Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: banalne pytanie... :P  (Przeczytany 1940 razy)

Twardy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 216
  • Sargath
    • Zobacz profil
banalne pytanie... :P
« dnia: Maja 04, 2012, 01:28:33 pm »

MInion nie może wykonywać dwa razy tej samej akcji w turze.
Ale czy chodzi o taką samą kartę akcji (np 2 x Govern) czy o ten sam typ akcji "o tym samym lub podobnym tekście"np. Można w jednej turze Govern (3 na młodszego), Freak i Tradycja (3 na młodszego). Podążając za tym tokiem myślenia czy mogę zagrać Governa (3 w doł), Freaka i Enchant Kindred (2 w dół)?
Zapisane
God is now here or God is nowhere ?

Santh

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2023
    • Zobacz profil
Odp: banalne pytanie... :P
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 04, 2012, 01:42:39 pm »

dokladnie to mozesz robic tak:

1 bleed na ture, nie wazne z jakich kart, (czyli jak zbleedujesz z siebie, zrobisz freaka, to z governa juz nie zbleedujesz)
huntowac, wyciagac (tego samego wampira) jak i palic ile razy wlezie na ture, tak samo stawac sie anarchem.
do tego 1 raz na ture mozesz zrobic akcje z danej karty (chyba nocturny sa jedynym wyjatkiem),
tj.
mozesz robic 3 z governa w dol, a potem z enchantow itd.
ale nie mozesz np. zlbeedowac z governa, freak i 3 w dol z governa.
Zapisane

morgon82

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 315
    • Zobacz profil
Odp: banalne pytanie... :P
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 04, 2012, 07:02:40 pm »

A tak dla pewności może chodzić ten sam wampir X razy kraść montreal w jednej turze albo niszczyć np. baranquille ? ;)
Zapisane

Ice_S5

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 232
    • Zobacz profil
Odp: banalne pytanie... :P
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 04, 2012, 07:58:24 pm »

 Mnie się wydaje, że może ale tylko pod warunkiem że X = 1

Akcje te są umożliwiane przez wystawione karty i podlegają ograniczeniom o który pisał
Santh (czyli raz na turę akcja z danej karty).

Dla odmiany możesz zrobić:
- próba spalenia Baranquilli, odtapka, próba zagrania Arsona którego celem jest Baranquilla
- próba ukradnięcia Montrealu, odtapka, zagranie głosowania do przejęcia lokacji

Zapisane

Kuba

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1005
    • Zobacz profil
Odp: banalne pytanie... :P
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 04, 2012, 09:24:04 pm »

A czy akcje equip i recruit są "wielokrotne"? Czytajac zasady odnioslem wrazenie, ze sa tak samo traktowane, jak hunt (czyli bez ograniczen), więc mogę zagrać np raven spy + freak drive + raven spy, prawda?
Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: banalne pytanie... :P
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 04, 2012, 09:33:27 pm »

A czy akcje equip i recruit są "wielokrotne"? Czytajac zasady odnioslem wrazenie, ze sa tak samo traktowane, jak hunt (czyli bez ograniczen), więc mogę zagrać np raven spy + freak drive + raven spy, prawda?

nie mozna, no repeat actio rule

Możesz zakladac multi retainerow w kedej turze po freakach od warunkiem ze kazdy jest inny
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Kuba

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1005
    • Zobacz profil
Odp: banalne pytanie... :P
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 04, 2012, 09:59:27 pm »

Aa, ok, dzięki, już widzę, skąd to wynika:

"Retainers are action cards that give minions special abilities."

"A minion cannot perform an action with the same action card more than once each turn, even if he untaps.  A minion cannot perform each action via the same card in play (including from the minion's own card text) more than once each turn, even if he untaps."

Zapisane

Grim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 471
  • Pączek
    • Zobacz profil
Odp: banalne pytanie... :P
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 05, 2012, 08:33:47 pm »




Możesz zakladac multi retainerow w kedej turze po freakach od warunkiem ze kazdy jest inny

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem możesz zagrać: revenant-->freak-->revenant.
« Ostatnia zmiana: Maja 05, 2012, 08:35:56 pm wysłana przez Grim »
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: banalne pytanie... :P
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 05, 2012, 08:45:36 pm »




Możesz zakladac multi retainerow w kedej turze po freakach od warunkiem ze kazdy jest inny

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem możesz zagrać: revenant-->freak-->revenant.

nie
ale możesz zagrać revenant --> freak --> raven spy
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Twardy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 216
  • Sargath
    • Zobacz profil
Odp: banalne pytanie... :P
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 06, 2012, 09:12:57 pm »

a tak z innej beczki. uczę się grać preventami z Forta. Czy jest jakieś ograniczenie co do ilości ich rzucania? Tzn czy mogę sprewentować wiecej niż otrzymałem? I rozumiem, że rzuca się je po strike'ach i przed additionalami, ale po additionalach mogę prewentować dalej?
Zapisane
God is now here or God is nowhere ?

KoRneeshon

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 214
    • Zobacz profil
Odp: banalne pytanie... :P
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 07, 2012, 04:47:16 am »

a tak z innej beczki. uczę się grać preventami z Forta. Czy jest jakieś ograniczenie co do ilości ich rzucania? Tzn czy mogę sprewentować wiecej niż otrzymałem? I rozumiem, że rzuca się je po strike'ach i przed additionalami, ale po additionalach mogę prewentować dalej?
Nie ma ograniczenia (chyba, że na karcie stoi inaczej), możesz spreventować więcej niż otrzymałeś i dobrze rozumiesz, ale additionale już z innych kart (zawartość nawiasu jak poprzednio). Z ciekawszych rzeczy: jedną kartą możesz spreventować strike i np. Carrion Crow czy inny damage zadawany w strike resolution (chyba, że karta preventuje jedynie damage ze striku, ofkors).
Zapisane