Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Nephandi's Drop Pods I miejsce Wrocław (13.03.2010)  (Przeczytany 2586 razy)

Qkieu

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2180
  • Retired pro.
    • Zobacz profil
Nephandi's Drop Pods I miejsce Wrocław (13.03.2010)
« dnia: Marca 14, 2010, 11:41:16 am »

Hej :)

Oto deczywo, którym psim swędem udało mi się wysplitować wczoraj finał z Pączkiem (po 1.5 vp przy timeoutcie) i wygrać dzięki lepszemu standingowi przed finałem (moje 3 GW 9.5 VP vs. Pączka 3 GW 9 VP).

Crypt(12):
6 Antonio d'Erlette   5, dom
2 Ember Wright      3, dom
2 Keith Moody      3, DOM
2 Saiz         3, dom

Library(80):
Master(39):
9 Ashur Tablets
6 Liquidation
6 Parthenon, The
5 Haven Uncovered
2 Direct Intervention
2 Dreams of the Sphinx
2 Frontal Assault
1 Archon Investigation
1 Fame
1 Fortschritt Library
1 Jake Washington (Hunter)
1 Pentex Subversion
1 Secure Haven
1 Tension in the Ranks

Action(1):
1 Aranthebes, the Immortal

Ally(11):
10 Nephandus
1 Carlton van Wyk (Hunter)

Combat(10):
6 Target Vitals
4 Trap

Reaction(12):
7 Deflection
3 On the Qui Vive
2 Delaying Tactics

Event(7):
2 Anthelios, the Red Star
2 Unmasking, the
1 Dragonbound
1 FBI Special Affairs Division
1 Slow Withering, The
Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Nephandi's Drop Pods I miejsce Wrocław (13.03.2010)
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 14, 2010, 11:49:09 am »

Paczek mial 2 GW, Klocek xle wpisal dropa-jak sie okazalo przed finalem ostatni stol byl bez GW

Wyniki wrzuce jak tylko je dostane :)

A deczek, no coz, wiadomo co robi w nim gre, wiadomo ze trzeba go upierdolic od razu :) tyle :)
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Qkieu

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2180
  • Retired pro.
    • Zobacz profil
Odp: Nephandi's Drop Pods I miejsce Wrocław (13.03.2010)
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 14, 2010, 11:51:36 am »

Jak to?

Pączek miał 3 GW. Na ostatnim stole ugrał 2 vp, Pudel 1 i kolega grający animalismem 1. Za 2 VP jest już Game Win.

EDIT: AAA, no tak, na tym stole był drop jeden. Jak to wtedy działa Szewo? Nigdy nie zagłębiałem się w zasady z dropami.
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2010, 11:54:51 am wysłana przez Qkieu »
Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Nephandi's Drop Pods I miejsce Wrocław (13.03.2010)
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 14, 2010, 12:01:58 pm »

Przy dropie jest zawsze problem z archonem jesli nie wpiszesz po prostu predatorowi 1vp za dropa. Generalnie jsli przydarzy sie to w 3 rundzie toi nie ma problemu jednak kiedys juz nam sie archon posypal (w Wawie) kiedy gosc poszedl sobie po pierwszej grze a wpisywanie loss nic nie dal tylko rozpieprzylo archona

Wiec dlatego byly bodajze (tak jak pamietam na zywo bo nie mam teraz archona przed oczami) po 2 vp dla dwoch graczy bez GW na stole

Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Qkieu

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2180
  • Retired pro.
    • Zobacz profil
Odp: Nephandi's Drop Pods I miejsce Wrocław (13.03.2010)
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 14, 2010, 12:10:12 pm »

No ale pierdolić Archona i jego bugi or whatever. Jak piszą na stronce WW w dziale zasady? :)
Zapisane

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Nephandi's Drop Pods I miejsce Wrocław (13.03.2010)
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 14, 2010, 12:14:19 pm »

