Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Heroes Might & Magic duel of champions  (Przeczytany 30980 razy)

Amin

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
Odp: Heroes Might & Magic duel of champions
« Odpowiedź #30 dnia: Września 30, 2013, 01:24:13 pm »

Gośc o ksywce Enclase właśnie robi to znowu: założył nowe konto i gra od początku (bez kasy). Zamierza sprawdzić jak szybko wejdzie na 1500 elo. Na tym kanale robi transmisję na żywo (można oglądać bez rejestracji, ale jak się kotoś zarejestruje to bedzie dostawać powiadomienia ilekroć Enclase zacznie transmisję):

http://www.twitch.tv/theenclase#/w/7004372000

37 dzikich kart w pierwszym pudełku Forgotten Wars + 7 łatwych dzikich kart z osiągnięć oznacza 3x Dark Assasin + komplet Pao po pierwszej godzinie gry. No może po dwóch (Enclase robi to dłużej bo w międzyczasie zabrał się za osiągnięcie Friend or Foe - co zajmie mu trochę czasu)

Edit: walnąłem się w obliczeniach
« Ostatnia zmiana: Września 30, 2013, 02:16:15 pm wysłana przez Amin »
Zapisane

Amin

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
Odp: Heroes Might & Magic duel of champions
« Odpowiedź #31 dnia: Września 30, 2013, 05:06:23 pm »

Jako że śledzę poczynania Enclase, będę robił od czasu do czasu updejty jego postępów. Będę robił to w tym komentarzu edytując gdy cos ciekawego sie wydarzy.

30 września


Na razie Enclase jest na poziomie 6. Właśnie wbił na Elo 1001+

ok 19:30 po wbiciu na elo ok 1150 Enclase zmienił deck z Garanta (startowy deck Inferno) na Crag Hacka. Lvl 8

20:25 Skończyła się ostatnia gra dzisiaj: lvl:9  Elo:1215

ok 21:30 Enclase nie dotrzymał słowa i jednak grał dalej. Nie wiem do której, ale przebił się przez elo 1300.
« Ostatnia zmiana: Września 30, 2013, 11:09:41 pm wysłana przez Amin »
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Heroes Might & Magic duel of champions
« Odpowiedź #32 dnia: Września 30, 2013, 07:36:19 pm »

Wprowadzić wewnątrz gry dom aukcyjny (bardzo podobny d tego w Diablo3) Gdzie można by było operować i złotem z gry i prawdziwą gotówką.  Oczywiście właściciel tej akcji czyli Ubisoft pobierałby jakiś % każdej transakcji.
Taki system bardzo dobrze sprawdził się w Diablo3 i praktycznie zniwelował do minimum akucje na ebay/allegro, jednocześnie przynosząc duże zyski dla producentów gry.
I ja osobiście do tej gry nie wrócę dopóki nie zrobią czegoś na ten kształt.

Skoro w tej grze i tak nie można się wymieniać to dlaczego nie przyjąć modelu z Guild Wars 2 (gierka f2p, chociaż trzeba ją kupić na starcie, potem można sobie dokupować za kasę różne duperele jak nowe skiny itp. - nie mające wpływu na power level)? Tam jest auction hall na kasę z gry tylko, nie musisz się przejmować żadnym allegro/ebay.

Ogólnie jakakolwiek gra z systemem "pay 2 win" (Diablo 3) jest poroniona. Nie mam nic przeciwko płaceniu kasy za jakiś bling, który fajnie wygląda ale nic Ci nie daje w kwestii power-levelu, zawsze jest to możliwość supportowania developerów, jeśli uważasz ich produkt za warty tego (tak miałem z Heroes of Newerth, Guild Wars itp.).

Pouczające:



« Ostatnia zmiana: Września 30, 2013, 07:43:04 pm wysłana przez Manit0u »
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Amin

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
Odp: Heroes Might & Magic duel of champions
« Odpowiedź #33 dnia: Września 30, 2013, 11:07:32 pm »


Skoro w tej grze i tak nie można się wymieniać to dlaczego nie przyjąć modelu z Guild Wars 2

Dlatego:


(gierka f2p, chociaż trzeba ją kupić na starcie)


Z Twojego opisu wynika, że ta gra jest buy_to_play a nie f2p.

