Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Sonja Blue kradziona z torporu  (Przeczytany 1363 razy)

wenanty

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 989
    • Zobacz profil
Sonja Blue kradziona z torporu
« dnia: Maja 26, 2011, 12:26:25 pm »

Hej.

Sonja Blue - "During your prey's discard phase, your predator may burn 1 pool to move Sonja to his or her ready region." Czy jeśli Sonja leży w torporze i ktoś ją ukradnie, to automatycznie wyciąga ją z torporu? Dziwne, ale to wprost wynika z tekstu. Rulingu na ten temat brak.
Zapisane
"szeroka aktywnosc na terenie naszego kraju calkowicie nam nieznanych i obcych form zycia nie moze byc ukrywana przed spoleczenstwem" - z listu otwartego o UFO do Prezydenta RP

KoRneeshon

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 214
    • Zobacz profil
Odp: Sonja Blue kradziona z torporu
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 26, 2011, 01:54:37 pm »

No i na to wygląda, że tak to właśnie działa. Bardziej logiczne byłoby kradnięcie jej do controlled region, ale skoro jest jak jest, a erraty brak...
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Sonja Blue kradziona z torporu
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 27, 2011, 08:38:24 am »

jak dla mnie i owszem tak to dziala. poza tym z punktu widzenia RPG to ona byla jakby pol czlowiekiem czy cwiercinteligentem czy jakos tak - byla jakas papka na ten temat, dlatego generalnie dziala jak ally i inne tego typu duperele :)
pozdro
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

wenanty

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 989
    • Zobacz profil
Odp: Sonja Blue kradziona z torporu
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 27, 2011, 08:52:51 am »

No to kiepsko. Chciałem zrobić jakiś fun deck z nią, ale z tego wynika, że chronić ją muszę nawet w torporze (a plan był taki, żeby co turę ją w torporze chować - potem jakieś rapid healing, freak i seria akcji, z której ostatnia jest z daringiem, żeby na koniec spaść z ready). Bo jakby ktoś ją ukradł do swojego torporu, to się wystawia nową a stara automatycznie wypada z gry - jeśli jednak kradnie ją od razu do swojego ready, to może mu się nawet kalkulować wydanie 1 poola żeby coś móc nią zrobić, zanim wystawię następną.
Zapisane
"szeroka aktywnosc na terenie naszego kraju calkowicie nam nieznanych i obcych form zycia nie moze byc ukrywana przed spoleczenstwem" - z listu otwartego o UFO do Prezydenta RP

Serek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 496
    • Zobacz profil
Odp: Sonja Blue kradziona z torporu
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 27, 2011, 01:21:17 pm »

Ja nia gralem z Diamond Thunderbolt i Daringami zeby ja wypalic jakby cos. Fajnie grala.

Ona moze blokowac jak ally czy wtedy dostaje + do cepta z unmaskinga?
« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2011, 01:45:37 pm wysłana przez Serek »
Zapisane
Brak;)

wenanty

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 989
    • Zobacz profil
Odp: Sonja Blue kradziona z torporu
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 27, 2011, 01:58:40 pm »

Ja nia gralem z Diamond Thunderbolt i Daringami zeby ja wypalic jakby cos. Fajnie grala.

Ona moze blokowac jak ally czy wtedy dostaje + do cepta z unmaskinga?
"Blokowanie jak ally" ważne jest tylko do sprawdzenia warunku "kto może blokować daną akcję". Ona nie staje się allajem, więc nie dostaje intercepta z Unmasking. Diamond Thunderbolt daje radę, ale wolałbym nie zapychać sobie wszystkich slotów masterowych. Cóż, zobaczymy, może mimo wad da się z niej coś zrobić.
Zapisane
"szeroka aktywnosc na terenie naszego kraju calkowicie nam nieznanych i obcych form zycia nie moze byc ukrywana przed spoleczenstwem" - z listu otwartego o UFO do Prezydenta RP

Serek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 496
    • Zobacz profil
Odp: Sonja Blue kradziona z torporu
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 27, 2011, 02:16:26 pm »

Tak czy inaczej zdejmuje tytuly jest independentem wiec nadaje sie do grania np Recklessów:D
Zapisane
Brak;)