Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: turniej draft'a  (Przeczytany 3538 razy)

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
turniej draft'a
« dnia: Stycznia 11, 2010, 10:08:15 am »

Przy okazji forumowego drafta (nota bene swietny pomysl Pudel) pomyslalem, ze super byloby od czasu do czasu robic turnieje w tym formacie. Ten format chyba najlepiej rozwija umiejetnosci, a do tego w Polsce jest praktycznie niegrany. Oczywiscie udzial w takim turnieju wiaze sie z wiekszymi kosztami udzialu dla uczestnikow (trzeba te boostery kupic), wiec pytanie do ludu, czy mialby na cos takiego ochote, np. 2 razy do roku.
Przy okazji apel do tych co w Wawie zamowili pudla z nowym dodatkiem (albo tak naprawde jakiekolwiek pudla), zeby poczekac z czescia otwierania boostow i porobic sobie male lokalne drafty (po grze karty oczywiscie wracaja do wlasciciela).
« Ostatnia zmiana: Stycznia 11, 2010, 10:10:17 am wysłana przez alek »
Zapisane

Docent

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2772
  • *censored*
    • Zobacz profil
Odp: turniej draft'a
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 11, 2010, 10:35:51 am »

tez mi sie spodobal ten koncept :) I zgadzam sie w zupelnosci.

JEdnak taki turniej o wiele ciezej zorganizowac, z racji tego, ze trzeba miec odpowiednio duzo boosterow (jeden box to 36 boosterow, czyli paliwo dla 6ciu graczy, na turniej 18 osobowy potrzeba bylaby juz 3 boxow, a to juz pewna inwestycja dla organizatora), wiec mysle ze zeby nie bylo jakies giga idiotycznosci, taki turniej musialby isc z prerejestracja i przedplata.

Aczkolwiek mysle rowniez, ze conajmniej jeden taki event powinien byc liczony do ligi :D w koncu nie musi to byc tylko liga constructed :D Jakis storyline turnament i draft turnament moze byc bardzo ciekawy :D:D
Zapisane

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: turniej draft'a
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 11, 2010, 10:53:59 am »

turnieje mozna tez robic z nieotwartych pudel, ktore kupujemy sobie prywatnie. Wychodzi nowy dodatek, ludzie kupuja boxy. Zamiast od razu je otwierac czekamy na turniej. Pare osob przywozi nieotwarte boxy na turniej. Kazdy box to mniej wiecej jeden 5-cio osobowy stol. Biorac pod uwage ilosci zamawianych przez nas kart, mysle ze nie byloby z tym problemow, o ile oczywiscie damy rade z przezwyciezyc zadze wczesniejszego otwierania paczek. To rozwiazanie wyeliminuje tez problem draftowania erek, bo wszystkie karty i tak beda wracaly do tego kto przywiezie karty.
Zapisane

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: turniej draft'a
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 11, 2010, 11:45:05 am »

Naprostszym rozwiazaniem zrobienie takiego drafta to po prostu dodanie do jakiegos duzego eventu kolejnego dnia.
Np. MP czy EC na Awangardzie. Np. W piatek wieczorem - w nocy drafcik, a nastepnego dnia turniej constructed.

Ja np. specjalnie na drafta przez cala Polske bym sie nie pofatygowal do Pszczyny czy Lublina. Ale gdyby draft byl dodatkiem do glownego eventu to mysle, ze motywacja do przyjazdu bylaby jeszcze wieksza.
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: turniej draft'a
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 11, 2010, 12:18:11 pm »

nie jestem pewien czy na turniej dwudniowy znalazloby sie duzo chetnych. Ja z kolei chetniej pojechalbym gdzies na drafta niz na constructed, ale to juz kwestia gustu.
Zapisane

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: turniej draft'a
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 11, 2010, 12:26:40 pm »

Na limited na bank nie bede zapylal przez caly kraj. W gre wchodzi tylko opcja jaka wysunal Ziko - 2dniowy event typu MPki/ECQ.
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

Qkieu

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2180
  • Retired pro.
    • Zobacz profil
Odp: turniej draft'a
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 11, 2010, 12:50:53 pm »

Zgadzam się z Ziciem i Pudlem. Sam turniej drafta raczej nie ma sensu. Połączenie go z MPkami albo jakimś konwentowym turniejem jest już spoko, ale z kolei nie wiem ilu z nas może poświęcić czas na 2 dniowy turniej.
Zapisane

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: turniej draft'a
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 11, 2010, 01:07:03 pm »

Ja bym chetnie zagral Drafta - mysle ze nawet w 10 osob juz by bylo fajnie :).
Jesli na MP-ki czy ECQ wpadnie okolo 30 to jest szansa uzbierac sensowana ilosc graczy.
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Qkieu

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2180
  • Retired pro.
    • Zobacz profil
Odp: turniej draft'a
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 11, 2010, 01:12:54 pm »

Ja też z chęcią bym zagrał drafta, ale mówię, że może być problem z uzbieraniem ziomów ;]
Zapisane

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: turniej draft'a
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 11, 2010, 01:19:26 pm »

Pudel,Ty, Alek, Ja - 4 juz jest. Mysle, ze kolejne 6 osob bez problemu znajdziemy.
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: turniej draft'a
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 11, 2010, 01:20:49 pm »

spoko...jak jakis czas temu chcialem zrobic MP polaczone z draftem, dwudniowe, to wszyscy mnie olali bo im sie dupy ruszyc nie chcialo, albo do domciu spieszno bylo
jak wyjezdzam to sie na drafta rzucaja. szacun :D

w kazdym razie powodzenia
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Qkieu

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2180
  • Retired pro.
    • Zobacz profil
Odp: turniej draft'a
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 11, 2010, 01:25:15 pm »

Ta, właśnie chciałem napisać, że zaraz Dude wpadnie zjechać nas jak bure suki ^^ Dokładnie tak było i myślę, że teraz może być podobnie :P Ale na dzień dzisiejszy piszę się na taką imprezę :D
« Ostatnia zmiana: Stycznia 11, 2010, 01:59:48 pm wysłana przez Qkieu »
Zapisane

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: turniej draft'a
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 11, 2010, 01:59:01 pm »

Wyslij mi pocztowke i daj znac jak juz znajdziesz miejsce do spania moze sobie w czerwcu wybiore sie w takim razie tam zamiast stanow. :D
Zapisane

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: turniej draft'a
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 11, 2010, 02:04:12 pm »

spoko...jak jakis czas temu chcialem zrobic MP polaczone z draftem, dwudniowe, to wszyscy mnie olali bo im sie dupy ruszyc nie chcialo, albo do domciu spieszno bylo
jak wyjezdzam to sie na drafta rzucaja. szacun :D

w kazdym razie powodzenia

CZasy sie zmieniaja, ludzie dorastaja do pewnych decyzji. Ja np. jeszcze rok temu za ch*** bym w jakiegos drafta nie zagral czy innego prerelease. Teraz jednak uwazam, ze taki turniej ma o wiele wieksza wartosc dla rozwoju gracza, niz constructed :).
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: turniej draft'a
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 11, 2010, 02:18:19 pm »

oczywiscie ze ma, i jest to zajebista zabawa
niektorzy byli na pre LoB-a u mnie, bylo 28 osob, uwazam ze turniej byl super, mimo ze jeszcze wtedy drafta nie bylo
to ze bylismy z bablem w dupe na spora ilosc kasy, bo pare osob ktore sie zapowiadaly nie przyjechalo w ostatniej chwili, to inna kwestia - ale coz, zycie, po prostu sie na to przygotujcie :D
bo jesli widzicie opcje grania tylko kupionymi na wlasny uzytek kartami, to albo ktos lubi dzialac charytatywnie (tzn np liczy sie z tym, ze karty moga byc przypadkowo zniszczone), albo chcecie grac w bardzo waskim gronie. ja to widzialem z troche innego poziomu organizacji, ale to ja, monopolu tu nie ma :)

i owszem tylko swinia nie zmienia pogladow. wiec pozostaje ponownie zyczyc wam powodzenia :)
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired