Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Nowa strona, nowe idee!  (Przeczytany 5102 razy)

Satrapa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 710
    • Zobacz profil
Odp: Nowa strona, nowe idee!
« Odpowiedź #30 dnia: Stycznia 10, 2010, 11:39:57 pm »

Szewski: Tak mnie właśnie oświeciło. Najlepiej by było, gdyby Twoja stronka działa na zasadzie Web 2.0. Pewnie znalazło by się wąskie grono autorów dla artykułów i nie trzeba by Ci za każdym razem tekstu wysyłać.

BTW. warGrim: Od ponad miesiąca wiem, kto to Cro Cop, ale tak się przyzwyczaiłem wizualnie do Twojego avatara, że dopiero teraz zwróciłem uwagę na to, że masz go w avatarze :P
Zapisane
Prośba o uściślenie lub rozwinięcie wypowiedzi to nie opinia.
Torpor czy infernal?

Docent

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2772
  • *censored*
    • Zobacz profil
Odp: Nowa strona, nowe idee!
« Odpowiedź #31 dnia: Stycznia 10, 2010, 11:46:12 pm »

Szewski: Tak mnie właśnie oświeciło. Najlepiej by było, gdyby Twoja stronka działa na zasadzie Web 2.0. Pewnie znalazło by się wąskie grono autorów dla artykułów i nie trzeba by Ci za każdym razem tekstu wysyłać.

web 2.0 to nie kilku autorow zajmujacych sie stronka, a stronka "samoadministrujaca sie", czyli kazdy w teorii moze ja edytowac, wielu moderuje. Fakt, ze sa perelki web 2.0 jak wikipedia, ale z wiekszosci wychodzi chlam w stylu samosia.pl :D No i trzeba wtedy doliczyc wklad pisania narzedzi do automoderacji / moderacji :P:P mysle ze web 2.0 w tym przypadku to troche przerost formy nad trescia :P no chyba ze zakladamy ze na ta stronke beda wchodzic tysiace ludzi i przeplyw informacji i jak to web2.0owcy mowia "zbiorowej wiedzy" bedzie na tyle duzy, ze szewski tego sam nie bedzie w stanie przerobic ;P
Zapisane

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Nowa strona, nowe idee!
« Odpowiedź #32 dnia: Stycznia 10, 2010, 11:58:29 pm »

Ta ja też założę bloga nie mogę być gorszy!  :wink: :lol: :lol:

Tytul : "Pic to trzeba umic"

Błędów nie popełnia tylko ten co nic nie robi  :wink: :smileyogre:
Zapisane
PVP Team

ptica

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Odp: Nowa strona, nowe idee!
« Odpowiedź #33 dnia: Stycznia 11, 2010, 12:15:07 am »

Web2.0 wyewoluował już trochę, więc nie trzeba pisać narzędzi do zarządzania takim serwisem - vide np.
wikidot.com - serwis do tworzenia własnych wikipedii, czy socjum.pl - do tworzenia portali społecznościowych. Można któreś z tych narzędzi zaadaptować chociażby do stworzenia wieloosobowego bloga czy vtesowego portalu informacyjnego w stylu wiki.
Zapisane

Docent

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2772
  • *censored*
    • Zobacz profil
Odp: Nowa strona, nowe idee!
« Odpowiedź #34 dnia: Stycznia 11, 2010, 12:50:26 am »

Web2.0 wyewoluował już trochę, więc nie trzeba pisać narzędzi do zarządzania takim serwisem - vide np.
wikidot.com - serwis do tworzenia własnych wikipedii, czy socjum.pl - do tworzenia portali społecznościowych. Można któreś z tych narzędzi zaadaptować chociażby do stworzenia wieloosobowego bloga czy vtesowego portalu informacyjnego w stylu wiki.

jasne, aczkolwiek nie widze w tej konwencji strony ligi. Pozatym nie ukrywajmy, ze przy skali i tematyce  strony, podejscie wiki zupelnie mija sie z celem, no a portalem spolecznosciowym to to nie jest - nie zapominaj tez, ze jest silnik odpowiadajacy za samosia.pl :D:D
Zapisane