Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 98

Autor Wątek: Podlasie (Białystok, Hajnówka)  (Przeczytany 246093 razy)

Ice_S5

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 232
    • Zobacz profil
Odp: Podlasie (Białystok, Hajnówka)
« Odpowiedź #600 dnia: Września 28, 2013, 11:14:17 am »

 Nakreślmy sprawę jasno:

Kilka miesięcy temu planując regularne rozgrywki każdy z nas deklarował udział w miarę możliwości. Jak pokazał czas - z możliwościami różnie bywało; jednych ze słowem 'frekwencja' można kojarzyć mocniej, innych - słabiej (widać to okiem nieuzbrojonym w statystykach). Wedle mego stanu wiedzy - każdy podszedł ze zrozumieniem do tego iż zewnętrzne okoliczności nie pozwoliły Ci grywać częściej i nie pozwalał sobie na uwagi/komentarze z tego powodu. Czy są jakieś przeciwwskazania, aby takie podejście działało w obu kierunkach ? (Tutaj uwaga na mały haczyk: to mogą być dokładnie te same przeciwwskazania, które przeszkadzają 'byciu równorzędnym partnerem w rozmowie').

Sprawa turnieju i propozycji, którą dostaliśmy kilka tygodni temu (abyśmy między sobą wybrali osobę, która będzie 'reprezentantem VEKNu w regionie, a nie regionu w VEKNie') - została omówiona i decyzje zostały podjęte.

Rozumiem, że zechcesz podjąć temat wątek typu 'Ale nikt nie zapytał mnie o zdanie, a brzmi ono ....' - aby nie przedłużać zbytnio:
1) fraza-klucz 'frekwencja'
2) decyzje podejmowaliśmy jednogłośnie w sześciosobowym gronie (co daje większość)

Jeżeli zatem większość składająca się z osób, które nadają ton naszemu community podejmuje decyzje iż nie potrzebujemy aby w naszym gronie był
'reprezentant VEKNu w regionie, a nie regionu w VEKNie' oraz iż nie planujemy w tym roku organizacji turniej - to właśnie tak będzie.

Zapisane

Amin

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
Odp: Podlasie (Białystok, Hajnówka)
« Odpowiedź #601 dnia: Września 28, 2013, 11:44:10 am »

Nie denerwuj się tak, napisałem: nie będzie mogła z takich lub innych powodów.

To nie do końca prawda.

Napisałeś:

"nie będzie mogła" z takich lub innych powodów

Wcześniej zaś napisałeś:

przecież "a nie chce mi się" można ubrać w jakąś formę wytłumaczenia.

W tym kontekście użycie cudzysłowu odebrałem jako wyraz niewiary w rzeczywistą niemożność przyjścia na sesję.

Nie chodzi mi o jakąś kłótnię na forum.

To dobrze - w takim razie żadnej kłótni nie będzie.


Zależało mi na spotkaniu w dniu dzisiejszy, ponieważ miałem nadzieję, że zostanie przedyskutowana sprawa z częścią osób.

Jeśli chciałeś zapodać agendę spotkania trzeba było wysłać maila i poinformować o tym zamiarze. Wtedy nawet ci, którzy by nie przyszli mogliby się odnieść do pomysłu.

Ty sobie w swoim umyśle założyłeś, że będziesz coś robił z innymi ludźmi tylko zapomniałeś im o tym powiedzieć.  

Chciałem coś zrobić dla nas, bo uważam, że decyzję dotyczącą organizacji turnieju powinniśmy przedyskutować z jak największą grupą osób grających we Vtes'a.

I słusznie.

Na szczęście żyjemy w XXI wieku. Skoro nie doszło do spotkania możesz użyć jakichś innych środków komunikacji, żeby przedyskutować tę kwestię. No wiesz: tam-tamy, sygnały dymne, internet...


P.S. Gra w piłkę to: 2h trening plus rozgrzewka

No to chyba widzisz różnicę, czy nie?
Zapisane

Amin

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
Odp: Podlasie (Białystok, Hajnówka)
« Odpowiedź #602 dnia: Września 28, 2013, 12:02:05 pm »

Sprawa turnieju i propozycji, którą dostaliśmy kilka tygodni temu (abyśmy między sobą wybrali osobę, która będzie 'reprezentantem VEKNu w regionie, a nie regionu w VEKNie') - została omówiona i decyzje zostały podjęte.

O ile w sprawie 'przedstawiciela VEKN na region' dobrze pamiętam ustalenia, to mam problem z przypomnieniem sobie jednoznacznych ustaleń dotyczących organizacji turnieju. Widocznie nie za bardzo uważałem przy tym punkcie programu.

Tak czy owak jak ktoś chce zorganizować turniej to ja żadnych kłód pod nogi rzucać nie będę a wręcz przeciwnie - udzielę życzliwego wsparcia (o ile czas pozwoli, a w roku akademickim mogę nie mieć go zbyt wiele w weekendy).
Zapisane

Ice_S5

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 232
    • Zobacz profil
Odp: Podlasie (Białystok, Hajnówka)
« Odpowiedź #603 dnia: Września 28, 2013, 12:12:59 pm »

Faktycznie - w sprawie turnieju wyraziłem się dość nieprecyzyjnie.

Odnośnie turnieju w BST stosunek był neutralny; natomiast późniejsze okoliczności (chooyowy termin, prawie jak 25-26.XII oraz nasza reakcja na tę propozycję - czyli wstępne zignorowanie oraz milcząca aprobata dla postu Spotlight'a) sprawiły iż przyjąłem niewłaściwą interpretację stosunku grupy do tego tematu.

Mój stosunek do sprawy jest znany: nie biorę udziału, nie pomagam i również nie przeszkadzam.
Zapisane

sbodek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1308
    • Zobacz profil
Odp: Podlasie (Białystok, Hajnówka)
« Odpowiedź #604 dnia: Września 28, 2013, 02:09:53 pm »

 
@ co do dzisiejszego spotkania:
rozumiem rozgoryczenie Michała bo wrócił i chciałby pograć ale tak wyszlo że dziś (i za tydzień też) po prostu nie mogę, choć bardzo chciałbym


@odnośnie ewentualnego turnieju:

nie mam nic przeciwko żeby ktoś inny to zorganizował  :smileysmoker:

swoja drogą było to kolejne "chu...we" moim zdaniem, zagranie "Camarilli"
w ostatniej chwili zaproponować termin i to dając " do wyboru" na 2 listopada  :*cenzura*:  to można chyba tylko w wypadku jeśli się nie chce tego turnieju

każdy logicznie myślący weźmie pod uwagę że:
- musi się znleźć chętny organizator, dogadac z kimś jeszcze (lub musi się zorganizować jakaś grupa) w końcu jakieś nagrody powinny być,  i ktoś to musi zorganizować
- trzeba ruszyć dupsko i znaleźć odpowiedni lokal (dogadanie ceny, terminy, innych warunków typu żarcie, stoliki)
- termin trzeba ogłościć z dużym wyprzedzeniem (zwłaszcza że data jest newralgiczna i nikt wcześniej nie planuje wyjazdu na turniej 1-2 listopada) a jesli frekwencja będzie nikła to organizator z własnej kiesy doloży do kosztów organizacji? podpadnie dla właściciela knajpy ktory na cały dzień zabookuje lokal dla 10 osób (jeszcze nie daj boże niepijących)

można by jeszcze książkę o podobnych zastrzeżeniach napisać

podsumuję: takie podejście do Nas jeszcze bardziej zniechęca mnie do "księciowania"

Zapisane
Myśli ich czarne, słowa pokrętne, czyny występne, serca zapiekłe, dusze mroczne, sumienia spaczone

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami" George Orwell

M. Janicki "Symetryści...

khold

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 121
    • Zobacz profil
Odp: Podlasie (Białystok, Hajnówka)
« Odpowiedź #605 dnia: Września 28, 2013, 02:19:04 pm »

Nakreślmy sprawę jasno:

każdy podszedł ze zrozumieniem do tego iż zewnętrzne okoliczności nie pozwoliły Ci grywać częściej i nie pozwalał sobie na uwagi/komentarze z tego powodu.


Pobyt za granicą, o którym każdy z Was wiedział jest chyba wystarczającym powodem nieobecności. Poza tym ja od dwóch tygodni mogłem grać Ty, nie zatem frekwencja liczona jest wówczas kiedy się pojawiasz, bo jak Ciebie nie ma to jakoś i gier nie ma, więc nie podgonię statystyki.

Cytat: Ice_S5

Mój stosunek do sprawy jest znany: nie biorę udziału, nie pomagam i również nie przeszkadzam.


Jeżeli taka jest Twoja wola i nie chcesz brać udziału w Turnieju w Białymstoku, to należy tylko uszanować taką decyzję, aczkolwiek szkoda, że nie chciałbyś się pojawić na turnieju, jeśli takowy będzie miał miejsce.

Co do tego co napisałeś Bodziu, zgadzam się, ale jest małe ale. Pod uwagę nie miał być brany turniej 2 listopada, tylko tydzień później, tj. 9 listopada.
Sądziłem, że jest to dość dobry termin, bo jest to długi weekend i pewnie większość ludzi raczej by się do nas mogła wybrać.
Zapisane
"GRZMI RINTRAH I OGNIE SWE STRZĄSA W POWIETRZU NABRZMIAŁYM;
GŁODNE CHMURY ZSTĘPUJĄ NA GŁĘBIĘ"

Ice_S5

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 232
    • Zobacz profil
Odp: Podlasie (Białystok, Hajnówka)
« Odpowiedź #606 dnia: Września 28, 2013, 02:33:03 pm »

Nakreślmy sprawę jasno:

każdy podszedł ze zrozumieniem do tego iż zewnętrzne okoliczności nie pozwoliły Ci grywać częściej i nie pozwalał sobie na uwagi/komentarze z tego powodu.


Pobyt za granicą, o którym każdy z Was wiedział jest chyba wystarczającym powodem nieobecności. Poza tym ja od dwóch tygodni mogłem grać Ty, nie zatem frekwencja liczona jest wówczas kiedy się pojawiasz, bo jak Ciebie nie ma to jakoś i gier nie ma, więc nie podgonię statystyki.



Widzę że nie do końca zrozumiałeś o co mi chodzi. Miałem na myśli to, że z całej grupy jesteś jedną z najmniej odpowiednich osób do wytykania nam problemów z frekwencją (z powodów które wcześniej podałem).
Zapisane

sbodek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1308
    • Zobacz profil
Odp: Podlasie (Białystok, Hajnówka)
« Odpowiedź #607 dnia: Września 28, 2013, 02:39:53 pm »

@khold

informacje co terminu turnieju zaczerpnąłem z powszechnie dostępnego wątku na forum  - z tego co głównie Slave pisał
żadnej prywatnej korespondencji z nim nie prowadzę
w poprzedniej wiadomości opisalem tylko w jaki (zupełnie subiektywny) sposób odebrałem tą propozycję NC - czyli jako zupełne lekceważenie Nas

z innej beczki:
jeśli chcesz Michał  robić turniej rób, nie trać czasu na dyskusje
jeśli znajdziesz chętnego do pomocy to dobrze, ale podejrzewam że niewielu takich się zadeklaruje
nawet obecności części naszych graczy na turnieju nie uświadczysz - choć ja akurat postaram się przyjechać

jeśli chcesz być księciem to też bądź - nikomu to raczej nie przeszkadza

Zapisane
Myśli ich czarne, słowa pokrętne, czyny występne, serca zapiekłe, dusze mroczne, sumienia spaczone

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami" George Orwell

M. Janicki "Symetryści...

khold

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 121
    • Zobacz profil
Odp: Podlasie (Białystok, Hajnówka)
« Odpowiedź #608 dnia: Września 28, 2013, 03:02:21 pm »

Bodziu, nie jest moim celem bycie księciem (poza tym nie wiem jak długo będę w kraju, w maju wyjeżdżam, ale na jak długo to się okaże). Chciałem tylko coś ruszyć na naszym terenie. Może to nie byłyby fajerwerki, bo do Twojego turnieju raczej nic nie jest w stanie dorównać. Decyzja co do turnieju musi moim zdaniem zapaść głosem większości. Turniej nie może być moje widzimisię.

Spojrzałem teraz w kalendarz i przyznam Ci rację. Na organizację trzeba poświęcić sporo czasu i myślę, że miesiąc może okazać się zbyt krótkim terminem i może go zabraknąć na dopieszczenie organizacji i zgranie wszystkiego.
Pewnie sobie darujemy w tym roku tak jak Spotlight kiedyś napisał, ale przyznam, że chciałbym zobaczyć nas wszystkich na turnieju, bo myślę, że drużyna białostocka (Was też do niej zaliczam) mogłaby coś zwojować. Poza tym w Białymstoku i Hajnówce razem jest nas naprawdę dużo (u nas w mieście są jeszcze gracze którzy mają karty ale na razie nie grają jak np. Tomek Z., Paweł itd.). Jak pisałem wcześniej - myślę, że z naszej strony frekwencja mogłaby być wysoka.

P.S. Poza tym chciałbym poruszyć jeszcze jedną sprawę związaną z naszą ligówką ale potrzebuję, podobnie jak w przypadku turnieju, przedyskutować sprawy z Wami, bo jest dość ciekawy pomysł, ale to zostanie omówione na spotkaniu w szerszym gronie.
« Ostatnia zmiana: Września 28, 2013, 03:04:01 pm wysłana przez khold »
Zapisane
"GRZMI RINTRAH I OGNIE SWE STRZĄSA W POWIETRZU NABRZMIAŁYM;
GŁODNE CHMURY ZSTĘPUJĄ NA GŁĘBIĘ"

Spotlight

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 435
  • Księciunio ze wschodu
    • Zobacz profil
Odp: Podlasie (Białystok, Hajnówka)
« Odpowiedź #609 dnia: Września 28, 2013, 03:11:49 pm »

Jeśli chodzi o sprawę turnieju. Pisząc w poscie że nie planujemy turnieju w tym roku, chciałem żeby zrozumieli ze termin z kosmosu jak i forma zaproszenia jest nie do przyjecia. Post usunalem ponieważ z rozmowy z Toba,  zrozumiałem ze jestes po slowie z niektórymi,  że jednak takowy turniej Białystok chce zrobic. Żebyś nie czuł sie osamotniony. Turniej jak najbardziej tak ale nie w tym roku i tak brzydko powiem: na naszych warunkach. To moje zdanie ale mam dziwne przeczucie ze nie tylko.
Zapisane
Today is a good day to die...

khold

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 121
    • Zobacz profil
Odp: Podlasie (Białystok, Hajnówka)
« Odpowiedź #610 dnia: Września 28, 2013, 03:50:39 pm »

Jeśli chodzi o sprawę turnieju. Pisząc w poscie że nie planujemy turnieju w tym roku, chciałem żeby zrozumieli ze termin z kosmosu jak i forma zaproszenia jest nie do przyjecia. Post usunalem ponieważ z rozmowy z Toba,  zrozumiałem ze jestes po slowie z niektórymi,  że jednak takowy turniej Białystok chce zrobic. Żebyś nie czuł sie osamotniony. Turniej jak najbardziej tak ale nie w tym roku i tak brzydko powiem: na naszych warunkach. To moje zdanie ale mam dziwne przeczucie ze nie tylko.

Tak było, rozmawiałem o terminie turnieju i 2 listopada odpadał z wiadomych powodów, ale brany był pod uwagę termin 9 listopada, tylko tak jak pisałem, mieliśmy to omówić w większym gronie. Powoli jednak przychylam się do tego co piszecie, ze sami musimy dobierać termin nam pasujący odpowiednio wcześniej by przygotować wszystko na 100%.
Zapisane
"GRZMI RINTRAH I OGNIE SWE STRZĄSA W POWIETRZU NABRZMIAŁYM;
GŁODNE CHMURY ZSTĘPUJĄ NA GŁĘBIĘ"

satyr

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 623
    • Zobacz profil
Odp: Podlasie (Białystok, Hajnówka)
« Odpowiedź #611 dnia: Września 28, 2013, 10:10:48 pm »

super że jest zapał i dyskucja bez negatywnych emocji

zanim jednak zorganizujemy turniej to powinniśmy popracować nad aktywizacją tych ludzi o których pisałeś
bo tak naprawdę to jest nas 6 aktywnych graczy. z rockheadem, lisem i tomkiem jest mniejszy lub większy problem (a tak na marginesie przy 6 jest bardzo duże prawdopodobieństwo że akurat trzem osobom nie będzie pasowała jakaś sobota)

zwerbuj te 2 osoby o których piszesz i mamy już 10+ ludzi na turniej. wtedy można coś robić.
tak swoją drogą to wygranie turnieju 12 osobowego niekoniecznie daje mi satysfakcję i zawsze miałem negatywny stosunek do ligi vtesa (tej ogólnopolskiej). więc nie mam ciśnienia na turniej u nas w tym roku.

generalnie z takim podejściem to masz zadatki na księcia, oby tak dalej.
Zapisane

sbodek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1308
    • Zobacz profil
Odp: Podlasie (Białystok, Hajnówka)
« Odpowiedź #612 dnia: Września 30, 2013, 12:21:09 pm »

... Chciałem tylko coś ruszyć na naszym terenie.....Decyzja co do turnieju musi moim zdaniem zapaść głosem większości. Turniej nie może być moje widzimisię.

...

tylko jedna uwaga:
z powyższym stwierdzeniem absolutnie sie nie zgadzam:
swoje turnieje organizuje jako absolutne moje widzimisię  :D
sam ustalam, termin, lokalizacje, nagrosy itp

jednoczesnie sam ponosze odpowiedzailnośc za ewnetulane kleski ale i sobie tylko pzrypisuje zasługi    :lol:

dyskusje i podejmowanie decyzji w większym gronie moim zdaniem służą tylko do rozmycia iodpiwiedzialności
y=uważam że najlepiej jak jest jeden organizator
Zapisane
Myśli ich czarne, słowa pokrętne, czyny występne, serca zapiekłe, dusze mroczne, sumienia spaczone

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami" George Orwell

M. Janicki "Symetryści...

Spotlight

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 435
  • Księciunio ze wschodu
    • Zobacz profil
Odp: Podlasie (Białystok, Hajnówka)
« Odpowiedź #613 dnia: Października 01, 2013, 02:09:26 pm »

Co do mojej obecności w miesiącu październiku to:
05.10- niestety pracuję
12.10- będę mógł ale max do godziny 18
19.10- będę mógł bez ograniczeń
26.10- będę mógł bez ograniczeń

Jednocześnie zastrzegam że mój grafik może ulec zmianie. Chociaż będę się starał żeby to nie wpłynęło negatywnie na moją obecność.
Zapisane
Today is a good day to die...

sbodek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1308
    • Zobacz profil
Odp: Podlasie (Białystok, Hajnówka)
« Odpowiedź #614 dnia: Października 01, 2013, 04:13:47 pm »

co do terminów:

05.10 - na pewno mnie nie bedzie

12.10 - raczej bede mógl zagrać (jesli coś niespodziewanego nie wypadnie)

dalsze terminy też mam na razie wolne, ale wolę nie zapeszać
Zapisane
Myśli ich czarne, słowa pokrętne, czyny występne, serca zapiekłe, dusze mroczne, sumienia spaczone

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami" George Orwell

M. Janicki "Symetryści...
Strony: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 98