Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: kolejnosc zagrywania kart  (Przeczytany 4753 razy)

morgon82

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 315
    • Zobacz profil
Odp: kolejnosc zagrywania kart
« Odpowiedź #30 dnia: Stycznia 20, 2012, 12:42:57 pm »

...żeby się przewinąć. to taka sama logika, jak zagrywanie na dalekim np. pushing the limit - nic nie zrobi, ale możesz zagrać, żeby się przewinąć (kolejna rzecz, o której się dowiedziałem z netu parę lat temu :D ).


To tak można? Przecież na dalekim nie można zadeklarować hand strike? :/
Zapisane

Wrobz

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 645
    • Zobacz profil
Odp: kolejnosc zagrywania kart
« Odpowiedź #31 dnia: Stycznia 20, 2012, 12:58:18 pm »

...żeby się przewinąć. to taka sama logika, jak zagrywanie na dalekim np. pushing the limit - nic nie zrobi, ale możesz zagrać, żeby się przewinąć (kolejna rzecz, o której się dowiedziałem z netu parę lat temu :D ).


To tak można? Przecież na dalekim nie można zadeklarować hand strike? :/
Dobre pytanie. Zdarzało mi się machać na dalekim z Target Vitals i nikt nie zwracał mi na to uwagi :wink:
Zapisane
" P A T I E N C E   I S   A   V I R T U E "

KoRneeshon

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 214
    • Zobacz profil
Odp: kolejnosc zagrywania kart
« Odpowiedź #32 dnia: Stycznia 20, 2012, 01:31:37 pm »

...żeby się przewinąć. to taka sama logika, jak zagrywanie na dalekim np. pushing the limit - nic nie zrobi, ale możesz zagrać, żeby się przewinąć (kolejna rzecz, o której się dowiedziałem z netu parę lat temu :D ).


To tak można? Przecież na dalekim nie można zadeklarować hand strike? :/

Z tego, co wiem - można, tyle, że nie będzie to miało żadnego efektu dla przeciwnika.

Dobre pytanie. Zdarzało mi się machać na dalekim z Target Vitals i nikt nie zwracał mi na to uwagi :wink:
Możesz machać z TV, ale nie zadasz żadnych dodatkowych obrażeń.

Pozdro,
KoRni
Zapisane

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: kolejnosc zagrywania kart
« Odpowiedź #33 dnia: Stycznia 20, 2012, 03:27:26 pm »

Można. Na dalekim możesz deklarować dowolny strike, z tą uwagą, że efekt wejdzie tylko jeśli będzie range. Bierze się to stąd, że wampir dobrowolnie nie może powstrzymać się przed strikiem, nie możesz powiedzieć w combacie "to ja Ci nic nie robię", zawsze tą łapką za 1 dmg pogrozisz, tak samo robisz jak jesteście na dalekim.
Zapisane
PVP Team

Migalart

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 517
    • Zobacz profil
Odp: kolejnosc zagrywania kart
« Odpowiedź #34 dnia: Stycznia 20, 2012, 05:26:25 pm »

Co do kolejnosci zagrywania to tez nie jest do konca jak opisujesz, gracz aktujacy moze zagrac dowolna ilosc modyfikatorow zanim gracz reaktujacy bedzie mogl zagrac swoje itd. Czyli np gracz A: govern, seduction, conditioning, mask of 1000 faces. Gracz B wake, spirit touch.
Jak sie to ma do podstawowego pytania zadanego przez Behemota ?
Wampir A deklaruje akcje
Wampir B deklaruje wake'a i ma zamiar zagrac odbijarke
Czy wampir A po wake'u Wampira B ma prawo zagrac modyfikator [psalm], czy ma cierpliwe czekac na wszystkie karty reakcji, ktore chce zagrac Wampir B

???
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: kolejnosc zagrywania kart
« Odpowiedź #35 dnia: Stycznia 20, 2012, 08:12:27 pm »

Co do kolejnosci zagrywania to tez nie jest do konca jak opisujesz, gracz aktujacy moze zagrac dowolna ilosc modyfikatorow zanim gracz reaktujacy bedzie mogl zagrac swoje itd. Czyli np gracz A: govern, seduction, conditioning, mask of 1000 faces. Gracz B wake, spirit touch.
Jak sie to ma do podstawowego pytania zadanego przez Behemota ?
Wampir A deklaruje akcje
Wampir B deklaruje wake'a i ma zamiar zagrac odbijarke
Czy wampir A po wake'u Wampira B ma prawo zagrac modyfikator [psalm], czy ma cierpliwe czekac na wszystkie karty reakcji, ktore chce zagrac Wampir B

???

To zalezy. Moim zdaniem, na zdrowa logike sytuacja wyglada nastepujaco:

1. Akcja.
2. Mozliwosc zagrywania modyfikatorow/reakcji (aktywny gracz ma pierwszenstwo).
3. Zagrywanie naprzemiennie modyfikatorow/reakcji, dopoki obaj gracze sukcesywnie nie spasuja.

Ogolnie, to chyba mozesz oddac mu po prostu inicjatywe i czekac az sie wypluje z reakcji. Nie jestem tylko pewien, co sie dzieje w sytuacji gdy lecisz z akcja, leci wake, ty pasujesz z modyfikatorami, zeby zobaczyc czy czegos wiecej nie rzuci, on pasuje. Dla mnie wtedy juz nie mozesz zagrywac modyfikatorow, ale zapewne jestem w bledzie :)

Niestety w wampirze timing nadal pozostaje dla mnie nieco mglisty, w L5R wszystkie zasady sa wyjasnione tak dokladnie jak tylko mozna (wlacznie z definicja gracza, karty itp.) z uwzglednieniem nawet takich specjalistycznych terminow, jak stworzenie specjalnego pola, do ktorego zagrywana jest karta z reki i co tam sie dzieje i potem usuwanie tego pola i discardowanie blablabla. Ogolnie, jak z technicznego punktu widzenia wyglada "zagranie karty" np.

Przydaly by sie takie comprehensive rules do wampira tez.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 20, 2012, 08:22:10 pm wysłana przez Manit0u »
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: kolejnosc zagrywania kart
« Odpowiedź #36 dnia: Stycznia 20, 2012, 09:37:50 pm »

"zdrowa logika" nie działa w tej grze :)
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

KoRneeshon

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 214
    • Zobacz profil
Odp: kolejnosc zagrywania kart
« Odpowiedź #37 dnia: Stycznia 21, 2012, 01:02:31 pm »

To jest naprawdę bardzo proste. Jeszcze raz, Sequencing:
Cytat: Rulebook
If two or more players want to play a card or effect, the acting Methuselah plays first. At every stage, the acting player always has the opportunity to play the next card or effect. So after playing one effect, she may play another and another. Once she is finished, the opportunity passes to the defending Methuselah (in the cases of directed actions and combat), then to the rest of the Methuselahs in clockwise order from the acting Methuselah. Note that if any Methuselah uses a card or effect, the acting Methuselah again gets the opportunity to play the next effect.

1. Acting zagrywa po deklaracji akcji swoje modyfikatory (dowolną ilość) lub w combacie: swoje befory.
2.Reacting / Defending może sobie zagrać swoje karty, ale po każdej z nich acting znowu może zagrać dowolną ilość swoich kart.

Gra się normalnie naprzemiennie: Acting-Reacting, tyle, że Acting zagrywa ile mu się podoba, a Reacting po każdej swojej zagranej karcie musi pozwolić Actingowi na zagranie karty lub kart. Taka przewaga Actinga.
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: kolejnosc zagrywania kart
« Odpowiedź #38 dnia: Stycznia 21, 2012, 03:21:41 pm »

Rzeczywiscie. Czyli odpowiedz na oryginalne pytanie Migalarta jest taka, ze mozesz zagrac psalm/inny modyfikator po wake'u zanim poleci przekierowanie.
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey