Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Timing: Blackhorse Tanner i Heart of Nizchetus  (Przeczytany 2323 razy)

Amin

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
Timing: Blackhorse Tanner i Heart of Nizchetus
« dnia: Czerwca 08, 2011, 06:10:00 pm »

Wyekwipowałem Blackhorse'a w HoN. Co się dzieje w moim untapie? Kiedy odkładam/dobieram kartę za Blackhorse?

Blackhorse Tanner:

Once each turn, when you draw a card from your library, you may place that card on the bottom of your library and draw a new card.

Heart of Nizchetus:

During your untap phase, if the bearer is ready, you may draw up to three cards from your library and then move the same number of cards from your hand to the bottom of your library.
Zapisane

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Timing: Blackhorse Tanner i Heart of Nizchetus
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 08, 2011, 06:17:29 pm »

Możesz jego zasady użyć w dowolnym momencie, raz w turze każdego gracza. Jeśli masz ochotę możesz jej użyć przy okazji dobierania kart z Hearta.
Zapisane
PVP Team

aras4rose

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
    • stara domowa strona
Odp: Timing: Blackhorse Tanner i Heart of Nizchetus
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 08, 2011, 06:22:06 pm »

Dokładnie tak, moim zdaniem. Wymyślasz coś tu z tym co się dzieje  :wink:

zdolności możesz użyć przed , w trakcie działania HoN, jak i po.
Zapisane

Amin

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
Odp: Timing: Blackhorse Tanner i Heart of Nizchetus
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 08, 2011, 06:46:14 pm »

Możesz jego zasady użyć w dowolnym momencie, raz w turze każdego gracza. Jeśli masz ochotę możesz jej użyć przy okazji dobierania kart z Hearta.

Czyli co? Moge dobrać 3 karty za HoN wybrać jedną z nich użyć zdolności Konia, odłożyć tę jedną na spód i dobrać kolejną, a następnie odłożyć 3 karty na spód deka jak to nakazuje HoN?


« Ostatnia zmiana: Czerwca 08, 2011, 06:48:01 pm wysłana przez Amin »
Zapisane

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Timing: Blackhorse Tanner i Heart of Nizchetus
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 08, 2011, 07:14:22 pm »

Jak na mój gust, decyzjé o uzyciu zdolnosci Tannera trzeba podjác bezposrednio po zaciágniéciu karty (nie wszystkich trzech), ale nie znalazlem na grupie stosownego komentarza.
Zapisane

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Timing: Blackhorse Tanner i Heart of Nizchetus
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 08, 2011, 07:19:45 pm »

Zacznijmy od tego ze z serca mozesz dobrac do 3 kart a nie 3 :)
W untapie będzie to wyglądało tak:
1. Decydujesz ile kart chcesz dobrać z hearta, powiedzmy, że wybrałeś 3.
2. Ciągniesz pierwszą kartę z hearta, w tym momencie możesz użyć zasady BT, odkładasz wtedy tą kartę na spód decku i ciągniesz następną.
3. Ciągniesz drugą kartę z hearta, jeśli nie użyłeś wcześniej zasady BT, możesz użyć jej teraz, odkładasz kartę, która właśnie dobrałeś na spód i dociągasz następną.
4. Ciągniesz trzecią kartę z hearta, i znowu jeśli nie użyłeś wcześniej zasady BT, możesz jej użyć, odkładając tą trzecią kartę na spód i ciągnąc następną.
5. Odkładasz 3 karty z ręki na spód decku.
Zapisane
PVP Team

Amin

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
Odp: Timing: Blackhorse Tanner i Heart of Nizchetus
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 08, 2011, 07:28:22 pm »

Zacznijmy od tego ze z serca mozesz dobrac do 3 kart a nie 3 :)
W untapie będzie to wyglądało tak:
1. Decydujesz ile kart chcesz dobrać z hearta, powiedzmy, że wybrałeś 3.
2. Ciągniesz pierwszą kartę z hearta, w tym momencie możesz użyć zasady BT, odkładasz wtedy tą kartę na spód decku i ciągniesz następną.
3. Ciągniesz drugą kartę z hearta, jeśli nie użyłeś wcześniej zasady BT, możesz użyć jej teraz, odkładasz kartę, która właśnie dobrałeś na spód i dociągasz następną.
4. Ciągniesz trzecią kartę z hearta, i znowu jeśli nie użyłeś wcześniej zasady BT, możesz jej użyć, odkładając tą trzecią kartę na spód i ciągnąc następną.
5. Odkładasz 3 karty z ręki na spód decku.

Moją wątpliwość budziło to uruchamianie efektu w czasie rozliczania efektu. Ale ok, skoro tak można to super. Dzięki.

Dziekuje też za pozostałe komenty (SLave i Flint)


Zapisane

aras4rose

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
    • stara domowa strona
Odp: Timing: Blackhorse Tanner i Heart of Nizchetus
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 08, 2011, 07:33:37 pm »

mirumo sprecyzował to bardzo dokładnie, z czym się zgadzam. Poprzednio trochę się rozpędziłem z tym przed i po, bo zdolność działa kiedy dobierasz kartę, taką sytuację daje np. HoN. Jest co najmniej kilka akcji których można użyć w trakcie innych akcji, a jak nie można czegoś użyć jest to zaznaczone w tekście.
Zapisane

Amin

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
Odp: Timing: Blackhorse Tanner i Heart of Nizchetus
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 08, 2011, 07:49:40 pm »

mirumo sprecyzował to bardzo dokładnie, z czym się zgadzam. Poprzednio trochę się rozpędziłem z tym przed i po, bo zdolność działa kiedy dobierasz kartę, taką sytuację daje np. HoN. Jest co najmniej kilka akcji których można użyć w trakcie innych akcji, a jak nie można czegoś użyć jest to zaznaczone w tekście.

Myślę, że zamieszanie spowodowało moje niezrozumienie faktu, że nie dobiera się trzech kart na raz tylko karta po karcie. Ciekawe, czy tak samo jest np z płaceniem poola. Powiedzmy, że płacę za coś 3 poola. Płacę punkt po punkcie (aż zapłacę 3) czy 3 na raz?
Zapisane

aras4rose

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
    • stara domowa strona
Odp: Timing: Blackhorse Tanner i Heart of Nizchetus
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 08, 2011, 07:55:00 pm »

Myślę, że zamieszanie spowodowało moje niezrozumienie faktu, że nie dobiera się trzech kart na raz tylko karta po karcie. Ciekawe, czy tak samo jest np z płaceniem poola. Powiedzmy, że płacę za coś 3 poola. Płacę punkt po punkcie (aż zapłacę 3) czy 3 na raz?

nie ma co daleko kombinować, jeżeli płacisz 3 poola to płacisz 3 , na pewno nie punkt po punkcie.
Zapisane