Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: !Brujah OBF  (Przeczytany 1915 razy)

Twardy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 216
  • Sargath
    • Zobacz profil
!Brujah OBF
« dnia: Lutego 24, 2012, 12:06:40 am »

Spis decku robiłem trochę na szybko i wiem, że kilka kart pominąłem. Ale ogólnie myślę sobie o czymś podobnym. Czy ogólnie coś takiego ma szansę przeżycia?



Deck Name :
Author : Twardy
Description : Przeżyć...



Crypt [12 vampires] Capacity min: 5 max: 11 average: 8.75
------------------------------------------------------------

2x Adana de Sforza        11 CEL OBF POT PRE PRO aus  inner circle Brujah:4
2x Armin Brenner          10 CEL FOR POT PRE ani obf  archbishop   !Brujah:4
2x Jacques Molay          9  CEL POT PRE obf val                   !Brujah:4
2x Antonio Veradas        8  CEL POT PRE obf          bishop       !Brujah:3
2x Doctor Streck          8  CEL OBF PRE aus pot                   !Brujah:3
1x Lord Aaron Wesley      8  CEL POT PRE ani obf                   !Brujah:4
1x Axel Von Anders        5  PRE cel obf pot                       !Brujah:4


Library [90 cards]
------------------------------------------------------------

Action [22]
  9x Enchant Kindred
  6x Fleetness
  7x Legal Manipulations

Action Modifier [22]
  5x Aire of Elation
  4x Approximation of Loyalty
  2x Resist Earth's Grasp
  3x Elder Impersonation
  3x Swallowed by the Night
  5x Lost in Crowds

Combat [22]
  5x Earthshock
  1x Relentless Pursuit
  4x Slam
  5x Taste of Vitae
  7x Torn Signpost

Master [12]
  1x Archon Investigation
  1x Gang Territory
  1x Giant's Blood
  1x Sudden Reversal
  3x Vessel
  4x Villein
  1x Wash

Reaction [12]
  5x Eluding the Arms of Morpheus
  4x Touch of Pain
  3x Vendetta


Crafted with : Anarch Revolt Deck Builder. [Thu Feb 23 23:58:13 2012]
« Ostatnia zmiana: Lutego 24, 2012, 12:09:16 am wysłana przez Twardy »
Zapisane
God is now here or God is nowhere ?

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: !Brujah OBF
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 24, 2012, 01:32:04 am »

Ze tak zapytam: Co to ma robic?
Gram !Brujah od poczatku mojej przygody z VTES i powiem Ci tylko tak:
1. Fleetness to karta do podcierania pupy, wywal i daj za to Rumble albo Bum's Rush.
2. Po co Ci Aire of Elation? To Dziala tylko dla Toreador'ow a ty masz mnostwo POT PRE wiec smialo dajesz Iron Glare zamiast tego.
3. To ma byc talia na combat? Bo 22 karty do combatu na 90 to malo. Ja mam 37/70 i mi nie starcza czasem.
4. Po co Ci Adana? Droga i nic nie robi, jak chcesz wiecej bleed'a to daj Heart of the City i w/w Iron Glare.
5. Jak jusz masz Brennera i Veradasa to smialo zrob talie bardziej pod polityke ze Scalpel Tongue, Black Forest Base, Sabbat Priest, Abbot itp.
6. Po co Ci Eluding the Arms of Morpheus jak nie masz intercepta? Nic waznego i tak nie zatrzymasz.
7. Dorzuc jakas Urrace czy inne mniejsze wampy za to z tytulami...

itp. itd.

Masz np. zbyt duzo akcji, przy tych wampirach z regoly bedziesz mial 2 na stole, jak dobrze pojdzie to 3. Nie dasz rady tego pozagrywac...
Touch of Pain sie nie przydaje bo kosztuje krew (a uwierz mi, tego najbardziej bedzie Ci brakowac), podobnie Vendetta, nigdy nie zmiescilem do talii (chociaz miescilem inne niepotrzebne rzeczy).
« Ostatnia zmiana: Lutego 24, 2012, 01:35:01 am wysłana przez Manit0u »
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

EuroTrader

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 181
    • Zobacz profil
Odp: !Brujah OBF
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 24, 2012, 10:52:56 am »

 :smileysmoker:
Zapisane

Twardy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 216
  • Sargath
    • Zobacz profil
Odp: !Brujah OBF
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 24, 2012, 06:41:44 pm »

@Manit0u

1. Fleetness wydaje mi się lepsze od tych wymienionych przez ciebie, bo opcja wejścia w combat na +1 jest lepsza od bycia blokowanym przez byle gówna.
2. Aire zagra każdy w tym decku, a Iron tylko 9 wampów, więc po co mam kombinować, skoro chcę nabić tego durnego bleeda każdym wampirem.
3. Nie, to nie ma być combat. Ogólnie zazwyczaj grałem combatem więc niestety nie wiem o ile ograniczyć karty, żeby nie było za mało.  Jak wywalę wszystko to będę dostawał po misce. I zawsze jest opcja, że jak ktoś zblokuje to dostanie w "czapę" no i Jacob też musi czymś się żywić.
4. Adana ma bonusy do bleeda, kopnięte OBF, PRE i POT czyli wszystko co jest potrzebne w talii.
5. Nie lubię grać polityką.
6. ELuding jest po to, żeby zagrać Paina czy Vendettę i czasem próba bloku. Nie grałem w życiu tymi kartami, ale wydawało mi się, że w tej kombinacji są sensownymi kartami na predatora.
7. Z tą polityką to trzeba ostrożnie. Ostatnio grałem 3 gry i chyba raz ktoś zagrał politykę więc nie jest dla mnie sprawą kluczową posiadanie mnóstwa głosów.

Myślałem o decku głównie do bleeda ze stealthem + mały dodatek combatu na wypadek gdyby ktoś poblokował.
Zapisane
God is now here or God is nowhere ?

EuroTrader

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 181
    • Zobacz profil
Odp: !Brujah OBF
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 24, 2012, 06:54:02 pm »

Myślałem o decku głównie do bleeda ze stealthem + mały dodatek combatu na wypadek gdyby ktoś poblokował.

Govern + Bonding a jak zablokuja to dodatek combatu w posatci Spiritual Intervention jest wysmienity/.

ps. NEC zastap sobie PRE albo OBF i masz super deck :)
Zapisane

Twardy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 216
  • Sargath
    • Zobacz profil
Odp: !Brujah OBF
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 24, 2012, 07:06:21 pm »

Myślałem o decku głównie do bleeda ze stealthem + mały dodatek combatu na wypadek gdyby ktoś poblokował.

Govern + Bonding a jak zablokuja to dodatek combatu w posatci Spiritual Intervention jest wysmienity/.

ps. NEC zastap sobie PRE albo OBF i masz super deck :)

Na governach to mam mieszankę Ventrue Brujah tutaj brak DOMki więc lekko nie wypali :P
Zapisane
God is now here or God is nowhere ?

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: !Brujah OBF
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 24, 2012, 07:24:56 pm »

Nadal nie widze argumentu za AoE przeciwko IG. 9/12 wampirow jak moze zagrac karte to jest juz duzo, zwlaszcza, ze jak wczesniej mowilem, przy tym capacity raczej nie wystawisz wiecej niz 2 wampirow na gre.
Adana nadal uwazam, ze jest zbyt droga. Fleetness jest be bo kosztuje krew. Jak chcesz robic z tego stealth bleed to zapomnij o combacie, zamien caly combat (i fleetness) na 6x Majesty, moze jakies dodge czy manewry z celerki i dorzuc zamiast tego wiecej uzytecznych kart z obfuskacji (cloak the gathering i veil the legions by sie nadaly) czy lepszy bleed z prezencji (Heart of the City).
Reakcje i odtapki tez Ci nie potrzebne jak nie masz intercepta bo vendetta i touch of pain sa troche bidne, mozesz zostawic cos przeciwko polityce w stylu Dread Gaze, Poison Pill, Delaying Tactics itp. Zawsze tez mozesz dorzucic jakies ciekawe itemy czy allies (Mr. Winthrop, J. S. Simmons, nawet Sport Bike) co by Ci daly +bleed/+intercept. Zwroc tez uwage, ze niemal co druga karta w tej talii kosztuje Cie krew, taste'y sa fajne ale moga Ci nie wystarczyc przy takim tempie pompowania.

Edit: Pomyslalem, ze nieco wiecej wytlumaczenia sie przyda:

1. Ad: Fleetness: Jest be bo zabiera Ci krew, nie masz az tak mocnego combatu, masz stealth na innych kartach (a jak uzywasz akcji z wbudowanym stealthem to nie masz jak reki przerzucac). Ja u siebie nie mam stealtha i nie uzywam fleetness a i tak daje rade z wejsciami w walke.
2. Ad: Adana: 11 to strasznie duzo capacity a ta talia tego nie wymaga, placisz de-facto 3 poola za extra glosy lub extra bleed'a. OBF jest fajny ale masz juz sporo wampow z obfem wiec jak dorzucisz cloak the gathering i veil the legions to nie na kazdym bedziesz potrzebowal. Do tego jest Heart of the City, ktore Ci zamienia kazdego wampira z PRE w +2 bleed i DeSalle, ktora jest 4 poola tansza, ma 3 superiory i wbudowanego stealth'a.
3. Ad: Reakcje: Sa bez sensu bo kosztuja Cie krew. Palenie 2 krwi, zeby komus zadac 2 dmg poza swoja tura mija sie moim zdaniem z celem, zwlaszcza, ze potrzebujesz tej krwi do zagrywania swoich akcji, modyfikatorow, villeinow i ewentualnej walki. Vendetta tez bez sensu troche bo strasznie kondycyjna jest (musisz byc zbleedowany za wiecej niz 2 i miec akurat kim rzucic), zamiast tego juz lepiej prewencyjnie zabijac wampy predatora, zeby do tego bleed'a nie dopuscic w pierwszej kolejnosci (gdzie wracamy do punktu, w ktorym twoj combat kuleje).

Podsumowujac: Twoja talia wydaje sie troche do wszystkiego (a wszyscy wiedza, ze jak cos jest do wszystkiego...) zamiast skupic sie na 1-2 kluczowych obszarach. Olej moim zdaniem combat calkiem, wstaw kilka Majesty na ten wypadek, obniz koszt wampirow (na prawde nie potrzebujesz, zeby wszyscy mieli OBF lub obf, sa przynajmniej 3 modyfikatory, ktore pozwalaja ci ukrywac innych) i dodaj wiecej stealth + bleed.
« Ostatnia zmiana: Lutego 24, 2012, 08:54:42 pm wysłana przez Manit0u »
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey