Polska Liga VTES: Szczecin
16 Kwiecień 2011
11 AM - 10 PM
Lokalizacja: 997, Piastów 10, Szczecin
Wpisowe: 20 PLN
Rundy: 3R + F
Time Limit: 2H (każda runda) + 2.5H (finał)
Info: 500511890
Mapa Drogowa:
11:01 - 11:59 Zapisy
12:00 - 14:00 Round I
14:10 - 16:10 Round II
16:11 - 17:14 Przerwa
17:15 - 19:15 Round III
19:30 - 22:00 Finał
Ścieżki Nocy:
Jeśli kto do Szczecina przyjedzie ciuchcią, to wysiąść musi na stacji Szczecin Główny. Stary, nowego nie będzie. Wspinamy się na kładkę, rzucamy okiem łaknącym przygód na rzekę, i zostawiamy ją za sobą kierując się na wymarłe miasto. Wdrapujemy się na górkę (tylko nie schodami), skręcamy raz w prawo, raz w lewo, i lądujemy na Kaszubskiej. Po drodze podziwiamy ceglane mury. W Kaszubską skręcamy na prawo, i podąrzamy nią dwa kwartały. Za sądem skręcamy w Gabrysia Narutowicza (lewo). Teraz mkniemy, jeno powolutku, na Plac Dziecka. Na Placu skręcamy w prawo w Xięcia Bogusława X. Dwa kwartały tą ulicą dają posmak Szczecina, ale to nie koniec. Skręcamy w lewo we Władysława Łokietka. Idziemy tak długo, aż zobaczymy tramwaj. To znak, że dotarliśmy do Aleji Piastów. Jesteśmy już blisko. Zakręcamy w prawo. Na Placu Kościuszki przechodzimy na drugą stronę ulicy, aby znaleźć się przy KFC, a następnie kontynuujemy podróż w tym samym kierunku. Po lewej ręce niechybnie zobaczymy lokal. Szukamy po adresie - logo może być nieczytelne.
Autobus Czerwony:
Zdaję sobie sprawę z faktu, iż nie każdy lubi zwiedzać. A szkoda, bo opisana powyżej podróż to jedyne pół godziny niezapomnianych przeżyć. Ale cóż... Jeśli opuścimy kładkę po stronie Odry, to znajdziemy się na przystanku autobusowym. Tutaj wsiadamy w autobus linii 75, i jedziemy nim pięć przystanków. Wysiadamy na BOLESŁAWA ŚMIAŁEGO, i cofamy do KFC. Na placu pozostaje skręcić w lewo, i idąc prosto dzwonić do SLave'a (lub nie).
Rajdowy Mistrz Szczecina:
Nie ukrywam, że nie mam pojęcia, gdzie możnaby się zatrzymać na cały dzionek samochodem. Może gdzieś przy Liceum, albo od Żółkiewskiego. Proponuję skorzystać z mapy satelitarnej Google. Myśmy tak uczynili jadąc do Jabbasa.
Co warto wiedzieć:
1. Na terenie lokalu będzie obowiązywał całkowity zakaz palenia wyrobów tytonowych. Jest to szczególnie istotne, gdyż w szczecińskich pubach mało kto przestrzega nowego prawa antynikotynowego. Ja sam dołożę wszelkich starań, coby tak się stało. Jeśli kto zostanie przyłapany na paleniu, otrzyma z miejsca warning (za złamanie warunków turniejowych). Tyczy się to także toalet, i to bez znaczenia, czy spłuczki będą działać, czy nie.
2. Na terenie lokalu można zakupić alkohol. Może się oczywiście skończyć, ale proponuję nie zjawiać się na starcie w stanie wskazującym. Osoby nie będące w stanie usiedzieć przy stole z powodu nadmiernego spożycia napojów wyskokowych będą usuwane z listy graczy.
3. W lokalu można zakupić tanie jadło a'la FAST FOOD, ale szybko się kończy. Za to trzy minuty od knajpy, na Placu Kościuszki, jest KFC, i pizzeria Marco Polo. Nikt z głodu nie padnie.
4. Przejazd autobusem linii 75 to koszt 2.2PLN (1.1PLN przy użyciu legitymacji studenckiej).
5. Wszelkie zapotrzebowanie noclegowe należy zgłaszać z solidnym wyprzedzenie. Zapewniam, że nie będzie problemów ze spędzeniem nocy w pięknym Szczecinie, choć może się to wiązać z pewnymi wyzwaniami natury logistycznej.
PKP:
1.
Gdynia Główna - Szczecin Główny: 06:32 - 10:56
Szczecin Główny - Gdynia główna: 23:20 - 08:50 (przez Poznań Główny)
Szczecin Główny - Gdynia Główna: 05:40 - 10:00
KOSZT: 70 PLN (bilet podróżnika)
2.
Bydgoszcz Główna - Szczecin Główny: 02:01 - 10:56 (przez Gdynię Główną)
Szczecin Główny - Bydgoszcz Główna: 23:20 - 05:01 (przez Poznań Główny)
KOSZT: 70 PLN (bilet podróżnika)
3.
Poznań Główny - Szczecin Główny: 07:15 - 09:51
Szczecin Główny - Poznań Główny: 22:45 - 01:23
Szczecin Główny - Poznań Główny: 23:20 - 02:01
KOSZT: 70 PLN (bilet podróżnika)
4.
Wrocław Główny - Szczecin Główny: 04:23 - 09:51
Szczecin Główny - Wrocław Główny: 22:45 - 04:09
Szczecin Główny - Wrocław Główny: 23:20 - 05:55 (przez Poznań Główny)
KOSZT: 70 PLN (bilet podróżnika)
5A.
Nowa Sól - Szczecin Główny: 05:54 - 10:51 (przez Zieloną Górę, Rzepin)
Szczecin Dworzec Autobusowy - Nowa Sól: 21:45 - 03:14
KOSZT: 80 PLN
5B.
Nowa Sól - Szczecin Główny: 05:54 - 10:51 (przez Zieloną Górę, Rzepin)
Szczecin Główny - Nowa Sól: 22:45 - 08:46 (przez Wrocław Główny)
KOSZT: 95 PLN (bilet turystyczny + bilet na TLK Szczecin Główny - Wrocław Główny)