Moim zdaniem, żeby archon się nie posypał można wpisać komuś 1 VP ale to tylko dla archona, w rzeczywistości bym tego vp nie liczył.
Zapisane
PVP Team

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: Nephandi's Drop Pods I miejsce Wrocław (13.03.2010)
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 14, 2010, 12:18:54 pm »

Oczywiscie stol rozgrywa sie jako czterosobowy i skonczyl sie 2-1-1 z GW dla Paczka. Nikt nie dostaje darmowego vpka. To jest po prostu wina tak a nie inaczej skonstruowanego pliku Excela i mozna go jedynie lekko oszuakc, zeby zaakceptowal wyniki (albo troche zmodyfikowac formuly jak ja robilem na turnieju w Toruniu jak jakis typ zdropowal). Drop nei daje nikomu vpkow "w prezencie". :)
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

klocek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1154
    • Zobacz profil
Odp: Nephandi's Drop Pods I miejsce Wrocław (13.03.2010)
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 14, 2010, 12:20:55 pm »

Wiec dlatego byly bodajze (tak jak pamietam na zywo bo nie mam teraz archona przed oczami) po 2 vp dla dwoch graczy bez GW na stole

Dokładnie.

Podjęliśmy z Szewskim taką a nie inną decyzję co do dopisania punktu, bo to wydawało się najbardziej rozsądne. Nie miało to wpływu na wynik finałowy, więc nie ma co rozdmuchiwać tematu chyba :wink:

Trzeba po prostu na przyszłość zbadać jak wpisywać dropa do pliku, żeby się nie wysypał i tyle.
Zapisane

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: Nephandi's Drop Pods I miejsce Wrocław (13.03.2010)
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 14, 2010, 12:31:14 pm »

W pliku to se mozesz nawet wielkiego kutacha wkleic, wazne zeby dobrze wpisac w formularzu na WW, bo Archon to tylko do kolekcji u Szewskiego jest potrzebny po turnieju. :))
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Nephandi's Drop Pods I miejsce Wrocław (13.03.2010)
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 14, 2010, 12:39:15 pm »

i wlasnie o to chodzilo. Normalnie za lige puntky zostana policzone tak jak bylo a nie tak jak wpisalismy do archona. Niestety przy wklepywaniu pkt na WW tez bedzie problem bo nie ma tam opcji dropowania po jednej rundzie tylko wpidujemy wynik total wiec niestety na WW zeby wklepac wyniki (a byl ti MiniQ wiec tak czy siak musze chyba ze olewamy szanse Qkiela na PAryz :)) musze wklepac jednego vp predatorowi tego zdropowanego goscia wiec z automatu Paczek nie dostanie GW

Takie zycie

Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: Nephandi's Drop Pods I miejsce Wrocław (13.03.2010)
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 14, 2010, 12:46:53 pm »

Ale jak musisz? Nie rozumiem o czym ty mowisz teraz. Przeciez te okienka nie maja zadnej sumy kontrolnej ani nic takiego i de facto mzoesz tam podac dowolne liczby, wiec jak wpiszesz poprawne dane to lyknie bezproblemowo formularz na WW. Tam wpisujesz total punkty dla gracza - formularz nie sprawdza, czy ilosc punktow w sumie jest fizycznie mozliwa czy nie etc. Mozesz komus wpisac 30 GW i tez przejdzie (tyle, ze zatrzyma sie na Robyn/Oscarze, ktorzy to i tak recznie przeklepuja potem do bazy).
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Nephandi's Drop Pods I miejsce Wrocław (13.03.2010)
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 14, 2010, 01:00:07 pm »

luz jak sie bede z tym mierzyl to wklepie tak jak trzeba w koncu to chyba i tak nie ma znaczenia, co sie pienisz?

pkt na ww nie sa do niczego liczone, chodzi tylko o info kto wygral i kro jest zakalifikowany.

Co to zmienia?

