Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7

Autor Wątek: Tup dogs bum bum Ashur Tablets ver.2  (Przeczytany 13960 razy)

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Tup dogs bum bum Ashur Tablets ver.2
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 16, 2011, 08:55:09 am »

No spoko. Grajmy wszyscy "pedalska" polityka ;). Ta nie jest przegieta wcale - bo po co ? - a to ze np. Ventrami na Arice mozna zakurwic preyowi jednym wampirem nawet za 13-14 w w dwoch akcjach, dodatkowo dodajac sobie poola  (bardzo czesto spotykane combo Govern + condon + lost + freak + polityka z Voterem) jest rzecza normalna ??

Wiele razy juz to mowilem  - boisz sie combatu, to wstaw Secure haven albo jakies inne karty zdupiajace combat - na Tupdogi juz pisalem co jest dobre.
Zreszta jak to sie stalo, ze Fon-Q nie wszedl do finalu ? przeciez tez gral na mega-przegietych Tupdogach ?

Zreszta co ja bede tu duzo gadal - 90% ludzi narzekajacych na Tupdogi nigdy nimi nie grala i ma wyobrazenie, ze to nie wiadomo jak przegiety deck. Zagrajcie choc raz i sie przekonajcie, ze to wcale nie jest tak latwo tym grac.
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

kazpex

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 736
    • Zobacz profil
Odp: Tup dogs bum bum Ashur Tablets ver.2
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 16, 2011, 08:57:21 am »

A co jak na stole będą Imbuedzi i Tup Dogi? :)

Może next time uda się zrealizować takie ustawienie hehe  :twisted:
Zapisane

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Tup dogs bum bum Ashur Tablets ver.2
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 16, 2011, 09:01:30 am »

ja rowniez

a ashurami w PL gra malo osob, bo po prostu ich nie maja - ponownie, robienie commonow o wartosci erki jest porazka, a musisz miec minimum 6 sztuk zeby to mialo sens. argument z washem / suddenem - jasne, kiedys na grupie byl podstawowy argument przeciw banom "bo mozesz zagrac DI", brawo, mozesz. wrzuc do decku 6 suddenow, czemu nie. tyle ze oslabiasz sobie deck masakrycznie, podczas gdy zdupianie komus ashurow nie wygrywa ci gry

Wcale tak nie jest - ludzie maja Ashury, ale to nie jest karta zeby ja wsadzac do kazdego decku. Bardzo dobrze sprawdzaja sie w combatowych deckach, bo dzieki nim mozna skrocic maksymalnie decka i zlozyc go na uniwersalnych kartach. Juz nie musisz sie bac, ze masz czegos za malo - jak potrzebujesz wiecej , to sobie cofasz z Ashurow (np. canine horde w Nanie Buruku, czy dodge w Ansonie). Nie wiem po co np. wrzucac by ktos mial Ashury do deckow S&B, czy weenie auspex (AT by tylko reke zapychaly). Po raz kolejny mowie - na turnieju nie mozesz miec decku na wszystko - bo *cenzura*a ugrasz. Ale jesli Twoj deck daja sobie rade z wiekszoscia talii, ale jest uwalany przez weeniasy to wstawiasz Scrouge'a , ancille (nawet jak nie masz glosow) i wsio.


I przestancie w koncu marudzic, bo sie powoli zachowuja niektorzy jak amerykanskie placzki. Niedlugo Wam Paritki, Dreamy, Pentexy itp. tez zaczna przeszkadzac.
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Tup dogs bum bum Ashur Tablets ver.2
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 16, 2011, 09:03:19 am »

A co jak na stole będą Imbuedzi i Tup Dogi? :)

Może next time uda się zrealizować takie ustawienie hehe  :twisted:

:). Sprawdzic zawsze mozna, stawiam 6:4 dla imbuedow jesli przetrwaja pierwsze 3-4 tury i pozakladaja zabawki.
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2069
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Odp: Tup dogs bum bum Ashur Tablets ver.2
« Odpowiedź #34 dnia: Marca 16, 2011, 09:05:29 am »

No spoko. Grajmy wszyscy "pedalska" polityka ;). Ta nie jest przegieta wcale - bo po co ? - a to ze np. Ventrami na Arice mozna zakurwic preyowi jednym wampirem nawet za 13-14 w w dwoch akcjach, dodatkowo dodajac sobie poola  (bardzo czesto spotykane combo Govern + condon + lost + freak + polityka z Voterem) jest rzecza normalna ??

Wiele razy juz to mowilem  - boisz sie combatu, to wstaw Secure haven albo jakies inne karty zdupiajace combat - na Tupdogi juz pisalem co jest dobre.
Zreszta jak to sie stalo, ze Fon-Q nie wszedl do finalu ? przeciez tez gral na mega-przegietych Tupdogach ?

Zreszta co ja bede tu duzo gadal - 90% ludzi narzekajacych na Tupdogi nigdy nimi nie grala i ma wyobrazenie, ze to nie wiadomo jak przegiety deck. Zagrajcie choc raz i sie przekonajcie, ze to wcale nie jest tak latwo tym grac.

W pełni się pod tym podpisuję. Wiem, bo grałem. Zagrajcie sobie, zobaczycie że łatwiej cisnąć "pedalską" polityką ;)
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II

cegiel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 77
  • blabla
    • Zobacz profil
Odp: Tup dogs bum bum Ashur Tablets ver.2
« Odpowiedź #35 dnia: Marca 16, 2011, 09:09:48 am »

ja rowniez

a ashurami w PL gra malo osob, bo po prostu ich nie maja - ponownie, robienie commonow o wartosci erki jest porazka, a musisz miec minimum 6 sztuk zeby to mialo sens. argument z washem / suddenem - jasne, kiedys na grupie byl podstawowy argument przeciw banom "bo mozesz zagrac DI", brawo, mozesz. wrzuc do decku 6 suddenow, czemu nie. tyle ze oslabiasz sobie deck masakrycznie, podczas gdy zdupianie komus ashurow nie wygrywa ci gry

Wcale tak nie jest - ludzie maja Ashury, ale to nie jest karta zeby ja wsadzac do kazdego decku. Bardzo dobrze sprawdzaja sie w combatowych deckach, bo dzieki nim mozna skrocic maksymalnie decka i zlozyc go na uniwersalnych kartach. Juz nie musisz sie bac, ze masz czegos za malo - jak potrzebujesz wiecej , to sobie cofasz z Ashurow (np. canine horde w Nanie Buruku, czy dodge w Ansonie). Nie wiem po co np. wrzucac by ktos mial Ashury do deckow S&B, czy weenie auspex (AT by tylko reke zapychaly). Po raz kolejny mowie - na turnieju nie mozesz miec decku na wszystko - bo *cenzura*a ugrasz. Ale jesli Twoj deck daja sobie rade z wiekszoscia talii, ale jest uwalany przez weeniasy to wstawiasz Scrouge'a , ancille (nawet jak nie masz glosow) i wsio.


I przestancie w koncu marudzic, bo sie powoli zachowuja niektorzy jak amerykanskie placzki. Niedlugo Wam Paritki, Dreamy, Pentexy itp. tez zaczna przeszkadzac.

brawo zico ma racje
ja mam komplet ashurow i jeszcze deku z nimi nie złożyłem :)
na kazdy deck mozna złożyc anty deck i nie na wszystko na tornieju mozesz złozyc deck , a jak ktos zaduzo jeczy to sie nauczy skladać decki albo grac przestanie

ale tak ogolnie  TO ŚMIERĆ ZICOWI I JEGO DECKOM  :twisted: :twisted:
Zapisane

Oro

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 945
    • Zobacz profil
Odp: Tup dogs bum bum Ashur Tablets ver.2
« Odpowiedź #36 dnia: Marca 16, 2011, 09:27:44 am »

ale mi nie chodzi nawet o deck czy typ decku tylko o sama karte.

mozna o tym dyskutowac dlugo, dla mnie tupdogi sa po prostu primo niewywazone jezeli chodzi o stosunek mozliwosci do kosztu, secundo nie pasuja mechanika do reszty.
uzyta do przykladu arika kosztuje 11 poola, opcji zdupienia jej jest 500, wiele znajduje sie tak czy siak w deckach bo pasuje do wiekszej ilosci archetypow.

akurat jest dosc malo kart na ktore narzekam.

narzekam na villeiny bo to powinna byc errata minion tapow, wydanie karty o ograniczonej dostepnosci uwalajacej i zastepujacej jedna z powszechnie stosowanych bylo bledem, tak samo jak potem naprawiajac ten blad dano z kolei po dupie tym ktorzy villeiny juz zebrali. w efekcie czesc ludzi je przeplacila, czesc ich nie ma, minion tapy staly sie makulatura. great.

narzekam na imbuedow bo psuja zabawe innym i znowu maja niepasujaca mechanike.

ewentualnie narzekam na zrobienie anarchowych kart (glownie convertow) tak ze oplaca sie ich uzywac zupelnie od czapy jezeli chodzi o klimat, ale to juz maly problem

ludzie maja ashury, wlasnie dlatego jak sie jakies pojawia to ludzie daja za commona np 30 zl. bo zbieraja do wytapetowania mieszkania zapewne
Zapisane
Myślicie, że puszki z napojami tak naprawdę są żywe i za każdym razem gdy bierzecie jedną ze zgrzewki i otwieracie, to tak naprawdę skręcacie jej karki i pijecie jej krew na oczach rodziny?

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Tup dogs bum bum Ashur Tablets ver.2
« Odpowiedź #37 dnia: Marca 16, 2011, 09:41:46 am »

Ale uwalic Tupdogi mozna tez na X sposobow. Tak mozemy dyskutowac do caly dzien.
Z niektorymi kartami przegieli troszke , to fakt (Villein i zabawy z przedrukiem). Mysle, ze predzej czy pozniej - gdyby gra nie padla, Ashury rowniez by byly powszechnie dostepne. To nie jest na pewno wina WW, ze Ashury staly sie takie popolarne wsrod graczy. Zreszat podobnie bylo z Deep Songami , dopiero przedruk w HttB sprawil, ze wiecej osob moglo sie nimi cieszyc.

Argumentu, ze mechanika Tupdoga nie pasuje do gry - nie rozumiem...
Na Imbuedow, tez w wiekszosci narzekaja Ci, ktorzy nimi nigdy nie grali - sprobujcie, naprawde nie sa takie straszne. Niechec graczy do Imbuedow zawsze tlumaczylem i tlumacze sobie faktem, ze boja sie nieznanego. Decki na Imbuedach sa mocne, ale bez przesady. Kolejny Ally deck, ktory mozna spokojnie zalatwic, jesli ktos umie grac i dobrze sie dogadac z innymi graczami ;).

P.S. Bardzo ciekawe podejscie, to zajebmy Tupdogi i grajmy dalej w spokoju. Nie zapominajcie, ze ktos w ryj zawsze dostac musi, moze to byc jeden gracz - moze byc ich dwoch. Ja swoj pomysl, na granie przeciwko Tupdogom mam, ale Wam go zdradzac nie zamierzam - wiadomo dlaczego, hehe :D
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2069
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Odp: Tup dogs bum bum Ashur Tablets ver.2
« Odpowiedź #38 dnia: Marca 16, 2011, 09:50:54 am »

P.S. Bardzo ciekawe podejscie, to zajebmy Tupdogi i grajmy dalej w spokoju. Nie zapominajcie, ze ktos w ryj zawsze dostac musi, moze to byc jeden gracz - moze byc ich dwoch. Ja swoj pomysl, na granie przeciwko Tupdogom mam, ale Wam go zdradzac nie zamierzam - wiadomo dlaczego, hehe :D

Mówię o takiej sytuacji jaka była u nas na stole, wenanty powinien był posłać w tył trochę polityki, tym bardziej że i tak cisnąłeś do przodu na maksa - ja sobie i tak nie radziłem za dobrze, a Ty wręcz przeciwnie. 1 z KRC powinieneś był łykać, a w pewnej chwili może i ze 3 :P
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II

cegiel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 77
  • blabla
    • Zobacz profil
Odp: Tup dogs bum bum Ashur Tablets ver.2
« Odpowiedź #39 dnia: Marca 16, 2011, 09:52:03 am »

od zawsze jak robili karcianki , pojawiały się przegiete karty lub niedokońca przemyślane , jedni wydawcy to poprawiali w puzniejszych edycjach jedni dawali erraty inni banowali , vtes przestał być wydawany i musimy sie nauczyć żyć z takimi kartami , może jak kiedyś ktoś go zacznie znowu wydawać to dadzą jaką poprawke i tyle
mnie tez sie dużo kart nie podoba ale z tym żyje i gram , ponarzekać też każdemu wolno ale musi przyjąć do wiadomości że takie karty są i koniec

 jak ktoś chce to niech sobie w swoim światku nieoficjalnie zbanuje takie karty lub da limity i po sprawie tylko niech później nie marudzi na turnieju że ktoś tym gra , przez 10lat graliśmy w trójmieście na limicie 5 karty i musieliśmy się tego oduczyć bo na turniejach to niedziła ale był to sposób żeby nie powstawały niektóre decki


.......no i ŚMIERĆ TUPTUSIOM  :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Zapisane

Kurzymiś

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Tup dogs bum bum Ashur Tablets ver.2
« Odpowiedź #40 dnia: Marca 16, 2011, 10:04:58 am »

Ja tam jakiegoś dużego doświadczenia nie mam ale co do Tup Dogów to w drugiej grze warGrima uratowało tylko moje niepodejście dopałki do bleeda. Został na 1 poola i mnie przejechał tak, że to nie tylko to czym się gra ale i jak się siądzie i z kim się gra czyni dek topowym albo do bani...np w Lublinie były war Ghule ale tup dogi na nie nie trafiły (tup dogi warGrima) więc nie było problemu :)
Zapisane

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Tup dogs bum bum Ashur Tablets ver.2
« Odpowiedź #41 dnia: Marca 16, 2011, 10:15:18 am »

Dokladnie - w Lublinie bylem dwa razy zdany na laske/nielaske mojego predatora. Akurat mialem szczescie bo nie dobral dopalki i tyle. Nastepnym razem, bede mial pecha i bedzie na zero :D
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Nowy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1689
  • С.Т.А.Л.К.Е.Р.
    • Zobacz profil
Odp: Tup dogs bum bum Ashur Tablets ver.2
« Odpowiedź #42 dnia: Marca 16, 2011, 10:25:04 am »

Dokladnie - w Lublinie bylem dwa razy zdany na laske/nielaske mojego predatora. Akurat mialem szczescie bo nie dobral dopalki i tyle. Nastepnym razem, bede mial pecha i bedzie na zero :D


Mam nadzieję, że nie masz na myśli stołu gdzie twoim Predator -em był Klocek alias Klacek dla niektórych? :D
Zapisane
"Dobrej Zony wszystkim i co by nam nie chorować".

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Tup dogs bum bum Ashur Tablets ver.2
« Odpowiedź #43 dnia: Marca 16, 2011, 10:40:12 am »

Nie - na tym stole mialem idealne podejscie :).
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Qkieu

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2180
  • Retired pro.
    • Zobacz profil
Odp: Tup dogs bum bum Ashur Tablets ver.2
« Odpowiedź #44 dnia: Marca 16, 2011, 10:40:35 am »

Karta, która tworzy nowy archetyp NIE jest pomyłką designerską dopóki ów archetyp nie staje się w pewnym sensie dominujący.. Także Tupdogi, Ashury, Pipery i inne karty, na które narzekacie są według mnie bardzo fajnie zdesignowane: powstały nowe, dobre ale nie-przegięte decki. Pojawił się powiew świeżości, zwiększyła się konkurencja w Tier1/2 deckach.

IMHO jedyną pomyłką designerską był Edge Explosion (Memories of Mortality po dodaniu Imbuedów też był dosyć broken, ale tylko w decku na nich. W innych allajowych deckach był dobry, ale bez przesady). Imbuedzi tamtych czasów naprawdę byli prze*cenzura*ni i chociaż niewiele osób nimi grało to i tak sporo ugrywały (szczególnie wersja Pereza, która potem Pudel obrobił i ostro nas gwałcił w Toruniu.. No po prostu ten deck DOMINOWAŁ gry w sposób, który żaden inny deck z jakim się zetknąłem podczas mojej długiej przygody z Vtesem nie zdołał powielić. Do dzisiaj po nocach mi się śni jedna z ostatnich naszych testowych gier przed MPkami, gdzie już wiedzieliśmy wszystko o decku Pudla i w 4 osoby od razu go napierdalaliśmy jak tylko mogliśmy. Deck sie obronił, pozakładał potrzebne zabawki i przejechał się po nas jak walec..). Na szczęście w miarę szybko ten problem został rozwiązany poprzez świetną decyzję bana Edge Explosion i już trochę gorszą decyzję bana Memorisów (ja osobiście byłem we frakcji 'erratowej' no ale nie można mieć wszystkiego ;) ).

No jeszcze ewentualnie mogę się zgodzić, że karty wyjątkowo 'unfun' do grania przeciwko można podciągnąć pod pomyłki designerskie, np. PTO (jak ktoś gra starem non-camarilla to nie dość, że musi się martwić standardowymi problemami star decków to jeszcze 'w prezencie' dostaje do rozwiązania problem rzuconego z dupy PTO) albo Dramatic Upheaval/Kindred Restructure. Do czegoś takiego możnaby podciągnąć Tupdoga, ale ja bym osobiście tego nie robił, bo od zawsze istniały jakieś tam weenie rushe. Ot, taka specyfika tej gry, trzeba się liczyć z tym, że się prędzej czy później trafi na coś takiego.

Ja tam osobiście wolę, jak w dodatkach wychodzą mocne karty, które tworzą nowe, dobre decki. Jakoś nie cieszę się, gdy wychodzi dodatek pokroju HttB, gdzie najlepszą kartą jest stealth z Daimonion.. Ale pewnie, szanuję poglądy innych, że dobrze zdesignowane karty to takie, na których można zrobić unikalny, ciekawy i niestandardowy deck, którym pykając na casualowych gierkach dostaje się +10 punktów lansu i przyzwolenie do robienia permanentnego /flex  :D. No i po obessanym turnieju zawsze się ma wyborną wymówkę, że 'przynajmniej grałem czymś ciekawym/swoim/unikalnym/zabawnym/dobrze zdesignowanym (niepotrzebne skreślić)  :wink: :D

EDIT1: aha, zapomniałem jeszcze napisać, że sytuacja z wartością Ashura na ok. 30zł nie jest wynikiem źle zdesignowanej karty a *cenzura*owemu systemowi dystrybucji kart w boxach i ogólnie zbyt wielkiemu rozmiarowi dodatków. WW potem nauczył się na własnych błędach i wrzucił te karty w startery. Podejrzewam, że z Ashurami byłoby podobnie ;)
« Ostatnia zmiana: Marca 16, 2011, 10:46:37 am wysłana przez Qkieu »
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7