Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Anesthetic Touch, catatonic fear - czy można preventować ?  (Przeczytany 3149 razy)

Migalart

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 517
    • Zobacz profil
Anesthetic Touch, catatonic fear - czy można preventować ?
« dnia: Marca 28, 2010, 12:30:15 pm »

Anesthetic Touch
Only usable at close range.
 Strike: dodge.
 Strike: hand strike. Combat ends immediately after the resolution of this strike.
 As  above, with first strike.


Catatonic fear:

Strike: combat ends.
 As above, and inflict 1 damage to the opposing minion once combat ends if the range is close.

Czy można prevetować dmg z tych kart ?

w kwestii Anesthetic Touch już znalazłem claryfikacje, że można damge można preventować, ale wolę się upewnić
w kwestii Catatonic nie wiem jak jest
Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Anesthetic Touch, catatonic fear - czy można preventować ?
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 28, 2010, 12:34:47 pm »

nie można :) aler z Ciebie niedowiarek a myślałem że odrobinę zaufania masz


On Mon, 31 Aug 2009 20:50:16 -0700 (PDT), SPORE wrote:
>can the damage inflicted by Catatonic Fear be prevented with combat
>cards?  i thought the answer was that since the damage is inflicted
>outside of combat, no.

No.

LSJ March 22, 1999
http://groups.google.com/group/rec.games.trading-cards.jyhad/msg/ea7b...
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Anesthetic Touch, catatonic fear - czy można preventować ?
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 28, 2010, 12:35:25 pm »

a tu masz apropo vitalsów

Robert Dudock wrote:
> Can a Target card such as Target Vitals be used with Catatonic Fear?

Yes.
http://groups.google.com/group/rec.games.trading-cards.jyhad/msg/91e0...

Google: "vitals catatonic author:LSJ group:rec.*.jyhad" (search all groups)
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Migalart

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 517
    • Zobacz profil
Odp: Anesthetic Touch, catatonic fear - czy można preventować ?
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 28, 2010, 08:10:27 pm »


nie można :) aler z Ciebie niedowiarek a myślałem że odrobinę zaufania masz

Parę dni wcześniej Izi nap* mnie Saulotem z anestethic touch, wyjaśnił, że nie da się tego prevetować, a ja mu zaufałem (dont trust Izi)  :D


W kwestii catatonic fearprzyjmuję do wiadomości klaryfikację którą zapodałeś. [koniec dyskusji merytorycznej]


Mimo wszystko uwazam, ze taka interpretacja jest z dupy i to zarówno na poziomie mechniacznym jak i logiczno-fabularnym

Rozumiem, że Catatonic fear jest w przełożeniu na grę fabularną wywołaniem efektu psychicznego "strachu" przy pomocy prezencji, do takiego poziomu, że zadaje to obrazenie.
I nawet ma wtedy sens, że strachu nie można preventować (ale sensowaniej by było napisać, tak jak w niektórych późniejszych kartach, że 1 damage can not be prevented by cards that require fortitue)

Natomiast przełożenie tego strike-a opartego na strachu na "fizyczne" umiejscowienie jest bez sensu.

Przestraszyłem twoje wnętrzności - otrzymujesz +2 dmg :D

Założę się o rękę, że po wypiciu jednego piwa z LSJ udałoby się go przekonać do wycoafania z tego rullingu.

Podzieliłem się swoimi uwagami tutaj:
http://forums.white-wolf.com/cs/forums/p/19603/511876.aspx#511876
« Ostatnia zmiana: Marca 28, 2010, 08:47:39 pm wysłana przez Migalart »
Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Anesthetic Touch, catatonic fear - czy można preventować ?
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 28, 2010, 09:39:15 pm »

wiesz Izi to Izi, to guru :) nie może się mylić :)

A co do sprzeczności to ja już dawno oswoiłem się z myślą że niektóre rulingi nijak nie przystają do inych a nawet lubię zaskakująco się wykluczać. A do tego wkurwiać :)

pzdr
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Anesthetic Touch, catatonic fear - czy można preventować ?
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 28, 2010, 09:55:38 pm »

a gdzie jest napisane ze anesthetic toucha nie mozesz preventowac? pytam z ciekawosci bo ostatnio tluke ich tu salubrimi na mase :D

co do catatonic to sie zgodze, zawsze tak bylo (zreszta jest post LSJ-ta wiec gowno moge tylko sie zgodzic pozostaje :D )
zakladam ze loving agony dziala na tej samej zasadzie co catatonic
z tego co wiem jedyna opcja unikniecia tych obrazen to strike : dodge

dodatkowe pytanie w takim razie
czy po catatonic fear / loving agony moge zagrac taste of vitae?
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Docent

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2772
  • *censored*
    • Zobacz profil
Odp: Anesthetic Touch, catatonic fear - czy można preventować ?
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 28, 2010, 10:16:31 pm »

jasne ze mozna.
w catatonicu to dosc proste, damage jest po combacie, dlatego nie mozna uzyc kart combatu do jego preventowania. w takim wypadku dodge tez chyba nie pomaga uniknac tego damagu btw, masz na to jakis rulling dude?
Zapisane

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Anesthetic Touch, catatonic fear - czy można preventować ?
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 28, 2010, 10:35:57 pm »

Nie nie mozna zagrać Taste'a. Sam napisałeś, że nie można grać card combatu po combacie.
Tak dodge ratuje przed catatoniciem. Polecam w instrukcji przeczytać definicję strike:dodge
Zapisane
PVP Team

ptica

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Odp: Anesthetic Touch, catatonic fear - czy można preventować ?
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 28, 2010, 11:27:15 pm »

