Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 9

Autor Wątek: Co będzie zbanowane - przypuszczenia  (Przeczytany 16431 razy)

Santh

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2023
    • Zobacz profil
Odp: Co będzie zbanowane - przypuszczenia
« Odpowiedź #30 dnia: Września 30, 2009, 08:42:56 pm »

wg mnie Parity akurat nie jest zlym pomyslem, jest op. i potrafi niezle niektorym z*cenzura*c gre "musze z Ciebie, bo z innych nie moge", to jest tak wkurwiajace, ze az smutne...
Zapisane

Docent

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2772
  • *censored*
    • Zobacz profil
Odp: Co będzie zbanowane - przypuszczenia
« Odpowiedź #31 dnia: Września 30, 2009, 08:54:42 pm »

wg mnie Parity akurat nie jest zlym pomyslem, jest op. i potrafi niezle niektorym z*cenzura*c gre "musze z Ciebie, bo z innych nie moge", to jest tak wkurwiajace, ze az smutne...

to podazajac tym tropem rownie dobrze mozna zbanowac taste of vite bo "musze z toba wejsc bo nie mam z kogo innego spic krwi" kiedy masz na rece miniontapa tez umie wkurzyc i zasmucic...
Zapisane

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Co będzie zbanowane - przypuszczenia
« Odpowiedź #32 dnia: Października 01, 2009, 09:38:06 am »

Cytuj
wg mnie Parity akurat nie jest zlym pomyslem, jest op. i potrafi niezle niektorym z*cenzura*c gre "musze z Ciebie, bo z innych nie moge", to jest tak wkurwiajace, ze az smutne...
to ze ktos parite glupio zagral, nie czyni z niej karty do zbanowania. Myslac w ten sposob znalezlibysmy pewnie przypadki, ktore dalyby argumenty na zbanowanie wszystkich kart.
Zapisane

Santh

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2023
    • Zobacz profil
Odp: Co będzie zbanowane - przypuszczenia
« Odpowiedź #33 dnia: Października 01, 2009, 01:13:25 pm »

co do taste, to jeszcze nigdy mi sie tak nie zdazylo, a co do paritek, to raz na dwie gry widze takie krzywe akcje.

coz Alku, sam raz tak zagrales po crossie na mnie "musze z Ciebie" prey odpadal bo za malo poola, predator mial alamuta, grand prey by Ci wklepal, no to co, z nikogo innego nie mozna, a karta na rece...

z Paritka dzieje sie tak co chwile, zabijanie innych bo nie masz poola, fajnie.
Zapisane

Docent

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2772
  • *censored*
    • Zobacz profil
Odp: Co będzie zbanowane - przypuszczenia
« Odpowiedź #34 dnia: Października 01, 2009, 01:32:22 pm »

jesli wyjechanie kogos po krosie (chocby dlatego ze potrzeba z niego na parite) da ci zwyciestwo na stole, jest imo slusznym zagraniem
Zapisane

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Co będzie zbanowane - przypuszczenia
« Odpowiedź #35 dnia: Października 01, 2009, 02:04:11 pm »

Cytuj
coz Alku, sam raz tak zagrales po crossie na mnie "musze z Ciebie" prey odpadal bo za malo poola, predator mial alamuta, grand prey by Ci wklepal, no to co, z nikogo innego nie mozna, a karta na rece...
robilem tak wielokrotnie, co nie znaczy, ze w danych okolicznosciach bylo to glupie. Jesli denerwuje Cie, ze ktos poza Twoim predatorem zagrywa na Ciebie karty to nie graj w multiplayery. Nie zmienia to faktu, ze argument za zbanowaniem karty "bo ktos mi ja zagral i popsul mi gre" jest zupelnie bez sensu. Banuje sie tylko karty, ktore w bardzo istotny sposob zaklucaja metagame, takie ktore sprawiaja, ze ten kto je zagrywa jest wlasciwie nie do pokonania. Zadna z wymienionych kart nie kwalifikuje sie do tej kategorii. Jezeli cokolwiek z vtesa by sie lapalo to jak dla mnie tup dog (chociaz mozna mu po prostu zrobic errate) i una (w przecietnym turniejowym meta, to czy pojedzie caly stol zalezy bardziej od tego jak sie karty uloza niz od innych graczy)
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Co będzie zbanowane - przypuszczenia
« Odpowiedź #36 dnia: Października 01, 2009, 06:05:49 pm »

z parita jest jak z krc, tzn jak ktos to gra "bo podeszlo" to jest to zenujace. najbardziej mnie luzuja polgodzinne gadki na temat "podeszlo mi krc to sobie sypne, a potem pogadamy o glosach, bo w sumie nie mam pomyslu na gre tylko sobie potrwam" :D tyle ze przy paricie jeszcze mozesz bardziej kogos zdupic.
czy to jest powod do banowania? nie, na glupote ludzi nie poradzisz.
jesli juz, to zbanowalbym deflection, bo jest za mocne w porownaniu do innych odpowiednikow i, podobnie jak parita, ostatnimi czasy ciezkie do zdobycia. tyle ze argument "ciezkie do zdobycia" jest z dupy, bo jako stary gracz, ktory inwestuje w ta gre od 1996 roku, mam prawo miec karty, ktore daja rade a nie sa ogolnodostepne. jak komus nie pasi i chce miec takie same, to niech wyda od razu tyle, ile ja wywalilem na gre przez 13 lat, jak dla mnie nie ma problemu. co nie zmienia faktu, ze w porownaniu do jakiegokolwiek innego odbicia deflection jest za mocne (dochodzi do kuriozalnych sytuacji wpychania maluchow z dominacja do deckow, ktore z dominacji uzywaja tylko tej karty).
banowanie pipera to kolejny przypadek (po memories of mortality i edge explosion) swiadczacy o tym, ze WW nie ogarnia tematu za dobrze, to w koncu nowa karta jakby nie bylo. nie za dobry znak jak dla mnie.
nadal licze na to, ze sa to plotki wywolane bujna wyobraznia jednego frajera. jesli nie sa - coz, bedzie wesolo :D
swoja droga nie wiem o co chodzi z ta parita, sa bardziej przesrane karty, np 1st tradition, alastor, archon.
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Co będzie zbanowane - przypuszczenia
« Odpowiedź #37 dnia: Października 02, 2009, 12:04:25 pm »

Andrzej  przestan marudzic. Jak bys mial paritki to bys inaczej gadal - a ze Twoje Ahrimanki nie potrafia nawet ich zagrac to juz nie moja wina :). Jak sie boisz paritek to wstaw do decka 4 delayingi i 3 directy. Co za problem?

Piper to w ogole jakas lipa. Po cholere to wydawali 1,5 roku temu jak teraz chca zbanowac? Szczegolnie, ze jakos ilosc deckow ktore wygraly turniej na Piperach nie powala na kolana.

@Alek - z Tupdogami troche przesadzasz. Tupdogi wcale nie sa cepowatym deckiem - dobrze wiesz, ze jak sie 4 graczy mowi na Tup dogi to szanse na wygranie stolu dramatycznie spadaja. To juz raczej wina malego doswiadczenia graczy, ktorze reaguja za pozno na TD.  Una to zupelnie inna bajka. Typowy deczor pojade caly stol albo ugram 0VP. Podobnie jednak jak tupdogi najczesciej wygrywa kiedy gracze pozwalaja sie rozbujac i za pozno reaguja albo dziwnie graja (np DI Szewskiego na Owla, hyhy  :twisted:).

Podsumowujac, jakiekolwiek bany dla mnie nie maja sensu. Wystarczy dac jakies karty ktore oslabia dzialanie tych rzekomo przegietych lub wprowadzic  erraty.

Aha, czy ten Peter Dukaj to ten typ z polmetrowymi paznokciami ?
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

silverrobert

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 509
    • Zobacz profil
Odp: Co będzie zbanowane - przypuszczenia
« Odpowiedź #38 dnia: Października 02, 2009, 12:39:33 pm »

Cytuj
jak sie 4 graczy mowi na Tup dogi to szanse na wygranie stolu dramatycznie spadaja
Dla mnie fakt ze 4 graczy musi sie zgadywac przeciw 1 kolesiowi zeby awtomatycznie nie wygral to juz oznacza ze cos jest nie tak.

Wydając karty działające przeciw konkretnym innym kartom nie rozwiązuje się problemu. Ja w życiu nie widziałem disengage'a w akcji, co prawda bardzo mało obecnie gram ale nie wyobrażam sobie żeby ktokolwiek wsadzał tą kartę do decku. A erraty jak to erraty, w ich zalewie czasem można się pogubić jak obecnie działa dana karta. Tak długo jak bany rozdawane są z wyczuciem (nie cały dodatek naraz a np. 1-2 karty rocznie) i dotykają naprawdę przegiętych kart lub takich które pasują do każdego decku i przez to są nudne i glupie (e.g. Carlton) to nie mam nic naprzeciwko.
Zapisane

Bitches love lazors.

Docent

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2772
  • *censored*
    • Zobacz profil
Odp: Co będzie zbanowane - przypuszczenia
« Odpowiedź #39 dnia: Października 02, 2009, 12:50:32 pm »

co do uny to zgadzam sie... moze nawet dlatego, ze jest przegieta... albo dlatego, ze z mojego doswiadczenia, gra przeciw niej jest nudna, jako ze to dziala na zasadzie "una zaczyna ture, idziemy na piwo czy ktos ma DI ? "
Zapisane

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Co będzie zbanowane - przypuszczenia
« Odpowiedź #40 dnia: Października 02, 2009, 03:29:29 pm »

Cytuj
jak sie 4 graczy mowi na Tup dogi to szanse na wygranie stolu dramatycznie spadaja
Dla mnie fakt ze 4 graczy musi sie zgadywac przeciw 1 kolesiowi zeby awtomatycznie nie wygral to juz oznacza ze cos jest nie tak.

W takim razie powinno sie zbanowac weenie polityke (Legacy of pander) i S&B (chamskie malki). Jak sie siedzi z takimi deckami przy stole, to tez bez zgadania sie przynajmniej 3 graczy czesto taki deck robie sweepa w 20 minut.
Ja gralem i przeciwko Unie (sam tez nia gralem) i przeciw Tupdogom (gram nimi rowniez) i jakos tej przegietosci wcale nie widac. Deck jak deck, po prostu jak dobrze stol podejdzie to idziesz jak przecinak - jak nie podejdzie to trudno. To jednak dotyczy wiekszosci deckow.


@Docent - nudna jest spora ilosc deckow przeciw ktorym grasz na turnieju. Z miejsca np. powinni zbanowac Bestie na Cybeli bo kazdy wiekszy turniej (20 +) to przynajmniej 2+ decki na CotGB. Ile razy grales przeciw Unie na turnieju? Z tego co pamietam to chyba tylko ja gralem Una w ciagu  ostatnich kilka lat w Polsce, wiec naprawde przesadzacie. Zreszta sprawa z tupdogami wyglada podobnie (Kukiel, Jabbas (gra wylacznie TRE/!TRE/Gargoyle) i ja) - wiecej osob nie pamietam z ostatnich lat. 

Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Docent

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2772
  • *censored*
    • Zobacz profil
Odp: Co będzie zbanowane - przypuszczenia
« Odpowiedź #41 dnia: Października 02, 2009, 03:39:49 pm »

ja do tupdogow nic nie mam - sa silne, ale jeszcze ujdzie

co do uny, wystarczy mi jak nia pudel czasem zagra :P fakt, jak taka rozlokuje sie kolo scianki to pierwsza akcje ma zablokowane... ale w przeciwnym wypadku robi masakre i tyle ;)
Zapisane

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Co będzie zbanowane - przypuszczenia
« Odpowiedź #42 dnia: Października 02, 2009, 06:51:58 pm »

Niekoniecznie robi masakre - np. Cle guny zrobia rusha w pierwszej turze i pozamiatane, weenie combat wszelaki, Warghoule,.... masa jest deckow ktore Une likwiduja, rzecz w tym zeby zrobic to zanim sie rozkreci. To juz jednak problem reszty stolu nie grajacego Una :).
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Nowy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1689
  • С.Т.А.Л.К.Е.Р.
    • Zobacz profil
Odp: Co będzie zbanowane - przypuszczenia
« Odpowiedź #43 dnia: Października 02, 2009, 07:18:23 pm »

Kontynuując temat Uny to możecie podziękować White-Wolf-owi, który gdzie tylko może drukuje Freak Drive i zmienił jego dostępność z karty bardzo rzadkiej na kartę rzadką.
Zapisane
"Dobrej Zony wszystkim i co by nam nie chorować".

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Co będzie zbanowane - przypuszczenia
« Odpowiedź #44 dnia: Października 02, 2009, 07:58:37 pm »

szczerze mowiac gadki o tym jaki to jeden deck jest zly i niedobry a drugi jeszcze bardziej juz mi sie przejadly.
jedziesz na turniej = grasz z niewiadomo jakim gownem, suck it up
albo dobrze trafisz albo nie
i to ze koles sobie rozklada pasjansa i mu z tym dobrze to w sumie jego sprawa

owszem czasami pojawia sie pomysl WW w stylu tup dog, ktory jest pomyslem skrajnie z tylka wzietym, ale coz, da sie przezyc. w Pradze na jednym stole jak kolo wystawil tupdogi i zrobil ze 2 combaty, to od razu caly stol mial pakt o nieagresji dopoki kolo nie spadl. takie zycie

minusem takich deckow jak una czy tupdog (ale wielu innych, great beast bedzie tu doskonalym przykladem) jest to, ze jak ludzie na stole nie sa swiadomi co sie stanie, to w wiekszosci przypadkow deck bierze ten stol. a czasami nie wytlumaczysz, bo przeciez oznaczaloby to, ze ktos wezmie punkta, buuuu crazy scary :D
osobiscie nie lubie deckow, ktore graja same ze soba, ale niektorzy je lubia i im nie zabronisz.
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 9