Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Seal of Veddartha  (Przeczytany 1142 razy)

Amin

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
Seal of Veddartha
« dnia: Marca 03, 2012, 09:05:13 pm »

Dwa pytania:

1. Czy mogę wyekwipować wampira o capacity poniżej 6 w Seal of Veddartha? Rozumiem, że ten wampir nie może używać Pieczęci, ale czy może ją nosić? W końcu nie jest napisane "requires a vampire with capacity above 5" a jedynie "Only usable by a vampire with capacity above 5".

2. Co się dzieje jeśli mojemu wampirowi (capacity 6) wyekwipowanemu już w Pieczęć ktoś zmniejszy capacity o 1? Czy Pieczęć dostaje kolejne znaczniki czy też ich otrzymywanie jest wstrzymane aż pieczęć trafi do wampira o capacity powyżej 5 (lub ewentualnie mój wampir odzyska utracony poziom capacity)?

Seal of Veddartha, Equipment, 1 pool

Unique equipment. Only usable by a vampire with capacity above 5. This vampire can bleed at +1 bleed as a (D) action. During each of your untap phases, put a counter on this card if it has fewer than four counters. The first two counters each grant this vampire one level of Dominate [dom]. The next two each grant this vampire one level of Fortitude [for]. Remove all counters from this card if another minion gains control of it.

Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Seal of Veddartha
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 03, 2012, 09:38:22 pm »

1. tak, możesz ekwipować ale nie może jej uzywać

2. tutaj uważam, że pewnie już nie może jej używać bo to właśnie związane jest z usable a nie require ale mogę się mylić, jacyś uczeni grupowcy poprawią?

pzdr
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Amin

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
Odp: Seal of Veddartha
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 03, 2012, 10:03:07 pm »

@Szewski

Ad1 Dzięki.

Ad2 Też tak początkowo myślałem. Ale wcale bym się nie zdziwił, gdyby używaniem było jedynie blidowanie na +1 i korzystanie z poprawionych dyscyplin, zaśdokładanie znaczników było cechą pasywną Pieczęci.
Zapisane

Oro

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 945
    • Zobacz profil
Odp: Seal of Veddartha
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 03, 2012, 10:27:03 pm »

ja bym sie wcale nie zdzwili gdyby uzywaniem bylo jedynie bleedowanie na +1, ale jak wiemy vtes ma niewiele wspolnego z normalna intepretacja tekstu...
Zapisane
Myślicie, że puszki z napojami tak naprawdę są żywe i za każdym razem gdy bierzecie jedną ze zgrzewki i otwieracie, to tak naprawdę skręcacie jej karki i pijecie jej krew na oczach rodziny?

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: Seal of Veddartha
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 03, 2012, 10:31:39 pm »

Szewski ma racje. Ad 1 i Ad 2.
1+ blid jest dalej bonus z uzywania ekwipunku jak laptop albo camera phone.
Zapisane