Właściwie dlaczego nie można zagrać taste of vitae po S:CE? Akurat to, że "nie można grać kart combatu po combacie" chyba nie ma tu znaczenia, skoro taste'a można zagrać po anesthetic touch? (z drugiej strony, taste i tak by nie działał, bo dmg zadany był już po rundzie, której dotyczy:-))

Edit: Zresztą ruling dot. disarma + Catatonic Feara też nie mówi tak naprawdę, że nie można go zagrać, bo jest za późno ('po combacie'), tylko że dmg zadany jest za późno, wiec nie ma warunków. Nie żeby LSJ brał tu pod uwagę sytuacje w których dmg mógł zostać zadany wcześniej w normalny sposób... additionale, weather control, etc., niemniej ten ruling sugerowałby raczej, że karty zagrywane "at the end of a round", jak np. disarm,  można by zagrać po S:CE. Czy nie?:-)

Ruling in question: http://groups.google.com/group/rec.games.trading-cards.jyhad/browse_thread/thread/a65aac793032049a/86c7b5883bff0400?lnk=gst&q=%22combat+ends%22+%2B+disarm#86c7b5883bff0400

Edit2: Mówiąc w skrócie - skoro disarma można grać po S:CE to niby dlaczego nie taste'a?
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2010, 12:36:06 am wysłana przez ptica »
Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Anesthetic Touch, catatonic fear - czy można preventować ?
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 29, 2010, 06:09:29 am »

nie mozesz grac disarma po combat endzie takim jak catatonic fear, i wszystko co inne co zadaje damage po combacie. Anestetic touch to wyjatek bo rezolucja damage nastepuje jeszcze w combacie po czym on natychmiast sie konczy. Dlatego mozna preventowac damage z anestetica.


Dodge dzialaja na wszystkie strikei lacznie z efektami combat endsow.

Tastea tez nie mozesz zagrac za wyjatkiem uzycia z anesteticiem i wszystkim co daje damage w rezolucji combatu a nie po

pzdr
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Anesthetic Touch, catatonic fear - czy można preventować ?
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 29, 2010, 06:27:24 am »

jeszcze jedno, bo zapomnialem :)
czy jak gram psychacza po catatonic + TV to lykam damage czy nie?
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Migalart

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 517
    • Zobacz profil
Odp: Anesthetic Touch, catatonic fear - czy można preventować ?
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 29, 2010, 08:20:29 am »

jeszcze jedno, bo zapomnialem :)
czy jak gram psychacza po catatonic + TV to lykam damage czy nie?
1)wczoraj jak szukałem ruingow to sie natknalem na zapis, ze psyche niweluje dmg z catatonica, ale nie pamietam gdzie:P
2) sorry za pytanie nuba: czy faktycznie strike dodge niweluje strike combat end ?
3) co do anestetica:

Clarification: Doesn't end combat as a strike; it ends combat after strike resolution. Dog Pack doesn't restrict this effect. [LSJ 20011210]
Clarification: A dodge won't prevent combat from ending after strike resolution. [LSJ 20011210]
Clarification: Doesn't end combat until after strike resolution, so the damage can be prevented or healed as normal. [LSJ 20011210]
Zapisane

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Anesthetic Touch, catatonic fear - czy można preventować ?
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 29, 2010, 09:04:29 am »

Dodge nie niweluje combat enda, niweluje tylko negatywne efekty strajku w tym combat endow rownież. Tzn. Jesli Wampir A gra Catatonica na superior a wampir B gra dodge to Wampir A skonczy combat jako strike ale wampir B nie dostanie obrazenia z catatonica.

Podobnie jest np. z
Flash Grenade
Strike: combat ends. If the opposing minion is a vampire, he or she is tapped and does not untap as normal on his or her next untap phase. If the bearer is a vampire and the grenade is used at close range, the bearer is also tapped and does not untap as normal on his or her next untap phase. Burn this weapon after use.

Jeśli wampir A odpali Granat a wampir B zdodguje, to uniknie przykrego efektu związanego  z nieodtapowaniem się.

Ps. Pytanie z mojej strony:
Wampir A gra Catastonic Fear na superior, Wampir B gra np. Earth Melda. Czy Wampir B dostaje obrażenie z Catatonica ?
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2010, 09:11:39 am wysłana przez mirumo »
Zapisane
PVP Team

Boogie

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1123
  • I am disco dancer!
    • Zobacz profil
Odp: Anesthetic Touch, catatonic fear - czy można preventować ?
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 29, 2010, 09:23:12 am »

Ps. Pytanie z mojej strony:
Wampir A gra Catastonic Fear na superior, Wampir B gra np. Earth Melda. Czy Wampir B dostaje obrażenie z Catatonica ?

Na moje tak.
Zapisane
Zawsze, gdy widzisz smutne dziecko - przytul programiste...

silverrobert

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 509
    • Zobacz profil
Odp: Anesthetic Touch, catatonic fear - czy można preventować ?
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 29, 2010, 09:37:28 am »

Z tego co pamietam mozna grac Taste'a po S:CE, Dave Tatu zrobil tak przy mnie jak gralismy na EC w Budapeszcie, po powrocie sprawdzilem rulingi i okazuje sie ze Taste'a mozna zawsze grac na koniec rundy, niewazne z jakiego powodu runda sie zakonczyla. Oczywiscie, w przypadku Catatonica bylby to taste za 0, ale mozna sie zmielic.
Zapisane

Bitches love lazors.