Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 5

Autor Wątek: Cuda niewidy - zmiany zasad czyli najnowsze kwiatki z grupy  (Przeczytany 10118 razy)

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Cuda niewidy - zmiany zasad czyli najnowsze kwiatki z grupy
« dnia: Lipca 27, 2009, 06:39:25 pm »

LSJ napisal byl na grupie:
"Well, with the understanding that influence-back rule was added to handle contesting issues (and has ended up turning Ecoterrorists and superior Govern and the like into bloat tools instead of the pack-building tools they were designed to be), I'd say changing something along those lines wouldn't be too out of line (as long as something's getting changed regarding contesting): Remove "spend 2 transfers to move 1 counter from a card in your uncontrolled region to your pool." Add "remove from the game a crypt card in your uncontrolled region that would contest a card in play to move all blood counters from it to your pool and draw a card from your crypt". And make yielding a crypt card return the crypt card to the permanent controller's uncontrolled region, for good measure."

Wyniki ankiety na blogu extrali na ten temat (czy jestes za taka zmiana?) na chwile, w ktorej pisze posta:
Tak - 3 osoby
Nie - 41 osob
Skoncze grac we Vtesa po takiej zmianie - 6 osob
Wszystko jedno - 2 osoby

Opinia Oriana Gisslera:
http://ttcmaster.blogspot.com/2009/07/thanks-for-donation.html

Dyskusja na grupie (tylko dla wytrwalych - prawie 500 postow):
http://groups.google.com/group/rec.games.trading-cards.jyhad/browse_frm/thread/ce05ee64d447c1a/fb20ac9e09801d50?hl=pl&lnk=gst&q=contest+author%3ALSJ#fb20ac9e09801d50

Moje zdanie jest takie, ze to najwieksza bzdura jaka przeczytalem na grupie od miesiecy. :) Co wy myslicie na ten temat?
« Ostatnia zmiana: Lipca 27, 2009, 08:18:58 pm wysłana przez Pudel »
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

picasso

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 655
    • Zobacz profil
Odp: Cuda niewidy - zmiany zasad czyli najnowsze kwiatki z grupy
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 27, 2009, 08:01:59 pm »

składam s&b:D
Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Cuda niewidy - zmiany zasad czyli najnowsze kwiatki z grupy
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 27, 2009, 08:20:22 pm »

j%^&ny debil :)

kryzys maja albo im sie nudzi

zaraz zapostuje ze koncze z LSJ :)
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Satrapa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 710
    • Zobacz profil
Odp: Cuda niewidy - zmiany zasad czyli najnowsze kwiatki z grupy
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 27, 2009, 08:32:09 pm »

Głupota jakich mało, bo dużo bardziej niebezpieczne staje się wystawianie większych wampirów, jak w razie pogorszenia sytuacji nie można wrócić sobie poola. Poza tym jakoś talie na ekoterrorystach i governach bloatujące tym nie są szczególnie popularne w TWDA. To wszystko dodatki, a dla wielu talii jedyna szansa porządnego robienia poola lub zwrot w grze.
Jeżeli to wejdzie nie kupię żadnej nowej karty. Stare zachowam i pewnie będę grał z sentymentu jakiś czas, ale jeżeli to wejdzie to ujawnią się mechanizmy sprawiania starych kart coraz mniej grywalnymi, a dla mnie podstawowym urokiem była trwałość kart vtesowych a nie charakterystyczna dla magica konieczność gruntownej wymiany kolekcji co jakiś czas.
« Ostatnia zmiana: Lipca 27, 2009, 09:11:42 pm wysłana przez Satrapa »
Zapisane
Prośba o uściślenie lub rozwinięcie wypowiedzi to nie opinia.
Torpor czy infernal?

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Cuda niewidy - zmiany zasad czyli najnowsze kwiatki z grupy
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 27, 2009, 09:12:32 pm »

no w koncu gram gangrelami i qwa ecco tyle robi poolaaaaa ze az glowa mala :)

Szmatlawe te pomyslky i tyle
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Docent

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2772
  • *censored*
    • Zobacz profil
Odp: Cuda niewidy - zmiany zasad czyli najnowsze kwiatki z grupy
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 27, 2009, 09:25:14 pm »

Coz, widac, ze LSJ nie czuje tak naprawde tej gry ;)
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Cuda niewidy - zmiany zasad czyli najnowsze kwiatki z grupy
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 28, 2009, 08:50:42 am »

a zaczelo sie od plakania, ze trzeba contestowac lutza :D
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Cuda niewidy - zmiany zasad czyli najnowsze kwiatki z grupy
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 28, 2009, 11:10:45 am »

Nie wszystko jest dla mnie jasne. Rozumiem ,że nie będzie można przelewać z wampira z powrotem do poola, tylko będzie opcja przelania całej krwinki z wampira w uncontrolu ale pod warunkiem ze jakas inna jego kopia jest w grze. ale czy zasady contestu w jakis spsosob ulegaja zmianie ? I jeszcze jedna sprawa od kiedy te zasady wchodza w zycie?
Zapisane
PVP Team

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Cuda niewidy - zmiany zasad czyli najnowsze kwiatki z grupy
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 28, 2009, 11:17:33 am »

chyba jeszcze nie weszly
contest sam w sobie nie ulega zmianie, tylko jak wlewacie jak barany na lutza we dwoch, bez zadnej komunikacji, to jeden moze sie latwo wycofac

w ogole sam pomysl jest mocno z dupy. argumenty typu "bo contest jest losowy przy 1300+ wampirach" jest tak samo z dupy, bo nikt nie patrzy tak naprawde na jeden podstawowy czynnik - w wiekszosci przypadkow kiedy jest contest, wystepuje on na TYPOWYCH, NAJCZESCIEJ UZYWANYCH wampach, jak wspomniany lutz, arika, cybele, itp.
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Docent

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2772
  • *censored*
    • Zobacz profil
Odp: Cuda niewidy - zmiany zasad czyli najnowsze kwiatki z grupy
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 28, 2009, 11:24:52 am »

to nie weszlo i mysle ze to jakies wyziewy LSJ bez przemyslenia :P
Zapisane

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Cuda niewidy - zmiany zasad czyli najnowsze kwiatki z grupy
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 28, 2009, 11:38:50 am »

W takim razie nie jest źle. Jak ktos bedzie sie chcial contestowac to i tak bedzie contestowal. Prawda ze u*cenzura*li w ten sposob kilka kart takich jak ecoterrorysci itp. do innych klanow, czy powerbase montreal, a co za tym idzie kilka typow deckow, na moje glownie walli gdzie te karty byly trzonem pool gaina i z tego powodu nie bede plakal a nawet sie ciesze bardzo bo wszedzie bylo ostatnio zatrzesienie scianek i grac sie niczym innym jak combatem nie dało. Karty takie jak govern itp. w wieksozsci deckow beda dalej grywalne bo sluzyly glownie do przyspieszania wampirow, talie gdzie byl waznym elementem bloata znikna ale tez nie bede plakal bo w moim osobistym plebiscycie govern byl najmocniejsza karta w tej grze i razem z deflkecja sprawial ze deck bez dominacji juz na wstepie byl slabszy. Z drugiej strony takie zmiany maja tez swoje plusy. W deckach gdzie trzyma sie kilka kopii jednego lub wiecej wampirów a wiekszosc krypt tak wyglada, bardzo czesto zdarzalo  sie ze trzeba bylo grac na jednym badz dwoch wampirach bo w 4 kartach ktore dobralismy z kypty 3 razy powtorzyl sie ten sam, teraz wyciaganie innych wampirow bedzie duzo prostsze i latwiejsze. Wydaje mi sie że niewielu graczy przemyslało te zmiany, a lament podniosl sie nie daltego ze zmieniaja istotny fragment gry tylko dlatego ze w ogole coś ośmielili się zmienić. Takie moje zdanie.
Zapisane
PVP Team

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Cuda niewidy - zmiany zasad czyli najnowsze kwiatki z grupy
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 28, 2009, 11:47:53 am »

A mnie ta zmiana ani ziebi ani grzeje.
Teraz po prostu trzeba sie bedzie bardziej pilnowac, przy wystawianiu wampow, a karty typu Eccoterrorist i P:M beda nadal grywalne.
Zreszta chyba nbawet bedzie to pasowac do WoDowego klimatu. Bo po ch*a przelewac 3 z siebie na mlodszego, zeby pozniej oddawac ta krew Matuzalemowi ?? Nie prosciej od razu dac krew Matuzalemowi ?? Wiem, ze co innego WoD a co innego mechanika VTESa, ale czy naprawde, te zmiany beda az tak drastyczne dla graczy ?? Nie sadze...
« Ostatnia zmiana: Lipca 28, 2009, 04:56:30 pm wysłana przez ThorR »
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Santh

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2023
    • Zobacz profil
Odp: Cuda niewidy - zmiany zasad czyli najnowsze kwiatki z grupy
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 28, 2009, 12:03:33 pm »

na poczatku po prostu wyscig transferow bedzie, a i tak, ten "spozniony" jak bedzie mial deck na Lutzu, czy innej krowie bedzie chcial go miec tak czy siak w szczegolnosci jak juz poswiecil te 3tury na przelewy na tego wampira ;p mysle, ze sie skonczy na kolejnej gadce i wciskaniu kitu innym kto ma bardziej przesrane.
karty typu PB:montreal nie straca na grywalnosci, tylko bedziesz sobie dodawac co kilka tur powiedzmy po 5 do poola...
a duzym plusem jest to, ze dobierasz za spalona karte, wiec decki na kilku wampirach, powiedzmy na BB beda sie cieszyc z takiego udogodnienia, bo dobierzesz nowe wampy, ktore Ci nie podeszly na poczatku ;) ale znowu po ch*u jest to, ze mozna spalic pustego wampa w UR zeby dobrac nastepnego, za darmo! jak juz wprowadzaja takie cos to chyba powinno miec to jakis koszt.

ale ogolnie po ch*u zmieniac mechanike ;p
« Ostatnia zmiana: Lipca 28, 2009, 04:57:21 pm wysłana przez ThorR »
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Cuda niewidy - zmiany zasad czyli najnowsze kwiatki z grupy
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 28, 2009, 12:23:15 pm »

z dupy zmiana mechaniki bo komus obsralo lutza (lutza *cenzura*...bardzo oryginalny deck, grany do wyrzygania w 1k opcji, aka arika 2.0) jak dla mnie zawsze byla jak wspomnialem - z dupy

zakaz cofania juchy z wampow jest pomylka. zdupia kilka archetypow deckow, a umowmy sie ze takiemu wallowi czy combatowi z poolem raczej latwo nie bylo. wspomniani BB, ktorych jedynym poolgainem jest bloat z unwholesome bond, wlasnie obsrali sie na calej linii.

jestem za zmiana zasad, ktora jest sensowna. ta moim zdaniem nie jest. w takim ujeciu zasad wzmacniamy klasyczne cepy, ktore i tak sa mocne, i mozna je z powodzeniem dac malpie, a oslabiamy wiele deckow, ktore nie jada na opcji villein + voter i innych tego typu gownach.

ostatnio sie zastanawialem, czy w zwiazku z moimi planami nie sprzedac wiekszosci kart i nie zostawic sobie jakiejs malej czesci na granie od czasu do czasu. jak te zasady wejda w zycie, to decyzja bedzie duzo latwiejsza. swoja droga, po napatrzeniu sie na mase systemow, ktore zostaly z*cenzura*ne na calej linii bo ktos postanowil dlubac w zasadach, mialem nadzieje ze vtesa akurat to ominie. widac nadchodzi pora i na to...
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

FantoM

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 282
    • Zobacz profil
Odp: Cuda niewidy - zmiany zasad czyli najnowsze kwiatki z grupy
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 28, 2009, 12:38:21 pm »

Coraz bardziej się cieszę, że sprzedałem swoje karty pół roku temu :D


A tak co do tej zasady to mogli by ją dodać po prostu, a do do tego stare przelewanie zostawić. Hm... sam już nie wiem :D
Zapisane
nawet głupie posty nie zabija cthulu kotka!
Strony: [1] 2 3 ... 5