Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 6

Autor Wątek: Szczecin - 18.02.2012 - Polska Liga VTES  (Przeczytany 12113 razy)

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Szczecin - 18.02.2012 - Polska Liga VTES
« dnia: Lutego 01, 2012, 10:52:17 pm »

Polska Liga VTES: Szczecin

18 Luty 2012
11 AM - 9.45 PM

Lokalizacja: 997, Piastów 10, Szczecin
Wpisowe: 25 PLN
Rundy: 3R + F
Time Limit: 2H (każda runda) + 2.5H (finał)
Info: 500511890

Mapa Drogowa:

11:01 - 11:59 Zapisy
12:00 - 14:00 Round I
14:10 - 16:10 Round II
16:11 - 16:59 Przerwa
17:00 - 19:00 Round III
19:15 - 21:45 Finał

Dojazd na miejsce kaźni:

Po wypakowaniu z wagonu bydlęcego należy o własnych siłach wdrapać się na kładkę, a następnie skierować ku rzece. Przy zejściu znajduje się przystanek autobusowy. Na przystanku znajduje się nowiusieńki automat do sprzedaży biletów. Należy zmieścić się w dowolnym autobusie, i podróżować nim do przystanku Krzywoustego. Ta przyjemność kosztuje 2.2 PLN. Gdy z autobusu wysiądziemy, kierujemy się jeszcze kilka kroków w kierunku, w którym podąża autobus. Na rondzie skręcić trzeba w prawo. Po chwili, po lewej ręce ukaże się miejsce zmagania.

Rules of Acquisition:

1. Mapa drogowa powstała z uwzględnieniem kolejowych połączeń Szczecina z: Gdynią, Bydgoszczą, Poznaniem, Wrocławiem i Nową Solą.

2. Lokal otwarty zostanie dla zziębniętych krwiopijców kwadrans przed jedenastą.

3. Na terenie lokalu obowiązuje całkowity zakaz palenia wyrobów tytoniowych przed i w trakcie turnieju.

4. Na terenie lokalu można zakupić alkohol i należy go spożywać w znaczących ilościach.

5. Dzięki wstawiennictwu Boboosha, lokal ponownie zaoferuje wyśmienite posiłki po przystępnych (jak na panujący kryzys) cenach. Ewentualne preferencje kulinarne należy, wraz z potwierdzeniem obecności na turnieju, zgłaszać z odpowiednim wyprzedzeniem.

6. Każde miasto xiążęce proszone jest o podanie przybliżonej ilości głów do ścięcia.

7. Każda grupa krwiopijców wybierająca się do Szczecina proszona jest o wcześniejsze zapodanie jednego numeru telefonu mobilnego. W momencie, gdy wszystkie grupy które dokonają tego zjawią się na turnieju, zaczniemy zmaganie. Spóźnieni, pomimo znacznego trudu związanego z dotarciem na mroźną Północ, rozpoczną turniej od rundy drugiej.

8. Przed rozpoczęciem turnieju należy okazać się ważnym numerem VEKN, lub uiścić opłatę dodatkową w wysokości 5 PLN.

8.1. Nie dotyczy osób nieposiadających numeru VEKN.

9. W związku z ostatnimi trendami, oraz moją niechęcią do time-outów w fazie finałowej, zdecydowałem się na powrót do idei przedłużonego finału. Zobaczymy jak sprawdzi się ona w nadchodzącym turnieju.
Zapisane

EuroTrader

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 181
    • Zobacz profil
Odp: Szczecin - 18.02.2012 - Polska Liga VTES
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 02, 2012, 12:02:54 am »

tylko 8 kilometrow blizej niz do Berlina... ło *cenzura*!
Zapisane

klocek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1154
    • Zobacz profil
Odp: Szczecin - 18.02.2012 - Polska Liga VTES
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 02, 2012, 08:37:21 am »

Postaram się być, chociaż termin jest dla mnie bardzo niewygodny, bo i 17-go i 19-go mam plany. No ale może jakoś dam radę. Pogadam z innymi i zobaczymy czy uda się nam przybyć z Wrocławia w liczbie większej niż ostatnio.

A z innej beczki - przedłużanie finału to jakaś pomyłka moim zdaniem. Czas też jest elementem tej gry i skoro ktoś ustalił, że gra trwa 2h, to dotyczyć to powinno wszystkich rund, nie wyłączając finału.
Zapisane

Julian

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 124
    • Zobacz profil
Odp: Szczecin - 18.02.2012 - Polska Liga VTES
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 02, 2012, 08:42:37 am »

Nie da rady zrobić turnieju 11 albo 25 ? :)
Zapisane

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Szczecin - 18.02.2012 - Polska Liga VTES
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 02, 2012, 12:45:07 pm »


A z innej beczki - przedłużanie finału to jakaś pomyłka moim zdaniem. Czas też jest elementem tej gry i skoro ktoś ustalił, że gra trwa 2h, to dotyczyć to powinno wszystkich rund, nie wyłączając finału.

Regulamin mowi :
Cytuj
3.1.1. Round Time Limits

Each round in the tournament has a time limit. The minimum time limit used in V:TES rounds is two hours. The time limit must be announced before play begins. The final round may last longer than the preliminary rounds, at the judge's option.

When the round is over the judge will direct all players to put their cards down. All play must immediately cease.

Teoretycznie mozna zrobic rundy nawet 3h a final 5 h :).

Ja osobiscie uwazam, ze przedluzanie finalu jest do dupy, ale glownie dlatego, ze juz sa i tak wszyscy wy*cenzura*ni po kilkunastu godzinach i sztuczne jego wydluzanie nie jest najlepszym wyjsciem. Niemniej jednak, jest to zgodne z regulaminem ;).
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

klocek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1154
    • Zobacz profil
Odp: Szczecin - 18.02.2012 - Polska Liga VTES
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 02, 2012, 02:28:35 pm »

Ok - zwracam honor, nie wiedziałem :) Zdania jednak nie zmienię i wciąż uważam, że nie jest to dobre rozwiązanie (jeden z powodów podał Ziko).
Zapisane

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Szczecin - 18.02.2012 - Polska Liga VTES
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 02, 2012, 03:10:43 pm »

dla mnie najistotniejszym argumentem jest to, ze talie powinny byc zaprogramowane na granie w ramach time limitu, dluzszy final oznacza tu, ze wlasciwie gramy wg innych regul, powinnismy moc zmienic talie, itp. Dla mnie to bardzo slabe rozwiazanie.
Zapisane

morgon82

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 315
    • Zobacz profil
Odp: Szczecin - 18.02.2012 - Polska Liga VTES
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 02, 2012, 07:07:18 pm »

Takie rozwiązanie może faworyzować walle w finale...
Zapisane

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Szczecin - 18.02.2012 - Polska Liga VTES
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 02, 2012, 07:51:18 pm »

Może również sprawić, że finał będzie bardziej dynamiczny, gdyż nikt nie będzie chciał odpuścić, zdając sobie sprawę, iż ciężko może być utrzymać zastany porządek rzeczy. Oglądałem w całości finał ECFCQ 2011. Francuz już po połowie godziny stwierdził, że będzie time-out. Zaraz się inni obruszyli, że jak to, że nie koniecznie, i co? Skończyło się time-outem. A ja uważam, że finały się nie powinny tak kończyć. Że uczyni to finał inną grą niż pozostałe trzy? Moim zdaniem, to bardzo dobrze. Finał jest, i powinien być inną rozgrywką od pozostałych. Wymaga innego podejścia, planowania, i innych manewrów. Mnie się widzi, że ci, którzy finały wygrywają, zdali sobie z tego sprawę dawno temu. Poza tem, jakieś dziesięć lat temu, regularnie widywałem w sieci relacje z turniejów, gdzie finał trwał nawet i po trzy godziny. Później jakoś to zarzucono, ale to, pewnikiem, ze względów organizacyjnych.
Zapisane

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Szczecin - 18.02.2012 - Polska Liga VTES
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 02, 2012, 07:58:05 pm »

Nie da rady zrobić turnieju 11 albo 25 ? :)

Osiemnasty Lutego pojawił się jeszcze w Styczniu w wątku z kalendarzem. Prosiłem o komentarze, ale negatywny usłyszałem jedynie od Baala. Ciekawe, gdzie była reszta, i dlaczego tak NAGLE zdała sobie sprawę, iż ten termin jej nie odpowiada. A może to po prostu wymówka, coby mnie nie odwiedzić?  :wink:

W chwili obecnej nie mam zamiaru odkręcać knajpy. I tak mamy wolny start tegorocznej Ligi. Dobrze, że Częstochowianie dali przykład, bo inaczej do ECQ nic by się nie działo.
Zapisane

Julian

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 124
    • Zobacz profil
Odp: Szczecin - 18.02.2012 - Polska Liga VTES
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 02, 2012, 08:28:39 pm »

To było tylko takie pytanie przesycone nadzieją gdyż chciałbym w końcu zagrać jakiś turniej w tym roku.
Ja bym z przyjemnością przyjechał zwłaszcza, że będę miał już samochód ale niestety jestem tego dnia w Krakowie i nie ma możliwości technicznej żebym dojechał do Szczecina :D
Zapisane

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Szczecin - 18.02.2012 - Polska Liga VTES
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 02, 2012, 08:52:27 pm »

No, cóz. Mówi sié trudno. Moze na jesieni.  :)
Zapisane

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Szczecin - 18.02.2012 - Polska Liga VTES
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 02, 2012, 09:33:08 pm »

Nic mi do tego jak będziecie finał grać ale argumentacja jest nielogiczna. Właśnie time limit sprawia, że gra jest dynamiczna, w momencie kiedy nie będzie trzeba się śpieszysz gra może stać się nudna i stateczna.
Zapisane
PVP Team

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Szczecin - 18.02.2012 - Polska Liga VTES
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 02, 2012, 09:37:51 pm »

To sié dopiero okaze.
Ostatnio, jak limit finalny wynosil 2.5H, to nie dotarlim do dwóch godzin.
A na nastépnym turnieju, przez dwie godziny nikt nie spadl.
Zapisane

klocek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1154
    • Zobacz profil
Odp: Szczecin - 18.02.2012 - Polska Liga VTES
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 02, 2012, 09:42:14 pm »

Ostatnio, jak limit finalny wynosil 2.5H, to nie dotarlim do dwóch godzin.
A na nastépnym turnieju, przez dwie godziny nikt nie spadl.

Chyba nie bierzesz pod uwagę tego, że każda gra jest inna. We wspomnianym przez Ciebie ostatnim finale u Was, nawet jak mielibyśmy 3h to i tak nikt by nie spadł - taki stół się ustawił. Podsumowując ten argument jest nietrafiony. Zgadzam się z tym co napisał Mirumo zresztą.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 6