Tam podajesz liczbe ile graczy i ile kto gral gier, jak wklepie ze jeden z grcazy gral tylko 2 gry to co? jak sie sypnie i nie zaliczy wyniku Qkielowi? To do kogo bedziesz mial pretensje? Kto recznie przeklepuje wyniki? Oscar? Na pewno nie. Robym z tego co wiem tylko bierze wyniki z turniejow MiniQ i wiekszych i wprawdopodobnie przedsyla wydruki dalej do np LAsombry zeby umiescil info na stronie...

Wpisze tak zeby nie bylo problemow. Poza tym za chwile sie okaze ze final byl nie wazny bo seating zrobilismy niewlasciwe...eeehh co za czloweik :)
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Nephandi's Drop Pods I miejsce Wrocław (13.03.2010)
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 14, 2010, 01:03:36 pm »

a to zeby byla jasnosc co do regulaminu i co (a wlasciwie ile) on mowi:
3.1.4
Players choosing to leave (quit playing) an event must inform the scorekeeper before the seatings for the next round are generated. Players leaving the tournament after the scorekeeper begins seatings for the next round receive a "Loss" in the upcoming round and will be removed from the event after that round.

i dalej

Players leaving ("dropping out of") an event before all of the preliminary rounds are finished must notify the judge as soon as possible. If the judge has already set seating assignments for the round, the judge may treat this as per section 3.1.4 above, at his or her discretion.


tyle w temacie
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: Nephandi's Drop Pods I miejsce Wrocław (13.03.2010)
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 14, 2010, 01:08:38 pm »

luz jak sie bede z tym mierzyl to wklepie tak jak trzeba w koncu to chyba i tak nie ma znaczenia, co sie pienisz?

pkt na ww nie sa do niczego liczone, chodzi tylko o info kto wygral i kro jest zakalifikowany.

Co to zmienia?

Generalnie nic. I generalnie mam to w dupie, ale z drugiej strony skoro mozna wpsiac dobrze, to po co wpisywac zle?

Cytuj
Tam podajesz liczbe ile graczy i ile kto gral gier, jak wklepie ze jeden z grcazy gral tylko 2 gry to co? jak sie sypnie i nie zaliczy wyniku Qkielowi?

Nie sypnie. Mozesz tam wpisac cokolwiek. Naprawde. Mozesz wpisac komus 500 vpkow i 40 gw. Zeby to bylo w bazie musi przejsc przez palce Robyn/Oscara.

Cytuj
To do kogo bedziesz mial pretensje? Kto recznie przeklepuje wyniki? Oscar? Na pewno nie. Robym z tego co wiem tylko bierze wyniki z turniejow MiniQ i wiekszych i wprawdopodobnie przedsyla wydruki dalej do np LAsombry zeby umiescil info na stronie...

To jest tak, ze ty wklepujesz w formularz, ktory jest "w zawieszaniu". Robyn/Oscar (zalezy kto akurat siedzi przed kompem) patrza, czy to co wpisales ma sens mniej wiecej i dodaja to do bazy. Tak to dziala. Turniejow jest taka ilosc, ze nie wyrabiaja z przeklepywaniem/przegladaniem wszystkiego - stad opoznienia i brak turniejow w bazie. Dodatkowo sposob w jaki oni to musza wklepywac jest podobno zawody i wybitnie nie-user-friendly co jeszcze bardziej wydluza czas akceptacji turnieju do bazy.

Nawet jak zle wklepiesz ten turniej, to i tak mozna Robyn/Lasombrze/orgom z Paryza wyslac przed EC liste osob od nas, ktore maja slota i w takiej opcji tez to przejdzie. Wiem, bo tak zrobilem przed Praga i nie bylo zadnych problemow nawet z turniejami, ktore ostatecznie i tak nie trafily do bazy. :)

I nie irytuj sie tak, ja po prostu daje dobre rady. :P
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Nephandi's Drop Pods I miejsce Wrocław (13.03.2010)
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 14, 2010, 01:11:05 pm »

a bo sie nie wsyapelm :)
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i