Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Charming Lobby i DI  (Przeczytany 2899 razy)

wenanty

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 989
    • Zobacz profil
Charming Lobby i DI
« dnia: Czerwca 10, 2011, 03:08:40 pm »

Rzucam Charming Lobby. Nie ma DI. Dokładam z ręki głosowanie. Leci DI. Mój acting się odtapowuje, a zarówno Charming Lobby jak i karta głosowania idą do śmieci? Niby akcją jest Charming Lobby, ale to głosowanie też jest przecież "action card".
Zapisane
"szeroka aktywnosc na terenie naszego kraju calkowicie nam nieznanych i obcych form zycia nie moze byc ukrywana przed spoleczenstwem" - z listu otwartego o UFO do Prezydenta RP

aras4rose

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
    • stara domowa strona
Odp: Charming Lobby i DI
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 10, 2011, 03:27:20 pm »

Moim zdaniem, jak już dokładasz głosowanie nie można zagrać DI na akcję, gdyż już weszło w grę. Czyli rzucasz Charming Lobby i tylko wtedy można to skasować DI, jeżeli tego się nie zrobi to już wchodzi w grę i wykładasz głosowanie. I moim zdaniem w tym momencie DI można skasować to głosowanie, a Charming Lobby już nie.
Zapisane

wenanty

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 989
    • Zobacz profil
Odp: Charming Lobby i DI
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 10, 2011, 03:31:39 pm »

Moim zdaniem, jak już dokładasz głosowanie nie można zagrać DI na akcję, gdyż już weszło w grę. Czyli rzucasz Charming Lobby i tylko wtedy można to skasować DI, jeżeli tego się nie zrobi to już wchodzi w grę i wykładasz głosowanie. I moim zdaniem w tym momencie DI można skasować to głosowanie, a Charming Lobby już nie.
Właśnie o to mi chodzi. Przeciwnik rzuca DI na głosowanie, nie na Charming Lobby. Ale ponieważ na DI jest napisane "If it was an action card, the acting minion doesn't tap", a karta głosowania jest zdecydowanie "action card", to obawiam się że psuje mi w ten sposób całą akcję (Charming Lobby) a nie tylko kartę głosowania.
Zapisane
"szeroka aktywnosc na terenie naszego kraju calkowicie nam nieznanych i obcych form zycia nie moze byc ukrywana przed spoleczenstwem" - z listu otwartego o UFO do Prezydenta RP

aras4rose

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
    • stara domowa strona
Odp: Charming Lobby i DI
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 10, 2011, 03:40:18 pm »

Jeżeli DI poszło na głosowanie to cały czas (Charming Lobby) jest aktualne i według mnie można wyłożyć inne głosowanie bądź drugą kopię tego samego. Jeżeli DI skasowało głosowanie to nie jest to akcja a karta zagrana w skutek innej karty, więc jak najbardziej acting jest zatapowany bo Charming Lobby jest zagrane.
Zapisane

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Odp: Charming Lobby i DI
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 10, 2011, 03:43:04 pm »

Rzucam Charming Lobby. Nie ma DI. Dokładam z ręki głosowanie. Leci DI. Mój acting się odtapowuje, a zarówno Charming Lobby jak i karta głosowania idą do śmieci? Niby akcją jest Charming Lobby, ale to głosowanie też jest przecież "action card".

Dokładnie tak jak piszesz.

See here.
Zapisane

wenanty

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 989
    • Zobacz profil
Odp: Charming Lobby i DI
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 10, 2011, 03:53:38 pm »

Dzięki SLave. Tego się niestety obawiałem. Choć pocieszające jest, że mogę próbować dokładnie tego samego, czyli wystarczy napchać do decku więcej Charming Lobby :)
Zapisane
"szeroka aktywnosc na terenie naszego kraju calkowicie nam nieznanych i obcych form zycia nie moze byc ukrywana przed spoleczenstwem" - z listu otwartego o UFO do Prezydenta RP

aras4rose

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
    • stara domowa strona
Odp: Charming Lobby i DI
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 10, 2011, 04:23:38 pm »

Jeżeli można rozwiać tylko moje wątpliwości to czy na pewno można DI zagrać na głosowanie? Jeżeli to ma zastosowanie to raczej nie można:

Cytuj
Can only burn minion cards played from the hand in the normal fashion (not weapons played via Disguised Weapon or equipment played via Pier 13, for example).

z stronki: http://www.vtes.net/Cartas/Rulings/tabid/462/language/en-US/Default.aspx

bo nie wiem czy podana stronka to oficjalne stanowisko w sprawie Charming Lobby i DI.
Zapisane

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Charming Lobby i DI
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 10, 2011, 04:44:56 pm »

na charming lobby jest napisane w stosunku do karty polityki "play that card". DI mozna skasowac karty w momencie zagrywania, wiec jak dla mnie mozna zagrac. Natomiast w przypadku disguised weapon mozna zagrac tylko na disguise, karta ekwipunku nie jest zagrywana
Zapisane

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Charming Lobby i DI
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 10, 2011, 05:01:15 pm »

Tak. Klaryfikacje LSJ'a są wykładnią wszelkich zasad odnoszących się do działania kart. Nie można zagrać DI na głosowanie.

W 2000 były przecież zmiany.  :roll:


EDIT:
Brrr.
Dobrze. Głosowanie zostaje bezpieczne na ręku.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 10, 2011, 05:08:00 pm wysłana przez SLave »
Zapisane

wenanty

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 989
    • Zobacz profil
Odp: Charming Lobby i DI
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 10, 2011, 09:44:57 pm »

Fcuk. No i co teraz? Dwa zdania LSJ wzajemnie sprzeczne. Co mam zrobić, gdy po zagraniu Charming Lobby (Concealed Weapon) zagram głosowanie (broń) a wróg pokaże DI?
Zapisane
"szeroka aktywnosc na terenie naszego kraju calkowicie nam nieznanych i obcych form zycia nie moze byc ukrywana przed spoleczenstwem" - z listu otwartego o UFO do Prezydenta RP

aras4rose

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
    • stara domowa strona
Odp: Charming Lobby i DI
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 10, 2011, 10:02:47 pm »

wydaje mi się że wyjaśnione, nie można zagrać na głosowanie ani na broń, chyba że ja nie zrozumialem  :twisted:
Zapisane

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Charming Lobby i DI
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 10, 2011, 10:37:06 pm »

na glosowanie mozna, bo karta glosowania jest zagrywana (played), na bron z conceala nie, zagrywany jest tylko concealed weapon, bron jest dokladana z reki, wiec DI mozna zagrac tylko na conceala
Zapisane

aras4rose

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
    • stara domowa strona
Odp: Charming Lobby i DI
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 10, 2011, 11:07:05 pm »

Tak. Klaryfikacje LSJ'a są wykładnią wszelkich zasad odnoszących się do działania kart. Nie można zagrać DI na głosowanie.

W 2000 były przecież zmiany.  :roll:


EDIT:
Brrr.
Dobrze. Głosowanie zostaje bezpieczne na ręku.

ostatnia wypowiedź SLava.
Zapisane

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Odp: Charming Lobby i DI
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 12, 2011, 08:51:24 am »

Aby była jasność:

Do 19 Października 2000 można było, i efekt był taki, że zarówno Charming Lobby jak i karta polityczna spadały
20 Października 2000 wszedł w życie ruling tego zabraniający.
Sekwencja:
- Zagrywamy Charming Lobby
- Deklarujemy kartę polityczną (musi być na ręku), którą chcemy dograć
- Pytamy czy ktoś zagrywa DI, Dark Influences, etc.
- Jeśli nie, to pytamy, czy prey, predator, a następnie ktoś inny (od lewej) blokuje
- Jeśli nie, to dopiero teraz zagrywamy kartrę polityczną uprzednio zadeklarowaną
- Odbywa się głosowanie
Zapisane

szatyn

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
Odp: Charming Lobby i DI
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 12, 2011, 10:44:22 am »


Sekwencja:

- Pytamy czy ktoś zagrywa DI, Dark Influences, etc.
- Jeśli nie, to pytamy, czy prey, predator, a następnie ktoś inny (od lewej) blokuje


czy to znaczy ze po nieudanym bloku nie mozna rzucic DI tudziesz innej zastepczej karty?
Zapisane