Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Granie turniejowe - warGrima zasad kilka  (Przeczytany 15945 razy)

Nowy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1689
  • С.Т.А.Л.К.Е.Р.
    • Zobacz profil
Odp: Granie turniejowe - warGrima zasad kilka
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 15, 2011, 12:28:33 pm »

Jeszcze kilka takich fajnych "artykułów" to mi się znów odechce grać w VtES -a. :roll:
Zapisane
"Dobrej Zony wszystkim i co by nam nie chorować".

Opet

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 280
    • Zobacz profil
Odp: Granie turniejowe - warGrima zasad kilka
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 15, 2011, 01:05:07 pm »

Sugeruje, że można czerpać radość z grania turniejowego i z grania czymkolwiek - nawet podstawkami - dla towarzystwa... Jest zle kiedy jeden z tych aspektów zanika.
Zapisane

Grim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 471
  • Pączek
    • Zobacz profil
Odp: Granie turniejowe - warGrima zasad kilka
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 15, 2011, 01:29:21 pm »

Imo artykuł miał być dla ludzi początkujących z małym  ograniem na turniejach, którzy chcieliby czerpać radość z grania w finale. I prosty tekst/ wskazówka który spełniła swoją role... Ile razy  było że ktoś wszedł do finału z przypadku, i miał szanse coś ugrać a po prostu się pogubił... a spisanie podstawowych zasad nie jest vademecum gracza bo nim nie ma być !!

W Polsce to bym dodał zasadę: "zorientuj się ile. który gracz wypił".

@Kukieł  do teraz wspominamy Kukieła wujka dobra rada ! btw kiedy będziesz w Poznaniu karierowiczu tak się zarzekałeś że będziesz bo magisterka itp, itd.. a tak to Macieja wysłaliśmy po Ciebie to też zaginął ;P
Zapisane

Qkieu

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2180
  • Retired pro.
    • Zobacz profil
Odp: Granie turniejowe - warGrima zasad kilka
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 15, 2011, 01:50:15 pm »

A zagubiłem się gdzieś tutaj na tych Azjatyckich stepach akermańskich :D

No jakoś tak wyszło, że nie dało rady się w Poznaniu pojawić, na obronę magisterki też jechałem i wracałem tego samego dnia :) Ale z Maciejem jestem wstępnie ustawiony, także spoko :D Na pewno na EC w Wawie się zobaczymy, tylko jeszcze slota nie mam :P Ktoś będzie mi musiał pożyczyć Nephandusy na LCQ, żeby ten problem rozwiązać :D
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Granie turniejowe - warGrima zasad kilka
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 15, 2011, 01:51:50 pm »

spoko moge ci pozyczyc :D
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Qkieu

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2180
  • Retired pro.
    • Zobacz profil
Odp: Granie turniejowe - warGrima zasad kilka
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwca 15, 2011, 02:00:02 pm »

A masz do tego jeszcze 9 Ashurów i 6 Likwidacji? :D Bo ja całego decka sprzedałem, będę musiał ostro pożyczać by go na nowo poskładać :D
Zapisane

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Granie turniejowe - warGrima zasad kilka
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwca 15, 2011, 02:51:32 pm »

Przeczytajcie najpierw temat watku pozniej sie przypierdalajcie.

Dude : Jak ktos jedzie na turniej tylko po to zeby ugrac zero VP i sie dobrze bawie to luz.
Ale ten artykul nie jest dla tych ktorzy maja wy*cenzura*ne, ale dla tych ktorzy chca...

Tyle w temacie.

Az strach cokolwiek napisac, bo sie zaraz loza ekspercka znajdzie i opierdoli  :twisted:

Wiecej juz nic nie pisze, grajcie sobie swoje - ja bede gral swoje :D
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Opet

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 280
    • Zobacz profil
Odp: Granie turniejowe - warGrima zasad kilka
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwca 15, 2011, 03:17:11 pm »

Az strach cokolwiek napisac, bo sie zaraz loza ekspercka znajdzie i opierdoli  :twisted:

Witaj w moim świecie!  :D

A teraz przenieś swoja nowo uzyskaną mądrość na wątek VTES vs. L5R i przynieś mi na jutro te pier**lone truskawki!  :twisted:
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Granie turniejowe - warGrima zasad kilka
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwca 15, 2011, 03:24:56 pm »

zico jakbys czytal ze zrozumieniem a nie z piana na pysku to moze bys jarzyl co ludzie do ciebie mowia. ale luz, mnie tam to wieje. dla wyjasnienia lopatologicznie powiem jeszcze raz - w kazda gre gra sie dla radochy, to jest kwintesencja grania w cokolwiek. jednych cieszy dymanie innych i 3GW na kazdym turnieju, innych cieszy duzo smiechu i zero VP. niemniej jednak obie wersje biora z gry jedna wspolna rzecz - zabawe, w ich osobistym, subiektywnym rozumieniu tego terminu. oczywiscie mozesz sobie ustanowic hierarchie "lepsi / gorsi" bazujac na tak pojmowanym podejsciu go gry, masz takie prawo. jesli taka hierarchie masz w istocie, to przyjmij prosze moje szczere kondolencje :)
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Nowy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1689
  • С.Т.А.Л.К.Е.Р.
    • Zobacz profil
Odp: Granie turniejowe - warGrima zasad kilka
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwca 15, 2011, 03:35:00 pm »

Podpisuję się pod Dude -em. :wink:
Zapisane
"Dobrej Zony wszystkim i co by nam nie chorować".

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Granie turniejowe - warGrima zasad kilka
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwca 15, 2011, 09:23:54 pm »

zico jakbys czytal ze zrozumieniem a nie z piana na pysku to moze bys jarzyl co ludzie do ciebie mowia. ale luz, mnie tam to wieje. dla wyjasnienia lopatologicznie powiem jeszcze raz - w kazda gre gra sie dla radochy, to jest kwintesencja grania w cokolwiek. jednych cieszy dymanie innych i 3GW na kazdym turnieju, innych cieszy duzo smiechu i zero VP. niemniej jednak obie wersje biora z gry jedna wspolna rzecz - zabawe, w ich osobistym, subiektywnym rozumieniu tego terminu. oczywiscie mozesz sobie ustanowic hierarchie "lepsi / gorsi" bazujac na tak pojmowanym podejsciu go gry, masz takie prawo. jesli taka hierarchie masz w istocie, to przyjmij prosze moje szczere kondolencje :)


To ja Ci lopatologicznie napisze co JA rozumiem pod pojeciem grania dla funu.
Otoz gra dla funu WEDLUG MNIE polega na tym, ze gra sie wylacznie dla przyjemnosci, nie patrzac na wyniki. Jesli, ktos gra dla wynikow, to nie jest juz to wylacznie gra dla funu, bo dochodzi dodatkowy czynnik.
Znam ludzi, ktorzy graja wylacznie po to, zeby osiagnac wyniki, nie czerpiac specjalnie przyjemnosci z grania (nie mam tutaj na mysli akurat zadnego gracza VTESa).

Z mojej perspektywy, wyjazd na turniej oddalony o 500 km od miejsca zamieszakania, wylacznie w celu pogrania dla funu (bez najebki, gadania itp.  :twisted:  czyli szeroko pojetych rozrywek dodatkowych ) i zebranie ostrego wpierdalu mija sie z celem. Szkoda kasy i czasu, lepiej pograc sobie z kolegami.
Ja jak juz gdzies jade, to zawsze nastawiam sie na dobra zabawe podczas gry, ale ZAWSZE jade zeby wygrac. Najczesciej mi sie nie udaje, ale nastawienie mam zawsze bojowe. Bo turniej juz ze swojej definicji jest miejscem wspolzawodnictwa.

Jak ktos ma inne podejscie do sprawy - jego sprawa. Ja mam takie i mi z tym dobrze :D.
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Granie turniejowe - warGrima zasad kilka
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwca 15, 2011, 11:22:36 pm »

milo z twojej strony ze wytlumaczyles, nadal jednak jest to roznica w definicji. owszem jade na turniej z zalozeniem, ze chcialbym go wygrac, ale nie bede sie specjalnie w tym celu napinal. dla mnie glownym powodem do wyjazdu z wawy na jakikolwiek turniej jest ekipa ktora tam spotkam i cala otoczka towarzyska, granie jest drugorzedne. owszem fajnie jest wygrac, bo w koncu jest to turniej i owszem, licze na to ze cos ugram, a nie nastawiam sie na 0vp (zreszta pare razy cos tam wygralem i dosc czesto bywalem w finale).

szkoda mi ludzi ktorzy graja w cos nie czerpiac z tego przyjemnosci. ale w sumie ich sprawa. jakbym mial wyrzyg na wampira to pewnie bym nie jezdzil - w moim przypadku jest to gdzies posrodku (=spotkam sie z ludzmi + moge sobie pograc). fajnie ze dodales "moim zdaniem" bo temat wygladal mocno autorytarnie i tracal podzialem na "prosow" i "leszczy", co zawsze wieje zenada :)
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired