Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Beast & Theo smash the world  (Przeczytany 1346 razy)

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2069
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Beast & Theo smash the world
« dnia: Listopada 30, 2009, 12:15:47 am »

Dek zainspirowany wrażeniami z turnieju w Kraku, gdzie na każdym stole miałem obok siebie co najmniej jedną ściankę i mimo rozsądnych ilości stealtha mogłem pomarzyć o jakiejkolwiek grze ;)

Crypt (12 vampires) Capacity min: 4 max: 7 average: 5.41667
------------------------------------------------------------
2x Beast, The Leather     7  OBF POT ani cel         !Nosferatu:2
2x Theo Bell              7  POT cel dom pre         Brujah:2
1x Amelia, The Blood      5  POT ani obf             Nosferatu:3
1x Dr. Julius Sutphen     5  POT dom obt      bishop Lasombra:3
1x Olivia                 5  OBF POT vic      bishop !Nosferatu:2
1x Terry                  5  POT aus dom san         Blood Bro:2
1x Wah Chun-Yuen          5  POT cel dom pre         !Brujah:3
1x Agatha                 4  POT obf                 !Nosferatu:2
1x Hugo                   4  POT pre vic             !Brujah:2
1x Jimmy Dunn             4  CEL POT for             Pander:2

Library (90 cards)
------------------------------------------------------------
Action (18)
  12x Bum's Rush
  1x Heroic Might
  4x Preternatural Strength
  1x Rampage

Combat (52)
  2x Decapitate
  2x Disarm
  4x Earthshock
  4x Fake Out
  4x Fists of Death
  1x Glancing Blow
  10x Immortal Grapple
  2x Pulled Fangs
  6x Slam
  11x Taste of Vitae
  6x Torn Signpost

Event (1)
  1x Dragonbound

Master (19)
  2x Archon Investigation
  6x Blood Doll
  1x Carver's Meat Packing and Storage
  2x Fame
  2x Haven Uncovered
  1x Monster
  4x Vessel
  1x Villein

Crafted with : Anarch Revolt Deck Builder. (Sun Nov 29 20:09:37 2009)

I
kazpex (Matata bez Mataty)->mamster (3misie)->klocek (TurboDymoIvan)->moi
Prey nie dociąga głównego wampa i na szczęście decyduje się do niego kopać :) Wiedząc dobrze co mam na plecach uświadamiam mamstera i dealuję storporzenie Ivana w chwilę po jego wyjściu w zamian za "torpor u mojego preya" (u kazpexa wyszedł na razie 2-cap Aku). Z dwoma wampami na stole najpierw disarmuję Ivana, po czym wyrywam kły i wysyłam w torpor Meno Ngari (zostaje tam do końca gry) i kładę Dragonbounda. kazpex wystawia jakiegoś midcapa i zaczyna korzystać z fortka, co staje się trochę bolesne, ale jako że nie mam predatora (Ivan zjedzony przez Tzi zmuszony jest normalnie wystawiać wampy). Broni się na tyle skutecznie że wystawia dociągniętego wreszcie Matatę, ale non Hercules - fortek wreszcie się kończy, zjadam kazpexa, mamster w międzyczasie klocka i zostajemy we dwóch. 3misie twardo bleedują 4 wampami z Meshenką w roli głównej, ale na szefową idzie "wiem-gdzie-mieszkasz" i po chwili wszystkie cztery lądują w torporze. 1GW 3VP

II
Hajdi (!Gangrel presence vote)->Filoot (Ravno bleed)->izi (Ezma+Gabryś wall)->moi->Bodek (weenie sabbat vote)
Izi twierdzi że nie ma szans w konfrontacji ze mną, ale przyjmuję to z pewną nieufnością. Po chwili jednak okazuje się że faktycznie, preternaturale wchodzą bez problemu, i trza iść do przodu :D Bodek wystawia 4 wampy, robi arcybiskupa, tribute, i wkrótce torporzę wszystkie 4 jak leci, po czym... nie budzi więcej wampów :( Cyganie załatwiają sprawymiędzy sobą, Filoot rzuca Weeka, ale wkrótce dostaje zaszywki na 2/3 wampów. Żeby zepchnąć iziego jeszcze bardziej do defensywy dealuję z bodkiem (rescue+spokój) i Hajdim (spokój) na kładzenie counterów na Ezmę. Week spada, Ezma płonie, po czym !gangrele grają Anarchista na którego nie leci żadna kontra... Filoot płynie zgarniając zarazem punkt za iziego. Próba zsuddenowania !gangreli odbija się od Flesh of Marble, Bodek się wystawia, i w następnej płynę od następnego Anarchista. Nie doceniłem Hajdiego, trza było jechać wszystkim w jego wampy, zachęcając być może Bodka do większej aktywności ;)

III
Oro (new Brujah vote)->Marcin (Gio shambling/bleed)->Ejdżej (Enkidu z Raptorami)->moi->Maciej (Owain Evans bijący za 6)
Odbijam się od fortka u preya, na plecach potwór mieli deka i w niedługim czasie zakłada z Pack Alpha 3 Raptory dla bezpieczeństwa chadzając do Gio. Na szczęście Homunculus dostaje Directa, kolejnego Raptora blokują shamblingi. !Ventrue zjeżdżają Brujahy do 1 poola, ale sami mają tyle samo :) Przekonany że wytapowany prey kisi odtapkę z deflekcją dealuję z Gio punkt za preya, obiecuję nie jeść Ora dopóki nie wrzucę w torpor Enkidu. Bestia dostaje Monstera, idzie w combat do Owaina z Ivory Bowem i jednym krwi, co skutecznie prowokuje do rzucenia odtapki i bloku innym. Oddycham z ulgą, bo na ręku akurat brak grabi, torporzę blokującego, odtapowuję go z Monstera. Rzucam resztę w combat do !Ventrue, po czym oustuję bleedując Bestią. Chwilę później kończy nam się czas.

Wnioski:
AI się nie przydały w ogóle, lepiej chyba postawić na aktywne suddenowanie wampa i zwolnić przynajmniej jedno miejsce w masterach. Powinien być jeszcze jeden Fame (byłem przekonany że są 3  :evil:), Dragonbound, a może nawet Tension ;)
Mimo niedopracowania sprawił się zacnie i przysporzył mi sporo radości z gry :twisted:
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II

kazpex

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 736
    • Zobacz profil
Odp: Beast & Theo smash the world
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 30, 2009, 07:19:06 am »

Dobre mecze, fajny raport
Zapisane

Sting

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
Odp: Beast & Theo smash the world
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 30, 2009, 08:33:47 am »

Zaraz, a czego się spodziewałeś po decku Hajdiego?  :D Wiadomo było, że poleci kilka AU.
Zapisane
You love me, you hate me, you'll never forget me!

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2069
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Odp: Beast & Theo smash the world
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 30, 2009, 09:06:56 am »

Właśnie, najgorsze jest to, że wiedziałem co pójdzie, ale przynajmniej nie ja jeden - ostrzegałem stół ;) Przyzwyczajony do tego że ten dek rzadko działa nie doceniłem go, a tu tym razem się udało :lol: Ale też nie spodziewałem się tego że Bodek będzie z wyboru warzywił ani zerowej kontry ze strony reszty graczy w odpowiedzi na AU. Przeliczyłem się :)
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II

kazpex

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 736
    • Zobacz profil
Odp: Beast & Theo smash the world
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 30, 2009, 02:13:53 pm »

Przyzwyczajony do tego że ten dek rzadko działa nie doceniłem go,

Pozwolę sobie zacytować Hajdiego po tym jak rzucał monetą czy spalić wampa na stole sojusznikowi (wypadło na spalenie):

"To jest Wampir"

:)
Zapisane