Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: kolejnosc zagrywania kart  (Przeczytany 4783 razy)

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: kolejnosc zagrywania kart
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 18, 2012, 01:32:56 am »

Nie nie, brejdak dostal go tak jak powinien. Po prostu nie przewidzial archona (nie wiedzial, ze w ogole jest taka karta), Lutz bleeduje za 3 sam z siebie a lecial z kindred spirits.
W sumie, na wlasne zyczenie, bo zamiast bleedowac Zaraza (swojego prey'a) postanowil bleedowac mnie (prey'a Zaraza), chociaz sam sie zglaszalem do ich deala, ze jak ma nie bleedowac Zaraza to niech leci we mnie. Dostal 2 przekierowania i na koniec Archona, bo pomyslal, ze na swojego predatora to nie bedzie zwiekszal bleeda i "tylko" za 4 mu wjedzie.
Skonczylo sie to dla niego posiadaniem na koniec tury wampira w torporze bez krwi, wampira bez krwi z pulled fangs i spalonego Lutza.

A mogl po prostu posluchac Zaraza i zamiast bleedowac wyrwac Lutzem wampa z torporu...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2012, 01:35:29 am wysłana przez Manit0u »
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: kolejnosc zagrywania kart
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 18, 2012, 01:54:33 am »

ej to legendarna akcja w takim razie, nauczy się chłopak odpowiedzialnego bleedowania :D
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: kolejnosc zagrywania kart
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 18, 2012, 09:58:10 am »

Chwilowo popadl w depresje i stwierdzil, ze granie bleedem w ogole nie ma sensu, bo jest przeciez tyle akcji co przekierowuja, redukuja albo karca bleeda a nie ma nic co by tak karcilo combat np.

Przejdzie mu :)
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: kolejnosc zagrywania kart
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 18, 2012, 11:06:18 am »

Jak nic :)
Poke aggr :)
Wpadl do Horatio kiedys donall o connor i sie nadzial na Body Arsenal na immortalu :) Warto ...
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: kolejnosc zagrywania kart
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 18, 2012, 02:11:32 pm »

Jak nic :)
Poke aggr :)
Wpadl do Horatio kiedys donall o connor i sie nadzial na Body Arsenal na immortalu :) Warto ...

ja tam wolę zagrać sobie blood of acid... :D
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: kolejnosc zagrywania kart
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 18, 2012, 03:55:45 pm »

horatiem w inf to lipa
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: kolejnosc zagrywania kart
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 18, 2012, 08:05:26 pm »

ano owszem, fakt, ale ogolnie czymkolwiek z superiorem to az sie morda cieszy :D
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

izi

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 495
    • Zobacz profil
Odp: kolejnosc zagrywania kart
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 19, 2012, 11:38:38 am »

Archon jest zagrywany kiedy bleed jest już udany ("successful"), czyli w momencie, kiedy de facto zdejmujesz poola (bloki / odbicia / redukcje / granie modyfikatorów już się skończyło).
...

Nie prawda. Text karty. ("Only usable when a minion is attempting to bleed you")
Czyli np jak ktos zagra Suddena na AI to dalej mozemy blokowac, odbijac itp.
W opisywanym przypadku jezeli wlasciciel Lutza nie dogada sie z graczem ktorego bleeduje to Lutz idzie do piachu (nie zdazy spyinga zagrac).

Co do kolejnosci zagrywania to tez nie jest do konca jak opisujesz, gracz aktujacy moze zagrac dowolna ilosc modyfikatorow zanim gracz reaktujacy bedzie mogl zagrac swoje itd. Czyli np gracz A: govern, seduction, conditioning, mask of 1000 faces. Gracz B wake, spirit touch.
Zapisane

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: kolejnosc zagrywania kart
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 19, 2012, 11:47:27 am »

Zgadza sie , Izi dobrze mowi :) Bleed nie musi byc udany tylko wystarczy sama proba :) W innym wypadku jakby ktos zagral spying mission na swojego bleeda za 8 nie moglbys go zagrac :D
Zapisane

Santh

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2023
    • Zobacz profil
Odp: kolejnosc zagrywania kart
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 19, 2012, 12:35:36 pm »

co do spyinga rzeczywiscie wallem gafe ;)

Co do kolejnosci zagrywania to tez nie jest do konca jak opisujesz, gracz aktujacy moze zagrac dowolna ilosc modyfikatorow zanim gracz reaktujacy bedzie mogl zagrac swoje itd. Czyli np gracz A: govern, seduction, conditioning, mask of 1000 faces. Gracz B wake, spirit touch.

Cytuj
Sequencing. If two or more players want to play a card or effect, the acting Methuselah plays first. At every stage, the acting player always has the opportunity to play the next card or effect. So after playing one effect, she may play another and another. Once she is finished, the opportunity passes to the defending Methuselah (in the cases of directed actions and combat), then to the rest of the Methuselahs in clockwise order from the acting Methuselah. Note that if any Methuselah uses a card or effect, the acting Methuselah again gets the opportunity to play the next effect.

wiec po Wake, gracz B nie moze rzucic od razu spirit touch, poki acting nie powie, ze nic nie dorzuca.
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: kolejnosc zagrywania kart
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 19, 2012, 03:45:49 pm »

Archon jest zagrywany kiedy bleed jest już udany ("successful"), czyli w momencie, kiedy de facto zdejmujesz poola (bloki / odbicia / redukcje / granie modyfikatorów już się skończyło).
...

Nie prawda. Text karty. ("Only usable when a minion is attempting to bleed you")
Czyli np jak ktos zagra Suddena na AI to dalej mozemy blokowac, odbijac itp.
W opisywanym przypadku jezeli wlasciciel Lutza nie dogada sie z graczem ktorego bleeduje to Lutz idzie do piachu (nie zdazy spyinga zagrac).

Co do kolejnosci zagrywania to tez nie jest do konca jak opisujesz, gracz aktujacy moze zagrac dowolna ilosc modyfikatorow zanim gracz reaktujacy bedzie mogl zagrac swoje itd. Czyli np gracz A: govern, seduction, conditioning, mask of 1000 faces. Gracz B wake, spirit touch.

Izi rozchodziło mi się o ten motyw, który kiedyś Pudel zapodawał z Dis Pater, po czym wciskał ludziom że nie możesz zagrać archona bo już jest udany bleed. i masz rację, po*cenzura*wszy mi się, napisałem co innego niż myślałem :)
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

KoRneeshon

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 214
    • Zobacz profil
Odp: kolejnosc zagrywania kart
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 19, 2012, 04:51:35 pm »

Izi rozchodziło mi się o ten motyw, który kiedyś Pudel zapodawał z Dis Pater, po czym wciskał ludziom że nie możesz zagrać archona bo już jest udany bleed. i masz rację, po*cenzura*wszy mi się, napisałem co innego niż myślałem :)

Mam nadzieję, że ludzie dali sobie wcisnąć, bo miał rację ;)
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: kolejnosc zagrywania kart
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 19, 2012, 09:37:53 pm »

miał, bo tak działa dis pater, tylko Pudel wtedy grał dis pater jako modifier (a nie po udanym bleedzie) a potem mówił "sorry ale już nic nie możesz zrobić bo bleed wszedł", i było ciekawie. z tego co pamiętam na turnieju we Wrocławiu tak było. nie zmienia to faktu że potem wygrał inny turniej tym samym deckiem, ale przez miesiąc na forum było grubo :D
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Santh

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2023
    • Zobacz profil
Odp: kolejnosc zagrywania kart
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 19, 2012, 10:41:17 pm »

to chyba rozchodzilo sie o to,ze po dis pater zagral conditioninga, albo cos (albo mi sie osoby/sytuacje myla)
Zapisane