Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: opisy decków...  (Przeczytany 1815 razy)

Twardy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 216
  • Sargath
    • Zobacz profil
opisy decków...
« dnia: Stycznia 26, 2012, 01:13:17 pm »

Przepraszam za zawracanie gitary, ale czy istnieje możliwość, aby każda osoba wpisująca swój deck chociaż opisała w kilku zdaniach jego działanie?

Wiem, że większość starych wyjadaczy rzuci raz okiem i widzi jak się danym deckiem gra - ale niestety dla mnie często wasze decki są czarną magią i mogę się jedynie czegoś domyślać. Chodzi mi tylko, żebym wiedział czy taki deck mi pasuje, czy zamula stół, czy może szybko zżera wszystko co napotka a może wszystko nakręca się aby jeden wampir zabił wszystkich specjalną akcją. Tym bardziej, że coraz częściej pojawiają się decki które według mnie nie są tak jednoznaczne w odbiorze.
Czy też uważacie to za zbytnie "odkrywanie się" przeciwnikom i nie chcecie zdradzać działania swoich paczek do końca.
Zapisane
God is now here or God is nowhere ?

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: opisy decków...
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 26, 2012, 05:45:51 pm »

moje decki nic nie robią :) tylko wzbudzają politowanie :)
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: opisy decków...
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 26, 2012, 05:51:00 pm »

Jaki pan taki kram :D:D
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: opisy decków...
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 26, 2012, 11:18:07 pm »

Przepraszam za zawracanie gitary, ale czy istnieje możliwość, aby każda osoba wpisująca swój deck chociaż opisała w kilku zdaniach jego działanie?

Wiem, że większość starych wyjadaczy rzuci raz okiem i widzi jak się danym deckiem gra - ale niestety dla mnie często wasze decki są czarną magią i mogę się jedynie czegoś domyślać. Chodzi mi tylko, żebym wiedział czy taki deck mi pasuje, czy zamula stół, czy może szybko zżera wszystko co napotka a może wszystko nakręca się aby jeden wampir zabił wszystkich specjalną akcją. Tym bardziej, że coraz częściej pojawiają się decki które według mnie nie są tak jednoznaczne w odbiorze.
Czy też uważacie to za zbytnie "odkrywanie się" przeciwnikom i nie chcecie zdradzać działania swoich paczek do końca.

Nie ufaj nikomu. Pokazal sie u nas Szwed. Mowi, ze od 1994 gra w VTES i tylko i wylacznie Nosferatu, bo to jedyny sluszny klan jego zdaniem. Siadamy do stolu wystawia pandera/caitiffa za 1 z ani. Mysle "OK, nosfy na ani combat, da rade", okazuje sie, ze talia z nosfami miala wspolnego tyle, ze stosowal moze ze 2-3 wampy z tego klanu. Z punktu widzenia nowicjusza, nie ma tak na prawde znaczenia jaki masz deck, wazne kto siedzi kolo ciebie, i jak ci dojda karty.
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Twardy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 216
  • Sargath
    • Zobacz profil
Odp: opisy decków...
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 27, 2012, 06:26:09 pm »

no niby tak. ale nie kumam tego, że podajecie spis jakiejś talii a ja potem muszę godzinami siedzieć i sprawdzać każdą kartę, żeby zaczaić co może ten deck robić.
Bo jak widzę jakiś dek to jak mam stwierdzić czy jest on fajny i może zrobić coś podobnego? Jak widzę kryptę, która składa się z przeróżnych wampów to na starcie w niektórych deckach widać 3 warianty rozgrywki, więc chciałbym aby ten ktoś napisał czy np. "Jak wyjdzie XXX to wystawiamy go jak najszybciej i z Governów wystawiamy YYY, a jak WWW to zagrywamy pełno akcji i zaciągamy Alaje"
Ja wiem, że gracz który całe życie grał pasywnie to nawet S&B Malkavami będzie grał defensywnie, ale chociaż, żeby w 3 słowach ideę decku streścić i opisać kilka podstawowych wariantów rozgrywki. Coś w stylu: "Trzymamy się na stole i nie robimy nic aż do podziału punktów" lub "ROzwijamy się powoli i staramy się trzymać edge blidując asekuracyjnie za 1 kogo się da".
Zapisane
God is now here or God is nowhere ?

sbodek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1308
    • Zobacz profil
Odp: opisy decków...
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 27, 2012, 06:51:16 pm »

no niby tak. ale nie kumam tego, że podajecie spis jakiejś talii a ja potem muszę godzinami siedzieć i sprawdzać każdą kartę, żeby zaczaić co może ten deck robić.
Bo jak widzę jakiś dek to jak mam stwierdzić czy jest on fajny i może zrobić coś podobnego? Jak widzę kryptę, która składa się z przeróżnych wampów to na starcie w niektórych deckach widać 3 warianty rozgrywki, więc chciałbym aby ten ktoś napisał czy np. "Jak wyjdzie XXX to wystawiamy go jak najszybciej i z Governów wystawiamy YYY, a jak WWW to zagrywamy pełno akcji i zaciągamy Alaje"
Ja wiem, że gracz który całe życie grał pasywnie to nawet S&B Malkavami będzie grał defensywnie, ale chociaż, żeby w 3 słowach ideę decku streścić i opisać kilka podstawowych wariantów rozgrywki. Coś w stylu: "Trzymamy się na stole i nie robimy nic aż do podziału punktów" lub "ROzwijamy się powoli i staramy się trzymać edge blidując asekuracyjnie za 1 kogo się da".

nie dumaj teoretycznie tylko zagraj z kimś: choćby treningowo 1 na 1 ( w ostateczności weź sam dwa deki i zagraj przeciw sobie)

są oczywiście deki układane tak że musisz zagrać po kolei odpowiednie karty - ale co z tego masz za przyjemność: ktoś inny to wymyślił i musisz kopiować jego zagranie bo inaczej nie można tym grać

 
Zapisane
Myśli ich czarne, słowa pokrętne, czyny występne, serca zapiekłe, dusze mroczne, sumienia spaczone

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami" George Orwell

M. Janicki "Symetryści...

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: opisy decków...
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 27, 2012, 07:10:45 pm »

Ja mysle, ze to bardziej rozbija sie o to, jak Ci podejda karty, kto siedzi obok, co sie dzieje na stole. W wampirze jest tyle zmiennych, ze praktycznie nigdy nie ma mozliwosci grania talia w jeden z gory okreslony sposob. Nie mozna np powiedziec, ze talia ta i ta wystawiamy wampira X w turze Y i potem zagrywamy akcje Z.
Patrzac na rozpiske talii i przegladajac karty (co samo w sobie jest dobra nauka bo sie poznaje rozne karty, o ktorych samemu by sie np nie pomyslalo) mozna mniej wiecej okreslic jaki to jest rodzaj talii, na czym polega jej sila i jak sie nia gra. Reszta jest historia.
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

szatyn

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
Odp: opisy decków...
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 27, 2012, 07:37:02 pm »

Twardy zlorz Une jka dojdziesz do glosu zagrywasz cala wieze jaka masz na reku i nie potrzeba duzej filozofi robisz wierze i lecisz
Zapisane

Twardy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 216
  • Sargath
    • Zobacz profil
Odp: opisy decków...
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 27, 2012, 07:42:36 pm »

No dobra, widzę, że raczej nic nie wskóram ;)
Trzeba dalej dochodzić samemu do swojego decku :P Czekam na 16 i 23 lutego na następne granie :/
Zapisane
God is now here or God is nowhere ?

Wrobz

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 645
    • Zobacz profil
Odp: opisy decków...
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 27, 2012, 07:44:10 pm »

Twardy zlorz Une jka dojdziesz do glosu zagrywasz cala wieze jaka masz na reku i nie potrzeba duzej filozofi robisz wierze i lecisz
Do tego uzbieraj jakieś plus minus 50 Freak Drive'ów, powodzenia...

Następnym razem jak ktoś zapoda jakiś deck na Forum, po prostu poproś o wytłumaczenie jego działania, na pewno któryś z forumowiczów zapoda jakiś opis. Poza tym przychodź częściej na granie, trochę różnych decków się w BDG przewija, więc można się zapoznać z niektórymi archetypami :wink:
Zapisane
" P A T I E N C E   I S   A   V I R T U E "

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: opisy decków...
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 27, 2012, 08:48:30 pm »

jak zauwazyles, wiekszosc ludzi na forum, to starzy wyjadacze. Wiedza co robia poszczegolne karty, wiec dla nich spis talii wystarczy zeby wiedzieli mniej wiecej o co chodzi. A ze ze staroscia przychodzi tez lenistwo (w kazdym razie w moim wypadku :) to raczej nikt nie zamieszcza opisow, ktore wydaja mu sie oczywiste. Proponuje zrobic jak Wrobz napisal. Jak jest jakis spis, ktory jest dla Ciebie niejasny to napisz to napisz o tym w watku konkretnego decku, autor na pewno chetnie dokladniej opisze o co chodzi.
Zapisane