Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Followers of Set - talia budżetowa ;)  (Przeczytany 4902 razy)

Twardy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 216
  • Sargath
    • Zobacz profil
Followers of Set - talia budżetowa ;)
« dnia: Sierpnia 19, 2011, 02:35:31 pm »

Witam. Od dłuższego czasu staram się złożyć coś sensownego na Setytach. Problemem jest jednak brak jakichś mega środków na karty + trochę słaba dostepność kilku interesujących mnie kart + tak własciwie brak pomysłu na talię. NAjpierw chciałem przejmować wampy preyowi, ale to jest chyba niewykonalne (trzeba niezłego speeda żeby zkorumpować takiego kolesia z 9 cap) Ostatecznie zmierzam w stronę decku na Bleed z kilkoma dodatkami.
Złożyłem coś takiego. Jakie macie sugestie, co do rozwoju decku - da radę zagrać jak wrzucę 5-6 Deflection (dlatego setyci z DOM) i kilka Villeinów?

Krypta:
Khay'tall, Snake of Eden
2 x Nefertiti
2 x Kemintiri
2 x Kephaos, High Priest of Marrakech
Aziz, Dammar of istanbul (wrzucony z powodu braku sensownych setytów z tej grupy)
Jakieś pomysły na 4 wolne sloty?


Master:
3 x vessel
Khobar Towers, Al-Khubar
Short-term Investment
Temple Hunting Ground
Elder Library
2 x Archon Investigation
Opium Den
Sudden Reversal
Giant's Blood
2 x Zillah's Valley
Secure Haven

Action:
6 x Revelation of Ecstasy
3 x temptation
1 x Form of Corruption
2 x Lure of the Serpent
6 x Public Trust

Acyion Mod:
3 x Revelation of Desire
3 x Truth of a Thousand Lies
2 x Enticement
2 x Faceless Night
1 x Mask of a Thousand Faces
2 x Forgotten Labirynth
3 x Cloak of Gathering
4 x Lost in Crowds
3 x Elder Impersonation

Reaction:
2 x COnfusion of the Eye

Combat:
2 x Cobra Fangs
8 x Majesty
2 x Staredown
Zapisane
God is now here or God is nowhere ?

wenanty

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 989
    • Zobacz profil
Odp: Followers of Set - talia budżetowa ;)
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 19, 2011, 03:55:21 pm »

Po co ci takie wielkie krówska? Przez pół gry będziesz wytaczał pierwszego, potem nie będziesz miał poola na drugiego, wykonasz ze trzy akcje i spadniesz.
Zapisane
"szeroka aktywnosc na terenie naszego kraju calkowicie nam nieznanych i obcych form zycia nie moze byc ukrywana przed spoleczenstwem" - z listu otwartego o UFO do Prezydenta RP

Twardy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 216
  • Sargath
    • Zobacz profil
Odp: Followers of Set - talia budżetowa ;)
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 19, 2011, 11:19:56 pm »

próbowałem grać na setytach z grupy 4 - tam jest kilku mniejszych. Jednakże mój deck nie miał absolutnie nic przeciwko bleedowi. Dlatego poszukałem takie wampy, które mogą rzucić deflekcję i niech kto inny martwi się moim predatorem.
Na razie podglądam jak grają inni - Wroobz wystawia jedną Arikę przez całą grę i jakoś sobie radzi  :wink:, więc nie sugerowałem się tym, żeby iść w mnogość postaci. Wiem, że żadna z moich postaci nie ma porównywalnego powera ale...
Co do wymagań postaci wyszukałem Setytów według kryteriów PRE, ser lub SER, OBF lub obf + dom no i niestety nie ma zbyt dużo możliwości. Ewentualnie mogę zmniejszyć ilość kart na Serpentisie bo i tak obsysają pałkę, a wrzucić wtedy właśnie Arikę Esau, Lucinde Alastori i inne postaci.

Jakby co zanotowałem uwagę.
Zapisane
God is now here or God is nowhere ?

Panda

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 808
    • Zobacz profil
Odp: Followers of Set - talia budżetowa ;)
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 20, 2011, 08:39:42 am »

Jeżeli chcesz bronić się przed bleedem odbijając go i chcesz to robić koniecznie setytami to Halim Bey i Black Lotus. DOM na wyższym. Poza tym jeszcze Keith Moody spoza Setytów i masz bazę odbijającą. Więcej Ci nie potrzeba.

Pozdr.
Zapisane

szatyn

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
Odp: Followers of Set - talia budżetowa ;)
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 20, 2011, 10:41:39 am »

co do ariki wrobza to ona ma lepsza obrone przed kombatem

fakt majesty zagrasz tu i tu ale ma fortka gdzie moze wrzycic preventy no i na schabach z dom liczyc mozna obedience-y
Zapisane

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Followers of Set - talia budżetowa ;)
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 20, 2011, 10:54:01 am »

Dla mnie Setytow mozna zlozyc na 6 sposobow.

1. Standardowy build na temptacjach, mid cap + weenie, cos jak mial Izi.
2. Swarm na waters of duat
3. Nefretiti na Mind Rapeach
4. Nepha "cos tam" na block denial
5. Spell of Life
6. S&B

Najbardziej budzetowy wydaje S&B, ale nie ma defence'u.
Watersy sa niezle i niezbyt kosztowne i robia poola z Tribute'ow.
Reszta to juz wiekszy wydatek, chyba ze bedziesz skladal "lekko okrojone" wersje.

Najbardziej efektywna jest zdecydowanie ta na Mind Rapeach, masz i defence (deflekcja, CE) jak i konkretny offence (Govern, Mind Rape, Temptacje), jednak same Mind Rape'y to wydatek kilku dyszek za sztuke ;).
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 20, 2011, 10:57:39 am wysłana przez warGrim »
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Followers of Set - talia budżetowa ;)
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 20, 2011, 10:57:20 am »

Setyci na schabach z dominacją to jest całkiem fajny i sprawny deck, z tego co pamiętam to Zico kiedyś coś takiego grał i nie narzekał. Problem w tym, że do działania potrzebnych jest trochę kart z wyższej półki. Zaczął bym od kombinowania Eternal of Sirius karta nie jest droga (chyba) a do takiego decku pasuje idealnie. Następnie kilka Villeinów (to się w każdym decku przyda więc warto zainwestować). No i podstawa jak grasz na dominacji to bleeduj z dominacji. 8-10 Governów, parę conditioningów + Foreshadowingów.
Zapisane
PVP Team

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Followers of Set - talia budżetowa ;)
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 20, 2011, 10:58:33 am »

Setyci na schabach z dominacją to jest całkiem fajny i sprawny deck, z tego co pamiętam to Zico kiedyś coś takiego grał i nie narzekał. Problem w tym, że do działania potrzebnych jest trochę kart z wyższej półki. Zaczął bym od kombinowania Eternal of Sirius karta nie jest droga (chyba) a do takiego decku pasuje idealnie. Następnie kilka Villeinów (to się w każdym decku przyda więc warto zainwestować). No i podstawa jak grasz na dominacji to bleeduj z dominacji. 8-10 Governów, parę conditioningów + Foreshadowingów.

Ja gralem na MInd Rapeach, ale wersje z Governami sa tez zajebiste.
 
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Twardy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 216
  • Sargath
    • Zobacz profil
Odp: Followers of Set - talia budżetowa ;)
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 20, 2011, 06:49:50 pm »

hmmm. no widzę, że jednak nie obejdzie się bez konkretnego dofinansowania talii. Z drugiej strony wolałbym uniknąć wydawania kilku stów na builda, który będzie obsysał. Muszę dokładnie sobie przeanalizować ceny podanych przez was kart (Eternal  widziałem kiedyś u kogoś na karcianki.pl za kilkanaście zeta - aktualnie poużywam Zillah's Valley). Muszę dokupić Villeiny, bo one chyba grają wszędzie. I muszę przeanalizować założenie decku i wampiry, które chcę upchnąć do krypty.
Zapisane
God is now here or God is nowhere ?

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Followers of Set - talia budżetowa ;)
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 20, 2011, 10:50:23 pm »

hmmm. no widzę, że jednak nie obejdzie się bez konkretnego dofinansowania talii. Z drugiej strony wolałbym uniknąć wydawania kilku stów na builda, który będzie obsysał. Muszę dokładnie sobie przeanalizować ceny podanych przez was kart (Eternal  widziałem kiedyś u kogoś na karcianki.pl za kilkanaście zeta - aktualnie poużywam Zillah's Valley). Muszę dokupić Villeiny, bo one chyba grają wszędzie. I muszę przeanalizować założenie decku i wampiry, które chcę upchnąć do krypty.

NIe przesadzaj. Jak masz juz baze to wydatek kilkudziesieciu PLNow wystarczy.
Pogadamy w sklepie.
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Wrobz

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 645
    • Zobacz profil
Odp: Followers of Set - talia budżetowa ;)
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 21, 2011, 09:23:03 am »

Twardy: z tą Ariką to jest tak, że wykonuje ona robotę za 2-3 wampiry, tzn., zagra politykę, odtapnie się, zbliduje, a jak przyfarci to się jeszcze raz odtapnie żeby stać z deflekcją czy obiediencem, a w tym czasie kulamy następną kakę  :wink: W blidzie na setytach wykonujesz w sumie tylko jedną akcję, czyli bleed, a decki na bleedzie idą w większości na masę, czyli sporo wampirów low-medium cap, taką ekipę trudniej powstrzymać  :D włóż do krypty jak najmniejsze wampiry z pre/obf i sprawdź jak to będzie działało  :wink:
Zapisane
" P A T I E N C E   I S   A   V I R T U E "

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Followers of Set - talia budżetowa ;)
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 21, 2011, 06:27:06 pm »

nie do konca wrobz, bo masz jeszcze truth of 1k lies oraz temptacje na siebie, to wbrew pozorom calkiem sporo
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

szatyn

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
Odp: Followers of Set - talia budżetowa ;)
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 21, 2011, 09:03:43 pm »

nie do konca wrobz, bo masz jeszcze truth of 1k lies oraz temptacje na siebie, to wbrew pozorom calkiem sporo

co do truth of 1k lies to nieco szybciej przez to krewka schodzi z vampira :)
Zapisane

modzelino

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 574
    • Zobacz profil
Odp: Followers of Set - talia budżetowa ;)
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 21, 2011, 10:01:48 pm »

tyle że jak kończy się ostatnią akcję voterem to chyba krewka na wampirach problem nie jest :D

Wrobz

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 645
    • Zobacz profil
Odp: Followers of Set - talia budżetowa ;)
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 21, 2011, 10:34:25 pm »

Wydaje mi się że w tym wątku omawiamy typowego stealth & bleed'a na Setytach, więc nie wiem po co te odtapki  :roll: 
Zapisane
" P A T I E N C E   I S   A   V I R T U E "