Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 35

Autor Wątek: Preview Heirs to the Blood sie zaczal  (Przeczytany 85638 razy)

Maeglin

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2189
  • PVPP
    • Zobacz profil
Odp: Preview Heirs to the Blood sie zaczal
« Odpowiedź #30 dnia: Grudnia 15, 2009, 05:51:25 pm »

E tam tapeta, nie ma blood curse, więc tapetą nie jest.
Zapisane
Ar-Rashid said, A true assassin has no ego, which is well, for he receives no glory. The Admonitions.

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2069
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Odp: Preview Heirs to the Blood sie zaczal
« Odpowiedź #31 dnia: Grudnia 15, 2009, 07:32:23 pm »

Marudzicie :P

Grotesque - może ja mam obniżone wymagania względem gejgorli (w końcu trudno się było spodziewać następnego Tupdoga), ale mnie się ten maluch podoba. Na upartego można same takie z Rock Catami do spółki złożyć (pojedyncze Tremerere na finisz i do odbitek), Hatchlingi tudzież bruise&bleed. Na chwilę obecną aż się prosi o w/w Storage Annex, ale trzeba poczekać na resztę nowych kart. Na pewno w kategorii non-unique plasuje się wyżej od siostrzyczek mniejszych/większych.

I am Legion - stealth, kasacja połowy odbitek/cepta i poolgain na byle akcji w jednym dla już i tak nieźle radzącego sobie klanu, a to wszystko za 1 krwi - no comment

Josette - 8-cap, klanówki na superiorze, do tego pot i wbudowany specjal wymarzony dla klanu który ma przecież pewien potencjał combatowy, a nie posiada dominacji. Poza tym mi Graverobbing prawie zawsze przychodzi na rękę w niewłaściwej chwili, a z tym ziomkiem problem znika ;) Ja wiem że mamy narodową tendencję do marudzenia, ale hello :D

Harmony - Chóry to w ogóle jest jakaś dziwna opcja jak dla mnie, ale mówi się trudno. Ja to widzę tak: każda Córa wystawia Chór, freakują, a potem wystarczy żeby jedna przeszła z Harmony, i mnożymy ilość Córeczek x3 poola, a to wszystko na +1 stealth z samych darmowych kart (no dobra, 1 za FD), wtf? :shock:

Myrna Goldman - jak na kolejnego wampira do bleeda to trochę za droga, nawet z tymi specjalami. Ale wychodzi parę kart do Kiasydów, miejmy wiarę (poza tym ma bonus za dekolt) ;)

Cheat - może i drogie, ale to praktycznie nieblokowalny bleed z wbudowaną odtapką. Do tego Heart of the City, Robert Carter, Tasha, J.S., take your pick. Że o Al-Muntaquimie nie wspomnę, bo z jego specjalem i FORtką z dopaleniem bleeda ani krwią nie będzie żadnych problemów. A teraz pomyślcie ile tego trzeba do takiego deka i sprawdźcie rarity :P

The unnamed - może i klimatyczny, ale przegięty. Protean do Homunculusa, 2 poola zysku na każdej akcji bleeda (jeśli liczyć I Am Legion to w sumie 3), na wypadek bloku Form of Mist z Psychomachią, a do tego Enkil Cog, czyli olewamy infernal penalty i 6 poola do przodu co turę :shock:

Journal of Hrorsh - z pamiętnika syna Saulota :) Fajne na papierze, ale znajdzie się na to miejsce? Chociaż taki Mr. Noir powinien szybko się spłacić ;)

Ścieżka dla Arymanek - q..., jeszcze im ścieżki do szczęścia brakuje :P Na szczęście na razie do niewielu kart przydatna, ale w związku z tym jest nadzieja że zaczną im podnosić koszt kart :twisted:

Byzar - krowa dyscyplinami pasująca do wielu koncepcji, +1 stealth daje radę, ale na ten drugi specjal chwilowo nie mam pomysłu (i faktycznie przypomina trochę Hugh :D)

R&D - póki co wygląda na jeszcze większy niewypał niż trofea - Research zagrać można tylko jedno, musi pójść pierwsze, potem dopiero dobiera się wyszukane karty za zagrane mastery Development (czyli i tak czekamy na podejście jakichś trzech kart). Na liście nie widzę więcej kart pasujących nazwami do tej koncepcji, więc gdzie jest haczyk?

Striga&Maleficia - zgadzam się z przedmówcami

Wygląda też na to że szykuje się non-unique dla Baalich, bo The Horde ma takie samo rarity jak Grotesque (U2)

Tyle teorii, a przyszłość pokaże.

Zastanawia mnie tylko to:
Cytuj
The set also features 4 non-random preconstructed decks: Gargoyle, Kiasyd, Salubri antitribu and Samedi, which contain even more cards and are designed to get beginning players started right away. All the new cards in the preconstructed decks are also found in the boosters, and naturally each preconstructed deck contains reprints of vampires and library cards from earlier sets.
bo jako że do tej pory pokazali jedynie wampiry z grupy szóstej, to nie wiem z kogo chcą sklecić legalną kryptę skoro do 3 z klanów łączonych są po dwa wampiry w grupie piątej. Poza tym po raz pierwszy od pewnego czasu zarzuciliby nowy sposób budowania starterów.

A póki co spory plus za oprawę graficzną - nawet LeBlanc coś fajnego wreszcie stworzył :D
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II

Docent

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2772
  • *censored*
    • Zobacz profil
Odp: Preview Heirs to the Blood sie zaczal
« Odpowiedź #32 dnia: Grudnia 15, 2009, 07:55:18 pm »

z tego co pamietam to to maja byc laczone startery, wiec pewnie te reprinty beda z cot'a / 3rd wampirow pozabloodlinowych
Zapisane

silverrobert

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 509
    • Zobacz profil
Odp: Preview Heirs to the Blood sie zaczal
« Odpowiedź #33 dnia: Grudnia 15, 2009, 08:19:39 pm »

Ja jakos nie widze tego Journala w akcji - Salubri sa zwyczajnie za drodzy zeby ich palic. Taki mr noir kosztuje 6 poola zakladajac ze jest dodatkiem do innego salubryty, Blanche Hill 9. Przy takiej latwosci odzyskiwania krwi jaka maja Salubri sa o wiele lepsze sposoby na pozyskanie poola. Dla mnie tapeta :/
Zapisane

Bitches love lazors.

Marchewa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1012
  • da n00bz house
    • Zobacz profil
Odp: Preview Heirs to the Blood sie zaczal
« Odpowiedź #34 dnia: Grudnia 15, 2009, 08:27:34 pm »

potencjal tej karty tkwi w tym ze mozna ja spalic w dowolnym momencie gry (poza akcjami) np w turach przeciwnikow, gdy wpadnie w torpor z ktorego nie moglby sie wyciagnac, przed koncowym bleedem ktorego i tak nie mozna by odbic ...
nadal jednak jest to karta sytuacyjna moze oplacalna w 2/10, 3/10 gier ...
Zapisane
In V:tes world
                                                                                                                I am Lord Voldemort

silverrobert

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 509
    • Zobacz profil
Odp: Preview Heirs to the Blood sie zaczal
« Odpowiedź #35 dnia: Grudnia 15, 2009, 08:36:48 pm »

Na karcie jest napisane "this ready Salubri" wiec opcja z torporem odpada, a nawet jakby nie bylo to i tak zawsze lepiej probowac takiego Salubriego wyciagnac z torpa i napelnic krwia. Zbyt sytuacyjna karta zeby miala praktyczne zastosowanie.
Zapisane

Bitches love lazors.

jabbas

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 990
  • KiciKiciKici
    • Zobacz profil
    • Centrum Gier PEGAZ
Odp: Preview Heirs to the Blood sie zaczal
« Odpowiedź #36 dnia: Grudnia 15, 2009, 09:19:24 pm »

od początku

Grotesque

z wikipedii:

Groteska (z wł. grottesca) – kategoria estetyczna, charakteryzująca się połączeniem w jednym dziele (literackim, plastycznym, muzycznym, tanecznym, dramatycznym itp.) jednocześnie występujących pierwiastków przeciwstawnych, takich jak m.in. tragizm i komizm, fantastyka i realizm, piękno i brzydota. Utwory groteskowe charakteryzują się najczęściej niejednorodnością stylistyczną, obecnością kategorii absurdu, elementów karnawalizacji i atmosferą dziwności.

Wampir jeśli chodzi o klimat: mega mega mega fajny

1. grafika-po wreszcie powrót do mroku Bloodlinów.
2. Nazwa-zajefajna ;D
3. Game tekst-klimatyczne rozwiązanie :D

jeśli chodzi o granie:

-po tupdogu faktycznie cieżko spodziewać się czegoś dobrego, zapłacą gargoyle za tamten wybryk DT;)
ale nie jest totalną tapetą...

Dla mnie każdy nowy Gargoyle nawet najsłabszy to i tak Mega radocha
i jakiegoś groteskowego decka napewno sie złoży...

Zresztą cieżko rozstezygać po 1 vampie, czekamy na resztę:):D

We will Rock You!
Zapisane
Centrum gier Pegaz: Gry planszowe, karciane, figurkowe, RPG
Tylko gry z polotem!
www.pegaz-gry.pl ...

Wejdź na nasz profil na Facebooku i Polub nas!

http://www.facebook.com/pages/Centrum-gier-Pegaz/147915328576385

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2069
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Odp: Preview Heirs to the Blood sie zaczal
« Odpowiedź #37 dnia: Grudnia 15, 2009, 10:23:03 pm »

z tego co pamietam to to maja byc laczone startery, wiec pewnie te reprinty beda z cot'a / 3rd wampirow pozabloodlinowych
Niby tak, ale !Ventrue, Lasombry i !Tremere w piątej grupie jest po 2 wampy, czyli
a) będą to właśnie tylko te 2
b) w tym secie pojawią się jednak wampy z piątej grupy
c) będą jednak nowe wampy dla tych klanów trzech klanów
Problem znika w przypadku Nosferatu, bo po KoT mają w pyton group 5.
Swoją drogą to w przeciwieństwie do poprzednich wieści ten preview słowem nie wspomina o mieszanych starterach, więc wchodzi jeszcze w grę odpowiedź d), ale to by była dopiero wtopa...
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Preview Heirs to the Blood sie zaczal
« Odpowiedź #38 dnia: Grudnia 15, 2009, 10:51:21 pm »

The set also features 4 non-random preconstructed decks: Gargoyle, Kiasyd, Salubri antitribu and Samedi, which contain even more cards and are designed to get beginning players started right away. All the new cards in the preconstructed decks are also found in the boosters, and naturally each preconstructed deck contains reprints of vampires and library cards from earlier sets.

istotnie nie wspomina
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Preview Heirs to the Blood sie zaczal
« Odpowiedź #39 dnia: Grudnia 15, 2009, 10:52:38 pm »

Ja tma bym nie narzekal gdyby nie bylo starterow tylk oboosterki jak w bloodlines.
Po kiego grzyba mi kolejne wampy, ktore juz mam z KoTa ??
Chyba, ze villeiny chca przedrukowac albo jakies shroudy to prosze bardzo :)
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Satrapa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 710
    • Zobacz profil
Odp: Preview Heirs to the Blood sie zaczal
« Odpowiedź #40 dnia: Grudnia 16, 2009, 12:55:26 am »

No to kolejno.
Odnośnie 6 grupy. A nie mówiłem...
Toy. Nareszcie :)
Imiona pozostałych wampirów: Czuje się, że to pochodna akcji LSJ z wysyłaniem mu własnych postaci.
Na oko żadnego changelinga dla kiasydów :(
Azrael - nie ważne czy będzie ssał muszę go mieć dla zajebistego imienia. Cieszę się, że zbieram !salubrich
The Black Beast to pewnie allay dla Baalich
Clockwerx - chimera? czyżby coś changelingowatego dla kiasydów? Oby czekam na non unique ally dla nich w oparciu o changelingi od początku
Code of Samiel nie mogę się doczekać, nie ważne co to robi... fluff
Dagger - melle weapon, ciekawe czy przyzwoity - fajnie by było przestać grać !salubri jako drużyną baseballową
Draeven Softfoot (Changeling) - umknęło mi zanim tu nie wkleiłem. Co za gówniana nazwa. Mam nadzieję, że będzie przynajmniej przyzwoite.
Faerie Wards - nie mogę się doczekać :D:P
Gremlins - dlaczego nie na przy tym napisane (Changeling)?
Mole's Tunneling - wariacja na temat stone travel i goblinism, czy kolejna moc duchowych zwierząt dla spiritiusa?
Spirit Claws - niech zgadnę, kosztuje 1 krwi i bije agrawki ze spiritiusa? Oby, wtedy brakowało by mi tylko jakiegoś preventa lub strike dodge + additional strike
Veneficti (Mage) - ciekawe dla kogo

Teraz obrazkami
Research - na oko tech ssie, ale zobaczy się w praktyce. Na obrazku to chyba kiasyd
Stiga i Maleficia - fajne, ciekawe czy będzie w praktyce sensowne, bo karty na to są dość mocne i bardzo ładne
I am Legion - 5/5 za nazwę, 5/5 za obrazek (mimo, że nie kojarzy się z nazwą karty) i 4,5/5 za tekst karty
Samuel Araya - To nie Shy, ale styl podobny za co już lubię tego grafika
Josette - na samedich się nie znam, ale wydaje się dobra
Harmony - coś czego chóry potrzebowały żeby być grywalne, ale czy to wystarczy to już inna sprawa
Myrna - Ble... palce mi się plączą jak próbuje przedstawić moje obrzydzenie tym ryjem. Gdyby nie twarz to by było fajnie. Narzekacie, że wampir do bleeda - ja dawno już czekałem na kiasyda z animalizmem. Cap powyżej 6 daje odtapkę w połączeniu z tym, że to duży animalizm. Dla mnie to potencjał na star deck i ściankę. Zdolność bardzo przydatna do toolboxów. Poza tym WTF co to ma znaczyć, że jakieś badziewie (no dobra on też nie jest wybitny) ma takie samo capacity jak założyciel linii krwii - Marconius?
Cheat the fates - fajny obrazek, karta przyzwoita, ale za droga
Byzar - nie powala mnie
Path of Harmony - nareszcie (fluff), tylko po jakiego grzyba... zupełnie jak zdolność Marconiusa i Ommego - przy obecnym nawale płatnych kart z tej dyscypliny porażająco przydatne, nie ma co. Obrazek fajny 4,5/5
Groteska - dobry gargulec, nie jest to moim zdaniem materiał na deck, ale dodatek do talii na gargulcach świetny
Journal - taka alternatywa dla golcondy - długo się ładuje, ma mniejszą użyteczność, ale może dać więcej poola
The unnamed - świetny obrazek, mocny wampir, ale do stealth & bleeda. Mimo, że nie ma dyscyplin typowych dla multiactingu zdziwię się, jeżeli będzie wykonywał 1 akcję między 1 untapem a 2gim.
Zapisane
Prośba o uściślenie lub rozwinięcie wypowiedzi to nie opinia.
Torpor czy infernal?

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: Preview Heirs to the Blood sie zaczal
« Odpowiedź #41 dnia: Grudnia 16, 2009, 10:58:42 am »

Jak mowilem zanim ktos bardzo nieprzyjemny i komu wydaje sie byc moze ze jest zabawny Unnamed to swietny wampir i mocno przesadzony.
Zdolnosc jest swietna a do tego high cap wiec moze uzywac lost in translation w polaczeniu z Two Wrongs daje mu niezly defence. To tego zwolasz jakas bestyjke z dom np i masz juz spokoj z glowy na multiacting np mozna poleciec flurry action z heartem i enkilem.
Zapisane

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Preview Heirs to the Blood sie zaczal
« Odpowiedź #42 dnia: Grudnia 16, 2009, 11:14:13 am »

Cytuj
I am Legion - stealth, kasacja połowy odbitek/cepta i poolgain na byle akcji w jednym dla już i tak nieźle radzącego sobie klanu, a to wszystko za 1 krwi - no comment
Klan wogole sobie nie radzi, radzi sobie Cybele great beast. To tak jak powiedziec, ze swietnie radza sobie Samedi, bo Turbo Baron to swietny deck. Dobrze ze pojawi sie ta karta.
Cytuj
The unnamed - może i klimatyczny, ale przegięty.
jak dla mnie od czasu tup doga nie ma juz przegietych wampow. Unnamed jest 10 cap bez multiactingu, mozna oczywiscie (a nawet trzeba :) ) skorzystac z homunculus i enkil cog, ale to wymaga sporego setup'u. Ponownie o przegietosci raczej nie moze byc mowy.
Zapisane

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: Preview Heirs to the Blood sie zaczal
« Odpowiedź #43 dnia: Grudnia 16, 2009, 12:02:41 pm »

Common jaki spory setup ?:) 3 Homunculusy , flurry of action i i to tego researche i szybko sie przewijasz co tam chcesz.
Zapisane

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2069
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Odp: Preview Heirs to the Blood sie zaczal
« Odpowiedź #44 dnia: Grudnia 16, 2009, 12:07:53 pm »

Jak mowilem zanim ktos bardzo nieprzyjemny i komu wydaje sie byc moze ze jest zabawny
Jakiś flame przegapiłem?

Cytuj
I am Legion - stealth, kasacja połowy odbitek/cepta i poolgain na byle akcji w jednym dla już i tak nieźle radzącego sobie klanu, a to wszystko za 1 krwi - no comment
Klan wogole sobie nie radzi, radzi sobie Cybele great beast. To tak jak powiedziec, ze swietnie radza sobie Samedi, bo Turbo Baron to swietny deck. Dobrze ze pojawi sie ta karta.
No dobra, może przesadziłem, ale porównanie do turbo Barona trochę zbyt daleko idące :)
Sama karta wiosny nie czyni, ale już jako dodatek do takiej i tak już mocnej Cebuli czy nowego nienazwanego dzięki swojej wszechstronności wymiata.

Cytuj
The unnamed - może i klimatyczny, ale przegięty.
jak dla mnie od czasu tup doga nie ma juz przegietych wampow. Unnamed jest 10 cap bez multiactingu, mozna oczywiscie (a nawet trzeba :) ) skorzystac z homunculus i enkil cog, ale to wymaga sporego setup'u. Ponownie o przegietosci raczej nie moze byc mowy.
Nie przyrównujmy wszystkiego do Tupdoga :lol:
Homunculus+Cog+Flurry of Action to i tak spory multiacting jak na wampa bez fortki (w końcu nie każda krowa musi go mieć :P). Do tego tradycyjny Mylan, a jak chcesz się upierać przy jeszcze większym multiactingu, to można jechać z anarchowym Crimethinc+Keystone Kine (wiem że brak mu nekromancji, ale nobody's perfect ;))
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 35