Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: VEKN - problemy wewnętrzne  (Przeczytany 3744 razy)

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
VEKN - problemy wewnętrzne
« dnia: Lutego 29, 2012, 11:54:13 pm »

Na VEKN.net pojawił się tekst Jeffa Kuty, jednego z członków grupy tworzącej nowy set i wieloletniego aktywistę w środowisku V:TES.
Tekst wskazuje na istotne problemy zarówno w funkcjonowaniu procesu pracy nad nowym setem, jak i organizacji VEKN jako całości.
Po części też potwierdza moje obawy, które już jakiś czas temu zrodziły się wobec VEKN, m.in. fakt, że jest to organizacja, której "zarządu" nikt nie wybierał, i który mianował się sam.
Interpretację pozostawię wam, niemniej jednak uważam, że każdy, komu leży na sercu przyszłość tej gry powinien się ze wspomnianym tekstem zapoznać.

Wiem, że niewiele osób z tego forum czyta VEKN.net, a jeszcze mniej się na nim udziela. Proponuję, aby zainteresowani prowadzili dyskusję w tym wątku, a jeśli dojdziemy do etapu, w którym będziemy chcieli przedstawić nasz jednolity punkt widzenia jako organizacji (czyli VTES.pl, który, jakby nie było, jest nieformalną organizacją zrzeszającą miłośników V:TES w tym kraju), włączymy się do dyskusji na VEKN. Ze swojej strony deklaruję chęć uczestnictwa w dyskusji na VEKN i przedstawienia naszego stanowiska po uzyskaniu konsensusu - oczywiście wyłącznie za zgodą ogółu.

Link do tekstu - http://www.vekn.net/index.php/forum/5-generic-vtes-discussion/24351-important-facts-about-the-first-vekn-set-in-development#24351

pozdrawiam
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

nekhomanta

  • Administrator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 864
    • Zobacz profil
    • http://vtes.pl
Odp: VEKN - problemy wewnętrzne
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 01, 2012, 01:05:30 pm »

Czytalem wczoraj na grupie (na vekn nie zagladam). Potem zerknalem na komentarze na vekn. Jak wiele osob zauwazylo tekst jest bardzo wywazony, nie obmawia nikogo po nazwisku i chociaz jest pisany tylko z jednej perspektywy, to jednak pozostawia wrazenie, ze trwaja tam jakas personalne przepychanki, ktore nie wroza nic dobrego. Johannes od razu zareagowal bardzo emocjonalnie i generalnie zachowuje sie jakby ktos wszedl do jego "piaskownicy". Mam tylko nadzieje, ze praca grupki pasjonatow pracujacych nad nowymi kartami nie pojdzie na marne, bo zle by to wrozylo na przyszlosc. Sam nie jestem fanem wirtualnych kart, ale uwazam ze jakakolwiek forma promocji i podtrzymywania przy zyciu vtesa jest potrzebna, zeby podtrzymac zainteresowanie graczy oraz scene turniejowa.
Zapisane

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: VEKN - problemy wewnętrzne
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 01, 2012, 01:26:38 pm »

Może ktoś w skrócie napisać o co się rozchodzi ? Bo to na tyle ciekawe, że bym przeczytał, ale nie aż tak żeby mi się w linka chciało kliknąć :)
Zapisane
PVP Team

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: VEKN - problemy wewnętrzne
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 01, 2012, 02:31:41 pm »

Może ktoś w skrócie napisać o co się rozchodzi ? Bo to na tyle ciekawe, że bym przeczytał, ale nie aż tak żeby mi się w linka chciało kliknąć :)


Praxis Seizure: Design Team

A teraz klikaj linka i czytaj, bo warto. Tekst jest dlugi ale zasluguje na przeczytanie chociazby ze wzgledu na to ile ktos wlozyl wysilku w jego napisanie.
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: VEKN - problemy wewnętrzne
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 01, 2012, 03:38:46 pm »

Może ktoś w skrócie napisać o co się rozchodzi ? Bo to na tyle ciekawe, że bym przeczytał, ale nie aż tak żeby mi się w linka chciało kliknąć :)


jak ci napiszę w skrócie, to nie uniknę dodania własnej interpretacji faktów (nawet jakbym nie chciał). tekst opisuje kulisy funkcjonowania "design team" oraz VEKN jako organizacji w ogóle. Autor unika podawania imion, ale osoby zorientowane w większości przypadków zorientują się o kogo chodzi.
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: VEKN - problemy wewnętrzne
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 01, 2012, 03:40:52 pm »

Ten caly VEKN to wielkie nieporozumienie :)
Tak samo ten wirtualny set... i tak tym nie wskrzesza VTESa co najwyzej rozwala do konca balans :) Np dadza trifla do ashurow :)
Kiedys byla przerwa i jakos sie przezylo, wiec i drugi raz tez mozna.
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: VEKN - problemy wewnętrzne
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 01, 2012, 03:48:17 pm »

Moze dobrym pomyslem bylo by np zagadac z gosciami z Kuzni Gier, czy by nie chcieli przejac VTESa? W sumie maja swoja karcianke (Veto) i teraz szykuja sie do ekspansji na zachod (tlumaczenie Wolsunga na angielski), a jaki lepszy sposob, niz juz obecne srodowisko? :)
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: VEKN - problemy wewnętrzne
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 01, 2012, 03:51:01 pm »

Ten caly VEKN to wielkie nieporozumienie :)
Tak samo ten wirtualny set... i tak tym nie wskrzesza VTESa co najwyzej rozwala do konca balans :) Np dadza trifla do ashurow :)
Kiedys byla przerwa i jakos sie przezylo, wiec i drugi raz tez mozna.

organizację tworzą ludzie. w związku z tym ludzie mają mieć wpływ na jej kształt. nie podoba ci się VEKN? mi też nie. może jest to dobra pora, żeby zacząć sugerować zmiany.
co do setu nic nie mam, jeśli wiem, że będzie zrobiony rzetelnie i przez ludzi kompetentnych. problem w tym, że z postu Kuty wynika, iż proces nie ma nic wspólnego z rzetelnością, a już szczególnie z kompetencjami.

@Manitou - nie wiesz chłopie co mówisz (bez obrazy), w skrócie do V:TESa prawa mają trzy korporacje, konkretnie:
CCP - który wykupił WW tylko dla marki (Świat Mroku) i błyskawicznie położył firmę, zostawiając jedynie załogę szkieletów
Wizards of the Coast - prawa do mechaniki, symboliki użytej w grze itp
Hasbro - nie pamiętam dokładnie do czego, z tego co się orientuję chodzi o powiązania z WoTC
szanse, że mała polska firemka wykupi prawa "bo się ogarnia" są takie, jak że jutro wygrasz miliard w totka :D
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Santh

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2023
    • Zobacz profil
Odp: VEKN - problemy wewnętrzne
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 01, 2012, 04:21:09 pm »

z reszta po tym co oni zrobili z veto to ja bym sie bal im dawac wampira :D sie dosiadzie banda nieudacznikow magicowych i zrobia z niej totalne gowno :)
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: VEKN - problemy wewnętrzne
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 01, 2012, 04:25:50 pm »

wszystko fajnie, ale wolałbym, żeby ta dyskusja nie przerodziła się w pro- i anty-magicowców oraz co robi Kuźnia Gier, jak się gra w Veto itp.

OT - temat jest rozwojowy, podejrzewam że trzeba poczekać na reakcję Johannesa jako "przewodniczącego" VEKN i zobaczyć co dalej. nie zmienia to faktu, że wspomniany Johannes moim zdaniem zachował się jak gówniarz.
swoją drogą tak sobie czytam komentarze na VEKNie i się zastanawiam jak wiele osób preferuje funkcjonowanie w nieświadomej ignorancji :)
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Qkieu

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2180
  • Retired pro.
    • Zobacz profil
Odp: VEKN - problemy wewnętrzne
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 01, 2012, 04:28:38 pm »

Cytuj
At this point in time, a series of events transpired which have created a lot of unnecessary chaos. In my opinion, in a professionally run organization, none of the following situations would have occurred. Good work would have been rewarded and acknowledged, while poor habits would not have been tolerated.

Umarłem :D W jakim on świecie żyje? :D
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: VEKN - problemy wewnętrzne
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 01, 2012, 04:37:05 pm »

W realnym. tak powinno wyglądać zarządzanie każdą organizacją. to że z reguły tak nie wygląda jest zupełnie odrębną kwestią. weź pod uwagę, że VEKN jest właściwie stowarzyszeniem tworzonym przez graczy i dla graczy, i rzeczy które Kuta opisuje w ogóle nie powinny mieć miejsca.
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Qkieu

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2180
  • Retired pro.
    • Zobacz profil
Odp: VEKN - problemy wewnętrzne
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 01, 2012, 04:41:33 pm »

Jak powinno być a jak jest to są diametralnie dwie różne kwestie. No ale koniec z OT.
Zapisane

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: VEKN - problemy wewnętrzne
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 01, 2012, 04:50:45 pm »

Dzolk moim zdaniem dalej :)
VEKN to banda kolesi ktorzy sie znaja z jezdzenia po turniejach i chca miec tam jakis prestiz (po co skoro laski na to nie wyrwiesz, nie wiem).
To tak jak Slave jest Princem, bo to jest cool i mozna pic krew :wink:
Wracajac do tematu jedyna zaleta tej organizacji jes to ze sankcjonuja EC wiec nie ma tak ze kazdy kraj sobie zrobi kiedy ma ochote , reszta to pozerstwo :)
Zapisane

klisza

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 566
    • Zobacz profil
Odp: VEKN - problemy wewnętrzne
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 01, 2012, 09:15:50 pm »

Moze dobrym pomyslem bylo by np zagadac z gosciami z Kuzni Gier, czy by nie chcieli przejac VTESa? W sumie maja swoja karcianke (Veto) i teraz szykuja sie do ekspansji na zachod (tlumaczenie Wolsunga na angielski), a jaki lepszy sposob, niz juz obecne srodowisko? :)

Chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego ile kosztuje taka licencja - dla ulatwienia dodam ze mam tu na mysli kilka milionow $$$

Edit: Nie zauwazylem ze Dude juz odpowiedzial na Twoj pomysl, przepraszam za kolejny post nie wnoszacy nic do dyskusji  :)
« Ostatnia zmiana: Marca 01, 2012, 09:19:22 pm wysłana przez klisza »
Zapisane