Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Star Deck  (Przeczytany 3283 razy)

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Star Deck
« dnia: Kwietnia 16, 2012, 12:42:14 pm »

Szybkie, czy jest sens skladac deck na star vampire i jak go bronic ? Np Alonso Petrodon wyglada calkiem w pyte.
Zapisane

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Star Deck
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 16, 2012, 01:07:11 pm »

jest sens, ale ma to swoje minusy. Rzeczy, które na szybko przychodza mi do glowy, ktore trzeba wziac pod uwage:
1. Pentex - najleszpa obrona jest chyba kontest, czyli trzeba miec w talii co najmniej jeden swoj, do tego moga byc tez wash/sudden i/lub mozliwosc zdjecia jesli nie pomoga mastery (inne wampy ze stealthem, ktore beda mogly go zdjac.
2. Combat - star decki sa w duzo gorszej pozycji w porownianiu z innymi taliami, jesli chodzi o granie przeciw kombatowi. Zwykle wystarczy, ze zabija nam "gwiazde" i gre mamy praktycznie skonczona. Mozliwosci obrony sa rozne:
a. granie combatem samemu - az do momentu, gdy "skoncza sie preventy". Wiele razy widzialem jak pod naporem malych wampow w koncu ginal nawet enkidu
b. secure heaven
c. chump blokerzy - do blokowania rushy, wyjmowania z torporu.
d. jake washington, carlton, ponticulus/ tye/ ambrozy
e. wiecej niz zwykle defensywnych kart combatowych (glownie combat endow)
3. Plan gry na wypadek gdyby "obrona stara" jednak zawiodla. Tak dobrac karty krypty i bilioteki, zeby mozliwie duzo kart mogly zagrac tez inne wampiry.
A za przyklady, ze watro niech posluza chociazby talie z rachel brandywine, nana buruku, arika, stanislava, saulotem, dmitra, maris streck i wieloma innymi wampami

Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Star Deck
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 16, 2012, 02:08:39 pm »

jest jak najbardziej, osobiście bardzo lubię star decki. poza tym co alek napisał - akurat petrodon ma dobrą opcję defensywy w formie tradycji + obedience, zresztą gość się ładnie składa z lucianem perfekcyjnym (deczek nad którym pracuję, brakuje mi petrodonów :D ).
przykładów star decków jest masa, i jakoś działają, więc nie widzę powodu żeby nie próbować - saulot, una, enkidu, eze itp mówią jasno że się da. jako główne zagrożenie widzę pentex, więc poza swoimi 1-2 w talii (+ suddeny / washe) dobrze mieć coś, co będzie mogło ten pentex zdjąć, dużo łatwiej jest jak twój support ma obfa
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: Star Deck
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 16, 2012, 04:30:49 pm »

Jak sie sklada z Luckiem ??

Hm w kazdy razie dzieki za uwagi maja sens, musze sobie przemyslec deczora :)
Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Star Deck
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 16, 2012, 08:59:37 pm »

nie ma sensu :)

Zawsze wpierdol w każdym finale :)
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: Star Deck
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 16, 2012, 09:42:31 pm »

krotko i na temat :D
Zapisane

sbodek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1308
    • Zobacz profil
Odp: Star Deck
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 17, 2012, 07:34:57 am »

nie ma sensu :)

Zawsze wpierdol w każdym finale :)

nieprawda  :D
spytaj Zaraza  :smileyevil:
Zapisane
Myśli ich czarne, słowa pokrętne, czyny występne, serca zapiekłe, dusze mroczne, sumienia spaczone

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami" George Orwell

M. Janicki "Symetryści...

Wrobz

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 645
    • Zobacz profil
Odp: Star Deck
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 17, 2012, 07:53:38 am »

Poza tym Behemoth z reguły gra na starach i jakoś finały robi :wink:
Zapisane
" P A T I E N C E   I S   A   V I R T U E "

klisza

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 566
    • Zobacz profil
Odp: Star Deck
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 17, 2012, 01:13:49 pm »

nie ma sensu :)

Zawsze wpierdol w każdym finale :)

Ale zawsze to finał  :)
Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Star Deck
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 17, 2012, 04:00:21 pm »

Poza tym Behemoth z reguły gra na starach i jakoś finały robi :wink:

wyjątki potwierdzają regułę
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Star Deck
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 19, 2012, 09:38:40 am »

Mialem (nie)przyjemnosc grac przeciwko talii na Saulocie. Nie powiedzial bym, ze toto slabe jest i bez przyszlosci... Pozostale talie na gwiazdorach pewnie tez sobie radza (Una, Enkidu, Germaine, Arika itp.).
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Star Deck
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 19, 2012, 11:18:24 am »

eeetam...Saulot to tak naprawdę weenie auspex tyle, że wpsarty Mistrzem, Una? No cóż, to turbo deck a nie star deck, Enkidu? no proszę, bez żartów :), Arika? turbo jak każdy deck turbo ma przyszłośc jak się skręci i to nie gwarantowaną, Germaine-nie nie nie.

Sa jeszcze Mata Hari (uupsss ale wpierdol), Gabrin (joke), Petaniqua (tylko Shewski :)), Cybele (baali master deck raczej, podobna koncepcję mozna zagrać na *cenzura*ku tylko że krypta gorsza i w ogóle ) Gerald Whidtham czy jak mu tam (ale to raczej tremerski toolbox z wykorzystaniem zdolności Geralda), goratrix wall ( star deck  to raczej w wykonaniu Migalarta jesli trzymać się terminologii), lucita (i Baron, takie turbo with no future), co jeszcze...nie liczę wampów które tylko wygądają jak gwiazdy a to zwykłe szmaty: Lucian, Eze...pewnie zapomniałem jeszcze o jakis innych deckach ale myślę o jelitówce, ktyóra mnie otacza i nie jest dobrze :)

pzdr
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: Star Deck
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 19, 2012, 11:41:54 am »

ENKIDU jest SUPER ! +2 dziala lepiej niz deflecja !
Zapisane

Fon-Q

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 309
  • Torpor
    • Zobacz profil
Odp: Star Deck
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 19, 2012, 11:54:20 am »

jeszcze jest taka polityka na frendzlu Hardestadzie, Unnamed i jego mała hordka oraz Nakropyta i jego wężątka
Zapisane
Death is the road to Awe

Wrobz

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 645
    • Zobacz profil
Odp: Star Deck
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 19, 2012, 12:20:11 pm »

O typowym, dobrym star decku na Racheli to już zapomnieliście :), istnieje jeszcze wariacja na Tryphosie :wink:
Zapisane
" P A T I E N C E   I S   A   V I R T U E "