Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Ogłoszenie dotyczące Polskiej Ligi Vtes 2012, zasad, rankingu etc.  (Przeczytany 1297 razy)

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil

Ogłoszenie dotyczące Polskiej Ligi Vtes 2012, zasad, rankingu etc.

Ranking i punkty w lidze w 2012.
1.   Punkty do systemu rankingowego przeliczane są tak jak w zeszłym roku (archon made in Zico J)
2.   Wyjątek od reguły stanowić będą turnieje typu ECQ, eMPeki oraz Finał Ligi gdzie punkty do rankingu będą pomnożone przez współczynnik 1,25 (a nie 1,5 jak w poprzednim roku)
3.   Do rankingu liczonych jest sześć najlepszych wyników uzyskanych przez danego gracza w sezonie 2012.
4.   Ranking będzie uaktualniany po każdym turnieju ligowym, organizator jest zobowiązany do przesłania Archona mailem do Szewskiego i warGrima, najpóźniej 7 dni po rozegraniu turnieju! (Bardzo wazne! Archony mailem do 2 osób!!!)
5.   W celu poprawnego obliczania rankingu organizator jest zobowiązany do poprawnego wypełnienia Archona (kluczem głównym będzie pole VEKN !!! baza veknów dostępna na forum!!!).

Organizacja turniejów ligowych.
1.   Każde miasto może w roku 2012 zorganizować DWA eventy ligowe wliczając w to wszystkie możliwe turnieje (ECQ, eMPeki, Finał Ligi)
2.   Organizator zobowiązany jest od każdego uczestnika turnieju pobrać opłatę stałą w wysokości 5pln/osoba na poczet nagród ligowych, i przesłać pieniądze przelewem w ciągu 7 dni od daty turnieju na podane konto ligowe (to bez zmian, wszystko jak w roku 2011)
3.   Organizator jest zobowiązany do wypełnienia Archona z należytą odpowiedzialnością i starannością. Baza polskich VEKNów będzie ogólnie dostępna więc każdy gracz zobowiązany jest znać swój VEKN numer.
4.   Datę i miejsce ECQ podamy do końca stycznia
5.   eMPeki w tym roku odbędą się w Bytomiu/Gliwicach zgodnie z zasadą przyjętą w roku 2010 (Mistrzem Polski na rok 2011 jest Behemoth i to on organizuje eMPeki).
W przypadku, jeśli rok po roku zwycięzca eMPeków będzie ten sam, następne eMPeki odbędą się w miejscu wskazanym przez organizatorów Polskiej Ligi Vtes
6.   UWAGA! ZMIANA! Podczas turniejów rangi ECQ, eMPeki oraz Finał Ligi w przypadku ilości graczy równej lub większej 30 osób, organizator jest ZOBOWIĄZANY do zapewnienia niezależnego i niegrającego sędziego/prince’a (byłego lub obecnego - żadne fikcyjne wpisy ani koledzy nie znający zasad nie będą tolerowani) System Multi-judge podczas turniejów rangi ECQ, eMpeki oraz Finał Ligi nie będzie respektowany!
7.   Wszelkie pytania i interpelację prosimy kierować do Szewskiego – mailem na rszewski@o2.pl lub tez bezpośrednio przez forum.

Nagrody w roku 2012:

1.   the Winner - MVP
 
2.  the Most Mobile Player 

3. the Most TableTaking Player – głosowanie
 
4. the Best DeckBuilder

5. the Most Improved Player – w stosunku do poprzedniego roku/lat

6.   Najwięcej GW
 
7. Najwięcej Sweep'ów 
 
8. the Big Slam (Magical 3) -  dla najlepszego gracza na EC, MP, finale ligi wg punktów rankingowych.

9.  najlepszy ORG (turniej ligowy w roku) - zarówno jeśli chodzi o frekwencje, klimat jak i lokal i organizacje. Wybór droga glosowania przed finałem – na forum oraz podczas finału dla wszystkich, którzy nie zagłosowali wcześniej. Po każdym evencie ligowym będzie wpis na forum odnośnie organizacji danego turnieju

Nagrody specjalne za całokształt:

a) Za wspieranie polskiego VTESA - głosowanie
 
b) Legenda Polskiego Vtesa – głosowanie


Wszelkie zmiany w regulaminie (jeśli zajdą) oraz ewentualne poprawki zostaną wprowadzone do 21 stycznia 2012 a więc do daty pierwszego turnieju ligowego!

Zapraszam do dyskusji!

Pzdr
Szewski
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Ogłoszenie dotyczące Polskiej Ligi Vtes 2012, zasad, rankingu etc.
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 01, 2012, 07:32:27 pm »

Zasady spoko,  pewne watpliwosci pojawiaja sie w tych miejscach :
Cytuj
5.   eMPeki w tym roku odbędą się w Bytomiu/Gliwicach zgodnie z zasadą przyjętą w roku 2010 (Mistrzem Polski na rok 2011 jest Behemoth i to on organizuje eMPeki).
W przypadku, jeśli rok po roku zwycięzca eMPeków będzie ten sam, następne eMPeki odbędą się w miejscu wskazanym przez organizatorów Polskiej Ligi Vtes

Wedlug mnie to jest niepotrzebne obostrzenie - jak  np. Behemoth wygra 2 razy z rzedu to dlaczego w nagrode nie ma robic kolejnych MP-kow ? Zreszta jest to w zasadzie drobnostka, bo z tego co pamietam jeszcze nikt dwa lata z rzedu nie wygral MP-kow. Poza tym, jesli juz chcesz ta zasade wprowadzic, to lepiej zeby brzmiala ona tak : W przypadku, jeśli rok po roku zwycięzca eMPeków będzie pochodzil z tego samego miasta, następne eMPeki odbędą się w miejscu wskazanym przez organizatorów Polskiej Ligi Vtes .

P.S. Majac na mysli
Cytuj
organizatorów Polskiej Ligi Vtes
rozumiem , ze mowisz o sobie ? :)
Ja osobiscie nie bardzo rozumiem co ma Polska Liga VTESa do MP-kow, ale jako, ze NC jest zarazem tym orgiem to OK. Gdyby jednak w przyszlosci kto inni byl Orgiem Ligi i kto inny NC ten zapis jest z dupy wyjety :D.


Cytuj
6.   UWAGA! ZMIANA! Podczas turniejów rangi ECQ, eMPeki oraz Finał Ligi w przypadku ilości graczy równej lub większej 30 osób, organizator jest ZOBOWIĄZANY do zapewnienia niezależnego i niegrającego sędziego/prince’a (byłego lub obecnego - żadne fikcyjne wpisy ani koledzy nie znający zasad nie będą tolerowani) System Multi-judge podczas turniejów rangi ECQ, eMpeki oraz Finał Ligi nie będzie respektowany!

Sedzia znajacy zasady jest obowiazkowy - to oczywiste. mam jednak watpliwosci co do tej uwagi o prince'ach. Mysle, ze kazdy z nas moze podackilka przykladow graczy (nie bedacych Prince'ami - zarowno aktualnymi jak i przeszlymi), ktorzy znaja zasady o wiele lepiej od niektorych prince'ow - zarowno aktualnych jak i przeszlych. 

Mysle, ze w tym miejscu wystarczy zdroworozsadkowe podejscie i podanie kandydatury sedziego do NC (Ciebie) czy ogolu Prince'ow i jej zatwierdzenie.

Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Ogłoszenie dotyczące Polskiej Ligi Vtes 2012, zasad, rankingu etc.
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 01, 2012, 07:44:28 pm »

Zasady spoko,  pewne watpliwosci pojawiaja sie w tych miejscach :
Cytuj
5.   eMPeki w tym roku odbędą się w Bytomiu/Gliwicach zgodnie z zasadą przyjętą w roku 2010 (Mistrzem Polski na rok 2011 jest Behemoth i to on organizuje eMPeki).
W przypadku, jeśli rok po roku zwycięzca eMPeków będzie ten sam, następne eMPeki odbędą się w miejscu wskazanym przez organizatorów Polskiej Ligi Vtes

Wedlug mnie to jest niepotrzebne obostrzenie - jak  np. Behemoth wygra 2 razy z rzedu to dlaczego w nagrode nie ma robic kolejnych MP-kow ? Zreszta jest to w zasadzie drobnostka, bo z tego co pamietam jeszcze nikt dwa lata z rzedu nie wygral MP-kow. Poza tym, jesli juz chcesz ta zasade wprowadzic, to lepiej zeby brzmiala ona tak : W przypadku, jeśli rok po roku zwycięzca eMPeków będzie pochodzil z tego samego miasta, następne eMPeki odbędą się w miejscu wskazanym przez organizatorów Polskiej Ligi Vtes .

P.S. Majac na mysli
Cytuj
organizatorów Polskiej Ligi Vtes
rozumiem , ze mowisz o sobie ? :)
Ja osobiscie nie bardzo rozumiem co ma Polska Liga VTESa do MP-kow, ale jako, ze NC jest zarazem tym orgiem to OK. Gdyby jednak w przyszlosci kto inni byl Orgiem Ligi i kto inny NC ten zapis jest z dupy wyjety :D.


Cytuj
6.   UWAGA! ZMIANA! Podczas turniejów rangi ECQ, eMPeki oraz Finał Ligi w przypadku ilości graczy równej lub większej 30 osób, organizator jest ZOBOWIĄZANY do zapewnienia niezależnego i niegrającego sędziego/prince’a (byłego lub obecnego - żadne fikcyjne wpisy ani koledzy nie znający zasad nie będą tolerowani) System Multi-judge podczas turniejów rangi ECQ, eMpeki oraz Finał Ligi nie będzie respektowany!

Sedzia znajacy zasady jest obowiazkowy - to oczywiste. mam jednak watpliwosci co do tej uwagi o prince'ach. Mysle, ze kazdy z nas moze podackilka przykladow graczy (nie bedacych Prince'ami - zarowno aktualnymi jak i przeszlymi), ktorzy znaja zasady o wiele lepiej od niektorych prince'ow - zarowno aktualnych jak i przeszlych. 

Mysle, ze w tym miejscu wystarczy zdroworozsadkowe podejscie i podanie kandydatury sedziego do NC (Ciebie) czy ogolu Prince'ow i jej zatwierdzenie.



ad 5 Punkt jest taki sam jak w zeszłym roku i jakoś nie budził żadnych kontrowersji. Treśc może być sformowana dowolnie, liczy sie sens.

ad organizatorów - jak widać nie robię wszystko sam i do tego praktcznie wszystko konsultuje więc chyba jasne co mam na myśli. Póki co wszytsko robię jako NC z Waszym wpsarciem, ja to się zmieni, punkt w regulaminie też się zmieni

ad 6 Tutaj nie ma bata żebym ustąpił. To właśnie chodzi o takie jazdy że poważne turnieje oficjalnie sędziuje jakiś kumpel (bo przecież siedzimy pzy stołąch i możemy zawsze doradzić). Nie. Nie o to chodzi. Zresztą, Johannes sam napisał takie wytyczne dla turniuejów o tej randze więc tutaj żadnej polemiki nie będzie. Robisz ECQ? eMPeki? Finał? Masz 30 osób lub więcej? No MultiJudge! Prince/Były Prince sędziuje (jeśli były Prince to ktoś taki kto nie będzie budził żadnych kontrowersji. Np nie wyobrażam sobie zeby jakikolwiek turniej sędziował ktoś kto był Princem 10 lat temu i już nie gra :))
Owszem jeśli podasz kogoś kto ZNA ZASADY lepiej niż Prince wyznaczony do sędziowania to oczywiście wyjątek od rfguły jest możliwy ale ja nie widzę raczej takich osób.

Pzdr

Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Ogłoszenie dotyczące Polskiej Ligi Vtes 2012, zasad, rankingu etc.
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 01, 2012, 08:09:25 pm »

na forum przydałby się przycisk "like"
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Ogłoszenie dotyczące Polskiej Ligi Vtes 2012, zasad, rankingu etc.
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 01, 2012, 08:33:04 pm »

Cytuj
ad 6 Tutaj nie ma bata żebym ustąpił. To właśnie chodzi o takie jazdy że poważne turnieje oficjalnie sędziuje jakiś kumpel (bo przecież siedzimy pzy stołąch i możemy zawsze doradzić). Nie. Nie o to chodzi. Zresztą, Johannes sam napisał takie wytyczne dla turniuejów o tej randze więc tutaj żadnej polemiki nie będzie. Robisz ECQ? eMPeki? Finał? Masz 30 osób lub więcej? No MultiJudge! Prince/Były Prince sędziuje (jeśli były Prince to ktoś taki kto nie będzie budził żadnych kontrowersji. Np nie wyobrażam sobie zeby jakikolwiek turniej sędziował ktoś kto był Princem 10 lat temu i już nie gra Smile)
Owszem jeśli podasz kogoś kto ZNA ZASADY lepiej niż Prince wyznaczony do sędziowania to oczywiście wyjątek od rfguły jest możliwy ale ja nie widzę raczej takich osób.

Powiem inaczej - sa w PL Prince'owie, ktorzy graja we Vtesa zaledwie kilkanascie/dziesiat miesiecy.
W zestawieniu z graczami z 10-letnim stazem, mysle, ze moga wypasc blado jesli chodzi o zasady ;).
Nie mam nic przeciwko zasadzie, ze duzy event powienien byc sedziowany przez kogos kto zna zasady, zwracam jedynie uwage, ze sam tytul Prince'a nie gwarantuje, ze ktos jest znawca zasad.

Zeby bylo jasne (bo widze, ze odniosles wrazenie, ze jestem przeciny tej zasadzie) : POPIERAM idee sedziowania turniejow rangi MP, ECQ (Final ligi - tutaj bym polemizowal, ale to i tak Ty organizujesz wiec spoko ;)) przez DOSWIADCZONYCH sedziow (bez MULTI-JUDGE) ! Zastanawiam sie tylko, czy sztywne postawienie sprawy w powyzszy sposob jest sensowne. 

Co do MP-kow - to przoczylem ta zasade w zeszlyrocznym regulaminie ;).
To i tak kwestia doprecyzowania. Moze byc jak jest - jeden ciul ;)
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Ogłoszenie dotyczące Polskiej Ligi Vtes 2012, zasad, rankingu etc.
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 01, 2012, 08:37:27 pm »

Cytuj
ad 6 Tutaj nie ma bata żebym ustąpił. To właśnie chodzi o takie jazdy że poważne turnieje oficjalnie sędziuje jakiś kumpel (bo przecież siedzimy pzy stołąch i możemy zawsze doradzić). Nie. Nie o to chodzi. Zresztą, Johannes sam napisał takie wytyczne dla turniuejów o tej randze więc tutaj żadnej polemiki nie będzie. Robisz ECQ? eMPeki? Finał? Masz 30 osób lub więcej? No MultiJudge! Prince/Były Prince sędziuje (jeśli były Prince to ktoś taki kto nie będzie budził żadnych kontrowersji. Np nie wyobrażam sobie zeby jakikolwiek turniej sędziował ktoś kto był Princem 10 lat temu i już nie gra Smile)
Owszem jeśli podasz kogoś kto ZNA ZASADY lepiej niż Prince wyznaczony do sędziowania to oczywiście wyjątek od rfguły jest możliwy ale ja nie widzę raczej takich osób.

Powiem inaczej - sa w PL Prince'owie, ktorzy graja we Vtesa zaledwie kilkanascie/dziesiat miesiecy.
W zestawieniu z graczami z 10-letnim stazem, mysle, ze moga wypasc blado jesli chodzi o zasady ;).
Nie mam nic przeciwko zasadzie, ze duzy event powienien byc sedziowany przez kogos kto zna zasady, zwracam jedynie uwage, ze sam tytul Prince'a nie gwarantuje, ze ktos jest znawca zasad.

Zeby bylo jasne (bo widze, ze odniosles wrazenie, ze jestem przeciny tej zasadzie) : POPIERAM idee sedziowania turniejow rangi MP, ECQ (Final ligi - tutaj bym polemizowal, ale to i tak Ty organizujesz wiec spoko ;)) przez DOSWIADCZONYCH sedziow (bez MULTI-JUDGE) ! Zastanawiam sie tylko, czy sztywne postawienie sprawy w powyzszy sposob jest sensowne. 

Co do MP-kow - to przoczylem ta zasade w zeszlyrocznym regulaminie ;).
To i tak kwestia doprecyzowania. Moze byc jak jest - jeden ciul ;)

Sztywno to mozna penisa postawić :)

Wiadomo o co chodzi. Sens jest taki, że duże eventy trzeba sędziować. Jeśli Prince jest nowy/młody to trzeba go zastąpić kimś kto daje rade ale póki co nie widzę problemu ponieważ duże eventy są w rękach starych wyjadaczy w sensie Princeow też :)
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Ogłoszenie dotyczące Polskiej Ligi Vtes 2012, zasad, rankingu etc.
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 01, 2012, 08:40:08 pm »

N Odora....
Warto bylo przynajmniej sprobowac zainisjowac pierwszego flame'a w 2012  :twisted:
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.