Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Wave of Lethargy - dobra czy nie ?  (Przeczytany 4073 razy)

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Wave of Lethargy - dobra czy nie ?
« dnia: Stycznia 26, 2012, 02:58:20 pm »

Jakos nie widze zeby w Assamitach ta kart robila furore.
Jakis sczegolny powod? Wydaje mi sie ze jest super.
Zapisane

KoRneeshon

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 214
    • Zobacz profil
Odp: Wave of Lethargy - dobra czy nie ?
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 26, 2012, 03:11:52 pm »

Co prawda budowa combatu na Assamitach dopiero przede mną, ale też wydaje mi się, że kilka sztuk tej karty się tam znajdzie - ot, taki słabszy nieco Terror Frenzy - przede wszystkim działa tylko na jedną rundę, no i nie obejmuje np. preventów itp., nie jest też tak elastyczny - TF an niższym robi coś zupełnie innego, co również może się przydać.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2012, 03:14:28 pm wysłana przez KoRneeshon »
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Wave of Lethargy - dobra czy nie ?
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 26, 2012, 03:30:48 pm »

na papierze wygląda zajebiście, a w efekcie ciężko znaleźć na nią miejsce i jest pierwszą kartą do odstrzału. tyle że składanie combatu na assamitach to w ogóle syzyfowa praca...
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Wrobz

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 645
    • Zobacz profil
Odp: Wave of Lethargy - dobra czy nie ?
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 26, 2012, 03:42:47 pm »

Wątpię że da się coś złożyć walczącego i lepszego na Assamitach niż stare dobre Selective Silence + Taste of Death, lub ewentualnie Weighted Walking Stick + Psyche!/Pursuit + Baal's Bloody Talons, wszystko wcześniej zakontraktowane żeby rzucić Provision of the Silsila :D
Chyba że istnieją jakieś niewiadome mi, inne ścieżki skutecznego, combatowego rozwoju tego klanu :)
Zapisane
" P A T I E N C E   I S   A   V I R T U E "

Panda

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 808
    • Zobacz profil
Odp: Wave of Lethargy - dobra czy nie ?
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 26, 2012, 03:55:04 pm »

Jedyny słuszny combat na assamitach to ss + taste z psychaczami reszta jest zbyt ryzykowna lub zabiera za dużo kart.
Zapisane

Nowy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1689
  • С.Т.А.Л.К.Е.Р.
    • Zobacz profil
Odp: Wave of Lethargy - dobra czy nie ?
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 26, 2012, 04:15:56 pm »

Reszta nie działa po pierwsze a tzw. Combat na bliskim zabiera zbyt dużo kart (czyli to Panda napisał wcześniej), a mógłby być fajny stosunkowo. Na dalekim tylko sobie dają radę Assamici w walce. Smutne, ale prawdziwe.
Zapisane
"Dobrej Zony wszystkim i co by nam nie chorować".

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Wave of Lethargy - dobra czy nie ?
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 26, 2012, 11:27:45 pm »

Karta beznadziejna szczerze mowiac. Pomaga ci praktycznie jedynie w walce z innym combatem (a z doswiadczenia wiem, ze nie chcesz wchodzic do walki z innym combatem, chyba, ze jest to nieuniknione).
Moja talia na combat np, posiada cale 4 striki (nawet bez nich potrafie wyciagnac 8-10dmg/round) i niby 22 manewry ale mam duze wampiry (6+ capacity), ktore zawsze moga sie stastowac potem.
Ja tam pozbylem sie wszyskiego co jest bardzo sytuacyjne czy krwiochlonne i talia zaczela smigac 3x lepiej (chociaz ze 2x pulled fangs pewnie bym zmiescil, lepsze niz disarm i nie kosztuje krwi jak decapitate).
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Panda

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 808
    • Zobacz profil
Odp: Wave of Lethargy - dobra czy nie ?
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 27, 2012, 12:29:29 am »

Sorry za oftop. w czym pulled fangs jest lepsza niż disarm? Bo, subiektywnie, nawet obrazek ma gorszy ;)
Zapisane

behemoth

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 288
    • Zobacz profil
Odp: Wave of Lethargy - dobra czy nie ?
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 27, 2012, 09:10:17 am »

(chociaz ze 2x pulled fangs pewnie bym zmiescil, lepsze niz disarm i nie kosztuje krwi jak decapitate).

Ciekawa teoria nijak ma sie do rzeczywistosci, jedynie w deckach w ktorych nie grasz potencji mozna zagrac pulled fangs ( a i tak pewnie wolalbym wiecej sztuk target vitals lub stickow wlozyc), w innym wypadku imho disarm znacznie lepszy.

Co do wave zgadzam sie przedmowcami beznadziejny z powodow juz przytoczonych

Behemoth
Zapisane

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: Wave of Lethargy - dobra czy nie ?
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 27, 2012, 09:29:23 am »

Hm Behemoth akurat tu sie nie zgodze co do pulleda.
Potencja + pulled na wampira z Fame robi rzez dobrze zagrane.

Atakujesz preya z Famem, suszysz go do zera krwi zagrywasz pulled fangsa i koles w torpor , 3 poola z fame.
Twoj inny wampir ratuje goscia z torporu i konczysz ture.
W kolesia turze w wieksozsci przypadkow koles bedzie musial polowac, nie moze bo ma pulled fanga i znow qw torpor i nastepne 3 poloa :D

Co do Wave to musze sie zgodzic z wszystkimi, wyglada fajnie (moze nawet by dobry byl na ANi weenie) ale zajmuje miejsce i kosztuej krew.
Zapisane

Panda

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 808
    • Zobacz profil
Odp: Wave of Lethargy - dobra czy nie ?
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 27, 2012, 10:16:02 am »

A nie lepiej, zamiast suszyć wampa do zera, bezstresowo wrzucić mu tego disarma, żeby od razu w pizdu w torpor poleciał? :)

Za dużo jest kart co mogą dać krew wampirowi zanim nastąpi faza minionów, a jak combat masz dobrze złożony to i w tej samej turze wyjmiesz tego sławnego wampa i jeszcze raz mu baty spuścisz.

Do rzeczy. Pomijając to, że dobrze złożony combat na czymkolwiek zje assamitów (oprócz ss + taste to daje jakieś szanse przetrwania - dopóki masz krew:)), to zamiast wave'a lepiej wsadzić lossa ten się przynajmniej nie zmarnuje. Fajnie jest mieć karty, które działają w okreśłonych przypadkach, bo zazwyczaj są silniejsze niż te, które możesz rzucić od razu, albo nie są płatne (vide foreshadowing vs conditionig, a i tak warto obydwa sadzić jak dostaniesz directa na któregoś). Wave jest zbyt wyspecjalizowany. Tyle w temacie :)
Zapisane

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Wave of Lethargy - dobra czy nie ?
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 27, 2012, 10:59:01 am »

Ja to myślę, że jak karta jest na quietus i do tego do combatu to nie może być dobra :)
Zapisane
PVP Team

Panda

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 808
    • Zobacz profil
Odp: Wave of Lethargy - dobra czy nie ?
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 27, 2012, 11:19:08 am »

a to insza inszość :)
Zapisane

Nowy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1689
  • С.Т.А.Л.К.Е.Р.
    • Zobacz profil
Odp: Wave of Lethargy - dobra czy nie ?
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 27, 2012, 11:24:27 am »

Ja to myślę, że jak karta jest na quietus i do tego do combatu to nie może być dobra :)

Może być dobra tylko nie jest zajebista jeśli chodzi o jej użycie w grze. :wink:
Zapisane
"Dobrej Zony wszystkim i co by nam nie chorować".

KoRneeshon

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 214
    • Zobacz profil
Odp: Wave of Lethargy - dobra czy nie ?
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 27, 2012, 11:51:20 am »

Ja to myślę, że jak karta jest na quietus i do tego do combatu to nie może być dobra :)
Zeus Maria, czy combat Assamitami to na serio taka padaka? Ten klan najbardziej mi siadł klimatem, zostawiłem sobie składanie decka Assamitów na deser, jako najlepszy, a tu zewsząd sygnały, że będę raczej poirytowany :/
Zapisane