Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Harass  (Przeczytany 2141 razy)

Twardy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 216
  • Sargath
    • Zobacz profil
Harass
« dnia: Stycznia 17, 2012, 08:09:48 am »

Jak już pytamy o działanie kart to chciałbym też o coś zapytać.

Z Harass'a można wejść w combat z tapniętym minionem.
Jeśli to zagram, wybiorę wampa preya, mój wamp idzie na akcję a prey w odpowiedzi zagrywa jakąkolwiek reakcję, która odtapowuje. i dalej nic nie gra. To mój wchodzi w combat czy nie? z racji, że tamten minion nie jest już tapnięty.
Zapisane
God is now here or God is nowhere ?

KoRneeshon

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 214
    • Zobacz profil
Odp: Harass
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 17, 2012, 09:01:20 am »

Jeśli po odtapowaniu nie blokuje (a warto zaznaczyć, że czasami musi blokować, z tekstu karty), to masz po akcji, z braku odpowiedniego targetu dla Harassa (tapped minion, chyba, że spełnia drugi warunek: <4 krwi). Jeśli blokuje - jest normalnie, tzn. nie dostajesz gadżetów z Harassa, ale kombat idzie normalnie.

Pozdro,
KoRni
Zapisane

klocek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1154
    • Zobacz profil
Odp: Harass
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 17, 2012, 10:12:13 am »

Jeśli po odtapowaniu nie blokuje (a warto zaznaczyć, że czasami musi blokować, z tekstu karty), to masz po akcji

Nie wydaje mi się - niby dlaczego miałoby tak być? Zagrywając Harass wyznaczasz cel - niech to będzie tapnięty wampir. W momencie zagrywania akcji jest legalnym celem więc moim zdaniem to co się później z nim dzieje (czyli czy się odtapuje czy nie) nie ma znaczenia. Mówię oczywiście o sytuacji, kiedy nie ma bloku.
Zapisane

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: Harass
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 17, 2012, 10:42:24 am »

bo nie ma targetu.
Zapisane

KoRneeshon

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 214
    • Zobacz profil
Odp: Harass
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 17, 2012, 10:47:02 am »

Można sobie wyobrazić, że legalność celu jest sprawdzana przy zagraniu karty jak i tuż przed resolve.

Pytanko na forum White-Wolfa, sorry, że z cache'u googla, ale mam poblokowane stronki w robocie ;)

Cytat: LSJ
The action will fizzle if it remains unblocked. After the block attempt generated by Eluding the Arms of Morpheus fails, other attempts can still be made. If the action reaches resolution unblocked, it then fizzles for lack of a legal target.


Pozdro,
KoRni
« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2012, 11:00:32 am wysłana przez KoRneeshon »
Zapisane

klocek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1154
    • Zobacz profil
Odp: Harass
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 17, 2012, 11:53:40 am »

Kłócić się nie mam zamiaru, ale wydaje mi się to bez sensu, bo legalny cel istnieje w momencie deklarowania akcji...

EDIT:

Coś mi przyszło do głowy jeszcze. Jeśli prawdą jest to co wyciągnęliście z netu, to dlaczego nie można zagrywać kart jeśli nie ma legalnego celu? Przecież po zagraniu karty cel może się nagle pojawić... Wiem, że to pokrętna logika, ale moim zdaniem słuszna - skoro cel może nagle zniknąć, to przecież może też nagle się pojawić.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2012, 01:14:34 pm wysłana przez klocek »
Zapisane

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: Harass
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 17, 2012, 12:55:02 pm »

Ok tak samo jak np.
Chcem ukrasc Warghoula i robie akcje z Entrancment , koles robi w spodnie i w odpowiedzi tapuje(czy co tam) Warghoula zeby spalic lokacje i Warghuol spada.
Akcja fizzuje bo nie ma targetu mimo ze byl w momencie akcji

W druga strone nie dziala bo musisz zadeklarowac akcje wczesniej.
Zapisane

KoRneeshon

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 214
    • Zobacz profil
Odp: Harass
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 17, 2012, 12:58:25 pm »

Z rulebooka [1.6.1.4]
Targets. If a card is played on another card, or selects or chooses or otherwise targets another card, the target card must be in play (i.e., controlled).

Po prostu przy deklarowaniu akcji cel musi być określony i musi istnieć w momencie jej rozwiązywania również. Bardzo logiczne moim zdaniem.

Pozdro,
KoRni
« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2012, 01:00:48 pm wysłana przez KoRneeshon »
Zapisane

klocek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1154
    • Zobacz profil
Odp: Harass
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 17, 2012, 01:27:26 pm »

Z rulebooka [1.6.1.4]
Targets. If a card is played on another card, or selects or chooses or otherwise targets another card, the target card must be in play (i.e., controlled).

Po prostu przy deklarowaniu akcji cel musi być określony i musi istnieć w momencie jej rozwiązywania również. Bardzo logiczne moim zdaniem.

Gdzie w cytowanym przez Ciebie zdaniu jest mowa o tym, że cel musi istnieć w momencie rozwiązywania akcji?  "the target card must be in play" Musi być w grze - w momencie, w którym staje się celem. To tylko potwierdza, że nie można grać akcji jeśli celu nie ma w grze w momencie zagrania karty.

Dla mnie nie jest logiczne, że warunki jakie trzeba spełnić do zagrania danej karty mogą się zmienić po jej zagraniu i w ten sposób spowodować, że nie ma efektu.
Zapisane

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Harass
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 17, 2012, 01:55:44 pm »

Z rulebooka [1.6.1.4]
Targets. If a card is played on another card, or selects or chooses or otherwise targets another card, the target card must be in play (i.e., controlled).

Po prostu przy deklarowaniu akcji cel musi być określony i musi istnieć w momencie jej rozwiązywania również. Bardzo logiczne moim zdaniem.

Gdzie w cytowanym przez Ciebie zdaniu jest mowa o tym, że cel musi istnieć w momencie rozwiązywania akcji?  "the target card must be in play" Musi być w grze - w momencie, w którym staje się celem. To tylko potwierdza, że nie można grać akcji jeśli celu nie ma w grze w momencie zagrania karty.

Dla mnie nie jest logiczne, że warunki jakie trzeba spełnić do zagrania danej karty mogą się zmienić po jej zagraniu i w ten sposób spowodować, że nie ma efektu.


Klocek grać nie umiesz :P
Jeśli koniecznie potrzebujesz w zasadach odnaleźć logikę to proszę:
Na karcie masz napisane: "Enter combat with a vampire who has less than 4 blood or with any tapped minion." Czyli tłumacząc na nasze możesz wejść w combat z tapniętym minionem lub wampirem z 3 lub mniej krwi. W momencie, w którym anonsujesz akcję w combat jeszcze nie wchodzisz, tylko deklarujesz, że chciałbyś wejść. Przeciwnik przed rezolucją akcji ma okienko na reakcje. Jeśli wykorzysta to okienko na wyprostowanie się, lub zwiększenie sobie ilości krwi (czysto teoretycznie), to robi Cię w konia bo wychodzi poza zasięg harassa. Teoretycznie można rozważać tak każdą akcję. Np. bleedujesz swojego preya, który jest na 1 poola, jeśli przed rezolucją akcji w trakcie zagrywania modyfikatorów/reakcji twój prey straci 1 poola to akcja ci fizzluje, bo nie możesz bleednąć gracza, którego nie ma w grze, mimo, że przy anonsowaniu akcji był legalnym celem.

Edit: Poprawione wymogi harassa :P
« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2012, 06:12:10 am wysłana przez mirumo »
Zapisane
PVP Team

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Harass
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 17, 2012, 02:06:24 pm »

klocku jest jak mówią, jak grasz harassa w zatapowanego miniona i on się w jakiś sposób odtapuje, to akcja fizzluje, to samo z przykładem war ghoula który podał baal
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

KoRneeshon

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 214
    • Zobacz profil
Odp: Harass
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 17, 2012, 02:25:47 pm »

Z rulebooka [1.6.1.4]
Targets. If a card is played on another card, or selects or chooses or otherwise targets another card, the target card must be in play (i.e., controlled).

Po prostu przy deklarowaniu akcji cel musi być określony i musi istnieć w momencie jej rozwiązywania również. Bardzo logiczne moim zdaniem.

Gdzie w cytowanym przez Ciebie zdaniu jest mowa o tym, że cel musi istnieć w momencie rozwiązywania akcji?  "the target card must be in play" Musi być w grze - w momencie, w którym staje się celem. To tylko potwierdza, że nie można grać akcji jeśli celu nie ma w grze w momencie zagrania karty.

Dla mnie nie jest logiczne, że warunki jakie trzeba spełnić do zagrania danej karty mogą się zmienić po jej zagraniu i w ten sposób spowodować, że nie ma efektu.


To była tylko odpowiedź na:
Cytat: klocek
Coś mi przyszło do głowy jeszcze. Jeśli prawdą jest to co wyciągnęliście z netu, to dlaczego nie można zagrywać kart jeśli nie ma legalnego celu? Przecież po zagraniu karty cel może się nagle pojawić... Wiem, że to pokrętna logika, ale moim zdaniem słuszna - skoro cel może nagle zniknąć, to przecież może też nagle się pojawić.
Zapisane

klocek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1154
    • Zobacz profil
Odp: Harass
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 17, 2012, 02:32:00 pm »

Spoko luz. Przyjąłem do wiadomości :) Co nie znaczy, że nie wydaje mi się to dziwne. Ale ja po prostu jestem debilem i nie ogarniam :wink:
Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Harass
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 17, 2012, 04:45:52 pm »

Spoko luz. Przyjąłem do wiadomości :) Co nie znaczy, że nie wydaje mi się to dziwne. Ale ja po prostu jestem debilem i nie ogarniam :wink:

no :)
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Harass
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 18, 2012, 12:26:25 am »

Czyli tłumacząc na nasze możesz wejść w combat z tapniętym minionem lub wampirem z 3 lub mniej krwi.

Trzeba wiecej grac combatem, zeby zauwazac niuanse :)

Poprawione dla potomnosci i ludzi slabiej ogarniajacych englisza.
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey