Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: HttB review by Alek  (Przeczytany 8027 razy)

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: HttB review by Alek - erki
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 04, 2010, 06:51:37 pm »

Wedlug mnie najciekawsza karta tego dodatku jet master do ahri - bankowo w deckach na howlerze sie sprawdzi.
Kolejna dobra karta to cavalier - do decku na FoS Reckless czy Mind Rape idealna i na pewno przetestuje.
Reszty mi sie nie chce oceniac - bede sie dopiero wypowiadam jak pogram nowymi kartonikami.
Chetnie bym swoje trzy grosze dodal w kwestiach dotyczacych  !sal ale nie gram tym łajnem :)
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: HttB review by Alek - erki
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 04, 2010, 07:32:31 pm »

to ja jeszcze uzupelnie moja ocene o commony:
Jeszcze pozostałe karty:

As the Crow - bardzo solidne, taki forced march z latania, darmowy freak w paru sztukach zawsze sie przyda - dalbym cztery gdyby w tym momencie istatnialy mocne decki na gargulcach, ktore ja wykorzystaja (w tupdogach moim zdaniem nie potrzebna), wiec daje - 3
Benefit Performance - mozna sie zastanowic, czy nie jest to boon, ktory daje dodatkowe mozliwosci bleedowania, czy jest po prostu gorszy boon - 2
Brick by Brick - bardzo solidna, jak znajdzie sie talia bedzie swietna, a nawet teraz mozna wlozyc pare do tupdogow - 3,5
Dagger - ciekawe rozwiazanie dla fun decku - 2
Death Seeker - najlepsza karta dla !salubri w tym dodatku - 5
Development - na razie tego nie widze, ale mozna cos pokombinowac - 2
Diabolic Lure - cycki naprawde fajne - 2
Din of the Damned - bylaby bardzo solidna, gdyby hosyci byli grywalnie - 2,5
Dive Bomb - super wejscie w walke dla gargoyli, jesli tylko znajda sie dobre decki na nich - 3,5
Ears of the Hare  - w paru sztukach do prawie kazdej talii na ahrimankach - 5
Evil Eye - karta z cyklu mega zajawka, wyjebisty efekt, chocby dla niej mozna pokombinowac cos z MAL, pewnie zasluguje na 2-3, ale wyobraznie porusza na 4
Faerie Wards  - bardzo mocna karta, do talii, ktora w tym momencie jeszcze nie istnieje - 4
Flames of the Netherworld  - sama w sobie bardzo solidna, ale po pierwsze baali raczej nie powinni walczyc, po drugie, jest conflagration - 2
Foldable Machine Gun - nie ma jak stare dobre magnum - 1
Gift of Sleep - dobre wzmocnienie decku na marionetkach, stealth, a do tego jeszcze obrona przed warghoulami, garou, itp w jednym - 5
Greater Curse - efekt niezly, ale jak juz ktos sie pokusi o robienie talii na MAL to nie dla tej karty, tylko dla evil eye i ewentualnie barrenese - 2
Gremlins - do wlozenia w 1-2 sztukach do wiekszosci talii kiasydow 3
Groaning Corpse  - bardzo dobra karta, ale niestety z THN, moze kiedys - 3
Hexe  - striga nie nadaje sie do niczego - 1
Hide the Heart  - ciekawa karta, mozna pokombinowac i grafika fajna - 2,5
Hive Mind - mega uber- chocby z powodu tej talii bedziemy teraz czesciej widywali BB na turniejach - nie musi to oczywiscie wystarczyc, zeby jakos regularnie wygrywali, ale na pewno jest to bardzo duze wzmocnienie - ta jedna karta sprawila, ze pewnie zloze sobie deczek na braciach, chociaz nigdy nimi nie gralem - 5
Jar of Skin Eaters - za duzo zachodu - 1
Lead Fist  - przyzwoita karta combatu - 3
Lily Prelude - lepsze KRC dla corek - 5
Lord of Serenity - mam mieszane uczucia, z jednej strony fenomenalna karta dla saulota, z zdrugiej mozliwosc jej spalenia moze znacznie pogorszyc jej grywalnosc - 3
Loving Agony - genialna karta, oczywiscie zakladajac, ze !salubri beda chcieli grac combat enda, z target vitals, bedzie sycic jeszcze bardziej, mozliwe ze doczekamy sie decku na !salubri bez melle weapon - 5
Maleficia - mysle ze mozna pare fun deckow wykombinowac - 2
Masca - a na tym nie mozna - 1
Mind of the Wilds - nowy stealth dla tzi, w polaczeniu z changelingiem, moze zaowocuje tym, ze na turnieju zobaczymy jakies inne tzi niz warghoule i scianki, osobisice pewnie odkurze pare polityk, ktore mam na nich - 3
Mole's Tunneling -  za efekt z animalismu -3
Momentary Delay  - za duzo wymagan - 1
Morphean Blow - ciekawy efekt, ale nie widze talii dla niego - 2,5
Off Kilter - poolgain dla samedich - za wiele im nie pomoze, ale pare sztuk do corpsow pewnie sie zalapie - 3
Oppugnant Night - jedno z najlepszych (a na pewno najbardziej klimatyczne) wejsc w walke we vtesie - 5
Outside the Hourglass - kolejna dobra karta z TEM, ktora pewnie skonczy, jak inne karty z tej dyscypliny - 2,5
Penitent Resilience - seduction dla salubrich, biorac pod uwage, ze dostali wlasnie darmowego stealtha, ta wydaje sie juz zbedna - 2
Pocket Out of Time - patrz reszta kart z temporis - 3
Psalm of the Damned - swietna karta, tylko ta "dyscyplina" - 2
Ravager - zbedne - 1
Safe Passage - nie zmiesci sie - 1
Scobax - 1
Scourge of Alecto - nie widze zadnej talii gdzie mialaby sens - 1
Shatter the Gate - fajny klimat, ale nie do uzycia w praktyce - 1
Shattering Crescendo - zajawkowe, ale raczej tylko do fun decku - 2
Slake the Thirst - taste of vitae dla dwoch wampow jednoczesnie - fajne, jesli sie zmiesci - 2,5
Stiff Contempt - totalny syf- niegrywalna karta, dla prawie niegrywalnego klanu - 1
Striga - gorsza od maleficii - 1
Tend the Flock - jesli tylko pojawia sie talie na baalich to ta karta bedzie tam obowiazkowa - 4
Three's a Crowd - niezla, ale jest dla nich tyle dobrych nowych kart, ze na ta moze juz braknac miejsca - 2
Tinglestripe  2
Under My Skin - bardzo dobra, no ale z THN - 3
Vaticination - jak reszta kart dla trubrujah - 3
Virtuosa - za droga - 1
Visionquest - nie potrzebna - lepsze sanguine instruction - 1
Voices of the Castle - fajna karta do nowych gargoyli - 3
Wider View - niezla, pewnie pojawi sie w paru deckach - 2,5
srednia 2,86 - wyzsza niz dla erek, co tylko podkresla fakt, ze w wielu deckach do vtesa podstawa sa dobre commony

