am »

Ja bym poprosil jesli bym mogl to jakis taki kalendarzowy rozpis pi razy drzwi co gdzie kiedy, wiem ze sobie cos poustaliliscie. Mi np takie cos by pomoglo zaplanowac jakikolwiek przyjazd wyjazd.
Dzieki i zapraszam do Edynburga w najblizsze tygodnie :D
Zapisane

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Raport ligowy za I kwartal 2009!!!
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 16, 2009, 08:59:18 am »

No wlasnie problem polega na tym ze nic nie jest do konca ustalone...
W lipcu (4.07) jest ECQ.
Pozniej w sierpniu chyba cos u Bodka a jak nie to Slave cos mowil, ze moze zrobic turniej.
Slyszalem ze wrzesien/pazdziernik Lodz cos robi. nie wiem czy Gdansk cos zorganizuje, bo z tego co widze na forum to sie prawie nikt nie udziela.
Poznan tez cos mowil o mozliwosci zrobienia turnieju, ale to pewnie pod koniec roku.

Jedyne co jest pewne to 6.12 Pszczyna i finalowy turniej.
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: Raport ligowy za I kwartal 2009!!!
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 16, 2009, 12:01:50 pm »

Faktycznie nic nie wiadomo :)
No nic szkoda
Zapisane