Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Archetypy ktore stracily 'sile'  (Przeczytany 7708 razy)

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Archetypy ktore stracily 'sile'
« dnia: Stycznia 25, 2012, 12:38:51 pm »

Ciekawi mnie jak wyglada sytuacja archtypow ktore kiedys byly uwazane za zwycieskie a teraz odchodza do historii i rzadko sie je spotyka (rzadziej).
Czy to jest prawda i faktycznie dzialaja gorzej czy po prostu sie znudzily graczom ?
Np.
Warghoule
Arika Obf

Jakies inne pomysly ?
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Archetypy ktore stracily 'sile'
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 25, 2012, 12:47:00 pm »

Kumpel zmienil sobie Ventrue ze zwyklych na tych z obfuskacja i jest zdania, ze gra sie zdecydowanie mniej ciekawie (chociaz sa mocniejsze).
Ale my to dopiero zaczynamy wiec nie wiem jak tam w srodowiskach, ktore mialy okazje dluzej sie delektowac roznymi archetypami talii.
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Wrobz

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 645
    • Zobacz profil
Odp: Archetypy ktore stracily 'sile'
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 25, 2012, 01:01:29 pm »

Za to mi się ciocią Ariką cały czas dobrze gra, a był to mój pierwszy deck od którego zacząłem przygodę z VTES'em :wink:
Moim zdaniem archetypy nie straciły na sile, styl niektórych decków nie każdemu pasuje, a graczom którzy grają w tą grę od X lat po prostu się znudziły, ale to niech bardziej doświadczeni się wypowiedzą :)
Inną sprawą jest że znane archetypy są aż do bólu przewidywalne.
Zapisane
" P A T I E N C E   I S   A   V I R T U E "

Woodward

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 266
    • Zobacz profil
Odp: Archetypy ktore stracily 'sile'
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 25, 2012, 01:07:12 pm »

A nie jest to czasem kwestia zbieranego "hate'a" - ej ludzie on gra Talią "X" więc trzeba go wywalić, bo inaczej wywali nas (czyt. weenie aus).

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Archetypy ktore stracily 'sile'
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 25, 2012, 01:45:16 pm »

jesli mialbym wskazac archetypy ktore mocno stracily na sile bylyby to aus weenie i shambling hordes. Obie ze wzgledu na fakt, ze slabo sobie radza z combatem na animalizmie, ktory jest teraz jednym z najpowszechniej spotykanych rodzajow talii. Z tego samego powodu, silniejsza niz kiedys jest polityka OBF PRE, ktora, przy odpowiedniej ilosci majestatow, z combatem na animalizmie radzi sobie calkiem dobrze.
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Archetypy ktore stracily 'sile'
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 25, 2012, 01:48:17 pm »

A nie jest to czasem kwestia zbieranego "hate'a" - ej ludzie on gra Talią "X" więc trzeba go wywalić, bo inaczej wywali nas (czyt. weenie aus).

Mielismy podobne podejscie do Malkov na stealth bleed. W koncu jednak nauczylismy sie troche grac i wiecej myslec i jakos talie, ktore zjadaja niby strasznie szybko przestaly byc takie grozne.
A weenie bleedy bardzo czesto rozpadaja sie na Aranthebesie (weenie aus tez moze sie rozpasc na combacie jak sie im zabije Victorie).
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: Archetypy ktore stracily 'sile'
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 25, 2012, 03:24:36 pm »

Jesli popatrzysz na polityke wydaje sie ze deki na samej polityce tylko i wylacznie zanikly , jako ze jest teraz dosc sporo kart negujacych/karcacych polityke, choc w teori villen powinien rozkrecic deki glosujace.

Ashur zmienil caly balans tej gry moim zdaniem.

Zwykly toolbox tzimisce, kiedys w miare mocny dek teraz ma juz dosc spore problemy.

Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Archetypy ktore stracily 'sile'
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 25, 2012, 04:32:27 pm »

jesli mialbym wskazac archetypy ktore mocno stracily na sile bylyby to aus weenie i shambling hordes. Obie ze wzgledu na fakt, ze slabo sobie radza z combatem na animalizmie, ktory jest teraz jednym z najpowszechniej spotykanych rodzajow talii. Z tego samego powodu, silniejsza niz kiedys jest polityka OBF PRE, ktora, przy odpowiedniej ilosci majestatow, z combatem na animalizmie radzi sobie calkiem dobrze.

w 100% się zgadzam, animalizm (głównie dzięki sile deep song) de facto zabija weenie auspex, to samo robią z nim tupdogi. mniej widziałem (z tego co obserwuję w TWDA, na przykład) typowych walli jak np. carna, podejrzewam, że z tych samych powodów. Z tego co widziałem na EC na wielu stołach, to ludzie byli generalnie zaskoczeni jak ktokolwiek ich blokował, i to na akcjach na 1 stealtha, o więcej nie wspominając. polityka dominuje głównie na camarilli (z racji tego, że parity shift nie ma sobie równych). wspomniany zwykły toolbox tzi moim zdaniem daje radę, ale wymaga przebudowy - złożyłem sobie taki old school niedawno, ot tak towarzysko, wstępnie chodził ładnie, ale już widzę że będę go testował tygodniami (bawię się opcją na horridach ze starym teamem - meshenka & co).

szamba giną od animalizmu, war ghoulom też za łatwo nie jest, ale mniejszy dramat niż przy szambach.
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: Archetypy ktore stracily 'sile'
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 25, 2012, 04:49:39 pm »

Ogolnie duza liczba weenie ani + deep song + ashur zrobilo naprawde sporo zamieszania.
Zapisane

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Archetypy ktore stracily 'sile'
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 25, 2012, 04:58:15 pm »

a mi sie wydaje, ze wlasnie ze wzgledu na zalew animalizmem, tzi z breath of the dragon sa teraz duzo silniejsi niz dawniej (gdy np. gorzej radzily sobie z duza iloscia talii na allies/ imbued, przeciw ktorym aggravaty generalnie strasznie obsysaja
Zapisane

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: Archetypy ktore stracily 'sile'
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 25, 2012, 05:25:04 pm »

Tzi Wall owszem.
Ale nie jestem pewien czy old school toolbox z bleedem tak samo daje rady.

Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Archetypy ktore stracily 'sile'
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 25, 2012, 06:13:02 pm »

Przybyl do nas ostatnio Szwed co to od nastu lat gra w VTES i jego weenie ani z ashurami jakos specjalnego wrazenia nie zrobil (chociaz jak discardowal po 2-3 ashury na ture to troche bylo zdziwko).
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Archetypy ktore stracily 'sile'
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 25, 2012, 07:32:08 pm »

Może miał źle złożony? Jak przeciwnik nie ma odpowiedzi w combacie to taki deck potrafi oustować w tempie S&B
Zapisane
PVP Team

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Archetypy ktore stracily 'sile'
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 25, 2012, 08:27:32 pm »

Jak mial zlozony do konca to nie wiem, ale w tej partii chyba akurat trafil na stole combatowe nosfy Zaraza i albo moich !Brujah albo Tremere. Jakos szybko spalilem mu wampira pamietam (albo dowolna kombinacje 2 z 3 wymienionych bo raz gral Zaraz moimi dzikusami).
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

klisza

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 566
    • Zobacz profil
Odp: Archetypy ktore stracily 'sile'
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 25, 2012, 08:34:39 pm »

Jesli popatrzysz na polityke wydaje sie ze deki na samej polityce tylko i wylacznie zanikly , jako ze jest teraz dosc sporo kart negujacych/karcacych polityke, choc w teori villen powinien rozkrecic deki glosujace...


W Pszczynie wszedłem do finału starym oldschoolowym Nos Royalty robiąc GW na stole gdzie dostałem 3 x Delaying i 1 DI. Gram bez Villeninów.
Zapisane