Zapisane

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: HttB review by Alek - erki
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 04, 2010, 10:47:42 pm »

Ktoś mnie oświeci w kwestii tej karty dla ahrimanek, nad ktora sie tak wszyscy spuszczaja? Bleesing of The beast zdaje sie.
Zapisane
PVP Team

Docent

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2772
  • *censored*
    • Zobacz profil
Odp: HttB review by Alek - erki
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 04, 2010, 10:54:21 pm »

Ktoś mnie oświeci w kwestii tej karty dla ahrimanek, nad ktora sie tak wszyscy spuszczaja? Bleesing of The beast zdaje sie.

nie jest jakas uber, tyle ze zwieksza wirtualnie heandsize. chyba ze niedoczytalem
Zapisane

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: HttB review by Alek - erki
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 04, 2010, 10:58:38 pm »

Podstawowy bonus to  przewijanie decku - grajac scianka na howlerze masz w decku cos kolo 30-40 kart ze SPI. (przynajmniej ja tak gram). Po zagraniu mastera pozbywasz sie kilku kart z reki a howler gra ja w sytuacji kiedy na rece smierdzi bieda :).
Co za tym idzie, szybciej kopiesz sie do kluczowych kart w decku, co ogolnie znaczaco ulepsza card flow decku.

Grajac S&B (przy nowych kartach bedzie wiele opcji) sprawa wyglada podobnie. Mozna w prosty sposob ustawic sobie raczke zeby wybleedowac swojego preya.

Na pewno wiecej na ten temat bede mogl powiedziec po pierwszych testach, ale na dzien dzisiejszy karta wyglada dla mnie super obiecujaco (cos jak shumilo tarot dla ravnosow)
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: HttB review by Alek - erki
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 04, 2010, 10:58:41 pm »

No właśnie. Dużo Ahrimankami nie grałem ale kurna miejsca w masterach tam za dużo nie ma. Nie wiesz co dobierzesz za karty ktore podlozysz, a ja wole moc wybrac kto bedzie z danych kart ktore mam na rece korzystal. Jakbym grał tylko na jednej ahrimance to by mialo sens, a tak zal mi slota w masterach.
Zapisane
PVP Team

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: HttB review by Alek - erki
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 04, 2010, 11:01:08 pm »

No właśnie. Dużo Ahrimankami nie grałem ale kurna miejsca w masterach tam za dużo nie ma. Nie wiesz co dobierzesz za karty ktore podlozysz, a ja wole moc wybrac kto bedzie z danych kart ktore mam na rece korzystal. Jakbym grał tylko na jednej ahrimance to by mialo sens, a tak zal mi slota w masterach.

Nie oszukujmy sie - wiekszosc deczorow to te oparte na howlerze. Jak grasz np. 16 odtapkami to warto polozyc pod niego chociaz te 3 - nawet na czarna godzine. Akurat jesli chodzi o mastery to nie widze problemu. Po prostu sie z czegos zrezygnuje :). Tak jak napisalem powyzej - wszystko trzeba przetestowac bo czasami karty fajnie wygladaja na papierze a w pratyce sa *cenzura*a warte. Bywa jednak, ze z niektorymi kartami jest odwrotnie.
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: HttB review by Alek - erki
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 04, 2010, 11:02:06 pm »

No moze masz racje, ja w kazdym razie pozostane na razie sceptyczny :)
Zapisane
PVP Team

Qkieu

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2180
  • Retired pro.
    • Zobacz profil
Odp: HttB review by Alek - erki
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 04, 2010, 11:59:59 pm »

Mirumo, jak ciebie tu skumać :D Do tej karty podchodzisz scepytcznie a kilterem dal Samedich się podnieciłeś :D
Zapisane

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: HttB review by Alek - erki
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 05, 2010, 12:06:02 am »

Kitlerowi dałem 3, to dalekie od podniety :) Więcej niż blessingowi dlatego, że blessinga imho nie użyje, a na kitlerze można probowac deck zlozyc.
Zapisane
PVP Team

klocek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1154
    • Zobacz profil
Odp: HttB review by Alek - erki
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 05, 2010, 08:36:48 am »

Ja się zgadzam z WarGrimem w 110% :) Dodam jeszcze, że dla mnie to chyba najlepsza karta w tym dodatku - może pogląd zweryfikuję jak już będę miał karty w łapie, ale narazie tak właśnie jest.
Zapisane

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: HttB review by Alek - erki
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 05, 2010, 10:03:59 am »

Po nieprzespanej nocy, poświęconej na przemyślenia o tej karcie, stwierdzam, że jest do zagrania i może być przydatna. Jak na ręce zalegają ci reakcje i combat, a nikt do ciebie nie przychodzi, to jest problem, bo kart żal discardować, a do niczego fajnego nie jesteś w stanie się dowinąć. W takim przypadku ta karta jest fajna.
Zapisane
PVP Team

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: HttB review by Alek - erki
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 05, 2010, 11:05:38 am »

Apropos najmocniejszych kart w tym dodatku. Ja stawiam na Summon History. Na Temporis inferior pozwala wyszukac i wstawic do gry ally, reatinera lub sprzęt, bez potrzeby spełniania wymogów. Czyli bierzemy sobie jakiegoś Trujaha, który nam się najbardziej podoba i jedziemy Summon po Ankare, bo czemu nie :) A nastepnie co nam się żywnie podoba, może Warghoul za 1 krwi, który może od razu aktować? Moze Assault Riffle za 2 krwi a do tego ghoul retainer za 1 krwi ? Jak nam się znudzi taka zabawa mozna zacząć wyciągać wampiry.
Jak dla mnie karta całkiem mocna.  :D
Zapisane
PVP Team

Vermiin

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 109
    • Zobacz profil
Odp: HttB review by Alek - erki
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 05, 2010, 11:16:32 am »

Najlepszą kartą do Ahr w tym dodatku jest Ears of the Hare, bez dwóch zdań.
Największym mrokiem wogóle jest Shatter the Gate, nie wiem dlaczego ale nie daje mi spokoju:P
Zapisane
"That has to be the shittiest power ever." Kelly - Misfits 2.06

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: HttB review by Alek - erki
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 05, 2010, 11:18:22 am »

Cytuj
#095 Summon History (HttB:R)
Cardtype: Action
Cost: X blood
Discipline: Temporis
(tem): Search your library and/or ash heap for an ally, retainer or equipment whose cost is X or less. Put that card in play (on this vampire and with starting life from the bank as needed)
(TEM): Search your crypt and/or ash heap for a non-scarce vampire with capacity X or less. Put that vampire in play, with no blood.

Assaulta za 5 krwi a ghoula za 3 :)
Karta rzeczywiscie fajna.

Edit : nie przyczailem ze juz ankare bedzie mial :). W takim wypadku rzeczywiscie zajebista opcja, ale tych kart by trzeba bylo miec z 6-8 w talii.
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.