Ten dolny obrazek może i jest pouczający, ale nie pasują mi zastosowane kryteria. Dla mnie decydującym kryterium - a nie uwzględnionym na obrazku - jest odpowiedź na pytanie: czy dobry gracz, który nie wydał kasy może z powodzeniem rywalizować na najwyższym poziomie spędziwszy porównywalną ilość czasu na grze co inni topowi gracze, którzy kasę wydali.

W DoC stwierdzono eksperymentalnie, że można - linki do wyników eksperymentu sprzed ostatniego rozszerzenia znajdziesz gdzieś wyżej. A eksperyment po ostatnim dodatku właśnie sie dziś rozpoczął: Enclase stukną elo 1300.
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Heroes Might & Magic duel of champions
« Odpowiedź #34 dnia: Października 01, 2013, 06:34:01 am »


Ten dolny obrazek może i jest pouczający, ale nie pasują mi zastosowane kryteria. Dla mnie decydującym kryterium - a nie uwzględnionym na obrazku - jest odpowiedź na pytanie: czy dobry gracz, który nie wydał kasy może z powodzeniem rywalizować na najwyższym poziomie spędziwszy porównywalną ilość czasu na grze co inni topowi gracze, którzy kasę wydali.

W DoC stwierdzono eksperymentalnie, że można - linki do wyników eksperymentu sprzed ostatniego rozszerzenia znajdziesz gdzieś wyżej. A eksperyment po ostatnim dodatku właśnie sie dziś rozpoczął: Enclase stukną elo 1300.

Co masz na myśli przez "porównywalną ilość czasu"? Jeżeli musisz siedzieć i rypać grę za grą, żeby się dorobić potrzebnej karty, którą ktoś może sobie po prostu kupić za twardą gotówkę to już jesteś w dupie. Potem wychodzi dodatek i nowe karty i ty znów musisz grindować podczas gdy nastolatek uzbrojony w kartę kredytową mamy może sobie od razu łupać topowym deczywem. To jak w Karate Kid, gdzie dzieciak spotyka starego dziadka, uczy się wieczorami przez 2 tygodnie i jedzie na turniej kopać tyłki gościom co ćwiczą regularnie od 10 lat...

Pozwól, że zacytuję tutaj Enclase'a, którego tak namiętnie śledzisz:

Cytuj
- Farm swisses with the rushdeck to get some nice HotV-Cards into your collection
- Reedem all the codes you can find ;-)
- Switch on other decks if you are able to finish a top-deck, not before. Inferno is perfect. Can beat almost everything (with luck ) and is fast - exactly what you need to farm up
- Pay money if you wanna get everything faster, but you don't need it

Pogrubiłem istotne fragmenty.


Odnośnie GW2 to jest f2p, musisz oczywiście kupić grę ale nie masz żadnych dodatkowych opłat (jak np. WoW, gdzie musisz kupić grę a potem bulić 15$/m żeby móc w nią grać). f2p =/= całkiem free koniecznie. Takie LotRO, SWTOR czy AoC reklamują się jako f2p ale tak naprawdę, żeby mieć dostęp do wszystkiego to musisz bulić miesięczne opłaty. GW2, EVE itp. przynajmniej nie oszukują.
« Ostatnia zmiana: Października 01, 2013, 06:39:23 am wysłana przez Manit0u »
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Amin

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
Odp: Heroes Might & Magic duel of champions
« Odpowiedź #35 dnia: Października 01, 2013, 12:49:25 pm »


Co masz na myśli przez "porównywalną ilość czasu"?



Dobra koryguję.

Jeśli 'real money' są konieczne lub bardzo potrzebne żeby w rozsądnym czasie wejść na top to mamy do czynienia z grą pay to win. Jeśli real money nie są konieczne ani nawet bardzo potrzebne a tylko nieco przyspieszają proces to gra nie jest play to win - inne czynniki maja o wiele większe znaczenie.

Jeśli dobry gracz w ciągu kilku godzin gry potrafi zrobić deck, którym ogrywa 90% pozostałych graczy z których wielu gra na swoich kontach tygodniami to znaczy, że problemem graczy mających problem z wygrywaniem nie leży w dostępie do kart tylko w skillu (zobaczymy jak będzie jechał powyżej 1200 elo).

