Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: 24 IV Poznań  (Przeczytany 14582 razy)

Marchewa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1012
  • da n00bz house
    • Zobacz profil
Odp: 24 IV Poznań
« Odpowiedź #45 dnia: Marca 30, 2010, 06:09:33 pm »

super! wiecej graczy w Toruniu ... =] kiedy sie Ciebie spodzieac Szewski ?
Zapisane
In V:tes world
                                                                                                                I am Lord Voldemort

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: 24 IV Poznań
« Odpowiedź #46 dnia: Marca 30, 2010, 06:10:09 pm »

jutro :)
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: 24 IV Poznań
« Odpowiedź #47 dnia: Marca 30, 2010, 06:48:25 pm »

a tu na rozładowanie atmosfery i schłodzenie temprerówek... moja ulubiona LAdy :)

http://www.youtube.com/watch?v=msoZABjACTA&feature=related
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: 24 IV Poznań
« Odpowiedź #48 dnia: Marca 30, 2010, 06:52:13 pm »

Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

sbodek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1308
    • Zobacz profil
Odp: 24 IV Poznań
« Odpowiedź #49 dnia: Marca 30, 2010, 08:54:46 pm »

Zapisane
Myśli ich czarne, słowa pokrętne, czyny występne, serca zapiekłe, dusze mroczne, sumienia spaczone

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami" George Orwell

M. Janicki "Symetryści...

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: 24 IV Poznań
« Odpowiedź #50 dnia: Marca 31, 2010, 09:31:19 am »

9. Zico: nagradzenie lepszych graczy - a co to jest dla Ciebie lepszy gracz? Czy to ten który wejdzie do finału? A co w momencie kiedy "lkepszy gracz" kończy kilka turniejó z zerowymi wynikami? Jest już gorszy? Poza tym supoort to nie jest NAGRODA. To forma promocji. Nagroda jest za finał i tu nie uważam zebyśmy kiedykolwiek dali za mało nagród w jakimklwiek finale. Oświec mnie jeśli się myle. Support to zachęta dla każdego i widoczny efekt promocji vtesa. Jeśli nie chcesz kart na wjazd to zawsze możesz się ich zrzec i przeznaczyć na final dla "lepszych graczy". W końcu przecież nie problem jest dla takich asów dostać się do finału i zgarnąć ekstra bostery (na które przecież niektórzy i tak mają wy*cenzura*ne co jest kolejnym paradoksem tych dyskusji. Mam w chuuj bosterów ale za finał chce wiecej...)

Chyba sie nie rozumiemy do konca.
Support wedlug mnie z definicji powinien byc darmowy, wiec raczej te boosterki sa nagrodami, a nie supportem.  Skoro WW zalezy na promocji VTESa to nie powinni tego robic kosztem graczy (ich portfeli). Oczywisice wiemy, ze raczej im na tym srednio zalezy, wiec nevermind  :twisted:
Lepsi gracze to Ci ktorzy danego dnia weszli do finalu (najlepszy ten ktory turniej wygral - nie myslalem, ze trzeba bedzie Ci to wytlumaczyc :)).

Ostania uwaga jest troche z dupy. Osobiscie uwazam, ze jak sie juz wygrywa turniej to chyba zasluguje sie na porzadna nagrode. Jesli masz inne zdanie - Twoje prawo.  poza tym jest roznica placenia za boostery "na sile", a wygraniem powiedzmy boxa (za ktorego tak naprawde zaplacilo sie wpisowe).

Cytuj
2. Zico: Ograniczyć bostery wszystkim graczom a dołożyć finalistom-false

Wcale nie zamierzam ograniczac boosterkow na wjazd wszystkim graczom. Chce zeby kazdy mial wybor - albo placi wiecej i bierze - albo nie.


Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: 24 IV Poznań
« Odpowiedź #51 dnia: Marca 31, 2010, 10:16:23 am »

sorry ze sie wtracam, bo to w sumie nie moj temat :), ale:
- nikt nie ma zadnego prawa do narzucania organizatorowi turnieju jakiejkolwiek decyzji odnosnie dystrybucji nagrod. jego turniej, jego reguly. moze sie to komus nie podobac, ma prawo marudzic ze mu sie nie podoba (albo dostawac ekstatycznego orgazmu - niepotrzebne skreslic), ale to org decyduje co i jak bedzie wygladac na jego turnieju
- czasy supportu za darmo skonczyly sie dawno temu, po tym jak cwaniaczki braly karty dla siebie i olewaly graczy, dla ktorych support byl przeznaczony. suck it up
- jak zostalo to wczesniej wspomniane, gadka toczy sie o 7 PLN. org musi jednak te 7 pln za kazdego gracza wylozyc (w teorii, nie wnikajmy w szczegoly typu "leftovers z poprzedniego turnieju" itp, bo sie zakrecimy). czyli de facto od kazdego ta kase sciagnie. jesli ktos ma kart w ciul i jeszcze troche, nic nie stoi na przeszkodzie, zeby zrzekl sie boosterka, de facto dajac go komus innemu (np na final lub parafinal). wszystkich, ktorzy wlasnie sie na to oburzyli uprzejmie informuje, ze po wygraniu turnieju w Pszczynie oddalem polowe swojej nagrody pozostalym finalistom (bo gralo sie zajebiscie, a KoT jest dla mnie dodatkiem mniej wartym niz zuzyty papier toaletowy, a moze komus sie przyda)

i "last but not least"
- organizowanie turniejow NIE JEST dzialalnoscia charytatywna. kazdy org musi wylozyc swoje wlasne pieniadze na nagrody i te pieniadze musza mu sie zwrocic. czy to sie komus podoba, czy nie. i tak, zdarzalo mi sie wtopic kase.
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Marchewa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1012
  • da n00bz house
    • Zobacz profil
Odp: 24 IV Poznań
« Odpowiedź #52 dnia: Marca 31, 2010, 11:04:21 am »

Dude, wiekszosc wypowiadajacych sie na ten temat (znowu nie w tym watku ) jest/byla orgami turniejow ;P
mysle ze nie musisz im tlumaczyc tak dosadnie tego co oni tez robili :P
ale co do decyzji sie zgadzam org decyduje i tyle
Zapisane
In V:tes world
                                                                                                                I am Lord Voldemort

Boogie

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1123
  • I am disco dancer!
    • Zobacz profil
Odp: 24 IV Poznań
« Odpowiedź #53 dnia: Marca 31, 2010, 11:24:59 am »

- jak zostalo to wczesniej wspomniane, gadka toczy sie o 7 PLN.

Masz konsumpcyjny stosunek do życia. Jesteś playboyem. Nie zdejmę kapelusza!
Zapisane
Zawsze, gdy widzisz smutne dziecko - przytul programiste...

Santh

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2023
    • Zobacz profil
Odp: 24 IV Poznań
« Odpowiedź #54 dnia: Marca 31, 2010, 12:41:18 pm »

ale wy pindolicie, a ta rozmowa i tak nic nowego nie wniesie :P
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: 24 IV Poznań
« Odpowiedź #55 dnia: Marca 31, 2010, 12:45:08 pm »

Dude, wiekszosc wypowiadajacych sie na ten temat (znowu nie w tym watku ) jest/byla orgami turniejow ;P
mysle ze nie musisz im tlumaczyc tak dosadnie tego co oni tez robili :P
ale co do decyzji sie zgadzam org decyduje i tyle

mozna odniesc takie wrazenie patrzac z kim sie rozmawia, owszem
niestety wrazenie jest calkowicie odmienne kiedy czyta sie podawane tu argumenty, z calym szacunkiem dla argumentujacych
tak po prawdzie to tego typu gadki wyplywaja srednio raz na kilka miesiecy (jedna w roku gwarantowana), nie prowadza absolutnie do niczego poza wiadrami wylanej piany, i w zaden sposob nie buduja atmosfery konstruktywnej dyskusji
osobiscie uwazam, ze skoro mamy juz NC, to niech NC sie tym zajmie w uzgodnieniu z orgami poszczegolnych turniejow, bo - z calym szacunkiem dla graczy - gowno to kogo obchodzi jak ktos organizuje turniej. gracz ma przyjechac, byc zadowolony, dobrze sie bawic i wyjechac, preferowany jest brak darcia japy na forum po turnieju (ale tego czasami nie da sie uniknac, a poza tym czasami na turniejach zdarzaja sie zonki, jak w zyciu). i tyle.
sorry ale toczenie piany o 7 zlociszy przy koszcie udzialu w turnieju okolo 100-150 PLN jest mocno niepowazne

pomijam drobny motyw NC, ktory poza tym ze mu sie chce i dziala, powinien wykazac sie jakas aktywnoscia w sprzedazy. nie ze ktos mu kaze, odbieram to raczej jako dobre zagranie, ktore moze zaowocowac w przyszlosci

spytam tak z innej beczki - przed wyjazdem do NZ odbylem dwie rozmowy ze sklepami (roznymi) zainteresowanymi sprzedaza vtesa i supportem z naszej strony w kwestii np przeprowadzenia demo gry. oba namiary przekazalem Szewskiemu (nie wiem co z tym zrobil, moze wytarl sobie tym dupsko, wali mnie to). czy ktorykolwiek z princow zrobil to samo, albo chociaz o tym pomyslal?
poki co, z tego co wiem, kart dalej nie ma w sklepach, na nowych graczy dalej jest posucha, a wy sie pienicie o osranego boosterka bo macie szafy pelne boxow i szkoda wam 7 zyla. litosci...

ps - szacun Santh, w jednym zdaniu ujales wiekszosc tego, co chcialem przekazac :D ale lubie sobie pogadac, wiec co mi tam :D
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: 24 IV Poznań
« Odpowiedź #56 dnia: Marca 31, 2010, 04:19:31 pm »

czy ktorykolwiek z princow zrobil to samo, albo chociaz o tym pomyslal?

Tak. Oferta sklepu byla jednak calkowicie oderwana od rzeczywistosci i niemozliwa do realizacji dla obu zainteresowanych stron. Nie udalo sie wypracowac kompromisu.
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: 24 IV Poznań
« Odpowiedź #57 dnia: Marca 31, 2010, 04:28:31 pm »

Dude, wiekszosc wypowiadajacych sie na ten temat (znowu nie w tym watku ) jest/byla orgami turniejow ;P
mysle ze nie musisz im tlumaczyc tak dosadnie tego co oni tez robili :P
ale co do decyzji sie zgadzam org decyduje i tyle


spytam tak z innej beczki - przed wyjazdem do NZ odbylem dwie rozmowy ze sklepami (roznymi) zainteresowanymi sprzedaza vtesa i supportem z naszej strony w kwestii np przeprowadzenia demo gry. oba namiary przekazalem Szewskiemu (nie wiem co z tym zrobil, moze wytarl sobie tym dupsko, wali mnie to). czy ktorykolwiek z princow zrobil to samo, albo chociaz o tym pomyslal?
poki co, z tego co wiem, kart dalej nie ma w sklepach, na nowych graczy dalej jest posucha, a wy sie pienicie o osranego boosterka bo macie szafy pelne boxow i szkoda wam 7 zyla. litosci...



W Bydzi to nie zdalo rezultatu. Nasz sklepikarz jest nastawiony na zysk, wiec tylko MtG i L5R mu w glowie.
Niestety VTES jest zbyt niszowa gra.

Ze dwa lata temu Zyga probowal w sklepie grac, w zeszlym roku ja - niestety skonczylo sie na tym, ze zostalismy ustawieni w pozycji "sklonu w przod", przygpotowani do dymania w dupsko - wiec podziekowalismy naszemu panu sklepikarzowi.
Dodatkowym minusem byl fakt, ze sklep nie nadawal sie do gry, sa tylko 3 male stoly, w calosci opanowane przez innych graczy. Sklep jest otwarty w godzinach poranno-popoludniowych, jest nastawiony na wagarowiczow i osoby niepracujace :).


Jedyna opcja na jakies ruchy jest postawienie stronki podobnej do VTES.de i rozpoczacie sprzedazy takiej jak ta Walsha. tylko kto sie na to zdecyduje ? Ja osobiscie juz o tym myslalem, ale nie mam funduszy na rozpoczacie takiej dzialanosci no i nie jestem NC (chociaz to by chyba akurat wiele nie zmienilo).



Edit : Pro player mnie ubiegl - zreszta rozmawiamy o tym samym bussinessmanie :). Ma juz dwa punkty - w Bydzi i Toruniu.
« Ostatnia zmiana: Marca 31, 2010, 04:31:08 pm wysłana przez warGrim »
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: 24 IV Poznań
« Odpowiedź #58 dnia: Marca 31, 2010, 05:39:03 pm »

przepraszam bardzo ale co ma NC do sprzdazy kart, zarabiania kapusty i generalnie prowadzenia biznesu?

Myslisz Zico (i każdy następny) że NC to co? To firma? Że sprzedaje i o zgrozo zarabiam na vtesie? Na o zgrozo Was?

Ktoś tu coś pomylił.

co do kwestii supportu to darmowego NIGDY nie będzie bo WW wycofał się z tego lata temu co biorąc pod uwagę rzeczy o których byłą mowa wczesniej (czyli zwykłe kradzieże popełniane przez princó) wydaje się być jak najbardziej na miejscu. Przecież  lwia część kart i tak nie trafiała do graczy...

Mam wrażenie, że niektórzy z Was odbierają kwestię suportu jako skok na czyjąć kasę (mój na Waszą jeśli mam już być dosadny).

Mam też wrażenie że jak coś idzie dobrze to jak większość Polaków, należy poszukać dziury w całym i komuś przypierdolić.

Jako wyczerpany ostatnio życiem i stresem człowiek chciałbym zaznaczyć, że funckja NC (o której tak się niektórzy roz\pisują) nie jest i nigdy nie będzie przyspawana do mojej dupy. Zostałem ochotnikiem nie dla własnych korzyści (których jakoś *cenzura* nie widzę) tylko dlatego że coś mi się chcę robić w przypływie jakiś niewytłumaczonych chęci. Ale zaczynam powoli rozumieć Dude'a i Jego uporczywe marudzenie, którego nota bene mi brakuje na codzień.

To chyba rzeczywiście możliwę jest tylko w Polsce, że jak tylko powstaje coś z niczego to zaraz trzeba to rozpierdolić i budować na nowo...a najlepiej wytłumaczyć poprzednim budowniczym że sa *cenzura*owi...

I jeszcze jedno słowo wytłumaczę tak na wszelki wypadek: promocja.

To nie jest rozdawanie ZA DARMO. WW promuje vtesa dlatego, że kupujemy karty i mamy mozliwość używania ich jako supportu turniejowego w cenie 7-8pln za sztuke (boster). Jeśli to nie jest promocja to proponuje wrócić do ceny 3EUR za sztukę. To myślę, że przyciągnie nowych graczy, zapewni więcej finalistom i zdecydowanie wypromuje vtesa. A Ci, którzy srają kartami na lewo i prawo zyskają czystą promocję w postaci boxów za 360pln. Myślę, że to rozwiąze wszystkie nasze problemy...

pzdr





Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: 24 IV Poznań
« Odpowiedź #59 dnia: Kwietnia 01, 2010, 07:15:51 am »

@Szewski - chyba zle odbierasz wiekszosc postow . Nikt nie probuje na Ciebie najezdzac, oskarzac Cie o cokolwiek   :twisted: itp.
Chyba kazdemu z nas, orgow zalezy na tym zeby jak najwiecej nowych graczy gralo we Vtesa, zeby poziom gry sie podnosil - zeby w koncu ktos z PL wygral duzy turniej na 100+ osob. Tutejsze propozycje sa rzucane wylacznie po to zeby podyskutowac. Kazdy ma argumenty za i przeciw.
Ja rozumiem, ze dla Dude'a kazda dyskusja t ood razu marudzenie, ale niekoniecznie musi mierzyc wszystkich swoja miara  :twisted:.

Mysle, ze warto sprawdzic rozne rozwiazania w praktyce. Pozniej, po roku - dwoch zobaczymy jakie beda efekty, roznych dzialan orgow. mozemy porownac ilosc aktywnych graczy, ilosc nowych graczy - frekwencje na turniejach itp.

Jedno jest pewne - nie jestes Szewo sam, i mysle , ze moge smialo  powiedziec w imieniu wszystkich orgow, ze masz nasz support - jednak nie obedzie sie bez dyskusji na pewne tematy. Cel jest w zasadzie jeden - promocja VTESa i podniesienie poziomu gry, zwiekszenie ilosci aktywnych graczy. Drogi ku temu sa rozne i kazdy org ma prawo do podejmowania takich czy innych decyzji, Twoje zadanie - jak sama nazwa wskazuje - polega na koordynowaniu wszystkiego.

Z mojej strony koniec dyskusji internetowej. Pogadamy przy nastepnym spotkaniu i mysle, ze uda sie wypracowac jakies porozumienie i plan na najblizsze miesiace - lata .
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.