Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Zasadnicze pytanie  (Przeczytany 3153 razy)

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Zasadnicze pytanie
« dnia: Września 14, 2010, 09:36:36 am »

Zadalem to pytanie juz na forum UK ale zadam je rowniez tutaj jako cos do pomyslenia.

Jakie waszym zdaniem sa szanse na stworzenie wmiare preznie dzialajacego organu VTES'a , wiadomo ze strona z rankingiem etc wymaga checi i ludzi ale oprocz tego np aby utrzymac idee EC co byloby potrzebne ?

Moja pierwsza mysla byloby utrzymanie dotychczasowej hierarchii, ksiazeta , NatCord i dodanie jednej glowy NatCord wybieranej sposrod nich droga glosowania. Do tego wybor nastepnego miejsca na EC bylby podejmowany przez alb ksiazat albo NatCord i w jakis tam zasadach czyli nie dwa razy ten sam kraj w ciagu 5 lat etc.
Czy myslicie ze cos takiego jest mozliwe lub czy raczej sie rozpadnie i VTES znow zostanie porozbijany na wiele roznych grup bez kontaktu ze soba?
Zapisane

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Zasadnicze pytanie
« Odpowiedź #1 dnia: Września 14, 2010, 10:03:03 am »

Musze powiedziec, ze tez sie nad tym gleboko zastanawialem.
Wedlug mnie pierwsza rzecza ktora trzeba zrobic, to nowy swiatowy portal VTESa. Na tym portalu powinien byc kalendarz, ranking i wszystkie informacje zwiazane z VTESem. Jesli chodzi o sam tool rankingowy, to w dzisiejszych czasach , kiedy mamy tyle template'ow i zdolnych programistow nie powinno to byc wiekszym problemem od strony technicznej. Jednak wiadomo co jest najwazniejsze - checi !.

Jesli chodzi o miejsca odbywania sie wiekszych eventow, wszelkie istotne zmiany  itp. powinny byc poddawane pod glosowanie przynajmniej na poziomie NC, a nawet Prince'ow.

W tej chwili jest najlepszy czas na wszelkie zmiany w organizacji, kiedy brac VTESowa jest zmotywowana do dzialania.
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Zasadnicze pytanie
« Odpowiedź #2 dnia: Września 14, 2010, 10:09:25 am »

Słuchajcie, wstrzymajcie się chwile bo juz niedlugo odpale do testow calkiem zgrabne narzedzie, na razie tylko w jeyku polskim. Jesli sie spodoba to nie bedzie problemu z konwersja na angielski
to cos na ksztal portalu spolecznosciowego z wszystkim typu rankingi, konta, artykuly itp

Widzialem ostratnio wersje alfa i w sensie ideowym spelnila moje zachcianki :0

Jesli to nie wypali albo okaze sie gownem to oczywiscie wespre wszystkie sluszne koncepcje :)
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: Zasadnicze pytanie
« Odpowiedź #3 dnia: Września 14, 2010, 10:20:04 am »

Szewo pytanie raczej dotyczy bardziej na jakiej zasadzie moglby funkcjonowac taki organ VTES owy a na toola chetnie poczekam :)
Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Zasadnicze pytanie
« Odpowiedź #4 dnia: Września 14, 2010, 10:23:35 am »

Bardzo prosto:
Mamy NC w europejskich krajach-pytanie którzy są nadal zainteresowani vtesem? Wtedy Oni powinni utworzyć coś na kształt jakiegoś zboru :) który będzie kolektywne zarządzał tym pod przewodnictwem jednego z nich wybieranego np kadencyjnie albo whatever

czyli wszystko to o czym ty piszesz. Wtedy utrzymujemy idee rankingu, EC itp...

Ja jestem za :)

trzeba to na grupie rzucic i tyle, tak myślę, albo napisać do NC albo pogadac w Paryzu :0
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Zasadnicze pytanie
« Odpowiedź #5 dnia: Września 14, 2010, 11:12:05 am »

na poziomie globalnym - calkiem spore szanse
na poziomie lokalnym - podobnie, ale wiekszy czynnik losowy, wiecej zalezy od ludzi u nas, bo na poziom globalny i tak mamy znikomy wplyw
umowmy sie ze poziom globalny polska scene vtes interesuje przy okazji ECQ i EC, wiec skupmy sie na poziomie lokalnym
to moja bezposrdnia odpowiedz na twoje pytanie :)
pozdro
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Zasadnicze pytanie
« Odpowiedź #6 dnia: Września 14, 2010, 12:00:22 pm »

Bardzo prosto:
Mamy NC w europejskich krajach-pytanie którzy są nadal zainteresowani vtesem? Wtedy Oni powinni utworzyć coś na kształt jakiegoś zboru :) który będzie kolektywne zarządzał tym pod przewodnictwem jednego z nich wybieranego np kadencyjnie albo whatever

czyli wszystko to o czym ty piszesz. Wtedy utrzymujemy idee rankingu, EC itp...

Ja jestem za :)

trzeba to na grupie rzucic i tyle, tak myślę, albo napisać do NC albo pogadac w Paryzu :0

Cos na ksztalt Conclave mozna zrobic :).  Najlepiej by bylo, zeby kadencja trwala jeden rok i taki NC organizowal podczas przewodnictwa EC. Sprawa prosta jak drut.
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Zasadnicze pytanie
« Odpowiedź #7 dnia: Września 14, 2010, 12:11:30 pm »

aktualnie na grupie jest pare tego typu watkow, ale nic konkretnego z tego nie wynika. Mysle, ze dzieki Szewskiemu, mamy spore szanse, zeby vtes przetrwal u nas lokalnie i to w lepszym stanie (pod wzgledem wsparcia typu rankingi, centralna baza informacji, itp) niz jest teraz. Natomiast zasadnicze pytanie dotyczy tego czy cos takiego moze udac sie globalnie. Moim zdaniem idealna szansa szykuje sie ze wzgledu na zblizajace sie EC, jezeli tam uda sie spotkac w wiekszym gronie zmotywowanych osob to moze cos z tego bedzie. Jezeli ta szansa nie zostanie wykorzystana to moze byc ciezko, bo prowadzenie tego typu projektow tylko za posrednictwem forow jest IMO skazane na porazke
Zapisane

jabbas

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 990
  • KiciKiciKici
    • Zobacz profil
    • Centrum Gier PEGAZ
Odp: Zasadnicze pytanie
« Odpowiedź #8 dnia: Września 14, 2010, 01:02:11 pm »

tak nawiązując do wzceśniejszej wypowiedzi
nowy twór gry martwej formalnie od 10 lat
http://www.netrunneronline.com/events/

oprócz eventów, baz itd. powstają też Virtual sety.

podobnie jest ze Star Wars CCG...
Zapisane
Centrum gier Pegaz: Gry planszowe, karciane, figurkowe, RPG
Tylko gry z polotem!
www.pegaz-gry.pl ...

Wejdź na nasz profil na Facebooku i Polub nas!

http://www.facebook.com/pages/Centrum-gier-Pegaz/147915328576385

Serek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 496
    • Zobacz profil
Odp: Zasadnicze pytanie
« Odpowiedź #9 dnia: Września 15, 2010, 02:18:11 pm »

Wdg mnie jesli chodzi o lokalna scene to nic sie nie zmieni poza tym ze nie bedziemy dostawac nowych "zabawek". Będziemy dzialac ja wszyscy fani Star Wars CCG. Problem pojawia sie w samej licencji. Jesli zadna firma nie podjemie sie dalszego wydawania tej gry to nie ma ona żadnych szans na przeżycie na arenie międzynarodowej. Mam nadzieje ze EC pomogą w przerwaniu ale trzeba pamiętać tez o wszystkich eventach które możemy zorganizować w Polsce. I tu ukłon w stronę princow miast do roboty;).
Zapisane
Brak;)

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Zasadnicze pytanie
« Odpowiedź #10 dnia: Września 15, 2010, 02:25:34 pm »

Teraz jest szansa zeby pogadac o organizacji nasteonych EC wlasnie w Polsce.
Do Paryza wybiera sie kilka osob i tam powinnismy rozmawiac z reszta co i jak.
Szewski nie jedzie, ale moze wyznaczyc np. Iziego czy Mirumo jako swojego przedstawiciela i jazda z koksem.
Z tego co rozmawialismy, to w zasadzie pod uwage moga byc brane wylacznie dwa miasta - Krakow i Warszawa.
Dla zagranicznych gosci chyba Krakow bylby lepszy pod wzgedem atrakcji a Warszawa dojazdu.
Pytanie czy orgowie podejma sie przygotowania wszystkiego itp. ?
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Zasadnicze pytanie
« Odpowiedź #11 dnia: Września 15, 2010, 03:15:58 pm »

Słuchajcie: spotamy się już za dwa tygodnie na eMPekach to pogadamy i ustalimy co w Paryzu. Ja ze swojej strony jestem w stanie się zaangażować w każdy twór aczkolwiek jeśli chodzi o organizację międzynmarodowego eventu to na pewno potzrebuję kogoś bliżej miasta-hosta typu Toy w Wawwie, Mirumo w Kraku etc etc.

Pogadamy na spokojnie 25.09 albo dzień wczesniej u Toya.

Nic się nie zgubi :)

pzdr
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Zasadnicze pytanie
« Odpowiedź #12 dnia: Września 15, 2010, 04:24:12 pm »

Po pierwsze na grupie już jest lobbing za Węgrami, w Paryżu może być za późno na załatwianie takich rzeczy.
Po drugie osobiście nie czuje się na siłach na organizacje takiego eventu. :)
Zapisane
PVP Team

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Zasadnicze pytanie
« Odpowiedź #13 dnia: Września 15, 2010, 04:35:50 pm »

woja drogą i tak jest dla nas jeszcze za wczesnie, kiedyś pisałem o 2012...
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Zasadnicze pytanie
« Odpowiedź #14 dnia: Września 15, 2010, 06:14:23 pm »

Jak juz beda autobany i hotele, no i stadiony na EC :)
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.