Jeżeli musisz siedzieć i rypać grę za grą, żeby się dorobić potrzebnej karty,

Czekaj, to my mówimy o kolekcjonowaniu czy o wygrywaniu?

Wygrywać można z deckiem poniżej optimum: składasz z tego co masz. Jakby Enclase w poprzednim challenge'u czekał ze złożeniem decka na Sandalphonie aż uzbiera 4 x Wolf Captain to by go nigdy nie złożył.

którą ktoś może sobie po prostu kupić za twardą gotówkę to już jesteś w dupie.

Wyjaśnij dlaczego? Enclase jakoś nie jest dupie.

Potem wychodzi dodatek i nowe karty i ty znów musisz grindować podczas gdy nastolatek uzbrojony w kartę kredytową mamy może sobie od razu łupać topowym deczywem.

I co? Będą na topie z tym niby topowym deczywem? Czy dostaną łomot i będa płakać jaka ta gra niesprawiedliwa?

Enclase wlazł do T1 i 1500elo bez topowego deczywa.


Pozwól, że zacytuję tutaj Enclase'a, którego tak namiętnie śledzisz:

Cytuj
- Farm swisses with the rushdeck to get some nice HotV-Cards into your collection
- Reedem all the codes you can find ;-)
- Switch on other decks if you are able to finish a top-deck, not before. Inferno is perfect. Can beat almost everything (with luck ) and is fast - exactly what you need to farm up
- Pay money if you wanna get everything faster, but you don't need it

Pogrubiłem istotne fragmenty.

1. Farming swisses oznacza wygrywanie turniejów. A chyba o to chodzi w tym pay to win, że trzeba płacić żeby wygrywać? Przy skillu Enclase wygrywanie turniejów jest tak banalne, że nazywa to 'farming'. Niemniej właśnie o to chodzi: możesz wygrywać turnieje w trakcie budowania decka (czyli w czasie gdy deck ma braki).

2. Podkreśliłeś 'płać jeśli chcesz' tymczasem kluczowe jest 'ale tego nie potrzebujesz'. Po mojemu jeśli nie potrzebujesz kasy by wejść na top w rozsądnym czasie to gra nie jest pay_to_win.

Odnośnie GW2 to jest f2p, musisz oczywiście kupić grę ale nie masz żadnych dodatkowych opłat

Popraw mnie jeśli coś poplątałem, ale to co piszesz układa się mniej więcej tak:

Jeśli chcesz grać w GW2 to musisz wydać kasę. I tę grę nazywasz free_to_play

Jesli chcesz grać w DoC to możesz wydać kasę jeśli chcesz, ale możesz też z powodzeniem grać bez wydawania kasy.  I tę grę nazywasz pay_to_win.

Zgadza się?
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Heroes Might & Magic duel of champions
« Odpowiedź #36 dnia: Października 01, 2013, 01:06:38 pm »

Nie chodzi mi tu teraz o f2p.

Zasadnicze pytania pozostają (jeżeli chcesz rozstrzygnąć czy DoC jest p2w czy nie):

1. O ile szybciej jest kupić potrzebne karty niż farmować je na turniejach?

Jeżeli wydanie gotówki może Ci oszczędzić np. miesiąc czasu to już jest gigantyczna różnica.

2. Czy słaby skillowo gracz, który chciałby sobie uzbierać karty po prostu żeby mieć (kolekcja wszystkich kart po 1 szt.) ma szansę to zrobić bez używania real money? I dodatkowo, pomiędzy słabymi graczami czy wygra raczej ten co ma lepsze karty, normalnie niedostępne bez farmowanie turniejów/kasy?

Jeśli lepsze karty przekładają się na łatwiejsze winy nawet na niskim poziomie to jest to zdecydowanie p2w.

3. Czy lepsze karty dają możliwość gry w lepszych turniejach (niezależnie od elo itp.)?

To by oznaczało, że kupując sobie kartony za cash można od razu lecieć na lepsze turnieje i tam z kolei zbierać kolejne lepsze karty...

I nie gadajmy tylko o topowych graczach, robieniu topa itp. Oczywiste jest, że topowy gracz pokarci nooba nawet słabszym deckiem. Mnie interesuje jak to wygląda na niższych/średnich szczeblach skilla. Jeżeli wydanie kasy przekłada się na więcej wygranych to ja nie wiem jak możesz argumentować, że to nie jest pay 2 win...
« Ostatnia zmiana: Października 01, 2013, 01:11:22 pm wysłana przez Manit0u »
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Amin

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
Odp: Heroes Might & Magic duel of champions
« Odpowiedź #37 dnia: Października 01, 2013, 06:56:47 pm »


Zasadnicze pytania pozostają (jeżeli chcesz rozstrzygnąć czy DoC jest p2w czy nie):

1. O ile szybciej jest kupić potrzebne karty niż farmować je na turniejach?

To zależy od 3 czynników: od ilości wydanej kasy, od skilla i aktualnych zasobów.

Im większy skill tym mniejsze znaczenie kasy.

Im większe zasoby tym mniejsze znaczenie kasy.

Im wieksza kasa tym wiekszy wpływ (ale wpływ nie rośnie liniowo - bardziej zbliżony jest do logarytmu)


Jeżeli wydanie gotówki może Ci oszczędzić np. miesiąc czasu to już jest gigantyczna różnica.


Za mało danych.

Wydanie jakiej kwoty? 20PLN? 100PLN? 10 000 PLN?

Ile grasz dziennie? Jak dobry jesteś?

Miesiąc czasu to dużo w jakiej perspektywie? Miesiąc grania? dwa miesiące? Pół roku? Rok?

I co to znaczy zaoszczędzić?

Rozważmy analogię ze znanego nam terenu. Masz dwóch początkujących graczy we VTESa. Obaj są identyczni poza jedną zmienną: jeden może wydać na tę grę 2000 PLN miesięcznie a drugi 200 PLN miesięcznie. Obaj inwestują tę kasę mądrze z myślą o celu jakim jest wygrywanie na turniejach. Który z nich wygra pierwszy?

Z pozoru wygląda na to, że ten bogaty ma większe szanse, ale to pozór: na początku, kiedy bogacz będzie miał top decka a biedak będzie miał deck relatywnie słaby obu im będzie brakowało skilla, żeby wygrać. A w miarę jak obaj będa nabierać umiejętności biedak będzie dochodził do posiadania kart na top decka. W końcu obaj będą mieli top decka do gry i równe szanse na zwycięstwo. Naturalnie bogacz będzie miał wiele top decków, a biedak 1 albo2, ale to nie ma wpływu na szanse wygranej.

Czy bogacz zaoszczędził czas? Nie sądzę.

Wracając do DoC: jeśli nie wydasz kasy to złóż sobie t2 deck z tanich kart. Enclase właśnie kończy składanie bardzo dobrego decka. Gra już całe 2 dni.

Wczoraj wlazł na poziom 1300+ elo (a potem jednak z niego spadł) w kilka godzin - po drodze przegrał bodaj 2 razy w tym raz z powodu crasha gry.

Powiedzmy, że wydałby zylion pln. O ile szybcie wlazłby na ten poziom? o 15 min?

Zobaczymy jak szybko wejdzie na top używając nowego konta. Osobiści obstawiam, że zajmie mu to niewięcej niż 3 tygodnie (powiedziałby, że tydzień, ale nie wiem ile czasu zamierza poświęcić na granie)

2. Czy słaby skillowo gracz, który chciałby sobie uzbierać karty po prostu żeby mieć (kolekcja wszystkich kart po 1 szt.) ma szansę to zrobić bez używania real money?

Oczywiście.

I dodatkowo, pomiędzy słabymi graczami czy wygra raczej ten co ma lepsze karty, normalnie niedostępne bez farmowanie turniejów/kasy?

Za mało danych. Ile kart już mają ci słabi gracze? Na samym początku - kiedy pula kart jest bardzo mała - odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak. Im więcej czasu spędzonego w grze ( a tym samym  więcej kart maja obaj gracze) tym różnica będzie mniejsza.


Jeśli lepsze karty przekładają się na łatwiejsze winy nawet na niskim poziomie to jest to zdecydowanie p2w.

Bez względu na to jak bardzo się przekładają? A jesli ich wpływ jest nieznaczny?

Poza tym lepsze karty w puli mają tym mniejszy wpływ na wynik im wyższy poziom graczy.

3. Czy lepsze karty dają możliwość gry w lepszych turniejach (niezależnie od elo itp.)? To by oznaczało, że kupując sobie kartony za cash można od razu lecieć na lepsze turnieje i tam z kolei zbierać kolejne lepsze karty...

No ale nie oznacza. Enclase gra drugi dzień i wygrywa te turnieje ze średnią 50%.

W grze są tylko dwa rodzaje turniejów (swiss + Jackpot) + drabinka elo. Po wydaniu nowego dodatku Swiss jest o wiele korzystniejszy od JP. W ogóle nie ma porównania.

I nie gadajmy tylko o topowych graczach, robieniu topa itp.

Dlaczego nie? Niskopoziomowi gracze powinni interesować się podnoszeniem skilla a nie ekscytować się top deckami. Serio. Każdemu niskopoziomowemu moanerowi mam jedną radę: trenuj. Im będziesz lepszy tym mniejszy wpływ na Twoją pozycje będą miały wydane pieniądze (vide: Enclase)

Oczywiste jest, że topowy gracz pokarci nooba nawet słabszym deckiem. Mnie interesuje jak to wygląda na niższych/średnich szczeblach skilla. Jeżeli wydanie kasy przekłada się na więcej wygranych to ja nie wiem jak możesz argumentować, że to nie jest pay 2 win...

Twoje kryterium jest zero/jedynkowe. albo sie przekłada albo sie nie przekłada.

Otóż w mojej ocenie wydane pieniądze maja wpływ, ale ten wpływ jest niewielki i zanikający wraz ze zrostem umiejętności i rosnącą pulą kart.

Dla mnie p2w to gra w której kasa miałaby znaczenie duże lub bardzo duże. W DoC to znaczenie jest niewielkie. Za to skill ma znaczenie ogromne (wspominałem juz o Enclase?)

Edit: było: 1000+elo. Powinno być i jest:1300 elo
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2013, 09:04:58 am wysłana przez Amin »
Zapisane

modzelino

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 574
    • Zobacz profil
Odp: Heroes Might & Magic duel of champions
« Odpowiedź #38 dnia: Lutego 17, 2014, 09:19:43 pm »

1501  :twisted:

Amin

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
Odp: Heroes Might & Magic duel of champions
« Odpowiedź #39 dnia: Lutego 17, 2014, 09:51:16 pm »

1501  :twisted:

Gratulacje.

Też zamierzam się przyłożyć:-)

Ps

Może dopisz mnie do znajomych? Id: Aminem3
Zapisane

Amin

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
Odp: Heroes Might & Magic duel of champions
« Odpowiedź #40 dnia: Lutego 18, 2014, 10:51:29 am »

Ajajaj

Pomyliłem konta: moje główne konto to AmineM2 :-) AmineM3 to konto rezerwowe :-)
Zapisane

modzelino

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 574
    • Zobacz profil
Odp: Heroes Might & Magic duel of champions
« Odpowiedź #41 dnia: Lutego 18, 2014, 12:37:53 pm »

no tak pomyślałem że 5 lvl to raczej nie jest twoje główne konto:)

Cormak

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 77
  • alias Kroma
    • Zobacz profil
Odp: Heroes Might & Magic duel of champions
« Odpowiedź #42 dnia: Marca 12, 2014, 01:43:13 pm »

No to też się pochwalę :)

http://i.imgur.com/VQ1mrFA.jpg

Jak coś mój nik c4qqq.
Można zagrać kiedyś.

I zmieniam zdanie co do DoC, po wprowadzeniu Altar of Wishes, rzeczywiście da się coś ugrać bez wpłąty ani złotóki - czego jestem przykładem.

I btw, szykują spore nerfy, meta się zmieni kompletnie :)
http://forums.ubi.com/showthread.php/845763-Nadchodz%C4%85cy-balans?p=9567770
Zapisane

modzel85

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 564
    • Zobacz profil
Odp: Heroes Might & Magic duel of champions
« Odpowiedź #43 dnia: Marca 12, 2014, 06:01:46 pm »

http://i.imgur.com/ublMpPn.png

Póki co to mój personal best
Zapisane
Sorry Andrzej...