Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: troche nowinek o nowym dodatku  (Przeczytany 1598 razy)

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
troche nowinek o nowym dodatku
« dnia: Marca 15, 2012, 09:12:53 am »

Na grupie pokazal sie krotki tekst informujacy o rozpoczeciu 2 tury testow. Przy okazji zdradzono odrobine szczegolow dotyczacych kart. Potwierdzono ze wszystkie nowe wampiry beda nalezec do 5 grupy sabatu. Do tego zdradzono, ze zespol mocno pracuje nad wzmocnieniem sabbatyckiej polityki. Co do terminu wydania dodatku to mowa jest o lecie.  http://www.vekn.net/index.php/forum/10-news-and-announcements/25872-round-two-of-playtest-has-begun-designers-diary#25872
Zapisane

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: troche nowinek o nowym dodatku
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 15, 2012, 09:55:01 am »

Na grupie pokazal sie krotki tekst informujacy o rozpoczeciu 2 tury testow. Przy okazji zdradzono odrobine szczegolow dotyczacych kart. Potwierdzono ze wszystkie nowe wampiry beda nalezec do 5 grupy sabatu. Do tego zdradzono, ze zespol mocno pracuje nad wzmocnieniem sabbatyckiej polityki. Co do terminu wydania dodatku to mowa jest o lecie.  http://www.vekn.net/index.php/forum/10-news-and-announcements/25872-round-two-of-playtest-has-begun-designers-diary#25872
I co tam nowego dadza ? I tak najlepiej sie sprawdza KRC... Jak sie nie pojawi nic pokroju Parity, to moga sobie dac spokoj bo bedzie kolejna tapeta :D...
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: troche nowinek o nowym dodatku
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 15, 2012, 10:20:56 am »

pisza wlasnie o czyms co mogloby byc konkurencyjne w stosunku do recklessa (w mniejszym stopniu parity). Mam tylko nadzieje, ze uda im sie zachowac unikalny klimat sabbatowej polityki, a nie zrobic zwykly odpowiednik wymagajacy po prostu sabbatu, a nie camy.
Zapisane

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: troche nowinek o nowym dodatku
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 15, 2012, 10:26:17 am »

pisza wlasnie o czyms co mogloby byc konkurencyjne w stosunku do recklessa (w mniejszym stopniu parity). Mam tylko nadzieje, ze uda im sie zachowac unikalny klimat sabbatowej polityki, a nie zrobic zwykly odpowiednik wymagajacy po prostu sabbatu, a nie camy.

No ja tez bym wolal, zeby bylo cos innego. Moze jakas polityka jak zaszycie - ktora mozna zdjac przez glosowanie :) ??
Moze jakies polityki, ze dany wampir (miniony) nie moga blokowac przez kilka tur (akcji) w zaleznosci od tego ile  krwi spali zglaszajacy ? :).
To musi byc cos z pierdolnieciem bo jak dadza jakies gowno - to szkoda roboty...
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: troche nowinek o nowym dodatku
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 15, 2012, 10:36:27 am »

fajny pomysl, efekt w stylu zaszycia/ pentexu bylby jednoczesnie w klimacie sabbatu, zupelnie inny niz karty polityczne camy i wystarczajaco potezny zeby dac powod do grania sabbatowa polityka. Mysle ze warto umiescic taki pomysl na grupie.
Zapisane

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: troche nowinek o nowym dodatku
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 15, 2012, 11:10:01 am »

fajny pomysl, efekt w stylu zaszycia/ pentexu bylby jednoczesnie w klimacie sabbatu, zupelnie inny niz karty polityczne camy i wystarczajaco potezny zeby dac powod do grania sabbatowa polityka. Mysle ze warto umiescic taki pomysl na grupie.

Rzucam na szybko co mi do glowy przychodzi. Ale tego wlasnie brakuje mi w mojej Lasombrze. Jestem zdecydowanie za opcja ktora w early-mid-game daje duze pole do negocjacji ale jest rowniez bardzo przydatna w grze 1 vs. 1. Kolejne KRC, Reckless, Ancille itp sa zbedne. Potrzeba czegos co daje jakies czasowe efekty, ktore moga znaczaco wplynac na gre.

Kiedys tez myslalem o politycznym Secure haven - cos w stylu, wybierz wampira Sabbatu - dopoki karta jest w grze wampir nie moze byc celem D akcji itp.

ogolnie nie ma sensu dublowanie juz istniejacych kart, ale warto wprowadzic jakies wariacje na ich temat. Po co robic karte dzialajaca jak Pentex, skoro mozna zrobic "cos podobnego" ale dajacego inne mozliwosci.

Ciekawe moze byc np. Polityka na wampira zagrana przez Card/Arc sprawiajaca , ze dany wampir/wampiry/miniony nie moze blokowac akcji tytulowanych Sabatnikow. Wszystko jednak trzeba wywazyc - czy jeden wampir na karte, czy moze wybranie kilku za dodatkowa krew itp.

« Ostatnia zmiana: Marca 15, 2012, 11:12:44 am wysłana przez warGrim »
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.