Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Cuda niewidy - zmiany zasad czyli najnowsze kwiatki z grupy  (Przeczytany 10127 razy)

Boogie

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1123
  • I am disco dancer!
    • Zobacz profil
Odp: Cuda niewidy - zmiany zasad czyli najnowsze kwiatki z grupy
« Odpowiedź #30 dnia: Lipca 29, 2009, 01:17:44 pm »

Ja uważam, że Extrala jest na tyle znanym blogiem w światku wampira, że jak wyjdzie im 80% przeciw to na prawde się WW zastanowi czy to zrobić.

Dodatkowo nie porównuj zbanowania jednej karty do zmiany całej mechaniki contestu wampirów + uwalenia paru archetypów decków za jednym zamachem. Tylko dlatego, że jakiś palant chciał sobie pograć Lutzem?
W grze jest 5 grup wampirów, w pizdu klanów i jeszcze więcej koncepcji decków a oni chcą przemodelować na szybko mechanikę pod problem jednego gracza z jednym wampirem. Co ciekawe jak wampirów było 200, 300, 500 itp. to nikomu jakoś contesty nie przeszkadzaly.
Zapisane
Zawsze, gdy widzisz smutne dziecko - przytul programiste...

Docent

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2772
  • *censored*
    • Zobacz profil
Odp: Cuda niewidy - zmiany zasad czyli najnowsze kwiatki z grupy
« Odpowiedź #31 dnia: Lipca 29, 2009, 01:35:46 pm »

dwoch kart! :P do tego calkiem fajnych - umialy uratowac polityke przed niechcianym predziem :P

A coz, no z tegoz trywialnego powodu LSJ zaprezentowal nowy ruling, zrobil A , pytanie czy powie B :P
Zapisane

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: Cuda niewidy - zmiany zasad czyli najnowsze kwiatki z grupy
« Odpowiedź #32 dnia: Lipca 29, 2009, 01:40:59 pm »

dwoch kart! :P do tego calkiem fajnych - umialy uratowac polityke przed niechcianym predziem :P

A coz, no z tegoz trywialnego powodu LSJ zaprezentowal nowy ruling, zrobil A , pytanie czy powie B :P

Gadasz farmazony Docent. Ban przesiadek to bardzo dobry pomysl byl. Przesiadki nie sluzyly do "ratowania sie", tylko do "kradziezy" vp innym graczom. Dopoki taka opcja bylaby sporadyczna to jeszcze pol biedy, ale gdy jest to glowny sposob wygrywania gier przez dany deck, to cos jest nie tak. Poza tym, przyklad przesiadek, czy nowszy przyklad Imbuedow ma sie nijak do tej sytuacji i nie ma sensu go przywolywac.
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

wenanty

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 989
    • Zobacz profil
Odp: Cuda niewidy - zmiany zasad czyli najnowsze kwiatki z grupy
« Odpowiedź #33 dnia: Lipca 29, 2009, 03:11:27 pm »

Głupi pomysł, jeszcze głupsze wytłumaczenie. Cóż to za "bloat", ograniczony do 2 poola na turę? W takich sytuacjach warto porównać inne możliwości robienia poola:
Ascendance : 1 pool  : 1 karta : cała faza master    : bez wampira  : nie trzeba akcji
Govern     : 2 poola : 1 karta : cała faza influence : wampir z DOM : akcja za 1 krwi
Więcej masterów robi się łatwo, a więcej influenców dużo trudniej. Przy położonym Parthenonie czy Rumors of Gehenna nawet Ascendance jest lepszym bloatem niż cofanie przez influence. I jeszcze to cofanie może się przydać niemal każdemu deckowi - w końcowej fazie, jak chcemy wytoczyć wampira o cap > 4, to wygodnie jest na niego położyć tylko "resztę" (przy cap 6 dwa punkty) którą w chwili kryzysu szybko cofniemy, a cztery dołożyć dopiero po zjedzeniu preya.
Zapisane
"szeroka aktywnosc na terenie naszego kraju calkowicie nam nieznanych i obcych form zycia nie moze byc ukrywana przed spoleczenstwem" - z listu otwartego o UFO do Prezydenta RP

Maeglin

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2189
  • PVPP
    • Zobacz profil
Odp: Cuda niewidy - zmiany zasad czyli najnowsze kwiatki z grupy
« Odpowiedź #34 dnia: Lipca 29, 2009, 03:54:10 pm »

Govern to nie tylko robienie poola.

To:
- bleed za 3 z jednej karty akcji [dom]
- darmowe 3 krwi na wampirze w uncontrolled przyśpieszając jego wystawienie [DOM]
- 3 do poola kosztem 6 transferów [DOM]

A wszystko to za 1 krwi (redukuje liczbę potrzebnych kart przelewających z wampira do poola).

A co do przesiadek - były imba jak członek.
Zapisane
Ar-Rashid said, A true assassin has no ego, which is well, for he receives no glory. The Admonitions.

wenanty

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 989
    • Zobacz profil
Odp: Cuda niewidy - zmiany zasad czyli najnowsze kwiatki z grupy
« Odpowiedź #35 dnia: Lipca 30, 2009, 02:10:16 am »

Govern to nie tylko robienie poola.
Ziom, nie udowadniam że Govern jest gorszy niż Ascendance. Tylko że uzasadnianie Governowym "bloatem, który nie był zamierzony przez twórców" zmiany zasad influence jest zupełnie z dupy.
Zapisane
"szeroka aktywnosc na terenie naszego kraju calkowicie nam nieznanych i obcych form zycia nie moze byc ukrywana przed spoleczenstwem" - z listu otwartego o UFO do Prezydenta RP

Ivil

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 938
  • Apostół Flaków
    • Zobacz profil
Odp: Cuda niewidy - zmiany zasad czyli najnowsze kwiatki z grupy
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpnia 13, 2009, 06:19:34 pm »

Panowie jest sprawa. Wywiazala sie pewna dyskusja miedzy mna i silverem i chcielibysmy abyscie rozstrzygneli pewna kwestie. Przedstawimy wam dwa stanowiska i prosimy abyscie napisali, z ktorym sie zgadzacie.

Silver: Tak naprawde wiekszosc osob wypowiadajacych sie nie wkurza sie tak bardzo na to ze usuniete zostana przelewy w dol (to bolesne dla sporej ilosci deckow ale wciaz do zniesienia), ale bardziej denerwuje je bezsensowna zmiana mechaniki contestowania wampirow, ktora dotad stanowila wazny element gry dla ktorego nie ma substytutu tak jak dla bloatowania przez zlewanie w dol, a po zmianie miala miec praktycznie zerowy wplyw na gre. Gdyby LSJ wymyslil jakis sensowny sposob na pogodzenie usuniecia zlewania z wampirow do poola i obecnej mechaniki contestow to zmiana moglaby przejsc (oczywiscie z dasami bo nikt nie lubi jak mu zmieniaja gre).

Ivil: Wiekszosc osob uwaza iz z powodu marginalnego "problemu" jakim sa contesty popularnych wampirow LSJ chce usunac wazny element gry, ktorym jest "przelewanie w dol" i tym samym oslabia wiele archetypow - szczegolnie tych nie-cepowatych.
Zapisane
...Ma na imię Lucyfer... W skrócie Lucek.

O Lucyferze, ja w ciebie wierze!
czarne pacierze wyje jak zwierze!
I mówiąc szczerze złożę w ofierze
Trzy małe jeże lub nietoperze!
Tylko Szatanie, daj mi coś za nie
Bo mowiąc prawdę, nie były tanie...

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: Cuda niewidy - zmiany zasad czyli najnowsze kwiatki z grupy
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpnia 13, 2009, 06:27:57 pm »

Jesli chodzi o mnie, to blizej mojego stanowiska w sprawie jest Ivil anizeli Silver.
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Cuda niewidy - zmiany zasad czyli najnowsze kwiatki z grupy
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpnia 13, 2009, 06:41:10 pm »

tez sklaniam sie ku stanowisku Ivila, chociaz Silver ma troche racji. z mojego punktu widzenia jest tak, ze jestem przeciwny jakimkolwiek zmianom elementarnie wplywajacym na mechanike gry, bo sama gra jest zbyt skomplikowana, i jakakolwiek zmiana wywraca swiat vtesa do gory nogami. szczegolnie jesli jest ona lobbowana przez amerykanow, ktorzy sa malym odsetkiem swiata vtesa, ale niestety maja najwieksza sile przebicia. i ponownie podkresle, ze jest to wszystko z zenujacego powodu contestu lutza. to tak jak ktos kiedys plakal ze mu contestuja arike albo ansona - to graj czyms innym niz wszyscy, a nie czepiaj sie zasad, jesli grasz tym co wszyscy, licz sie z tym, ze bedziesz w dupie, tough shit

mam nadzieje ze te bzdury na grupie to efekt wakacji, i ze nikt nie potraktuje ich powaznie
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Satrapa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 710
    • Zobacz profil
Odp: Cuda niewidy - zmiany zasad czyli najnowsze kwiatki z grupy
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpnia 13, 2009, 06:44:49 pm »

Ivil przedstawił moją opinię na temat tej propozycji zmiany.
Zapisane
Prośba o uściślenie lub rozwinięcie wypowiedzi to nie opinia.
Torpor czy infernal?

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Cuda niewidy - zmiany zasad czyli najnowsze kwiatki z grupy
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpnia 14, 2009, 08:00:17 am »

Ja zapytam tak: W jaki sposób ta propozycja zmienia zasady contestu wampirów ?
Zapisane
PVP Team

mamster

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 170
    • Zobacz profil
Odp: Cuda niewidy - zmiany zasad czyli najnowsze kwiatki z grupy
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpnia 14, 2009, 09:18:42 am »

Nijak.
Wyszli od jakiejs chorej sytuacji w ktorej koles nie mógł wystawić Lutza i zaczął narzekać - z tego powodu pewnie zaczęto sie zastanawiac jak szybko wrocić sobie poola, ktorego zacząłeś inwestować np. w 11 capa i miales juz na nim np. 8-9 blooda a ktos go nagle wystawil przed tobą - zabieranie z niego krwi zajeloby kilka tur, a tak w jednej turze wracasz pool i ciagniesz kolejna karte z crypty, z nadzieją ze trafisz na nowego vampa.
A z niewiadomych przyczyn (przynajmniej dla mnie) zaczęli to uzasadniać rzekomym robieniem poola dzieki transferom.
Jak to napisal Dude - miejmy nadzieję że to wakacyjne osłabienie umysłu.
Zapisane

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Cuda niewidy - zmiany zasad czyli najnowsze kwiatki z grupy
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpnia 14, 2009, 09:49:07 am »

No własnie, ja też mam wrażenie ze w kwesti reguł kontestu nic nie zmienili dlatego zdanie Silvera jest w ogóle pozbawione sensu.
Zapisane
PVP Team

Maeglin

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2189
  • PVPP
    • Zobacz profil
Odp: Cuda niewidy - zmiany zasad czyli najnowsze kwiatki z grupy
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpnia 14, 2009, 10:12:14 am »

A właściwie to LSJ się zirytował, kiedy mu mówiono, że 'robienie poola jest dobre dla gry' :>
Zapisane
Ar-Rashid said, A true assassin has no ego, which is well, for he receives no glory. The Admonitions.

mamster

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 170
    • Zobacz profil
Odp: Cuda niewidy - zmiany zasad czyli najnowsze kwiatki z grupy
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpnia 14, 2009, 10:54:44 am »

A właściwie to LSJ się zirytował, kiedy mu mówiono, że 'robienie poola jest dobre dla gry' :>

i miał chłopina rację nie? po kiego robić poola?
powinien wprowadzić zasadę nadrzędną: w VTES nie ma robienia poola - chcesz wystawiać vampy - Twój problem  :lol:
za wyoustowanie preya też dostaniesz tylko punkt
będą szybsze gry - zamiast grać trzy gry na turnieju zagramy 10 rund i finał w pół godziny  :wink:
Zapisane